ЛЬВIВ. Православна молодь різних регіонів України зібралася в Бориславі
8-9 вересня карпатська молодь Української Православної Церкви святкувала 625-ліття від першої писемної згадки про обитель Христову — монастир Борислав. Окрім майстер-класів з корекційної психології та соціальної педагогіки, що відбувалися у Бориславській спецшколі-інтернаті, загальноміських конкурсів та спартакіад, в програму святкувань увійшов історико-просвітницький лекторій «1500 років Христового подвигу в Карпатах».
Студенти, школярі бориславських інтернатів та гості з Києва, Львова й інших єпархій мали можливість помолитися за Богослужіннями у одному з найбільших храмів Борислава. Божественну Літургію у храмі Покрова Пресвятої Богородиці у Бориславі очолив настоятель протоієрей Володимир Ільницький у співслужінні керівника єпархіального молодіжного відділу протоієрея Юрія Кінаса, клірика храму протоієрея Миколая Возняка та диякона Тарасія Андрусевича.
Під час Літургії отець Юрій зачитав звернення Керуючого Львівською єпархією Преосвященного єпископа Львівського і Галицького Філарета до учасників урочистостей. У своєму архіпастирському слові Владика, зокрема, сказав: «У свякуванні бере участь багато молоді, це говорить про те що юні мешканці люблять своє місто, дбають про збереження його давніх традицій… Минають століття, виникають і руйнуються імперії, а на північно-східних схилах Карпат невеличке місто Борислав зуміло зберегти свою самобутність, основою якої є наша свята православна віра».
Після спільної молитви члени Арт-Терапевтичної Асоціації «КОВЧЕГ» разом із молодіжним хором храму святого великомученика Георгія Побідоносця у Львові виступили у Покровській парафії та у спецшколі-інтернаті. Під час виступів волонтери молодіжної ініціативи «Серце в долоньках» з м. Києва на чолі з Катериною Клюзко й гостями терапевтичної асоціації «Дім серця» з Франції й США провели психологічно-коригуючі майстер-класи із тими учнями початкових класів інтернату ДЦП, що найбільше цього потребують. Нагороди від співочих терапевтів та хрестики отримали учні Мар’яна Франків, Христинка Піряник, Микола Стефаник і Нестор Вознюк. Потім парафіяни Борислава запросили учасників святкувань до гостини у приміщенні недільної школи – трапезної «Еней».
На завершення святкувань хористи львівського і бориславського храмів, а також вихованці обох бориславських інтернатів вирішили розпочати підготовку спільної співочо-терапевтичної програми «Різдвяне благовістя».
НІЖИН. 20-річчя відновлення богослужіння у Свято-Троїцькій церкві