Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

Февраль 28th, 2014

БІЛА ЦЕРКВА. Вийшов з друку новий номер журналу «Небесне і земне» №1(4), додаток журналу «Воскресеніє»

У цьому номері читайте:
У рубриці ОСОБИСТІСТЬ. ВІДВЕРТО ПРО СЕБЕ БЕЗ ПРИКРАС інтерв’ю з духівником єпархії, найстаршим священиком Білоцерківської єпархії протоієреєм Миколаєм Сичевським

- Для мене життя – можливість творити добро у славу Божу, допомагати в горі, порадіти в щасті, відвернути від спокуси й наставити на добрий путь. Хоч, звісно, було нелегко. Я не шукав легких шляхів, не гнався за зиском і багатством, але радів усьому тому, що давав Господь. Так що сприймаю життя як подарунок, як мій особистий рай на землі…

Читати повністю інтерв’ю у журналі «Небесне і земне» №1(4)

Про символіку і зміст кольорів богослужбового одягу духовенства

Наскільки б ми не були зайняті, однак знаходимо час, щоб залишити своє робоче місце, відірватися від комп’ютера чи промислового станка, від керма чи щоденного письма і відпочити десь біля річки чи в парку, милуючись красою природи, гармонією кольорів і відтінків, різноманітністю форм. На мою думку, причиною цього є те, що щоденні турботи і постійна зайнятість віддаляє нас від Того, Хто є Джерелом щастя і справжньої радості – нашого Господа Бога. І, відпочиваючи на природі, милуючись красотами Богом створеної природи, ми частково відновлюємо свій зв’язок зі Всевишнім, Який через це Природне Одкровення являє нам Свою любов і турботу. …

Читати повністю статтю у журналі «Небесне і земне» №1(4)

У рубриці НОТАТКИ МІСІОНЕРА. ДІЛИМОСЯ ДОСВІДОМ священик розповідає про своє пастирське служіння, у статті: «Літургія у наметі»

На храмове свято Казанської ікони Божої Матері на хуторі Петрівський Горохівської парафії Кагарлицького благочиння була відслужена особлива літургія. На хуторі проживає більше тридцяти чоловік, окрім дачників. Немає навіть магазину, щоб купити хліба.

Це вже третя служба в наметі на цьому хуторі. Першого разу прийшло шість чоловік. Другого – дев’ять. А втретє – вже чотирнадцять. Приблизно сорок відсотків жителів! З особистого досвіду пересвідчуємося, що таке богослужіння дає поштовх для духовного зростання і приносить велику радість усім учасникам служби, а особливо тим, хто щиро вболіває за Церкву, яка несе Слово Боже туди, де воно ще не проповідується. …

Читати повністю статтю у журналі «Небесне і земне» №1(4)

У рубриці МОЛОДЬ І ПРАВОСЛАВ’Я ексклюзивне інтерв’ю з керівником клубу історичної реконструкції «Легенда» священиком Максимом Соколовим (м. Самара, Росія)

- Отец Максим, не могли бы Вы рассказать для наших читателей, что собой представляет историческая реконструкция?

- Историческая реконструкция – это увлечение, которое позволяет попробовать историю на вкус, на ощупь, узнать ее не по учебникам, а прожить ее кусочек в своей жизни. Наверное, каждому из нас с детства знакома ситуация, когда мы читаем книгу или смотрим какой-то хороший, добрый фильм. И нам, порой, хотелось бы оказаться вот там и тогда, где и когда это все происходило. Историческая реконструкция – это та машина времени и пространства, которая позволяет в той или иной мере оказаться, попробовать, прочувствовать, каково было нашим предкам.

Читати повністю інтерв’ю у журналі «Небесне і земне» №1(4)

У рубриці ПРАВОСЛАВНА АЗБУКА стаття «Церковна свічка: як і навіщо?»

… Звичай ставити свічки в храмах прийшов до нас із Греції. Свічки і лампади використовувалися в храмах ще в глибокій древності. Зробити світильник з чистого золота з сімома лампадами – одне із перших повелінь, яке було дане Господом Мойсею. У перші віки християнства під час богослужіння завжди запалювалися свічки. З одного боку, в цьому була необхідність: християни, які терпіли гоніння від язичників, для богослужіння збирались у підземеллях і катакомбах; …

Читати повністю статтю у журналі «Небесне і земне» №1(4)

Рубрика ПРАВОСЛАВНА МАПА розповідає про «Островок Православия в Германии»

… в Клоппенбуге две трети населения – приехавшие с необъятных просторов бывшего Советского Союза. Кто-то уже живет так давно, что даже начал забывать русский язык; кто-то его никогда и не слышал в кругу семьи, а учил в школе одной из советских республик, потому что дома говорили на швабском диалекте или идише. Но даже те, которые никогда не признаются, что их время от времени посещает ностальгия и считают, что именно Германия – их дом, хотя бы раз бывали в православном храме. Поэтому торжественное открытие храма в честь преподобного Серафима, Саровского Чудотворца, стало новой точкой отсчета.

Читати повністю статтю у журналі «Небесне і земне» №1(4)

Рубрика СВЯТИНІ БІЛОЦЕРКІВСЬКОЇ ЄПАРХІЇ розповідає про святого Георгія Побідоносця – Небесного покровителя Білої Церкви

Однією зі святинь Спасо-Преображенського кафедрального собору в місті Біла Церква є часточка мощів святого великомученика Георгія Побідоносця (III ст.). Цей безцінний дар кафедральному собору зробив єпископ Бердянський і Приморський (нині архієпископ Ізюмський і Куп’янський) Єлисей (Іванов). Один раз на рік, у день пам’яті святого, 6 травня, святі мощі виносяться на середину храму для вшанування вірними.

Святий Георгій Побідоносець є одним з найбільш шанованих християнських святих. Відомий він своєю мужністю не лише у військовій справі, а й у вірі й відданості Небесному Царю. Високий військовий чин, яким він був удостоєний за хоробрість, не затьмарили його серце і розум у вірності Христу, навіть, ціною власного життя. …

Читати повністю статтю у журналі «Небесне і земне» №1(4)

Рубрика ЖИТТЯ ПАРАФІЙ розповідає про парафію преподобного Ілії Муромця при Білоцерківському військовому госпіталі

… При храме действует воскресная школа. По субботам, перед всенощным бдением, отец Димитрий проводит занятия по Закону Божьему для прихожан. Есть свой церковный хор, состоящий из прихожан храма и медперсонала госпиталя.

За короткий промежуток времени храм преподобного Илии Муромца стал обителью веры, любви к ближнему и душевного покоя. Побывав в церкви, ощутив особую Божью благодать, услышав полные добра напутствия батюшки, всем сердцем стремишься снова прийти в храм.

Читати повністю статтю у журналі «Небесне і земне» №1(4)

У рубриці НАШ ЕКСПЕРТ розпочинаємо нову серію статей про «Історію і причини виникнення автокефальних течій в Україні», які розкриватиме доктор богослов’я, професор архімандрит Нестор (Соменок)

У каждого столетия есть свое лицо. Каждый век имеет свою психологию, свои положительные и отрицательные черты. Каждое столетие рождает своих гениев, рядом с которыми соседствуют злодеи. Положительные исторические персонажи, гении мирового масштаба обычно окружены ореолом славы и туманным шлейфом мифов, загадок и противоречий. Чем дальше уходит время от истоков событий, тем больше рождается мифических рассказов, которые скрывают от нас реальные события.

Постараемся в данном историческом очерке приблизиться к той истине, которая рождает Правду и Справедливость, так как речь пойдет о тех непростых перипетиях, в которые была вовлечена Православная Церковь в послереволюционный период. …

Читати повністю у журналі «Небесне і земне» №1(4)

У рубриці ОСОБИСТИЙ ДОСВІД ВІРИ. ЛИСТИ ЧИТАЧІВ описують реальні історії з життя

… Однажды, наработавшись, я возвращалась привычным для себя маршрутом. Но в этот раз я столкнулась со сворой из 15-16 одичавших собак. Они обступили меня полукольцом (сзади оказался забор из металлической сетки), разъяренно лаяли, скалили зубы. Грабли, которые были со мной, служили мне орудием защиты: я выставила их вперед и не подпускала собак ближе. Но вот одна рванулась вперед, остальные сделали то же. Так повторилось два-три раза. Полукольцо смыкалось. Стоило одной из них броситься на меня, другие последовали бы за ней, и все могло бы закончиться очень трагически для меня. А дома ждали мама и маленький сын. И у меня, как и у многих из нас в трудную минуту, вырвался сердечный крик: «Господи, помоги!». Вдруг, …

Читати повністю статтю у журналі «Небесне і земне» №1(4)

У номері також читайте:
Кумедну історію із життя духовної семінарії.
Календар на Великий піст з позначенням їжі.
Православна пісна кухня: блюда від шеф-кухара ресторану «Ранчо» Сергія Яковенко.
Літературна сторінка та багато іншого.

ЖУРНАЛ ЗАПИТУЙТЕ У ХРАМАХ БІЛОЦЕРКІВСЬКОЇ ЄПАРХІЇ АБО БІЛОЦЕРКІВСЬКОМУ ЄПАРХІАЛЬНОМУ УПРАВЛІННІ за тел. (0456)39-15-49

САНКТ-ПЕТЕРБУРГ–КИЇВ. Представники Української Православної Церкви взяли участь в роботі Християнського міжконфесійного консультативного комітету країн СНД і Балтії

26 лютого в Санкт-Петербурзі відбулося IV пленарне засідання Християнського міжконфесійного консультативного комітету країн СНД і Балтії (ХМКК) на тему «Криза сім’ї і проблема сирітства». Захід проходив в будівлі Президентської бібліотеки імені Б. М. Єльцина, в якій до революції 1917 року розташовувався Святійший Правительствующий Синод. В форумі взяли участь делегати з Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Казахстану, Киргизії, Латвії, Литви, Молдови, Росії, Таджикистану, Узбекистану, України та Естонії.

Українську Православну Церкву представляв Голова Синодального відділу з питань охорони здоров’я та пастирської опіки медичних закладів єпископ Львівський і Галицький Філарет, а також секретар Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ протоієрей Миколай Данилевич.

Голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків Московського Патріархату митрополит Волоколамський Іларіон в своїй доповіді торкнувся кризи сімейних цінностей та втрати батьками відповідальності за дітей та зменшення в сім’ях любові, як основної причини сирітства. В доповіді також було підкреслене значення спільних зусиль християн по подоланню кризи сім’ї та допомоги дітям-сиротам, особливо сиротам-інвалідам.

Єпископ-помічник Мінсько-Могилівської архієпархії Римсько-Католицької Церкви Юрій Косабуцький присвятив свою доповідь висвітленню практичного досвіду конфесійної роботи в сфері захисту сім’ї та допомоги дітям-сиротам в Білорусі.

Пастор Аро Тукру, віце-декан Таліна Євангелічно-Лютеранської церкви Естонії, в своїй доповіді відзначив прихильність християн Естонії традиційному розумінню шлюбу як союзу між чоловіком та жінкою та підкреслив необхідність утвердження даного розуміння в суспільстві.

Єпископ Львівський і Галицький Філарет у своєму виступі на форумі розповів про ситуацію з опікуванням дітьми-сиротами в Україні. Зокрема, владика відзначив, що в нашій Церкві майже при кожному жіночому монастирі діють сиротинці. Також було згадано про діяльність вікарія Чернівецької єпархії єпископа Банченського Лонгіна, який всиновив більше 300 дітей. Також український архієрей розповів про державні програми по опікуванню дітьми-сиротами.

Учасники пленуму прийняли підсумкове Звернення. Також присутні на форумі не оминули своєю увагою і останні політичні події в нашій країні, у зв’язку з чим прийняли заяву про ситуацію в Україні.

Християнський міжконфесійний консультативний комітет країн СНД і Балтії (ХМКК) був організований в 1993 році для розвитку співпраці між християнами на пострадянському просторі.

МОСКВА. В Китае восстанавливается старейший из сохранившихся православных храмов

25 февраля в городе Чунцине прошло первое заседание Совместной рабочей группы по сотрудничеству в торгово-экономической и гуманитарной областях Приволжского федерального округа Российской Федерации и региона верхнего и среднего течения реки Янцзы Китайской Народной Республики.

На заседании был особо затронут вопрос о ходе работ по восстановлению православного храма во имя святого благоверного князя Александра Невского в городе Ухань, построенного в 1893 году трудами российских купцов-чаеторговцев. Судьба этого старейшего в Китае православного храма была затронута в беседе полномочного представителя Президента России в Приволжском федеральном округе М.В. Бабича и члена Государственного совета Китайской Народной Республики Ян Цзечи в мае 2013 года во время посещения российской делегацией города Ухань. Стороны согласились сохранить этот уникальный памятник российско-китайских связей и совместно восстановить его в первоначальном виде.

В декабре 2013 года по приглашению властей провинции Хубэй и города Ухань Китай посетила группа российских реставраторов и иконописцев, чтобы принять участие в осуществляемой муниципальными властями реставрации храма. По итогам поездки в России была разработана необходимая проектная и инженерная документация, которую передали китайской стороне.

Участвовавший в заседании Совместной рабочей группы заместитель губернатора провинции Хубэй Ган Жункунь в своем докладе отдельно остановился на ходе работ по восстановлению храма, рассказал об усилиях китайской стороны и выразил надежду на дальнейшее согласованное выполнение работ.

Возглавивший российскую делегацию заместитель полномочного представителя Президента Российской Федерации в Приволжском федеральном округе А.П. Сухов поблагодарил китайскую сторону за усилия по восстановлению храма. Отметив состоявшийся в мае 2013 года визит Святейшего Патриарха Московского и всея Руси Кирилла в Китай как наиболее значимое и яркое событие в палитре гуманитарных контактов между Россией и Китаем в минувшее время, глава российской делегации с удовлетворением отметил, что и на региональном уровне уделяется внимание сохранению свидетельств о более чем 300-летней истории российско-китайских связей, в развитии которых особая роль принадлежит Православной Церкви.

А.П. Сухов подчеркнул целесообразность совместных работ российских и китайских специалистов над восстановлением храма, что обеспечит высокое качество работ и станет свидетельством сотрудничества двух стран. Он заверил, что российская сторона готова всемерно содействовать восстановлению храма Александра Невского в первоначальном виде, в том числе изготовить и передать в дар сложные элементы храмовой архитектуры и внутреннего убранства, обеспечить роспись храма в традиционной манере. Ввиду значимости этого проекта глава российской делегации особо подчеркнул приоритетность качества работ над сроками их исполнения.

Признательность российской стороны за усилия китайских партнеров, предпринимаемые по восстановлению православного храма Александра Невского в городе Ухань, и достигнутое соглашение о продолжении совместной работы по реконструкции храмового здания с привлечением специалистов обеих сторон нашли отражение в протоколе первого заседания Совместной рабочей группы, подписанном 26 февраля 2014 года в Чунцине заместителем полномочного представителя Президента Российской Федерации в Приволжской федеральном округе А.П. Суховым и заместителем министра иностранных дел Китайской Народной Республики Чэн Гопином.

В первом заседании Совместной рабочей группы принял участие сотрудник Отдела внешних церковных связей Московского Патриархата Д.И. Петровский.

НЬЮ-ЙОРК. Первоиерарх РПЦЗ выступил с заявлением в связи событиями на Украине

Митрополит Иларион выступил с заявлением в связи с продолжающимися беспорядками на Украине, сообщает пресс-служба Восточно-Американской епархии.

В связи с продолжающимися беспорядками и неспокойной обстановкой, сложившейся на Украинской земле, Первоиерарх Русской Зарубежной Церкви, Высокопреосвященнейший митрополит Восточно-Американский и Нью-Йоркский Иларион выступил 26 февраля со следующим заявлением:

«Со скорбью и большой озабоченностью наблюдая за беспорядками и политическим переворотом на Украине, мы просим верующих Русской Церкви Заграницей усилить молитвы о мире и восстановлении законности между нашими братьями и сестрами в той стране. В это решающее время, когда украинский народ ищет и пытается определить свою национальную идентичность, мы горячо надеемся, что во главу угла этой идентичности он поставит Православную веру, которая направляла их отцов на протяжении более тысячи лет. Мы все, верующие Русской Зарубежной Церкви, живущие в Америке, вне зависимости от нашей этнической принадлежности, имеем глубокую связь с Киевом благодаря нашему Просветителю – великому князю Владимиру. Его решение крестить киевлян привело к основанию Святой Руси, которая взрастила великое множество подвижников и святых, включая преп. Германа Аляскинского, который последовал по стопам св. Владимира, когда принес Свет Христов в Северную Америку.

«Поэтому давайте всегда помнить об этой связи и понимать, что только со Христом любой народ может найти мир и процветание. Кровопролития и катастрофы XX века должны служить нам напоминанием о том, что случается, когда люди перестают надеяться на Христа и начинают изобретать свой собственный путь. Для этого следует помнить знаменательные слова великого подвижника и духовного наставника VI века преп. Аввы Дорофея: ‘Не знаю другого падения, кроме сего: когда человек последует самому себе. Видел ли ты падшего, ‒ знай, что он последовал самому себе. Нет ничего опаснее, нет ничего губительнее сего.’»

Его Высокопреосвященство поручил настоятелям храмов и игуменам монастырей Восточно-Американской епархии продолжать возносить особые прошения и молитвы о мире на Украине, благословенные и утвержденные Святейшим Патриархом Кириллом, впредь до нового уведомления.

САНКТ-ПЕТЕРБУРГ. Єпископ Львівський і Галицький Філарет взяв участь у засіданні Християнського міжконфесійного консультативного комітету

26 лютого 2014 року в Санкт-Петербурзі в будівлі Президентської бібліотеки імені Б.Н. Єльцина відбулося IV пленарне засідання Християнського міжконфесійного консультативного комітету (ХМКК). Тема засідання — «Криза сім’ї та проблема сирітства».

У засіданні взяли участь представники Руської Православної Церкви, Римсько-Католицької Церкви, Греко-Католицької Церкви, Вірменської Апостольської Церкви та ряду протестантських конфесій, серед яких — лютеранські, баптистські, п’ятидесятницькі і адвентистські громади. Українську Православну Церкву на засіданні представляли єпископ Львівський і Галицький Філарет та секретар ВЗЦЗ УПЦ протоієрей Миколай Данилевич.

Пленум організований міжконфесійним Організаційним комітетом за підтримки Відділу зовнішніх церковних зв’язків Московського Патріархату, Санкт-Петербурзької митрополії, Санкт-Петербурзького філії ВЗЦЗ.

З благословення Святішого Патріарха Московського і всієї Русі Кирила делегацію Руської Православної Церкви на засіданні очолив голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків Московського Патріархату митрополит Волоколамський Іларіон. Він також є одним із співголів ХМКК.

Були обговорені такі складні проблеми сучасного суспільства, як сирітство, в тому числі соціальне, криза сім’ї і традиційних сімейних цінностей, становище дітей -інвалідів.

В рамках конференції були проведені тематичні круглі столи. На заключному пленарному засіданні були підведені підсумки роботи круглих столів, в рамках яких обговорювалися не тільки питання, запропоновані в доповідях, а й багато інших проблем, що хвилюють християн різних країн. Зокрема, йшлося про необхідність відкрито висловлювати узгоджену християнську думку про пороки суспільства і не соромитися гріх називати гріхом. Особлива увага приділялася питанню відновлення традиційного розуміння сім’ї. Було запропоновано невпинно говорити про важливість створення міцної сім’ї, яка може забезпечити гідне майбутнє дітям.

Прозвучали пропозиції про проведення Року сім’ї, Дня сім’ї, а також Року святості життя, спрямованого проти абортів і евтаназії.

Відзначалася важливість і відповідальність не тільки материнства, а й батьківства. У ході активного і плідного обміну думками учасники круглих столів ділилися досвідом роботи з сім’ями, а також з сиротами в дитячих будинках і хоспісах, яку вони ведуть у своїх країнах.

На завершення роботи були прийняті текст звернення учасників IV пленуму Християнського міжконфесійного консультативного комітету і комюніке.

Учасники засідання також виступили із заявою щодо ситуації на Україні.

Цього ж дня співголови ХМКК відповіли на запитання журналістів на прес-конференції, присвяченій роботі пленуму.

Увечері Санкт-Петербурзькою митрополією Руської Православної Церкви було дано прийом на честь учасників IV засідання Християнського міжконфесійного консультативного комітету.

***
Християнський міжконфесійний консультативний комітет був створений у 1996 році відповідно до рішення пройшла в Мінську Міжнародної міжконфесійної конференції « Покликані одній надії в союзі миру (Еф.4.3-4) » і є правонаступником Комітету продовження роботи Міжконфесійної конференції « Християнська віра і людська ворожнеча »(Москва , 27-29 червня 1994 року).

Членами Комітету є представники Російської Православної Церкви, Римсько-Католицької Церкви , Вірменської Апостольської Церкви, лютеранських , баптистських , п’ятидесятницьких та адвентистських церков , спілок та громад з Азербайджану, Вірменії , Білорусі, Казахстану, Киргизії, Латвії, Литви , Молдови, Росії, Таджикистану, Узбекистану, України та Естонії.

ХМКК здійснює постійний діалог між християнськими конфесіями згаданих країн , даючи можливість висловити спільну думку з різних нагальних питань і прагнучи сприяти залученню людей до християнських моральним ідеалам.

ЛУГАНСК. Состоялась пресс-конференция архиепископа Митрофана

26 февраля, архиепископ Луганский и Алчевский Митрофан, в резиденции Луганского епархиального управления, провел пресс-конференцию для представителей Луганских СМИ.
В ходе встречи владыка Митрофан ответил на вопросы журналистов.

На повестке дня стоял вопрос о последних событиях в нашей стране, а также обсуждались решения Священного Синода УПЦ, проходившего в г.Киеве 24 февраля 2014 г.

24 февраля в Киево-Печерской Лавре состоялось расширенное заседание Священного синода Украинской православной церкви Московского патриархата. Управляющий делами Церкви митрополит Бориспольский и Броварской Антоний объявил, что состояние здоровья блаженнейшего митрополита Владимира делает невозможным выполнение им обязанностей предстоятеля церкви. В соответствии с нормами устава, тайным голосованием на должность местоблюстителя был избран митрополит Черновицкий и Буковинский Онуфрий», — рассказал владыка.

МОСКВА. Заява Вищої Церковної Ради РПЦ у зв’язку з загрозою насильницьких дій щодо канонічної Церкви в Україні

Вища Церковна Рада Руської Православної Церкви виступила із заявою у зв’язку з загрозою насильницьких дій щодо канонічної Церкви в Україні.

Останніми днями ми стали свідками неприкритих загроз щодо святинь України, шанованих православними віруючими в усьому світі й таких, що законно знаходяться у віданні канонічної Православної Церкви. Києво-Печерська і Почаївська лаври стали об’єктами провокацій з боку радикалів. Загрозам нападу піддавалося Сумське єпархіальне управління.

Ми звертаємося до всіх православних християн України, незважаючи на їхні політичні уподобання, із закликом не допустити посягань на святині. Дякуємо тим, хто вже ставав на захист храмів і обителей, не давши піддати їх нарузі та відірвати від істинної Церкви.

Підносячи молитви про припинення чвар у середовищі братнього українського народу, закликаємо пам’ятати, що шлях до громадянського миру в Україні виключає релігійне протистояння, привнесення ворожнечі до стін храмів і монастирів.

КИЕВ. Представитель КДА принял участие во Всеукраинской конференции

27 февраля, по благословения управляющего делами Украинской Православной Церкви, ректора КДАиС митрополита Бориспольского и Броварского Антония, преподаватель Киевской духовной академии кандидат исторических наук Хроненко И.В. принял участие в пленарном заседании Всеукраинской научно-практической конференции, которая состоялась в Национальном Киево-Печерском историко-культурном заповеднике.

Тема конференции посвящена 200-летию со дня рождения Т.Г. Шевченко и носит название «Феномен Т. Шевченко: лингвистический, исторический и искусствоведческий аспекты».

И.В. Хроненко выступил с докладом «Предвестники народного восстания в Кирилло-Мефодиевском братстве – Т.Г. Шевченко и Н.И. Гулак».

ЯРОСЛАВЛЬ. Преподаватель КДС принял участие в международной научно-практической конференции

27–28 февраля в г. Ярославле проходит международная научно-практическая конференция «Ярослав Мудрый. Проблемы изучения, сохранения и интерпретации историко-культурного наследия», которая приурочена ко Дню памяти святого благоверного князя Ярослава Мудрого.
Организаторами конференции выступили Управление культуры мэрии г. Ярославля, Ярославская Епархия, Ярославский государственный университет им. П. Г. Демидова, Музей истории города Ярославля.
По благословению управляющего делами УПЦ, ректора Киевской духовной академии и семинарии митрополита Бориспольского и Броварского Антония в конференции принял участие преподаватель КДАиС протодиакон Василий Яковчук.
На торжественном открытии конференции представитель Киевских духовных школ огласил приветственное слово митрополита Антония и выступил с докладом на тему: «София Киевская как некрополь киевских князей: исследования саркофага и останков Ярослава Мудрого».
Организаторам научного форума отец Василий вручил подарки – издания Киевской духовной академии.
В тот же день состоялась встреча со студентами Ярославской духовной семинарии, на которой преподаватель Киевской семинарии прочитал лекцию на тему: «Киевская духовная академия в послереволюционное время (1920-1924 гг.): роль протоиерея Александра Глаголева в последние годы ее существования».
После выступления докладчик ответил на вопросы воспитанников семинарии.

ЖИТОМИР. Священики єпархії взяли участь у поминальних заходах «Небесної сотні»

26 лютого, ввечері тисячі житомирян, із запаленими свічками, вийшли на Соборну площу м. Житомира, на поминальні заходи «Несної сотні» та всіх, хто загинув у протистиянні, як на майдані у Києві, так і у всіх куточках нашої держави.
У заупокійній панахиді, у центрі міста взяли участь також священики Спасо-Преображенського кафедрального собору, на чолі із протоієреєм Григорієм Рогальським. Після звершення заупокійної літії, отець Григорій виступив до присутніх із проповідним словом, закликав до любові, єдності та миру, аби Всемилостивий Господь не допустив більше страшних подій та кровоприлиття у нашій державі.

МОСКВА. Святейший Патриарх Кирилл: «Мы молимся о возобновлении процесса консолидации украинского общества»

26 февраля в зале Высшего Церковного Совета кафедрального соборного Храма Христа Спасителя в Москве под председательством Святейшего Патриарха Московского и всея Руси Кирилла состоялось очередное заседание Высшего Церковного Совета Русской Православной Церкви. Открывая заседание, Предстоятель Русской Православной Церкви коснулся политической ситуации на Украине.
«Мы все сейчас глубоко переживаем то, что происходит в братской Украине, – подчеркнул Святейший Патриарх Кирилл. – Это все равно, как если бы то же самое происходило в нашей стране или в семье каждого из нас, потому что мы связаны не только узами духовного родства – мы связаны кровными узами, единой историей, едиными страданиями, едиными радостями.
Русская Православная Церковь возносит сегодня особые молитвы в связи с тем, что происходит в братской Украине. Самое опасное, наверное, то, что проливается невинная кровь. Цена человеческой жизни становится такой мизерной, незначительной. Поэтому наши молитвы в первую очередь о том, чтобы прекратилось насилие, чтобы возобновился нормальный политический процесс консолидации общества».
По словам Его Святейшества, особую тревогу вызывает положение Православной Церкви на Украине. «По милости Божией пока нет случаев захвата храмов, и мы надеемся, что их и не будет, – добавил Предстоятель. – Призываем всех тех, кто хотел бы использовать нестабильную политическую ситуацию для разрешения церковных вопросов, этого не делать, потому что последствия будут самыми негативными».

Святейший Патриарх Кирилл выразил удовлетворение решением Синода Украинской Православной Церкви об избрании митрополита Черновицкого и Буковицкого Онуфрия Местоблюстителем Киевской митрополичьей кафедры. Отметив, что владыка Онуфрий был избран «тайным голосованием, большинством голосов, совершенно свободно», Патриарх Кирилл выразил уверенность, что решение Синода было «действительно проявлением воли Божией».

«Я хотел бы пожелать владыке Онуфрию крепости душевных и телесных сил, мужества, терпения, поддержки со стороны епископата, духовенства и всего верующего народа – так же, как и всему епископату Украинской Православной Церкви, духовенству, верующим», – заключил Святейший Владыка.

По предложению Его Святейшества Высший Церковный Совет Русской Православной Церкви выступил с заявлением в связи с угрозой насильственных действий в отношении канонической Церкви на Украине.

«В последние дни мы стали свидетелями неприкрытых угроз в отношении святынь Украины, чтимых православными верующими во всем мире и законно находящихся в ведении канонической Православной церкви», – говорится в заявлении Совета.

Как отметили авторы документа, Киево-Печерская и Почаевская лавры стали объектами провокаций со стороны радикалов, угрозам нападения подвергалось Сумское епархиальное управление.

«Мы обращаемся ко всем православным христианам Украины, невзирая на их политические предпочтения, с призывом не допустить посягательств на святыни. Благодарим тех, кто уже вставал на защиту храмов и обителей, не дав подвергнуть их поруганию и отторгнуть от истинной Церкви», – сказано в заявлении.

В нем подчеркивается, что путь к гражданскому миру на Украине «исключает религиозное противостояние, привнесение розни в стены храмов и монастырей».

ВОЗНЕСЕНСК. Відбулась науково-практична конференція в смт. Веселиново

26 лютого відбулася науково-практична конференція «Я. Мій дім. Моя Веселинівщина» присвячена ювілею – 75-річчя створення Веселинівського району.
На заході були присутні А. В. Дрозд — заступник голови райдержадміністрації, О. Г. Ільїна — заступник голови райдержадміністрації, Н. І. Коваль — заступник голови райради, В. Б. Заворотній — завідувач сектором культури, національностей і релігій райдержадміністрації, представники громади, громадських організацій, державних і недержавних установ, благочинний Веселинівскього округу, настоятель Храму Покрови Пресвятої Богородиці с. Піщаний Брід протоієрей Іоанн Фечко, настоятель Храму Святого Архистратига Михаїла с. Поріччя ієрей Олександр Доценко, члени клубу «Книголюб». В ході роботи науково-практичної конференції показано відео презентації «Минуле і сьогодення Веселинівського району» керівником історико-краєзнавчого гуртка РБДТ С. А. Шепетою та «Видатні та знані люди Веселинівського краю» завідуючою відділом обслуговування районної бібліотеки Л. М. Гордович.
Настоятель Храму Успіння Пресвятої Богородиці смт. Веселинове ієрей Михайло Мокар розповів про життя Веселинівської пастви Храму Успіння Пресвятої Богородиці в період з1939 – по теперішній час, а отець Іоанн поділився інформацією щодо історії створення та реконструкції Храму Покрови Пресвятої Богородиці с. Піщаний Брід.
Н. І. Денисюк, директор музею історії села Катеринівка, презентувала свою нову книгу «Веселинівський район – лише деякі сторінки історії». Л. М. Гордович провела огляд краєзнавчих видань «Перлина степового краю» і наголосила що в кожній бібліотеці Веселинівської ЦБС ведеться «Літопис села», є краєзнавчі куточки. Також для присутніх оформлена виставка-спогад «Веселинівська земля в фотографіях» завідувачем архівним сектором райдержадміністрації Г.В.Митник.
А. В. Дрозд, заступник голови райдержадміністрації. в заключному слові висловила слова подяки організаторам і наголосила, що і надалі потрібно знаходити, систематизувати, зберігати та популяризувати історію рідного краю.

БРОВАРИ. Для парафіян міста починають читатися тематичні лекції на актуальні теми

Повідомляємо про початок періодично-тематичних лекцій на актуальні теми духовного та соціального життя Церкви. Вже 1 березня 2014 року можна прослухати лекцію викладача аскетики КДАіС архімандрита Маркелла на тему: «Пристрасті та боротьба з ними». Наступну тему лекції можна дізнатися на сайті слідкуючи за розкладом занять на суботу або телефонуючи куратору курсів. Запрошуються всі бажаючі!

ПЕРЕЯСЛАВ-ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ. У Музеї народної архітектури та побуту молилися за вбитих жертв Майдану

26 лютого за ініціативи адміністрації та колективу Національного історико-етнографічного заповідника «Переяслав» було відслужено панахиду «…О упокоении душ усопших рабов Божиих в братоубийственной смуте на Украине убиенных».
За богослужінням, яке відбулося у церкві Святого Георгія, що на території Музею народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини, молилися працівники Заповідника та жителі міста Переяслав-Хмельницького.
Поминальну службу провів голова єпархіального відділу по архітектурі та охороні церковних пам’яток прот. Геннадій Невмитий.

КИЇВ. Заява Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій за підсумками зустрічі з керівництвом Верховної Ради України

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій, яка упродовж останніх майже трьох місяців, послідовно виступала на захист мирних протестів, проти застосування сили й за покарання винуватих, за підсумками зустрічі з керівництвом Верховної Ради України:
1. Висловлює свою підтримку легітимній державній владі України і звертається до неї із закликом якнайшвидше забезпечити повне відновлення конституційного ладу та утвердження політичних, економічних та інших фундаментальних прав і свобод громадян. Особливу увагу ми звертаємо на необхідність рішучого, послідовного і системного поборювання корупції, яка роз’їдає суспільний організм і є порушенням заповідей наших релігій.
2. Ми ще раз підтверджуємо свою заяву від 22 лютого цього року, де категорично засуджується будь-яка дискусія щодо можливого розділення нашої Батьківщини, будь-які спроби сепаратизму й наголошується, що «територіальна цілісність України, незалежність якої дарована нам Богом, є цінністю для нашого народу, а тому допустити її розділення ми не маємо права, бо це гріх перед Богом та майбутніми поколіннями нашого народу». Ми засуджуємо провокування протистоянь та ворожнечу між жителями різних регіонів України, представниками різних національних меншин та віросповідань і закликаємо владу утриматися від будь-яких кроків, які б могли бути витлумачені як такі, що спрямовані на розділення українців за релігійною, мовною, національною, регіональною чи будь-якою іншою ознакою. В умовах важкого випробування ми маємо зберегти єдину Українську державу та запобігти усім можливим спробам її розділення. Звертаємося до всіх із закликом не піддаватися на провокації та ні в якому разі не підтримувати гасел, спрямованих проти територіальної цілісності України.
3. В нинішній суспільно-політичній ситуації, ми, і Церкви та релігійні організації, і органи державної влади, маємо докласти максимум зусиль для збереження в Україні релігійного миру. У жодному випадку не можна допустити протистояння на релігійному ґрунті. Наша велика українська родина має бути єдиною в різноманітті. У вільній державі кожен має право на вільне висловлювання своїх релігійних переконань та не перешкоджати такому ж вільному сповідуванню інших поглядів. Держава має бути гарантом свободи віросповідання, а ми готові допомагати державі в реалізації цієї важливої конституційної функції.
4. Закликаємо усіх громадян нашої Держави сумлінно виконувати свої службові та громадські обов’язки, дотримуючись чинного законодавства та відкидати надлишкову емоційність чи острах перед змінами, які можуть бути тільки до кращого майбуття. Ми за цим пильно слідкуватимемо, та, при потребі, задіюватимемо увесь наш авторитет і потенціал.
5. Ми готові до подальшої співпраці з оновленою владою та очікуємо від неї мудрості, наполегливості й чесності, що приведе нашу Батьківщину до духовного та економічного благополуччя, яке наш народ заслужив своєю вірою, стійкістю та героїчною боротьбою.

За дорученням Головуючого у ВРЦіРО

+ Антоній
Митрополит Бориспільський і Броварський
Керуючий справами Української Православної Церкви

ОЛЕКСАНДРІЯ. Єпископ Боголєп взяв участь у круглому столі, присвяченого темі «Шляхи виходу регіону з системної кризи»

27 лютого єпископ Олександрійський і Світловодський Боголєп взяв участь у круглому столі, присвяченого темі «Шляхи виходу регіону з системної кризи».
Круглий стіл, засідання якого відбулося у приміщенні обласної газети «Народне слово», було зібрано за ініціативою громадських організацій.
У цьому непростому діалозі прозвучало чимало думок стосовно ситуації, що сталася не тільки на Кіровоградщині, проте єдиним напрямком стало забезпечення її мирного врегулювання.
Зокрема, владика Боголєп звернув увагу присутніх та наголосив, що подолання кризи перш за все починається із свідомості людини, виховання в ній внутрішньої культури життя на засадах вічного духовного закону.

КІРОВОГРАД. Відбулась зустріч керуючих Кіровоградською та Олександрійською єпархіями з головою Облдержадміністрації

27 лютого архієпископ Кіровоградський і Новомиргородський Іоасаф та єпископ Олександрійський і Світловодський Боголєп спільно подали звернення до нині діючого голови Обласної державної адміністрації Чорноіваненка Олександра Анатолійовича стосовно подій останніх місяців, що призвели, на жаль, до досить напружених суспільно-політичних відносин, більше того жертв і багаточисельних поранених та знівечених.
У процесі конструктивного діалогу було досягнуто порозуміння стосовно напрямку подальших спільних дій для підтримки миру і добропорядних відносин, в тому числі й міжконфесійних, на теренах Кіровоградщини.

СУМЫ. Громадські, політичні та релігійні організації Сумщини проголосили прагнення до суспільної злагоди

27 лютого в приміщенні Сумської обласної ради під головуванням голови М.О.Клочка відбувся круглий стіл за участю керівників громадських, політичних, релігійних організацій Сумщини. Зустріч була ініційована архієпископом Сумським і Охтирським Євлогієм в руслі врегулювання міжконфесійної напруги, що виникла останнім часом в Сумах.
Архієпископ Євлогій повідомив зібранню позицію Сумської єпархії щодо подолання міжконфесійного розбрату та запропонував підписати спільну заяву про те, що політичні, громадські органиізації та конфесії Сумщини засуджують будь-які прояви суспільної поведінки, що можуть ображати громадянські, релігійні, духовно-моральні почуття людей, будь-які дії, що можуть бути спрямовані проти рухомого та нерухомого майна громадських та релігійних організацій, особистого майна громадян.

ОЛЕКСАНДРІЯ. Відбулись загальні єпархіальні збори духовенства

25 лютого в Олександрійській єпархії відбулися загальні збори духовенства. Головними темами яких стали питання мирного врегулювання ситуації в державі та призначення Місцеблюстителя Київської митрополичої кафедри митрополита Чернівецького та Буковинського Онуфрія.
Після спільного обговорення головних питанням зібрання, єпископ Олександрійський і Світловодський Боголєп зачитав не менш важливі звернення: Звернення до державної влади у зв’язку з останніми подіями в Україні та Звернення до єпископату, духовенства, чернецтва та мирян нашої Української Православної Церкви.
Під час зборів кожен священик мав можливість висловити свою думку. Всі, хто взяв участь у цьому діалозі, висловили занепокоєння ситуацією у державі та призвали до миру, єдності та про піднесення молитви про загиблих під час протистояння у Києві та за всіх, хто сьогодні знаходиться у лікарні.
Звернення єпископа Боголєпа до духовенства єпархії носило церковно-патріотичний консолідуючий характер і дало впевненість, що разом ми зможемо і повинні зробити все необхідне для збереження миру і єдності на території Олександрійської єпархії.

ШЕПЕТІВКА. Відбулись єпархіальні збори духовенства

27 лютого у Свято-Михайлівському кафедральному соборі м.Шепетівка під головуванням єпископа Шепетівського і Славутського Діонісія відбулись єпархіальні збори духовенства.
На порядку денному були розглянуті питання стосовно церковно-парафіяльного життя.
Владика оголосив рішення Священного Синоду Української Православної Церкви від 24 лютого 2014 року про обрання Місцеблюстителя Київської митрополичої кафедри митрополита Чернівецького і Буковинського Онуфрія.
Після зборів була відслужена заупокійна літія за загиблими під час протистояння.