Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

Июль 1st, 2006

Вітання Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира

210-річчя Волинської духовної семінарії

08.06.2006. ЛУЦК. Відбулися урочистості з нагоди святкування 210-ліття Волинської духовної семінарії
Розпочалися святкові заходи всеношною, яка була відслужена 5 червня у Свято-Покровській церкві м. Луцька. Зранку, 6 червня, Божественну Літургію, яка служилася у спеціально облаштованому наметі в садку біля приміщення ВДС, очолив Голова Учбового Комітету при Священному Синоді Української Православної Церкви Високопреосвященніший Агафангел, митрополит Одеський та Ізмаїльський, йому співслужили митрополит Луцький і Волинський Ніфонт, архієпископ Сумський і Охтирський Марк, архієпископ Рівненський і Острозький Варфоломій, архієпископ Тернопільський і Кременецький Сергій, архієпископ Івано-Франківський і Коломийський Миколай, архієпископ Володимир-Волинський і Ковельський Симеон, архієпископ Хустський і Виноградівський Іоанн, єпископ Кам’янець-Подільський і Городокський Феодор, єпископ Почаївський Володимир та велика кількість представників духовних учбових закладів Української, Руської та Білоруської Православних Церков. Під час проповіді, вітаючи митрополита Луцького і Волинського Ніфонта, ректора ВДС професора прот. П. Влодека та учнів і випускників, владика Агафангел відзначив велику роль Волинської Духовної Семінарії в справі підготовки молодого покоління священнослужителів Української Православної Церкви. Особливо він відмітив дивовижну долю цього учбового закладу, який багато разів майже припиняв своє існування, проте знову і знову, дивним Промислом Божим відновлювався, і ще з більшою силою виконував свою місію. Після богослужіння у драмтеатрі ім.Т.Г. Шевченка відбулася урочиста академія. Було зачитано вітального листа від Предстоятеля Української Православної Церкви, Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, який нагородив Волинську Духовну Семінарію орденом УПЦ прп. Нестора Літописця ІІ-го ступеня. Семінарію також привітали ректори Київської, Московської і Мінської Духовних Академій та Православного Свято-Тихоновського Гуманітарного Університету. Зі словом виступили: митрополит Агафангел, митрополит Ніфонт, архієпископ Варфоломій – перший ректор семінарії (1990-1992 рр.) та представники всіх духовних учбових закладів Української Православної Церкви. На закінчення академії гості переглянули документальний фільм про історію та сучасність Волинської Духовної Семінарії та прослухали духовні пісне співи у виконанні хорів Волинської Духовної Семінарії, випускників ВДС та вихованців недільної школи.
Подробней…

Ректор Волинської духовної семінарії протоієрей Петро Влодек: “У роки хрущовських гонінь претензій до студентів і викладачів Духовної семінарії не мало тільки похоронне бюро”

Ректор Волинської духовної семінарії протоієрей Петро Влодек:
“У роки хрущовських гонінь претензій до студентів і викладачів Духовної семінарії не мало тільки похоронне бюро”

— Отець ректор, ви почали отримувати богословську освіту ще у роки війни на пастирсько-богословських курсах у Почаївській Лаврі. Чи мали вони якийсь зв’язок з Волинською семінарією того часу?
Подробней…

Андрей Коваль. Международные новости за май – июнь

Зарубежное обозрение
май – июнь

Православный мир
Всезарубежный Собор — величайшее событие в истории Русской Православной Церкви Заграницей, считает секретарь Комиссии РПЦЗ
Такую оценку высказал в канун открытия Собора настоятель Спасо- Преображенского собора в Лос-Анджелесе, секретарь комиссии РПЦЗ по переговорам с Московским Патриархатом протоиерей Александр Лебедев.
Подробней…

Предстоятель Русской Православной Старообрядческой Церкви митрополит Корнилий: «Старообрядцы всегда помнят духовные истоки древности, заложенные на этой земле»

Предстоятель Русской Православной Старообрядческой Церкви митрополит Корнилий: «Старообрядцы всегда помнят духовные истоки древности, заложенные на этой земле»

Архиепископ Переяслав-Хмельницкий Митрофан встретился с главой Русской Православной Старообрядческой Церкви митрополитом Корнилием. Встреча, в ходе которой управляющий делами УПЦ архиепископ Митрофан и митрополит Корнилий обменялись приветствиями, прошла в теплой, радушной обстановке. Управляющий делами УПЦ отметил, что сегодня существуют все предпосылки для конструктивного диалога между иерархами и верующими УПЦ и РПСЦ. Митрополит Корнилий поблагодарил за гостеприимный прием, поделился своими мыслями касательно актуальных проблем православия в современном мире и подчеркнул, что настало время благоприятное для возрождения святынь и проповеди православных истин. Владыка Митрофан вручил Предстоятелю РПСЦ икону Божией Матери, написанную лаврскими мастерами.
Подробней…

Протоієрей Анатолій Затовський. Православ’я і школа в новому тисячолітті: досвід, проблеми, перспективи

Протоієрей Анатолій ЗАТОВСЬКИЙ.
Православ’я і школа в новому тисячолітті:
досвід, проблеми, перспективи

Голова Всеукраїнського православного
педагогічного товариства

«Я єсть народ, якого Правди сила
Ніким звойована ще не була.
Яка біда мене, яка чума косила,
А сила знову розцвіла»
П. Тичина «Я утверждаюсь»

Сьогодні, коли бездуховність, моральна і фізична розпуста, вульгарність і цинізм заполонили екрани телевізорів, сторінки газет, журналів і книжок, коли все це нав’язується як “загальнолюдські цінності”, норми людського буття, наше суспільство нарешті одумалося і згадало, хто ми є. Згадало, що за нами тисячолітня православна культура, у світлі якої віками жили наші предки.
Подробней…

Єпископ Полтавський і Кременчуцький Филип. Освіта і виховання в Україні: від примусового атеїзму до розумної світськості

Освіта і виховання в Україні: від примусового атеїзму до розумної світськості
Доповідь на відкритті конференції
Филип (Осадченко),
єпископ Полтавський і Кременчуцький,
голова Синодального відділу релігійної освіти,
катехизації та місіонерства Української Православної Церкви

Преосвященні архіпастирі! Чесні отці! Дорогі браття й сестри! Пані та панове!
Подробней…

Ректор Київських духовних академії та семінарії професор-протоієрей Миколай Забуга: “Академія та семінарія є святими в очах народу Божого”

Ректор Київських духовних академії та семінарії професор-протоієрей Миколай Забуга: “Академія та семінарія є святими в очах народу Божого”

— Отець ректор, як Ви оцінюєте роботу минулого навчального року?
— Завдячуючи Богові, перегорнуто ще одну сторінку життя Київських духовних шкіл. Головним результатом наполегливої праці як викладачів, так і студентів є випуск освічених богословів, які закінчили Київську духовну академію. На сьогоднішній день академію закінчили 243 випускники з вченим ступнем кандидата богослов`я, 692 — з дипломами богословів і 16 бакалаврів. Всього за 17 років академію закінчили 1255 чоловік, семінарію 3758 чоловік, що становить чверть духовенства Української Православної Церкви.
Подробней…

Митрополит Луцький і Волинський Ніфонт: “Волинська духовна семінарія є джерелом духовності, яке поповнює Церкву освіченими священнослужителями”

МИТРОПОЛИТ ЛУЦЬКИЙ І ВОЛИНСЬКИЙ НІФОНТ: “Волинська духовна семінарія є джерелом духовності, яке поповнює Церкву освіченими священнослужителями”

— Владико, що значить для вас як викладача та правлячого архієрея Волинська духовна семінарія?
— Для мене як єпископа головне те, що існує школа, яка належно готує священнослужителів. Я пригадую Хмельницьку єпархію, де я був керуючим з 1990 по 1992 рік. За декілька років відкрилось п’ятсот парафій, а священиків всього двісті десять. З одного боку — уніати, з іншого —автокефали силкувались відібрати наші храми при “найгуманнішому” законі держави, котрий вказував, що якщо десять чоловік організують свою громаду, то мають право молитися, де їм захочеться. Проводились масові захоплення храмів, і ми не знали, як оборонятися. Бувало, священики привозили благочестивих чоловіків, що знали церковний устав, богослужіння, уміли читати по-церковнослов’янськи, і ми їх рукополагали. На Волині ж я висвятив понад трьохсот пастирів, які закінчили Духовну семінарію. Навіть якщо вихованці приймають хіротонію, не пройшовши повний курс, а лише декілька років провчившись на стаціонарі, вони незрівнянно освіченіші від тих ставлеників-самоучок, які рятували Церкву у радянські часи.
Подробней…

Хроника служения Предстоятеля УПЦ, май — июнь

ОФИЦИАЛЬНАЯ ХРОНИКА

15.05.2006. РІВНЕ. Предстоятель Української Православної Церкви відвідав скит Свято-Миколаївського Городоцького жіночого монастиря
Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир побував у Свято-Вознесенському скиту Свято-Миколаївської Городоцької жіночої обителі, де звершив молебень на початок будівництва монастирського храму — Свято-Вознесенського, фундамент якого уже закладено. Митрополит Володимир побажав будівничим і сестрам обителі помочі Божої в доброму початку будівництва і скорому його закінченні. Під час відвідин монастиря Блаженнішого Владику Володимира супроводжував архієпископ Рівненський і Острозький Варфоломій. Керуючий єпархією подякував Предстоятелю Української Православної Церкви за нанесений візит, побажав Його Блаженству многая лета та запросив освятити Вознесенський храм після його зведення.
Подробней…

Антиправославная провокация во Львове

Антиправославная провокация во Львове

05.06.2006. ЛЬВОВ. Иерархи Константинопольского патриархата молились с канонически непризнанным в Украине архиереем
Два иерарха Константинопольского патриархата молились на воскресной литургии, совершенной архиепископом Львовским непризнанной Украинской автокефальной православной церкви (УАПЦ) Макарием Малетичем. Как сообщил «Интерфаксу» в понедельник источник в УАПЦ, речь идет об архиепископе Всеволоде Майданском, проживающем в Чикаго иерархе Украинской Православной Церкви США, находящейся под юрисдикцией Константинопольского Патриарха, а также о епископе Иларионе Руднике, которому Константинопольская патриархия поручила окормление украинцев, проживающих в Португалии и Испании.
Подробней…

Ректор Волинської духовної семінарії протоієрей Петро Влодек: “У роки хрущовських гонінь претензій до студентів і викладачів Духовної семінарії не мало тільки похоронне бюро”

Ректор Волинської духовної семінарії протоієрей Петро Влодек:
“У роки хрущовських гонінь претензій до студентів і викладачів Духовної семінарії не мало тільки похоронне бюро”

— Отець ректор, ви почали отримувати богословську освіту ще у роки війни на пастирсько-богословських курсах у Почаївській Лаврі. Чи мали вони якийсь зв’язок з Волинською семінарією того часу?
Подробней…

Володимир Свистун. Короткий огляд історії Волинської духовної семінарії

Короткий огляд історії Волинської духовної семінарії

Володимир Свистун

Волинська духовна семінарія була заснована 14 травня 1976 року указом імператриці Катерини ІІ. Після третього поділу Польщі потреба у існуванні духовної школи виникла у зв’язку з масовим поверненням уніатських парафій у лоно Православної Церкви, яке розпочалось зі зникненням католицької Речі Посполитої, а звідси, і уніатської експансії на землях споконвіку православної Волині. Керівником семінарії став перший архієрей новоутвореної єпархії Варлаам (Шишацький), ревний церковний і громадський діяч, якому допомагав префект священик Іоанн Суковський, а згодом ректор — архімандрит Авдій, який прибув з Курської губернії.
Подробней…

Блаженнейший Митрополит Киевский и всея Украины Владимир: «У Бога нет «нежелательных детей»

К 40-летию епископской хиротонии Предстоятеля УПЦ

Блаженнейший Митрополит Киевский и всея Украины Владимир: «У Бога нет «нежелательных детей»

— Ваше Блаженство! Исполняется 40 лет Вашего служения в епископском сане. Вы мечтали стать епископом?
— Я уже не раз говорил, что мечтал быть приходским священником в селе. Но судьба сложилась по-иному. Всякое служение в Церкви — это дорога, которая тебя выбирает. И служение в любом сане —
Подробней…

О «Коде да Винчи»

ЦЕРКОВЬ И КУЛЬТУРА

О «Коде да Винчи»

19.05.2006. ЗАПОРОЖЬЕ. Пресс-служба Запорожской епархии опубликовала заявление относительно нашумевшего кинофильма «Код да Винчи»
Пресс-служба Запорожской епархии распространила заявление, в котором отмечается, что вышедший на экраны фильм и одноименная книга Дэна Брауна содержат откровенную ложь. В заявлении, в частности, говорится: «Фильм «Код да Винчи» (как и книга, по которой он снят) представляет собой откровенно кощунственное надругательство над основами христианской веры, священными для нас событиями евангельской истории, Господом нашим Иисусом Христом и его Церковью. Православными христианами он неизбежно воспринимается как акт духовной диверсии, откровенно оскорбляющий религиозные чувства большинства жителей нашей страны, считающих себя православными христианами. Церковь вправе сказать со всей пастырской ответственностью, что «Бог поругаем не бывает» (Гал. 6, 7) и что всякий, совершивший грех оскорбления, кощунства, если не покается, понесет наказание от Бога не только в будущей жизни, но и жизни земной».
Подробней…

Митрополит Луцький і Волинський Ніфонт: “Волинська духовна семінарія є джерелом духовності, яке поповнює Церкву освіченими священнослужителями”

МИТРОПОЛИТ ЛУЦЬКИЙ І ВОЛИНСЬКИЙ НІФОНТ: “Волинська духовна семінарія є джерелом духовності, яке поповнює Церкву освіченими священнослужителями”

— Владико, що значить для вас як викладача та правлячого архієрея Волинська духовна семінарія?
— Для мене як єпископа головне те, що існує школа, яка належно готує священнослужителів. Я пригадую Хмельницьку єпархію, де я був керуючим з 1990 по 1992 рік. За декілька років відкрилось п’ятсот парафій, а священиків всього двісті десять. З одного боку — уніати, з іншого —автокефали силкувались відібрати наші храми при “найгуманнішому” законі держави, котрий вказував, що якщо десять чоловік організують свою громаду, то мають право молитися, де їм захочеться. Проводились масові захоплення храмів, і ми не знали, як оборонятися. Бувало, священики привозили благочестивих чоловіків, що знали церковний устав, богослужіння, уміли читати по-церковнослов’янськи, і ми їх рукополагали. На Волині ж я висвятив понад трьохсот пастирів, які закінчили Духовну семінарію. Навіть якщо вихованці приймають хіротонію, не пройшовши повний курс, а лише декілька років провчившись на стаціонарі, вони незрівнянно освіченіші від тих ставлеників-самоучок, які рятували Церкву у радянські часи.
Подробней…

Архимандрит Гедеон: «С возрождением Десятинной церкви придет возрождение Украины»

Архимандрит Гедеон: «С возрождением Десятинной церкви придет возрождение Украины»

В середине мая в средствах массовой информации появилась новость о том, что община Рождества Богородицы под руководством архимандрита Гедеона поставила храм-палатку возле церкви Рождества Пресвятой Богородицы, называемой Десятинной. СМИ утверждали, что, поставив храм-палатку, отец Гедеон нарушает закон и разжигает межконфессиональный конфликт. За комментариями мы обратились к архимандриту Гедеону.
Подробней…

День славянской письменности

День славянской письменности

24.05.2006. КИЕВ. В Киево-Печерской Лавре молитвенно помянули создателей славянской письменности
В храмах святой обители состоялись торжественные богослужения в честь святых равноапостольных братьев Кирилла и Мефодия, создателей славянской письменности. Братья были православными монахами, славянскую азбуку создали в греческом монастыре, в одном из миссионерских путешествий посетили крымский Херсонес.
Подробней…

Андрій Коваль. Християнські цінності і система освіти

Релігійне виховання в Україні
Міжнародна науково-практична конференцяї
„Національна система освіти та виховання в Україні: історія, теорія, практика”

Християнські цінності і система освіти

Андрій Коваль

У організаторів конференції “Національна система освіти та виховання в Україні: історія, теорія, практика”, яка відбулась за благословенням Блаженнішого Митрополита Володимира, є не тільки бажання з позиції науки підійти до проблем релігійної освіти в Україні, але й намагання запровадити всебічний, загальний підхід, який би практично акумулював внутрішні освітні процеси у нашій багатоконфесійній країні. Основною темою конференції є важливість духовно-моральних засад освіти в Україні впродовж її історії та актуальність впровадження християнських духовно-моральних цінностей в сучасному світі і виховання в умовах толерантності вільного вибору світогляду і поваги до носіїв різних релігійних переконань. Організаторами форуму виступили Синодальний відділ релігійної освіти, катехізації та місіонерства УПЦ, який очолює єпископ Полтавський і Кременчуцький Филип, та Всеукраїнське православне педагогічне товариство, головою якого вже багато років є протоієрей Анатолій Затовський. Про те, яку велику увагу сучасні освітяни, науковці і суспільство приділяють проблемам морального виховання молоді, свідчить широкий загал освітніх та наукових закладів, які взяли участь у конференції. Так, урочисте відкриття II з‘їзду Православного педагогічного товариства та конференції відбулось у актовій залі Національного державного університету ім. Тараса Шевченка. Другий день конференції з роботою чисельних секцій проходитиме у Національному педагогічному університеті ім. М.П. Драгоманова. Не залишились поза межами православного педагогічного форуму Інститут проблем виховання, Інститут педагогіки та психології професійної освіти Академії педагогічних наук України, Переяслав-Хмельницький педагогічний університет ім. Григорія Сковороди, Київська духовна академія, інші навчальні заклади.
Подробней…