Октябрь 24th, 2012
КИЕВ. Консул Республики Греция посетил Афонское подворье
23 октября, главный больничный храм украинской столицы в честь святителя Михаила, первого митрополита киевского посетил консул Греческой республики в Киеве Константинос Григориадис.
Господин Григориадис поклонился главе великомученика и целителя Пантелеимона находящейся на новооткрывшемся Афонском подворье с 20 октября по 5 ноября. Высокого гостя на территории храма сопровождал секретарь больничного благочиния Киева иерей Александр Шульженко. Подробней…
КИЕВ. Духовник Пантелеимонового афонского монастыря совершил литургию на Киевском подворье обители
23 октября, духовник Пантелеимонового афонского монастыря иеромонах Макарий (Макиенко) совершил литургию в храме святителя Михаила, первого митрополита киевского в сослужении настоятеля храма, больничного благочинного города Киева протоиерея Романа Барановского, наместника подворья иеромонаха Алексия (Корсака), афонской братии и клириков храма. Подробней…
ДНЕПРОДЗЕРЖИНСК. Епископ Владимир освятил Центр обслуживания налогоплательщиков
22 октября Преосвященнейший епископ Владимир по приглашению начальника Государственной налоговой инспекции Днепродзержинска Александра Семченко принял участие в открытии нового Центра обслуживания налогоплательщиков, на церемонии также присутствовали заместитель председателя облгосадминистрации Андрей Муксимов, первый заместитель председателя ГНА в Днепропетровской области — начальник управления налоговой милиции, генерал-майор налоговой милиции Валерий Черняк.
Владыка совершил чин освящения Центра и ознакомился с его работой.
МОСКВА. IX Международный благотворительный кинофестиваль «Лучезарный ангел»
По благословению Святейшего Патриарха Московского и всея Руси Кирилла в Москве в Киноцентре на Красной Пресне с 1 по 8 ноября 2012 года пройдет IX Международный благотворительный кинофестиваль «Лучезарный ангел» под девизом «Доброе кино возвращается».
Фестиваль проводится в дни осенних школьных каникул и его программы ориентированы в первую очередь на подростков, молодежь и семью. Участие в нем дает возможность детям посвятить свободное время интересным занятиям, почерпнуть добрые знания, приобщиться к культуре. Кинофестиваль является благотворительным проектом — зрители посещают все кинопоказы и мероприятия по бесплатным пригласительным билетам.
Помимо конкурсной и внеконкурсной программ, зрителям будут предложены ретроспективные и тематические показы художественных, документальных и анимационных фильмов. В фойе Киноцентра будет развернута международная передвижная выставка детского художественного творчества «Божий мир глазами ребенка», в рамках которой будут проходить мастер-классы по рисунку для старших дошкольников и младших школьников на тему «Мой ангел-хранитель», сообщает «Церковный вестник».
В работе фестиваля принфимают участие иностранные гости, в том числе представители Поместных Православных Церквей. В рамках фестиваля 5 ноября в Донском монастыре в 18.00 состоится встреча с митрополитом Морфийским Неофитом (Кипрская Православная Церковь).
Подробная информация о фестивале представлена на сайте: www.dnkrus.ru.
Вход на все кинопоказы и мероприятия кинофестиваля осуществляется по бесплатным пригласительным билетам, заказать которые можно по телефонам: (499) 921-02-71 и (965) 33-222-18. Подробная информация о фестивале на сайте: www.dnkrus.ru.
Пресс-конференция, посвященная фестивалю, пройдет 30 октября в 14.00 в Фонде социально-культурных инициатив (Б. Ордынка, д. 70).
ЛЬВIВ. День Тезоіменитства та 40-річний ювілей єпископа Львівського і Галицького Філарета
23 жовтня, Православна Церква відзначає день обрітення мощей святителя Філарета, митрополита Київського. Цього дня святкує своє тезоіменитство і 40-річний ювілей Керуючий Львівською єпархією Преосвященніший єпископ Львівський і Галицький Філарет.
Напередодні ввечері в кафедральному Свято-Георгіївському храмі м. Львова вечірнє богослужіння очолив Високопреосвященніший митрополит Донецький і Маріупольський Іларіон. Владиці співслужили: митрополит Вінницький і Могилів-Подільський Симеон, архієпископ Білоцерківський і Богуславський Августин, єпископи: Брестський і Кобринський Іоанн, вікарій Санкт-Петербурзької єпархії, Ректор СПбДАіС Гатчинський Амвросій, Горлівський і Слов’янський Митрофан, Васильківський Пантелеімон, вікарій Київської митрополії, Львівський і Галицький Філарет, Обухівський Іона.
В день свята у Свято-Петро-Павлівському храмі у м. Жовкві була відслужена святкова Божественна літургія, яку звершив Високопреосвященніший митрополит Донецький і Маріупольський Іларіон у співслужінні з Преосвященними: митрополитом Вінницьким і Могилів-Подільським Симеоном; архієпископами: Люблінським і Холмським Авелем, Переяслав-Хмельницьким і Вишневським Олександром, Харківським і Ізюмським Онуфрієм, Святогірським Арсенієм, Житомирським і Новоград-Волинським Никодимом; єпископами: Горлівським і Слов’янським Митрофаном, Гатчинським Амвросієм, Брестським і Кобринським Іоанном, Васильківським Пантелеімоном, Львівським і Галицьким Філаретом, Обуховським Іоною, Магаданським і Синєгорським Іоанном, Бородянським Варсонофієм, а також з настоятелем Свято-Петро-Павлівського храму, обласним благочинним, митрофорним протоієреєм Стефаном Хоминим, та чисельними гостями у священному сані з єпархій України та з закордону.
Богослужіння супроводжувалося співом архієрейського хору Свято-Георгіївського кафедрального храму під керівництвом протодиякона Валерія Калінчука та хору вихованців Київської Духовної Академії і Семінарії під керівництвом архімандрита Романа (Підлубняка).
Після читання Євангелія єпископ Філарет виголосив проповідь на тему цінностей, які треба людині зберігати в собі. Зокрема, Владика наголосив, що сьогоднішнє читання тексту послання святого апостола Павла до Єфесян вчить нас зберігати заповіді Божі, що конкретизують життя, і одне з головних – це потреба зберігати заповідь миру. Повчання святого апостола є актуальним і в наш час, коли у світі панує розділення. Як роз’єднати людей? Просто треба розділити Церкву, відняти Духа Святого, і от вже людина не може слідувати за Христом. Зберігати єдність духу в союзі миру – це заповідь, що йде крізь віки і з’єднує людей. «Вже 20 років завдяки вам, вашим молитвам, свята Православна віра зберігається у Галичині, – сказав Владика, – а отже бажаю, щоб ці слова Апостола були накреслені в наших серцях.»
Під час богослужіння владика Філарет удостоїв нагород ряд кліриків Львівської єпархії.
На відзнаку заслуг єпископа Філарета, перед Святою Церквою та з нагоди 40-річного ювілею, архієпископ Олександр, секретар Предстоятеля УПЦ, зачитав вітальну адресу та передав Відзнаку Митрополита Київського і всієї України Володимира.
Секретар Львівської єпархії протоієрей Богдан Білас привітав владику Філарета з ювілеєм від імені духовенства єпархії та вручив подарунок — малий архієрейський жезл.
Після богослужіння настоятель храму протоієрей Стефан Хомин подякував шановним гостям за їхні молитви і увагу до жовківської парафії.
Потім відбувся урочистий прийом. Під час святкування владика Філарет подякував протоієрею Стефану за його труди, які отець кладе на вівтар церковного служіння і нагородив його хрестом з прикрасами.
Для того, щоб взяти участь у святковому богослужінні та висловити привітання і шану ювіляру, в м. Жовкву прибули прочани з різних куточків єпархії. Після Літургії всіх їх запросили на обід. Кухарі десантної бригади під керівництвом голови військового відділу священика Василія Марунчака пригощали вірян солдатським пловом і гарячим чаєм.
КРИВОЙ РОГ. Освящено место под новый православный храм на честь Пресвятой Богородицы
В праздник Собора Волынских святых архиепископ Криворожский и Никопольский Ефрем совершил освящение места и заложил частицу мощей святого священномученика Владимира, митрополита Киевского и Галичского, в основание будущего храма на честь иконы Божьей Матери «Живоносный Источник», что по ул. Ватутина Жовтневого района г. Кривой Рог. В чине освящения приняли участие наместник Свято-Владимирского мужского монастыря архимандрит Владимир (Нероба), благочинный Криворожского южного городского благочиния протоиерей Владимир Борак, настоятель Свято-Владимирского храма г. Днепродзержинска протоиерей Михаил Рудницкий, настоятели храмов г. Кривой Рог. После чина освящения места владыка Ефрем за усердные пастырские труды возложил на настоятеля храма иерея Андрея Рудницкого золотой Наперсный крест, а заместителю председателя Жовтневого районного в Кривом Роге совета Швеца А.Г. вручил благословенную Архиерейскую грамоту с именной иконой.
По обычаю, архиепископ Ефрем обратился к жителям микрорайона и гостям с поучительным архипастырским словом, в котором в частности заметил: «Храм Божий является для нас частицей неба на земле, в котором особым, невидимым образом присутствуют Сам Господь, Его Пречистая Матерь, святые ангелы и все святые. Господь приносит Себя в жертву, и в Таинстве Евхаристии преподает Себя в снедь миллионам верующих, преблагословенная Матерь Божья невидимо присутствует во всех Христовых Таинствах, непрестанно молясь о спасении каждой души человеческой. Храм Божий – место особенной встречи человека с Богом и Его Пречистой Матерью. Воздвигая новый православный храм, поспешим навстречу нашему Господу, Божьей Матери, в смирении и послушании осуществляя Богоугодное и святое дело».
КИЕВ. Монография кандидата философских наук
Вышла в свет монография кандидата философских наук, доцента кафедры философии и религиоведения Национального университета «Киево-Могилянская Академия» Сергея Головащенко «Дослідження та викладання Біблії в Київській духовній академії ХІХ – поч.ХХ ст.».
Издание осуществлено Издательским отделом Украинской Православной Церкви по благословению Блаженнейшего Митрополита Киевского и всея Украины Владимира.
Эта книга начинает серию юбилейных изданий, посвященных 400-летию Киевских духовных школ, которое будет отмечаться в 2015 году.
«Мы рады представить читателям первую книгу юбилейной серии, посвященную истории библейской науки в КДА. Автор делает первую попытку системного изучения как процесса преподавания в КДА библиологических наук, так и вклада профессоров Академии в научное изучения Священного Писания. Надеемся, что эта книга станет стимулом к углубленному изучению наследия Киевской духовной академии и в других сферах богословской науки», — отметил в предисловии ректор Киевской духовной академии архиепископ Бориспольский Антоний.
ЖИТОМИР. Архіпастир привітав із ювілеєм єпископа Львівського і Галицького Філарета
23 жовтня, Православна Церква відзначає день обрітення мощей святителя Філарета, митрополита Київського. Цього дня святкує своє тезоіменитство і 40-річний ювілей Керуючий Львівською єпархією Преосвященніший єпископ Львівський і Галицький Філарет.
В день свята у Свято-Петро-Павлівському храмі у м. Жовкві була відслужена святкова Божественна літургія, яку звершив Високопреосвященніший митрополит Донецький і Маріупольський Іларіон у співслужінні з Преосвященними: митрополитом Вінницьким і Могилів-Подільським Симеоном; архієпископами: Люблінським і Холмським Авелем, Переяслав-Хмельницьким і Вишневським Олександром, Харківським і Ізюмським Онуфрієм, Святогірським Арсенієм, Житомирським і Новоград-Волинським Никодимом; єпископами: Горлівським і Слов’янським Митрофаном, Гатчинським Амвросієм, Брестським і Кобринським Іоанном, Васильківським Пантелеімоном, Львівським і Галицьким Філаретом, Обуховським Іоною, Магаданським і Синєгорським Іоанном, Бородянським Варсонофієм, а також з настоятелем Свято-Петро-Павлівського храму, обласним благочинним, митрофорним протоієреєм Стефаном Хоминим, та чисельними гостями у священному сані з єпархій України та з закордону.
Богослужіння супроводжувалося співом архієрейського хору Свято-Георгіївського кафедрального храму під керівництвом протодиякона Валерія Калінчука та хору вихованців Київської Духовної Академії і Семінарії під керівництвом архімандрита Романа (Підлубняка).
Після читання Євангелія єпископ Філарет виголосив проповідь на тему цінностей, які треба людині зберігати в собі. Зокрема, Владика наголосив, що сьогоднішнє читання тексту послання святого апостола Павла до Єфесян вчить нас зберігати заповіді Божі, що конкретизують життя, і одне з головних – це потреба зберігати заповідь миру. Повчання святого апостола є актуальним і в наш час, коли у світі панує розділення. Як роз’єднати людей? Просто треба розділити Церкву, відняти Духа Святого, і от вже людина не може слідувати за Христом. Зберігати єдність духу в союзі миру – це заповідь, що йде крізь віки і з’єднує людей. «Вже 20 років завдяки вам, вашим молитвам, свята Православна віра зберігається у Галичині, – сказав Владика, – а отже бажаю, щоб ці слова Апостола були накреслені в наших серцях.»
Під час богослужіння владика Філарет удостоїв нагород ряд кліриків Львівської єпархії.
На відзнаку заслуг єпископа Філарета, перед Святою Церквою та з нагоди 40-річного ювілею, архієпископ Олександр, секретар Предстоятеля УПЦ, зачитав вітальну адресу та передав Відзнаку Митрополита Київського і всієї України Володимира.
Секретар Львівської єпархії протоієрей Богдан Білас привітав владику Філарета з ювілеєм від імені духовенства єпархії та вручив подарунок — малий архієрейський жезл.
Після богослужіння настоятель храму протоієрей Стефан Хомин подякував шановним гостям за їхні молитви і увагу до жовківської парафії.
Потім відбувся урочистий прийом. Під час святкування владика Філарет подякував протоієрею Стефану за його труди, які отець кладе на вівтар церковного служіння і нагородив його хрестом з прикрасами.
Для того, щоб взяти участь у святковому богослужінні та висловити привітання і шану ювіляру, в м. Жовкву прибули прочани з різних куточків єпархії. Після Літургії всіх їх запросили на обід. Кухарі десантної бригади під керівництвом голови військового відділу священика Василія Марунчака пригощали вірян солдатським пловом і гарячим чаєм.
ХЕРСОН. Выездной урок воскресной школы Свято-Духовского кафедрального собора
21 октября, в погожий воскресный день, в воскресной школе Свято-Духовского кафедрального собора города Херсона прошел урок на открытом воздухе – в Цюрупинском лесу, в котором приняли участие 40 детей (в возрасте от 4 до 17 лет) и 30 взрослых – священник Херсонской епархии иерей Петр Бабьяк с матушкой Марией, старший педагог – Бронникова Ирина Александровна и другие педагоги, а также родители. Программа проведения этого мероприятия была очень разнообразной – проповедь отца Петра об общении прихожан в духе христианской любви и взаимопомощи, исполнение Еленой Ткаченко под гитару своих авторских песен на духовные темы, различные подвижные игры и конкурсы, исполнение украинских народных песней отцом Петром и матушкой Марией, общая трапеза. В этом учебном году воскресная школа увеличилась на одну группу, поэтому вновь поступившие дети имели возможность в непринужденной дружеской обстановке познакомиться с учениками, которые уже не один год посещают школу, с педагогами, с традициями воскресной школы. Все – и дети, и взрослые — остались очень довольны этой поездкой и выразили огромную благодарность ее устроителям.
ОДЕССА. Митрополит Агафангел принял участие в открытии зимнего спортивно-оздоровительного комплекса НУ ОЮА
23 октября Высокопреосвященнейший Агафангел, митрополит Одесский и Измаильский принял участие в торжественном открытии зимнего спортивно-оздоровительного комплекса Национального университета Одесская национальная юридическая академия, расположенного на берегу моря в районе 8 ст. Большого Фонтана.
Во вступительном слове Президент академии народный депутат С.В.Кивалов тепло приветствовал всех присутствующих с этим торжественным событием, подчеркнув, что 1 июля здесь был открыт летний спортивный комплекс, а ныне мы открываем зимний, чтобы все желающие могли круглогодично заниматься физкультурой и спортом. Сергей Васильевич подчеркнул, что сюда могут приходить не только учащиеся и преподаватели академии, но и все одесситы – от самых маленьких до пенсионеров, причем, занятия здесь бесплатные.
Народный депутат также рассказал о том, что этот комплекс построен с учетом высоких мировых требований к аналогичным спортивным залам. В частности, борцы будут состязаться на площадке, которую застелили специальным покрытием, привезенным из Франции. На таких покрытиях проходят чемпионаты Европы и мира. Поэтому для одесситов созданы все условия, чтобы не только поддерживать свое здоровье, но и добиваться выдающихся спортивных результатов.
В своем архипастырском слове митрополит Агафангел напомнил, что еще совсем недавно мы с вами присутствовали при открытии оздоровительного комплекса в Затоке, куда приезжал из Киева премьер-министр Украины Н.Я.Азаров, а вот ныне мы присутствуем еще при одном знаменательном событии. Трудами Сергея Васильевича Кивалова, преподавателей и студентов Одесской национальной юридической академии возведен этот прекрасный спортивный комплекс, который станет доступен всем одесситам. И это – очередной весомый вклад Сергея Васильевича в копилку добрых дел на благо нашего города.
Вспомним: именно Сергей Васильевич выступил инициатором создания первой в стране студенческой церкви, первой в Украине православной церковно-приходской школы, первого столь оснащенного спортивно-оздоровительного комплекса.
И это – только малая часть того, что сделал этот замечательный человек, который в своей жизни поставил задачу — служить людям.
Сергей Васильевич – личность государственного масштаба, ученый с мировым именем, выдающийся организатор, прекрасный оратор, стойкий борец за нравственные ценности, мудрый дипломат, общественный лидер. Он много помогает и церкви в возрождении порушенных храмов и обителей.
Могу сказать, что за все это Сергей Васильевич получил народное признание, выразившееся в присвоении ему высокого звания — Почетный гражданин города Одессы, многих государственных наград. Но, думается, лучшей наградой ему являются улыбки студентов и преподавателей академии, которые стоят сегодня здесь и радуются, глядя на своего наставника.
Дай Бог, чтобы больше было таких людей, как Вы, дорогой Сергей Васильевич. Пусть Господь хранит Вас на многие лета.
ШЕПЕТIВКА. Педагогіка майбутнього в пошуках духовності
З благословення преосвященнішого Діонісія, єпископа Шепетівського та Славутського, з ініціативи та підтримки кандидата в народні депутати України Сергія Буряка 18 жовтня в актовій залі Шепетівської школи-інтернату в рамках фестивалю «Подільська Покрова» відбулася Перша регіональна міжгалузева науково-практична конференція на тему: «Педагогіка духовності: реалії та перспективи духовного виховання в сучасному світі», провідним питанням якої було виховання молодого покоління та формування в його свідомості християнських цінностей та прищеплення йому зразків високоморальної поведінки. Православні педагоги, священики, викладачі загальноосвітніх шкіл, науковці та всі ті, кого цікавлять проблеми виховання духовної, творчої та відповідальної особистості взяли участь в обговоренні проблем викладання християнської етики та обмінялися вже набутим досвідом. Учасники конференції надали методики викладання, підручники та методичні розробки, спрямовані на виховання духовної особистості, здатної жити і творити у сучасному суспільстві.
Ідея проведення конференції з’явилася при визначенні направленості соціально-духовних програм громадського і політичного діяча Сергія Буряка, який і ініціював її підготовку та проведення. Як засвідчило соціологічне дослідження, проведене серед мешканців північних районів Хмельницької області, проблеми виховання підростаючого покоління, боротьба з такими негативними молодіжними явищами як пиятика, зневіра в життєвих ідеалах втрата духовних цінностей непокоїть більшу частину жителів.
За православною традицією конференція розпочалася з благословення. Ієромонах Олексій (Мацола) в своєму виступі особливу увагу звернув на важливість співпраці загальноосвітніх закладів із православною церквою у вихованні дітей та молоді, ролі учителя, який викладає християнську етику.
До спілкування долучилися Людмила Тихончук, начальник управління освіти Шепетівського міськвиконкому, яка на початку свого виступу продекламувала вірш Ліни Костенко «Між іншим».
— На мою думку, ці слова з поезії «так багато на світі горя, люди, будьте взаємно красивими!» говорять, що немає важливішої для кожного з нас справи як виховання краси, людяності та духовності. Якими будуть наші діти багато залежить від родини, школи та всіх суспільних інститутів. Я дякую Сергію Буряку, з ініціативи якого проводиться конференція, і дуже надіюсь, що мета її врешті-решт буде досягнута.
В ході пленарного засідання конференції до слова було запрошено доповідачів: Сергія Якушенка, магістра релігієзнавства, завідувача підрозділом лабораторії християнської етики, національного університету «Острозька академія», Олену Вахмяніну, директора Шепетівської школи-інтернату, Олену Гомонюк, доктора педагогічних наук, професора Хмельницького національного університету, протоієрея Володимира Ткачука, настоятеля Свято-Покровського храму с. Роговичі Полонського благочиння та Лідію Банкову, директора Шепетівської загальноосвітньої школи № 3. Найбільшої уваги заслуговував виступ протоієрея Володимира Ткачука про діяльність чи не єдиного в регіоні просвітницького центру духовного виховання в смт Понінці.
— В просвітницькому центрі, збудованому на пожертви вихідців з Понінки, які нині живуть за кордоном, є всі необхідні засоби для ефективного виховання та навчання дітей. Заняття відвідують близько 50 учнів. Займаються вихованням дітей не лише православні педагоги, а й психолог та викладачі іноземної мови, хореографії, інформатики, трудового навчання. Також в стінах закладу діє драматичний гурток. Проте основною умовою занять є спілкування зі священиком та вивчення Закону Божого. Заняття розпочинається та завершується молитвою. За рік існування центру стало зрозуміло, що люди бажають виховувати своїх дітей у православних традиціях.
В подальшому гості та учасники розділилися на дві групи. Керівником першої групи став Станіслав Крук, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри соціальної роботи і соціальної педагогіки Хмельницького національного університету. Другу секцію очолила Світлана Рула, психолог Шепетівського центру дитячої та юнацької творчості. У секціях обговорювали духовні цінності, шляхи їх виховання, духовну культуру, демонстрували засоби духовного виховання та обговорювали вимоги, принципи викладання християнської етики в школах, визначали умови для духовного розвитку дитини. Крім того, кожен присутній зміг відвідати майстер-класи за вибором: виготовлення бісерної писанки, виробів з соломи, витинанки та хорового співу.
Майстер-клас церковного хорового співу провела Лідія Голодюк, вчитель вищої категорії, методист, хормейстер Свято-Михайлівського кафедрального собору м. Шепетівки.
— Сьогодні на майстер-класі я хочу показати всім присутнім роль церковного співу у Божественній літургії, — продовжила Лідія Костянтинівна. — І тільки тепер, після десяти років у церковному хорі, я зрозуміла, що літургія — це молитва до Бога за все людство і багато в чому вона залежить від майстерності її виконання хором, а для цього потрібна велика самопожертва всіх учасників хору. Тому інколи наші репетиції сягали восьми годин. На завершення майстер-класу Лідія Костянтинівна роздала кожному присутньому роздруківку з молитвою і всі заспівали Символ віри.
Підвела підсумки роботи конференції Алла Шеремет, старший викладач кафедри соціальної роботи і соціальної педагогіки Хмельницького національного університету. У своєму виступі вона запропонувала методи та форми подальшої співпраці православних педагогів із закладами освіти. Алла Михайлівна також зробила наголос на необхідності проведення в майбутньому практичних семінарів та майстер-класів для викладачів, що дасть можливість залучити більшу кількість педагогів до співпраці та обміну досвідом для підвищення до культури православного виховання.
Всі учасники конференції та автори робіт, які демонструвалися у фойє, отримали сертифікати учасника, грамоти та подяки від оргкомітету фестивалю.
За підсумками роботи учасники прийняли резолюцію конференції та рішення зробити конференцію традиційною.
Ірина Погребняк
КИЕВ. Учебный комитет при Священном Синоде УПЦ провел методический семинар для преподавателей догматического богословия
22 октября, по благословению Предстоятеля Украинской Православной Церкви Блаженнейшего Митрополита Киевского и всея Украины Владимира, Учебный комитет при Священном Синоде УПЦ провел методический семинар для преподавателей догматического богословия духовных учебных заведений. Семинар проходил в помещении Церковно-археологического кабинета КДА.
В своем выступлении Председатель Учебного комитета епископ Ирпенский Климент охарактеризовал основные направления образовательной реформы, касающиеся преподавания догматических дисциплин.
Во время семинара с докладами о методике преподавания догматики, основах, и источниках и пособиях для догматической науки выступили преподаватели КДАиС архимандрит Аристарх (Лебедев) и игумен Сильвестр (Стойчев).
После программных выступлений и дискуссии был принят ряд решений, касающихся создания современных пособий по Православному догматическому богословию для духовных семинарий и училищ.