Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

05.05.2009. ЛУЦЬК. Владика Нифонт звершив чин освячення першого дерев’яного храму міста

2 травня, митрополит Луцький і Волинський Ніфонт звершив чин освячення дерев’яного Свято-Петро-Павлівського храму, розташованого на території кладовища в Луцьку. Владиці співслужили секретар єпархії митрофорний протоієрей Миколай Бондарук, благочинний Луцької округи митрофорний протоієрей Никанор Шимко, настоятель храму протоієрей Богдан Линник та ще двадцять священнослужителів з Луцька та околиць міста.
По освяченню митрополит Ніфонт звернувся до віруючих з повчальним словом, в якому пояснив зміст чину освячення храму, наголосивши, що громада обручається з храмом і саме тому під час освячення звучать піснеспіви, які зустрічаються також в таїнстві Вінчання. Владика згадав про ті роки поневірянь, які довелось пережити громаді на чолі з настоятелем на шляху до цього святкового дня, і подякував громаді, яка спромоглася за короткий час збудувати такий храм. За вірну службу Церкві Христовій та труди, понесені при будівництві храмі, протоієрей Богдан Линник був удостоєний високої церковної нагороди від Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира — ордена Святого Великого Рівноапостольного князя Володимира ІІІ ступеня. Орденами преподобного Іллі Муромця були нагороджені два благодійники храму, а ще семеро благодійників нагороджено благословенними грамотами Блаженнішого Митрополита Володимира та митрополита Ніфонта.
На молитовну згадку для храму митрополит Ніфонт подарував перламутрову ікону Різдва Христового, привезену ним зі Святої Землі.
Через хворобу митрополит Ніфонт не зміг очолити Божественну Літургію після освячення храму, але пообіцяв прихожанам, що обов’язково відвідає їх храм і звершить тут Літургію. Цього ж разу таїнство Євхаристії очолив протоієрей Никанор Шимко, а проповідь за Літургією виголосив протоієрей Рустік Капауз. Молилося за богослужінням близько тисячі віруючих.
Громада святих апостолів Петра і Павла була заснована 12 серпня 2003 року. Перші роки богослужіння відбувалося в орендованому приміщенні на території електро-апаратного заводу, згодом, коли громаді було виділено ділянку на території кладовища по Рівненській вулиці, віруючі поставили там тимчасовий храм. 9 березня 2008 року митрополитом Ніфонтом було освячено місце під будівництво храму, а 1 жовтня 2008 року ним же для майбутнього храму було освячено дзвони. Загалом будівництво Свято-Петропавлівського храму тривало всього 9 місяців.