Ноябрь 14th, 2012
КИЕВ. Протоієрей Діонісій Мартишин — скарби золотого міста на Луганщині
Багато наших сучасників, споглядаючи реальне життя провінційного українського містечка, часом впадають у відчай. Зруйновані будинки, скалічені комунікаційні мережі, ніби фронтові, понівечені «бомбами»
автомобільні шляхи, напівпорожні брудні вулиці, порослі бур’яном парки, залишені багатоповерхівки та сіре небо не лише від екологічного лиха, але й від соціальної апатії, відчаю, безвиході, зневіри.
У цих нелюдських умовах живе, на превеликий жаль, більшість громадян України. Якщо на Заході України екологічні умови для проживання населення ще більш-менш відповідають європейським стандартам, то на сході нашої країни ситуація діаметрально протилежна. Понівечений безглуздою екстенсивною економікою часів СРСР пейзаж часом нагадує місячний. Люди постійно перебувають під негативним індустріальним тиском, страждають через передчасні хвороби, швидше старіють і менше живуть.
До екологічних проблем додаються соціальні. Низька заробітна плата, жахливі побутові умови життя, екзистенційний вакуум, депресивний стан, духовно-моральна пустеля є головними похмурими та темними фарбами соціальної картини багатьох міст та селищ східного регіону України. Люди все менше вимовляють слова вдячності, радості, любові, благодаті
та милосердя. Народ все рідше й рідше усміхається один одному. В одних людей — душі оскверняються заздрощами, ненавистю, злобою, лайками, образами, а в інших — вуста сковуються скорботним мовчанням, як печаттю невимовного болю, страждання та розчарування. В серцях більшості народу панує недовіра до влади, можновладців та політиканів. Народ звикає не жити, а виживати. Велика поетеса Ліна Костенко пише:
В минулому нас відняли
майбутнє.
В майбутньому нам
віддадуть минуле.
А де ж наше життя
сьогочасне?
Тому народження нової будови, нового інфраструктурного проекту на периферії країни — справжня подія. Великим духовним святом у гірничому містечку Золоте, що на Луганщині, стала радісна подія — будівництво храму на честь Воскресіння Христового та його освячення 1 листопада 2010 року. Серце радіє, коли стаєш свідком того, як скалічена стражданнями, нелюдською працею земля гірників народжує новий храм Воскресіння, який велично здіймається у сірі небеса, вимолюючи нам, грішникам, прощення та зцілення. Храм Воскресіння для багатьох віруючих Луганщини став не лише символом перемоги над пеклом, смертю та тлінням, але й духовним прапором перемоги над соціальною апатією й масовою руйнацією. Споглядаючи зовнішнє життя парафії, відчуваєш, що сердечний ритм будівничих, благодійників та меценатів цього храму збігається з ударами пульсу самого євхаристичного буття Церкви: приношення Богові та подяка. Це яскравий приклад любові до Бога та Церкви. Бо саме вдячності від серця, милосердя, турботи, життєвої зацікавленості, відданості церковному служінню та виконання місії Церкви не вистачає багатьом сучасним християнам. Людині сьогодення не бракує гарних промов, обіцянок «покращення життя вже сьогодні» — бракує реальних добрих справ активного соціального служіння, порядності, відповідальності та жертовності.
Не всі християни, які роками ходять до храму, готові до відданого життя, присвяченого Богові. Деякі з них здебільшого задовольняються виключно роздумами про високі ідеали християнства, аскетизму, благочестя.
Тому, як правило, вони самозакохано поринають у фантазії і залишаються лише мрійниками про чернечу пустелю, монастирські подвиги, паломництва до святинь усього світу. При цьому такі віруючі спокійно ігнорують соціальні проблеми власних парафій, свого рідного міста та проблеми Церкви загалом. Особливо болісно це споглядати, коли більшість людей навколо говорять про Бога «в душі», святість, пости, молитви, а на практиці ми зустрічаємося з байдужістю, отрутою ненависті, взаємного озлоблення,недовіри та заздрощів.
В умовах глобальної зневіри у можливість влади досягти позитивних змін на шляху покращення побутових умов життя новозбудовані храми стають духовним та соціокультурним осереддям провінційних містечок, свідченням надії, символом спротиву людини недолі та усім негараздам нашого життя. Християнин, який переступає поріг храму, відчуває, що Христос тихо й обережно стукає в його зачинені двері серця, закликає до відродження, оптимізму, віри, надії та дієвої справжньої любові. Людина у храмі, звертаючись до Творця світу, зцілюється від відчаю, зневіри, оновлюється духом, стає носієм світла Христової любові та апостольського оптимізму.
Церква, поділяючи хвилювання, турботи й печалі сучасного суспільства, свідчить про радість спілкування з Творцем. Церква Божа стає таїнством зустрічі людини з Богом, імпульсом творчого натхнення, фундаментом соціальної справедливості, оновлення, одухотворення та вектором Божої любові, спрямованим на оновлення та зцілення соціуму.
Христос Спаситель через церковні таїнства та проповідь Слова Божого звертається до людини, включеної в складні, багатогранні, неординарні та суперечливі умови життя сучасного суспільства.
Цілком очевидно, що відтворення української культури, соціальна, економічна модернізація для людини може розпочатися лише з відродження релігійної свідомості наших громадян. Тільки віра в Бога творить великий розмах та натхнення, щоб творити, жити й любити Всесвіт. Без Бога, без Церкви важко уявити українську культуру, духовне відродження та гідність
людини. Саме ці думки приходять на донбаській, духовно й соціально спустошеній землі, де з кожним днем згасає надія на трансформацію економіки, стабільність та відродження Батьківщини. Стає зрозумілим, що наближення до Творця, соборності, згуртованості людей, творення й розбудова соціальної тканини громадянського суспільства, зміцнення
духовно-релігійних засад сучасного людства, церковна активність та пасіонарність всієї України — вихід із нашої духовної та соціальної руїни.
Не впадаючи у відчай, ми маємо християнську надію на майбутнє про те, що з народженням храму Воскресіння в донбаській глибинці, в окремому містечку, душі людей почнуть воскресати, поставати з руїни спустошення та духовного сирітства. У Золотому місті золотяться не лише бані храмів, а й душі прихожан — громадян духовної України.
Золоте місто на Луганщині має гарну назву, яка асоціюється з матеріальним багатством. істинним скарбом цього міста, як і інших провінційних міст та містечок України, є духовні й свідомі люди, патріоти, які плекають у своїх серцях світло Христової віри. Вони воскрешають зруйновані атеїстичною владою храми України, вони розбудовують нове життя, вони — маяки у буремному морі суєти чи теплохладності для підростаючого покоління, вони — надія спасіння у Царстві Божому кожної душі. У Бога всі живі, Його терпіння і милосердя не мають меж і кордонів, Він очікує наших добрих справ на нелегкому шляху до спасіння. Усі занедбані міста і села України маємо відродити ми, їхні жителі, волонтери і Христові діти. Тоді вони будуть істинно золотими не лише в наших очах, але й очах нашого Спасителя Іісуса Христа, Якому слава навіки вічні.
НАЗАРЕТ. Состоялась братская беседа Предстоятелей Иерусалимской и Русской Православных Церквей
В Назарете продолжилось братское общение Святейшего Патриарха Московского и всея Руси Кирилла и Блаженнейшего Патриарха Иерусалимского Феофила. 13 ноября в митрополии Назарета состоялась беседа Предстоятелей двух Церквей.
В числе присутствовавших на встрече были митрополит Назаретский Кириак, иерархи и клирики, сопровождающие Святейшего Патриарха Кирилла, мэр Назарета Рамез Джирасси.
ИЕРУСАЛИМ-КИЕВ. Предстоятель УПЦ передал в Горненский монастырь ковчег с частицами мощей преподобных Киево-Печерских, старцев Глинских и святых Киевской земли
12 ноября в Горненский женском монастыре в Иерусалиме состоялось освящение престола главного собора обители в честь Всех святых, в землях Руси просиявших.
Богослужение возглавил Святейший Патриарх Московский и всея Руси Кирилл.
За Божественной литургией Его Святейшеству сослужили митрополит Капитолиадский Исихий (Иерусалимский Патриархат), председатель Отдела внешних церковных связей Московского Патриархата митрополит Волоколамский Иларион, заместитель председателя Архиерейского Синода Русской Зарубежной Церкви архиепископ Берлинско-Германский и Великобританский Марк, члены делегации РПЦ.
По приглашению настоятельницы монастыря игуменьи Георгии (Щукиной) участие в празднике принял секретарь Предстоятеля УПЦ архиепископ Переяслав-Хмельницкий и Вишневский Александр, по благословению Блаженнейшего Митрополита Киевского и всея Украины Владимира передал в дар монастырю ковчег с частицами мощей преподобных Киево-Печерских, старцев Глинских и святых Киевской земли.
КИЕВ. Председатель Синодального отдела благотворительности и социального служения УПЦ встретился с членом Комитета по вопросам социальной политики города Санкт-Петербург
12 ноября в Святой Успенской Киево-Печерской Лавре состоялась встреча Председателя Синодального отдела благотворительности и социального служения Украинской Православной Церкви архидиакона Сергея Косовского с членом Комитета по вопросам социальной политики города Санкт-Петербург, директором «Дома ветеранов войны и труда« Красная звезда »(Российская Федерация ) Эдуардом Григоренко.
В ходе встречи участники обсудили актуальные вопросы помощи пожилым людям и инвалидам, пути и опыт сотрудничества государственных и церковных учреждений социальной направленности в Украине и Российской Федерации, внедрение комплексного системного подхода оказания духовной, социальной и медицинской помощи нуждающимся в государственных и церковных благотворительных организациях. Данная встреча обусловлена деятельностью отдела благотворительности и социального служения с накоплением и обобщением опыта социальной работы с незащищенными слоями населения, привлечением к данной работе волонтерских ресурсов, развитием сестричеств милосердия и церковных домов престарелых, инвалидов и больных, нуждающихся в постоянном уходе.
Дом ветеранов «Красная звезда» г. Санкт-Петербург является одним из лучших в Северо-Западном Федеральном Округе России, и имеет в своем составе «Отделение милосердия» для длительного ухода за лежачими больными, в котором они получают духовное окормление и полное социальное-медицинское обеспечение общим ресурсом государства и Православной Церкви.
КИЕВ. Ко дню памяти жертв Голодомора отдел «Церковь и культура» откроет выставку «1937 год: Голгофа Церкви»
Готовят выставку, по благословению Блеженнейшего Митрополита Владимира, Синодальный отдел «Церковь и культура» вместе с Национальным Киево-Печерским историко-культурным заповедником. Подробней…
ПОЛТАВА. Участь представника Синодального відділу релігійної освіти, катехізації та місіонерств у Міжнародній науково-практичній конференції «Особистість педагога у морально-етичному вихованні учнів»а
12 листопада за підтримки Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Національної академії педагогічних наук України та Всеукраїнського фонду сприяння розвитку культури і освіти «Добро» в Києві відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Особистість педагога у морально-етичному вихованні учнів». Конференція проходила в приміщенні президії Національної академії педагогічних наук України.
Відкрили конференцію академік-секретар відділення загальної педагогіки та історії педагогіки НАПН України, академік НАПН України, доктор педагогічних наук, професор Сухомлинська О.В., головний спеціаліст департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України Євтушенко Р.І. та президент Всеукраїнського фонду сприяння розвитку культури і освіти «Добро», кандидат історичних наук Поликовська О.О.. На конференцію було заявлено 22 доповіді. Загалом у конференції взяли участь 27 зареєстрованих осіб, а також студенти І курсу Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова. За благословенням Високопреосвященнішого Филипа, митрополита Полтавського і Миргородського, голови Синодального відділу релігійної освіти, катехізації та місіонерства в роботі конференції взяв участь співробітник відділу Георгій Оніпко.
Відкриваючи конференцію О.В. Сухомлинська зазначила, що даний науковий захід має за мету висвітлення двох аспектів: по-перше, розкрити особистість вчителя, який викладає предмети морально-етичного спрямування, а по-друге, прояснити предмет етики, який вчитель намагається донести до учнів. Після вступного слова кураторів конференції відбулася презентація книги «Етичний розвиток педагога», проректора з наукової роботи Київського університету імені Бориса Грінченка, професора кафедри теорії та історії педагогіки, доктора педагогічних наук Хоружої Л.Л.. Після презентації книги розпочалися доповіді учасників конференції.
Серед всіх доповідей особливо потрібно відмітити доповіді О.О. Чепур, А.І. Кухарчук та священика УПЦ Є.М. Сурело. Так, у своїй доповіді під назвою «Світська етика» методист Зеленоградського окружного методичного центру, керівник полікультурного центру «Джерела» ГБОУ МЦ ЗелОУО ДО м. Москви ЧЕПУР О.О. окреслила процес вивчення курсу «Основи релігійних культур та світської етики» в Зеленоградському окрузі м. Москви, зокрема зазначивши, що батьки учнів під час вибору серед основ релігійних культур різних конфесій надають перевагу саме вивченню світської етики у школах.
Магістр релігієзнавства, викладач філософських і релігієзнавчих дисциплін, магістр богослов’я; заст. голови Громадської ради при Скадовській райдержадміністрації, голова Комісії з питань освіти, культури та духовності; голова Херсонської обласної ГО «Асоціація педагогів християнської етики»; автор програм із християнської етики Кухарчук А.І. у своїй доповіді на тему «Із досвіду викладання християнської етики на Херсонщині» зазначила, що на її думку найбільш головним у викладанні курсу «основ християнської етики» є присутність трьох складових: 1) наявність у вчителя професійної педагогічної освіти; 2) наявність сертифікату, що дозволяє викладати духовно-моральні курси; 3) відсутність релігійної заангажованості. Доповідач розповіла, що на Херсонщині курс «Основи християнської етики» почав викладатися в 2006 році, коли вчителів, які могли викладати даний курс було дуже мало, а зараз у Скадовському районі Херсонської області нараховується майже 110 педагогів, що викладають даний курс. А.І. Кухарчук навела статистику, зазначивши, що в Херсонській області 72 % учнів у школах вивчають даний курс саме у контексті культурології. Як зауважила доповідач, майже всі викладачі даного курсу, серед яких є навіть 2 священики, є соціально активними, створюють соціальні проекти, беруть участь у громадському житті, активно присутні у соціальних мережах. Завершуючи свою доповідь, А.І. Кухарчук наголосила на важливості викладання у школах курсу «Основи християнської етики», зазначивши, що діти які вивчають цей предмет змінюються в кращу моральну сторону.
У своїй доповіді «Християнська етика як основа сучасного виховання школярів» вчитель християнської етики, практичний психолог Чаплинської середньої загальноосвітньої школи Дніпропетровської області, священик УПЦ Євген Миколайович Сурело зазначив, що в Україні у школах викладаються різні курси духовно-морального спрямування, серед яких потрібно відзначити курс «Біблійна історія та християнська етика», який був розроблений для учнів 1-11 класів за ініціативи голови Синодального відділу релігійної освіти, катехізації та місіонерства, митрополита Полтавського і Миргородського Филипа. Доповідач наголосив на тому, що у вищих навчальних закладах України має бути відкрита спеціальність «вчитель християнської етики» для повноцінної професійної підготовки педагогів для викладання даного курсу, бо, на жаль, поки підготовка викладачів даного предмету відбувається лише на спецкурсах, які проводяться єпархіальним відділом релігійної освіти та місіонерства Дніпропетровської єпархії УПЦ. Завершуючи свою доповідь, Є.М. Сурело зазначив, що в Дніпропетровській області є декілька священиків УПЦ з базовою педагогічною освітою, до яких він відніс і себе самого.
Конференція закінчилася засіданням «круглого столу» з обміну досвідом щодо підготовки та перепідготовки вчителів з морально-етичного виховання дітей та молоді, на якому доповідачі дали відповіді на різні запитання аудиторії.
ЛЬВІВ. Єпископ Львівський і Галицький Філарет звершив молебень в медичному центрі святої мучениці Параскеви
13 листопада, єпископ Львівський і Галицький Філарет звершив традиційний молебень в медичному центрі святої мучениці Параскеви. Цей медичний центр завжди надає послуги по обстеженню та лікуванню духовенству Львівської єпархії. Традиційним вже став щорічний молебень небесній покровительниці мучениці Параскеві, пам’ять котрої згадувала Церква цими днями.
Його Преосвященству співслужили секретар єпархії протоієрей Богдан Білас, протоієрей Павел Давиденко та диякон Георгій Суряднов.
Після молитви владика звернувся з архіпастирським словом до працівників медичного центру та наголосив, що цей день є закінченням старого і початком нового року у сенсі духовно-морального життя центру.
Насамкінець, Владика подарував медичному центру ікону Божої Матері «Життєдайне джерело», а усім працівникам такі ж маленькі іконки.
ЛЬВІВ. Відбулося засідання Єпархіальної ради та зборів благочинних єпархії
13 листопада, Керуючий Львівською єпархією, єпископ Львівський і Галицький Філарет очолив засідання Єпархіальної ради та зборів благочинних, котрі проходили в Єпархіальному управлінні.
Після тривалого обговорення нагальних питань було прийнято ряд важливих рішень, котрі регулюють подальше життя єпархії. Зокрема, серед прийнятих рішень було і створення єпархіальних відділів та реорганізація існуючих.
ЭПИН-СУ-СЕНАР. Ректор КДА принимает участие в торжествах, проходящих в Русской духовной семинарии во Франции
14 ноября в Эпине-су-Сенар проходят праздничные мероприятия, приуроченные трехлетию Русской духовной семинарии во Франции. По приглашению епископа Корсунского Нестора в торжествах принимает участие ректор Киевской духовной академии и семинарии архиепископ Бориспольский Антоний.
Cогласно программе, в среду, 14 ноября в 10:00 состоится освящение семинарского храма в честь свт. Мартина Исповедника и прп. Женевьевы Парижской. Богослужение возглавит архиепископ Егорьевский Марк.
Затем, в конференц-зале семинарии пройдет официальный прием, в рамках которого гостям будет представлен фильм и выставка о жизни Русской духовной семинарии во Франции.
ЗАПОРОЖЬЕ. Встреча архиепископа Луки с журналистами
13 ноября в муниципальном пресс-центре Высокопреосвященнейший Лука, архиепископ Запорожский и Мелитопольский встретился с местными журналистами
Состоявшаяся пресс-конференция была посвящена прибытию в Запорожскую епархию православных святынь: иконы Рождества Пресвятой Богородицы «Пустынно-Глинская», части Пояса Пресвятой Богородицы и Приснодевы Марии, иконы святителя Иоанна Сан-Францисского и Шанхайского, а также иконы святителя Николая из Рыхловского монастыря.
Если чудотворная икона Рождества Пресвятой Богородицы, получившая название «Пустынно-Глинская» по месту своего чудесного появления, уже посещала запорожскую землю прошлой осенью, то другие святыни, почитаемые всем православным миром, прибывают впервые. Частица Пояса Пресвятой Богородицы — это великая христианская святыня. Согласно преданию пояс был соткан из верблюжьей шерсти самой Девой, и после Успения при Вознесении был отдан апостолу Фоме.
Икона святителя Иоанна Сан-Францисского и Шанхайского прославилась чудесами исцелений и помощи в житейских делах. Сам святитель Иоанн Чудотворец сохранил память о себе в сердцах верующих, и не только православных, как скорый помощник в бедах, болезнях и скорбных обстоятельствах. 2 июля 1994 г. Русская Православная Церковь за границей причислила к лику святых дивного угодника Божия XX века святителя Иоанна (Максимовича) Шанхайского и Сан-Францисского чудотворца.
Икона же святителя Николая хранится в Свято-Николаевском Пустынно-Рыхловском монастыре, который находится в селе Рыхлы Коропского района Черниговской области. Риза чудотворного образа святителя Николая в своё время была выполнена за счет «Войска Запорожского полковника Миргородского Даниила Апостола». Чудотворный образ святителя Николая Рыхловского мужского монастыря имеет благодатную силу исцелять неизлечимые и инфекционные болезни.
ДНЕПРОПЕТРОВСК. Успенский храм районного поселения Горяновка – 20 лет возрождения
8 ноября, в день празднования памяти великомученика Димитрия Солунского (ок. 306) викарий Днепропетровской епархии епископ Новомосковский Евлогий с архипастырским визитом посетил Успенский храм поселка Горяновка Днепропетровского районного благочиния.
Этот год для прихода юбилейный: 20 лет назад помещение храма, который за годы советской власти дважды закрывался и разрушался, возвратили церковной общине. В этот день настоятель храма протоиерей Дмитрий Стасенко, которому в этом году исполнилось 40 лет, молитвенно праздновал день своего тезоименитства.
Под сводами древнего храма викарный архиерей совершил Божественную литургию. Архипастырю сослужили настоятель храма протоиерей Димитрий Стасенко и духовенство благочиния.
В конце Литургии перед иконой великомученика Димитрия Мироточивого священнослужителями было совершено славление празднуемому святому с чтением ему молитвы.
После богослужения владыка Евлогий передал святительское благословение правящего архиерея, поблагодарил служащее духовенство и прихожан за совместную молитву. Также он поздравил настоятеля храма с Днем небесного покровителя и 40-летием со дня рождения, поблагодарил его за усердные пастырские труды и пожелал крепкого здоровья, мира, бодрости и благодатной помощи от Господа в дальнейшем служении на пользу Церкви Христовой.
ДЖАНКОЙ. Разрушенный в конце ХХ в. храм в с. Портовое будет заново отстроен
11 ноября в неделю 23-ю по Пятидесятнице Преосвященнейший Алипий, Епископ Джанкойский и Раздольненский, возглавил Божественную литургию в Покровском кафедральном соборе г. Джанкой.
В тот же день Преосвященнейший Владыка Алипий посетил место закладки храма в честь вмч. Георгия Победоносца в селе Портовое Раздольненского района, где совершил чин при основании церкви и водружении креста. Испросив молитв святого покровителя сооружаемого храма, Владыка заложил в основание строения освященную капсулу с памятной грамотой. Храм во имя великомученика Георгия существовал на этом же месте до 80-х г.г. ХХ века, когда он был разрушен. Ныне святыня начинает возрождаться.
ДЖАНКОЙ. В городе прошло расширенное заседание епархиального совета
13 ноября под председательством Преосвященнейшего Алипия, Епископа Джанкойского и Раздольненского, в Покровском кафедральном соборе прошло расширенно заседание епархиального совета при участии благочинных Джанкойской епархии.
На заседании духовенства рассматривались вопросы внутренней жизни епархии. В частности, было объявлено о проведении конкурса детского рисунка к Рождеству Христову, а также обсуждалась подготовка к епархиальному Рождественскому утреннику.
СУМЫ. Часовня в честь Святого Ярослава Мудрого обрела накупольный крест
12 ноября по благословению епископа Сумского и Ахтырского Евлогия настоятель храма Святых новомучеников и исповедников Слобожанских г.Сумы протоиерей Сергий Шульга в сослужении клирика храма иерея Андрея Пахотина совершил чин освящения накупольного креста строящейся возле здания Прокуратуры Сумской области часовни во имя Святого благоверного князя Ярослава Мудрого. При освящении присутствовали прокурор Сумской области Билокинь Руслан Михайлович, его заместители Кулинич Сергей Анатольевич и Андреев Дмитрий Владимирович.
После воздвижении креста на вершину будущего молитвенного здания священник пожелал помощи Божией строителям, а также инициаторам и попечителям данного строительства.
ЛУЦЬК. Збори духовенства єпархії
У вівторок, тринадцятого листопада, у тимчасовому храмі Всіх Святих землі Волинської під головуванням керуючого єпархією митрополита Волинського і Луцького Ніфонта відбулись підсумкові загальні збори духовенства Волинської єпархії, на яких були присутні 268 священнослужителів.
На зібранні були розглянуті питання внутрішнього життя парафій, обговорені деякі аспекти священицького служіння, соціальної та місіонерського роботи безпосередньо на приходах, а також підбиті підсумки за минулий рік.
Митрополит відповів на питання священнослужителів, всі разом обговорили наболілі проблеми та висловлені пропозиції щодо діяльності релігійних громад.
ЛУЦЬК. Відкриття ІІІ науково-практичної конференції “ІСТОРІЯ ТА СУЧАСНІСТЬ ПРАВОСЛАВ’Я НА ВОЛИНІ”
УКРАЇНСЬКА ПРАВОСЛАВНА ЦЕРКВА
ВОЛИНСЬКА ЄПАРХІЯ
ВОЛИНСЬКА ДУХОВНА СЕМІНАРІЯ
ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ
В м. Луцьку з благословення Високопреосвященнішого Ніфонта митрополита Луцького і Волинського 15-16 листопада буде проводитися ІІІ науково-практична конференція
“ІСТОРІЯ ТА СУЧАСНІСТЬ ПРАВОСЛАВ’Я НА ВОЛИНІ”
присвячена 1020-річниці утворення Волинської єпархії, 20-ій річниці перебування на Київській митрополичій кафедрі Блаженнішого митрополита Володимира (Сабодана) та 20-ій річниці перебування на Волинській кафедрі Високопреосвященнішого митрополита Ніфонта.
В роботі конференції пропонуються для дослідження такі напрямки:
1) Православ’я на Волині в пам’ятках сакрального мистецтва.
- сакральна архітектура Волині;
- Волинська ікона: іконописні школи, проблеми збереження та дослідження пам’яток іконописного мистецтва;
- чудотворні ікони Волині;
2) Православ’я на Волині ІХ –ХІХ ст.
- християнство на Волині VIII-XVІ ст.;
- Православна Церква на Волині в Речі Посполитій;
- Православна Церква на Волині в Синодальний період
- православні подвижники Волині IX-XІХ ст.;
3) Православ’я на Волині в ХХ ст.
- православ’я міжвоєнний період;
- православ’я на Волині в Радянський період;
- духовенство Волині і проблема розколів в першій половині ХХ століття;
- Православні новомученики і ісповідники;
4) Сучасний стан Православ’я на Волині (1988-2011рр.)
- духовне відродження Волині після 1988 року;
- церковні розколи на Волині;
- релігійні організації на Волині (сакральна географія);
5) Краєзнавча наука на Волині:
- визначні краєзнавці Волині і їх праці;
- сучасність краєзнавства, проблеми, перспективи розвитку.
В рамках конференції передбачається проведення студентських круглих столів і дискусійних клубів, присвячених питанню сучасного стану релігійно-морального виховання молоді.
До участі в конференції запрошуються науковці, викладачі та студенти духовних та світських навчальних закладів, спеціалісти в галузі богослов’я, історії, соціології, краєзнавства, педагогіки, ентузіастів і всі зацікавлені особи.