Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

27.09.2004. ЧЕРНІГІВ. Громада Воскресенського храму вимагає відновлення історичної справедливості

Вирішення питання про об’єднання Воскресенського храму і дзвіниці з хрестильною в один архітектурний ансамбль відкладається в Чернігові з 1998 року. Нагадаємо, що в післявоєнні роки територія церковного подвір’я була “розрізана” вулицею Комсомольською. По цій вулиці постійно рухається автотранспорт, заважаючи правити молебні та здійснювати хресні ходи під час свят. Не кажу вже про те, що це місце небезпечне як для пішоходів, так і для водіїв. В результаті постійних вібрацій стіни будівль Воскресенського храму та дзвіниці почали тріскатися і руйнуватись. Храм являється пам’яткою архітектури кінця ХVIІІ ст. та занесений до державного реєстру національного культурного надбання.
Громада храму неодноразово зверталася до обласного та міського управлінь архітектури та містобудування з проханням збудувати об’їзну дорогу, щоб звести споруди комплексу докупи й впорядкувати територію. Навколо церкви, до речі, колись розташовувалося кладовище й досі збереглося чимало могил. Надсилали звернення до Державного комітету містобудування, архітектури та житлової політики України, до Адміністрації Президента. Представники влади пропонували громаді кілька варіантів розв’язання конфлікту. Нині всі вони звелися до того, що церква має замовити й профінансувати розробку проектної документації для побудови дороги, яка пролягатиме по церковній території поза дзвіницею. Крім того, що ця пропозиція не задовольняє прихожан і духовенство, на думку фахівців, такий проект коштуватиме не менш як 100 тисяч гривень. По-перше, таких грошей громада Воскресенського храму немає, а по-друге, хто дасть гарантію, що готовий проект буде реалізований? Католицька громада Чернігова вже навчена гірким досвідом. Кілька років тому за розробку проекту будівництва костьолу на обіцяній владою ділянці вона заплатила дуже значну суму, однак збудувати там храм католикам не дозволили. Сьогодні він зводиться в іншому місці, неподалік.
Проконтролювати вирішення проблеми Воскресенського храму колись обіцяв особисто мер Чернігова Олександр Соколов. Проте на сьогодні все лишається по-старому. Тільки громада храму під керівництвом отця-настоятеля Іоанна (Савенко) взялася за капітальний ремонт, адже ця церква не ремонтувалася вже тридцять років. Було оббито стару штукатурку, відремонтовано цегляну кладку, заново побілено, підштукатурено, замінено віконні рамі та металеві грати на вікнах верхнього ярусу, встановлено нові вхідні двері. Все це — власним коштом, без допомоги міської влади.
Прес-служба Чернігівської єпархії