Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

02.11.2010. ЄРЕВАН. Блаженніший Митрополит Володимир відвідав Вірменію

З 29 по 30 жовтня Предстоятель Української Православної Церкви перебував у Вірменії.
30 жовтня Блаженніший Митрополит Володимир поклав квіти до меморіалу жертв землетрусу 1988 року у місті Спітак, після чого із вітальними словами виступив перед місцевим населенням на площі імені Президента України Віктора Януковича.
Також Владика Володимир відвідав місцевий храм «Сурб Арутюн». Він також помолився за упокій душ загиблих під час землетрусу.
У ході візиту Предстоятель Української Православної Церкви зустрівся із Головою Вірменської Апостольської Церкви Гарегином ІІ. На згадку про зустріч Владика Володимир подарував Католікосу всіх вірмен єпископську панагію та примірник факсимільного перевидання Пересопницького Євангелія.
Блаженішого Владику супроводжували: радник Президента України Микола Дем’янко, секретар Предстоятеля УПЦ єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр та викладач Київської духовної академії протоієрей Олег Скнар.
У 1988 році природная стихія знищила місто Спітак, що в Північній частині Вірменії. Також повністю були знищені 58 сіл. За офіційними даними, у результаті землетрусу загинули 25 тисяч человік, 140 тисяч стали інвалідами, а близько 500 тисяч лишились даху над головою.
Відзначимо, що активну участь у рятувальних та відновлювальних роботах у Вірменії приямало одне з вітчизняних виробничних об’єднань, яке на той час очолював нинішній президент України. Мешканці Спітак, в знак подяки за допомогу, назвали одну з площ на честь Віктора Януковича.