Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

31.01.2012. МОСКВА. Голова Синодального військового відділу взяв участь у науково-практичній конференції XХ Міжнародних Різдвяних освітніх читань

25 січня в Синодальному відділі по взаємодії зі Збройними Силами та правоохоронними установами РФ у рамках XХ Міжнародних Різдвяних освітніх читань пройшла науково-практична конференція: «Церква і Армія: досвід роботи і проблеми формування корпусу штатних військових священослужителів у Збройних Силах Російської Федерації». У роботі конференції взяла участь делегація військового відділу Української Православної Церкви на чолі з головою відділу архієпископом Львівським і Галицьким Августином.
Учасники конференції обговорили комплекс організаційних, правових, кадрових і інших проблем, пов’язаних з призначенням кандидатів на посади помічників командирів по роботі з віруючими військовослужбовцями, соціальні гарантії штатним військовим священнослужителям і членам їх сімей, статус храмів у місцях дислокації військових частин, обговорили низку інших актуальних питань, обмінялися практичним досвідом.
Від української делегації з доповідями: «Про стан та перспективи запровадження інституту військового духовенства в Україні» та «Перспективна модель штатного військового духовенства у Збройних Силах України» виступили голова відділу архієпископ Августин та секретар відділу Кулакевич В.С. відповідно.
Присутні підтримали пропозицію архієпископа Львівського і Галицького Августина про встановлення загальноцерковного дня святкування Собору усіх святих воїнів.
Днем раніше, у Московському Університеті МВС військова делегація УПЦ взяла участь у роботі секції, присвяченої взаємодії Церкви та правоохоронних органів. З доповіддю про взаємодію Синодального військового відділу з МВС України виступив заступник голови відділу протоієрей Віталій Приходько.