Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

13.10.2004 — 12.11.2004

Летопись епархий

13.10.2004. ХМЕЛЬНИЦКИЙ. Состоялось заседание Хмельницкого епархиального совета и благочинных Хмельницкой епархии
Заседание состоялось под председательством архиепископа Хмельницкого и Шепетовского Антония. Владыка Антоний ознакомил отцов благочинных и членов епархиального совета с материалами Архиерейского Собора, который состоялся в г. Москве. Отцы благочинные получили копии самых важных документов и докладов, которые прозвучали на Соборе, для обнародования их на собраниях священников благочиний.
На собрании также обсуждались актуальные вопросы внутренней и внешней жизни Церкви и Хмельницкой епархии, была назначена дата будущего епархиального собрания. На 26 октября с.г. назначено выездное совместное заседание епархиального совета и духовенства Полонского р-на, а на 28 октября — Волочиского р-на.
Архипастырь призвал священнослужителей активнее работать в современных условиях, сотрудничать с гражданскими благотворительными, образовательными и общественными организациями.

13.10.2004. ЧЕРКАСИ. Архієпископ Софроній освятив новозбудований храм на честь Покрови Божої Матері в с. Яснозір’я
Ініціатором будівництва храму став директор фірми „АДРЕМС Рига” Василь Небилиця, уродженець цього села. Після закінчення Божественної літургії Владика Софроній подякував всім, хто трудився на будівництві храму, а Василю Небилиці вручив від імені Предстоятеля УПЦ Митрополита Київського і всієї України Блаженнішого Володимира орден Прп. Нестора Літописця II ступеню

13.10.2004. ЧЕРКАСИ. Відбулися загальні збори духовенства Черкаської єпархії
Очолював збори архієпископ Черкаський і Канівський Софроній. Основними були питання, які розглядалися на Архієрейському Соборі Руської Православної Церкви.

14.10.2004. СИМФЕРОПОЛЬ. Состоялось собрание духовенства епархии
Под председательством митрополита Симферопольского и Крымского Лазаря прошло собрание духовенства епархии. Была отслужена лития в связи с сорока днями бесланской трагедии. Священнослужители обсудили документы завершившегося Архиерейского Собора РПЦ и текущие вопросы внутренней жизни епархии. В собрании принял участие начальник облуправления по делам религий Владимир Малиборский.

14.10.2004. КИЕВ. Икона «Чернобыльский Спас» прибыла в Свято-Троицкий собор
По благословению Блаженнейшего Митрополита Владимира икона «Ченобыльский Спас» крестным ходом принесена в Свято-Троицкий собор на Троещине. Святыню встречали настоятель храма протоиерей Димитрий Григорак, духовенство Северо-Восточного округа столицы и сотни верующих. Перед святыней был совершен молебен. Она будет находиться в храме в течение недели. На жилом массиве Троещина проживают около 70 тысяч ликвидаторов аварии на АЭС и переселенцев из Чернобыльской зоны.

14.10.2004. КИЕВ. Вышел из печати первый номер журнала «Печерский благовестник»
Православное медиа-пространство пополнилось еще одним изданием. По благословению Блаженнейшего Митрополита Владимира вышел в свет первый номер журнала «Печерский благовестник». Редактор — наместник Киево-Печерской Лавры архиепископ Вышгородский Павел. Издатель — Свято-Успенская Киево-Печерская Лавра. В журнале помещены материалы по истории обители и ее сегодняшнем дне, ответы на вопросы о духовной жизни и о монашестве, святоотеческие труды.

15.10.2004. РОВНО. Освящен Свято-Покровский храм в с. Петушкив Млыновского района
По благословению архиепископа Ровенского и Острожского Варфоломея секретарь Ровенской епархии прот. Иоанн Солодчук освятил престол и новопостроенный храм в честь Покровы Пресвятой Богородицы в селе Петушкив Млыновского района Ровенской области. О. Иоанн поздравил жителей села с замечательным событием и поблагодарил их за труды во славу Божию.

15.10.2004. ЧЕРНОВЦЫ. После капитального ремонта освящен Свято-Покровский храм в с. Селище Сокирянского района
По благословению митрополита Черновицкого и Буковинского Онуфрия благочинный Сокирянского округа прот. Нестор Чаглий освятил отремонтированный Свято-Покровский храм. Поздравив жителей с праздником, о. Нестор вручил благодарственные грамоты устроителям и благотворителям дома Божия.

15.10.2004. ЧЕРНІГІВ. Найстаріший священик області відзначив 95-річчя
Ієрею Іоанну Пращуру виповнилося 95 років. Наступного року батюшка святкуватиме 60-річчя свого служіння на приході у Воскресенському храмі села Улянівка Чернігівського району. О. Іоанн — сучасник і духовне чадо Преподобного Лаврентія (Проскури) Чернігівського. Свого часу він не пустив войовничих атеїстів зруйнувати храм в Улянівці, перечекав деякий час і знову почав правити. Під час Великої Вітчизняної допомагав партизанам, переховувався від арешту. Батюшка весь час жив активним життям, допомагав колгоспу. Жителі Улянівки називають свого священика живою легендою.

15.10.2004. КІРОВОГРАД. У новозбудованому храмі с. Велика Андрусівка відслужена перша Божественна літургія
За благословенням єпископа Кіровоградського і Олександрійського Пантелеймона першу Божественну літургію в новозбудованому храмі на честь великомученика Георгія Побідоносця у співслужінні настоятелів храмів Світловодського району відправив секретар Кіровоградської єпархії протоієрей Петро Сидора. Він сердечно поздоровив жителів села із знаменною подією і за участь у зведенні храму вручив архієрейські грамоти уродженцю села заступнику Кіровоградського міського голови В.І. Андреєву, сільському голові Л.П. Реві та голові Світловодської райдержадміністрації Ю.В. Кабову.
Після Божественної літургії священнослужителі взяли участь у вшануванні ветеранів Великої Вітчизняної війни, яке відбулося у сільському Будинку культури, та у відкритті відремонтованого дитячого садка.

18.10.2004. ВІННИЦЯ. Відбулися збори єпархіального духовенства
Збори проходили під головуванням митрополита Вінницького і Могилів-Подільського Макарія і розглядали поточні справи єпархіального життя, зокрема, стан місіонерської та соціальної роботи священнослужителів на парафіях. Владика представив духовенству новопризначеного начальника відділу у справах релігій Вінницької обласної державної адміністрації М.М. Купчика, який відповів на запитання духовенства щодо політики держави по відношенню до Церкви і пообіцяв сприяти у вирішенні питань передання у власність парафіям їхніх храмів, землі тощо.
Прес-служба Вінницької єпархії

18.10.2004. КИЇВ. Відбулось розширене засідання Синодальної богословської комісії
У актовому залі Києво-Печерської Свято-Успенської Лаври за благословенням Блаженнішого Митрополита Володимира відбулось розширене засідання Богословської Синодальної комісії.
Це вже друге засідання, проведене за рішенням останнього Архієрейського Собору Української Православної Церкви (перше засідання відбулось у Почаївській Лаврі). Учасниками сьогоднішнього засідання стали благочинні і секретарі 12 єпархій, розміщених у центральному та східному регіонах України.
Розглядались питання, пов’язані з церковним життям під загальною темою “Православне пастирство у сучасному світі”. Голова комісії архієпископ Августин підняв для обговорена низку питань.
Священнослужителі були досить активними, торкалися тем богослужіння, пастирства, парафіяльного життя, роботи з молоддю, видавництва, висловили побажання продовжити подібні дискусії.
Метою заходу стала необхідність вироблення спільного циркуляру, який буде розглянутий Предстоятелем Церкви або Священним Синодом, а згодом буде запропонований священикам у вигляді рекомендації чи настанови для священнослужителів Української Православної Церкви. Розглядались питання взаємодії Церкви і державних структур. “Всі погодились з тим, — прокоментував зустріч архієпископ Августин, — що сьогодні пастирі повинні бути дуже уважними до настроїв парафіян. Коли людина у своїх духовних пошуках звертається до священнослужителя за порадою, то він ні в якому разі не повинен дати кон’юнктурної чи поверхової відповіді. Однозначно було засуджене керування у своїй діяльності потребами сьогодення, оскільки головним завданням Церкви є спасіння людських душ, і у Церкві повинно все буди згідно Божих заповітів, і неприпустиме існування чогось такого, що викликає збентеження совісті чи внутрішній дискомфорт”.

20.10.2004. ЛЬВІВ. Вищі богословські курси святкували свій другий випуск
У Львові відбулись урочистості з нагоди другого випуску Вищих богословських курсів, що діють при єпархіальному управлінні.
Урочистості почалися Божественною літургією в Свято-Георгіївському храмі Львова, яку очолили митрополит Луцький і Волинський Ніфонт та архієпископ Львівський і Галицький Августин. Владикам співслужили керівник курсів протоієрей Миколай Баранов, диякон Олександр Іванченко та студенти у священному сані. Далі був відслужений подячний молебень.
О 15 годині в приміщенні Російського культурного центру (вул. Короленка, 1-а) розпочалося урочисте засідання. Почесні місця у президії зайняли владики Ніфонт та Августин, протоієрей Миколай Баранов, Генеральний консул РФ у м. Львові Олександр Чуплигін, голова Російського товариства ім. О.С. Пушкіна Олег Лютиков, викладач Православного Свято-Тихонівського гуманітарного університету Віктор Лега. У залі були присутні студенти Вищих богословських курсів та парафіяни храму.
З вітальним словом до присутніх звернулися Високопреосвященніші владики Ніфонт та Августин. Владики наголошували, що Вищі богословські курси, які були створені при Львівській єпархії за сприянням ректора Православного Свято-Тихонівського богословського інституту протоієрея Володимира Воробйова, сьогодні за своїм статусом є чи не одними в Україні. Створити повноцінні курси, впровадити в життя їх діяльність — досить складна справа, зважаючи на нелегке становище Львівської єпархії. Владика Ніфонт подарував Львівській філії ПСТГУ ікону Всіх святих землі Волинської
Від імені професорсько-викладацької корпорації ПСТГУ учасників урочистостей привітав викладач Православного Свято-Тихонівського гуманітарного університету Віктор Лега. На закінчення урочистого зібрання владика вручив студентам дипломи та благословенні грамоти. Грамотою Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського і всієї України, було нагороджено випускницю Надію Онищук.
Потім увазі присутніх був представлений відеофільм про діяльність університету.
Завершились урочистості концертом парафіяльного хору під керівництвом диякона Валерія Калинчука.
Прес-служба Львівської єпархії

20.10.2004. САРНЫ. В селе Велыки Озера освящен восстановленный после пожара храм
Трехсотлетний Свято-Покровский храм в селе Велыкы Озера Дубровицкого района Ровенской области пострадал от пожара два года назад. За сравнительно короткий срок жители села своими силами восстановили его. Чин освящения храма совершил архиепископ Сарненский и Полесский Анатолий. В слове после богослужения владыка Анатолий поблагодарил сельчан за жертвенность и старания, проявленные при строительстве.

20.10.2004. РІВНЕ. У м. Острозі відсвяткували 550-річчя Свято-Богоявленського кафедрального собору
Божественну Літургію в день ювілею очолили митрополит Луцький і Волинський Ніфонт та архієпископ Рівненський і Острозький Варфоломій. Урочисте богослужіння було закінчене святковим молебнем з обходженням навколо храму.

20.10.2004. ЗАПОРОЖЬЕ. Завершено строительство храма Покрова Пресвятой Богородицы
В Запорожье, на родине вольных казаков, возле знаменитого семисотлетнего дуба, завершено строительство храма Покрова Пресвятой Богородицы. Для церкви написаны уникальные иконы с помощью техники интарсия — изображение состоит из 200 разновидностей древесины. Мозаика, украшающая стены храма, сделана из тысяч кусочков смальты — цветной смолы, специально сваренной по старинной византийской технологии. На звоннице установлено девять колоколов, вес самого крупного из которых составляет 300 килограммов. Управлять колоколами будут при помощи специальной электронной системы. Строительство Покровской церкви началось полтора года назад: сегодня этот храм является самым большим в Запорожье (его высота с крестом составляет 33 метра).
Православие.Ru / Русская линия

21.10.2004. РІВНЕ. Зловмисники нахабно грабують храми регіону
Цього разу грабіжники проникли у Різдво-Богородичний храм села Заріцька у Рівненському районі. Як повідомив настоятель храму Віктор Крашевський, з церкви викрадено надвратну ікону Почаївської Божої Матері. Правоохоронні органи ведуть слідство.
З початку року у храми Рівненської єпархії вже декілька разів регулярно проникали злочинці. Невже злодії не мають елементарного поняття про страшні наслідки святотатства чи принаймні поваги до прабатьківських святинь, у котрі їх предки віддавали все найкраще?

21.10.2004. РІВНЕ. Вшановано відомого ветерана — священнослужителя Рівненської єпархії
Благочинний Дубнівського округу протоієрей Миколай Моліс разом з керівником обласного громадського об’єднання “Держава” Валентиною Тимощук прибули до ветерана Великої Вітчизняної війни протоієрея Іллі Кухаревича, який проживає у місті Дубно, щоб привітати його зі святом 60-річчя визволення України від німецько-фашистських загарбників.
Протоієрей Ілля залишається єдиним кліриком Рівненської єпархії, який є ветераном Великої Вітчизняної війни. Вік шанованого серед вірних пастиря не дозволяє звершувати богослужіння, тому він сьогодні перебуває поза штатом на заслуженому відпочинку.
Ветерану були вручені квіти та сучасний електронний тахометр для вимірювання артеріального тиску.
Прес-служба Рівненської єпархії

22.10.2004. ДНЕПРОПЕТРОВСК. Митрополит Ириней освятил новый храм
В день празднования памяти святого апостола Фомы митрополит Днепропетровский и Павлоградский Ириней посетил село Пролетарское Магдалиновского района и совершил освящение церкви в честь Покрова Пресвятой Богородицы. В новоосвященной церкви архипастырь отслужил Божественную литургию, а затем поблагодарил всех тружеников за усилия, положенные на восстановление и открытие храма в поселке, особо отличившимся вручил благословенные грамоты. Он также выразил свою признательность руководству сельского совета и педагогическому коллективу школы за содействие в развитии духовности среди населения в этом регионе. Всем прихожанам владыка благословил в подарок икону Пресвятой Богородицы.
Пресс-служба Днепропетровской епархии

25.10.2004. КОНОТОП. Заложен храм в селе Казацкое
Епископ Иннокентий совершил чин закладки нового храма в честь Архистратига Божьего Михаила в с. Козацкое Конотопского района. После богослужения владыка Иннокентий провел с представителями «Укрзалізниці» рабочую встречу, на которой обсуждались вопросы строительства, сроки окончаний работ и освящения храма. Строительство храма осуществляется при поддержке Южной и Юго-Западной железной дороги и партии «Возрождение».

25.10.2004. ЛУГАНСК. Город посетила икона Божией Матери «Пещанская»
Чудотворная икона прибыла во Владимирский собор крестным ходом из г. Изюм Харьковской епархии. Во время поклонения святыне в течение недели совершались ежедневные богослужения под предстоятельством митрополита Луганского и Старобельского Иоанникия в сослужении настоятеля храма протоиерея Владимира Конончука и духовенства епархии. 23 октября после благодарственного молебна чудотворная икона отправилась к месту своего постоянного пребывания.
Информация газеты «Воскресение»

26.10.2004. ЗАПОРОЖЬЕ. Возрождена первая вечевая церковь
На территории историко-культурного комплекса «700-летний запорожский дуб» открыт малый Свято-Покровский храм. Пресвятая Богородица уже давно считается покровительницей запорожского казачества. В ХV веке в честь Покрова была освящена первая вечевая церковь Запорожья. Новая церковь построена на том же месте.
В присутствии многочисленных гостей архиепископ Запорожский и Мелитопольский Василий совершил чин освящения храма. Владыка Василий тепло поблагодарил инициативную группу духовного проекта и городского голову Евгения Карташова за огромную помощь в строительстве Свято-Покровского храма. В планах мэрии — продолжить благоустройство историко-культурного комплекса возле легендарного запорожского дуба, создать новые композиции, отражающие историю Хортицы, Запорожской Сечи, обустроить певческое поле.

26.10.2004. ОДЕССА. Крестный ход по Дунаю со святынями Одесской Митрополии в ознаменование 60-летия освобождения Украины от немецко-фашистских захватчиков прибыл в г. Рени
Крестный ход от Свято-Сретенского храма начался 24 октября — в день, когда Одесская митрополия отмечает память Собора всех Одесских святых. В город Болград богомольцы прибыли к началу Божественной литургии. Прихожане наполнили величественный Спасо-Преображенский собор и весь день благоговейно прикладывались к привезенным святыням, после чего состоялся крестный ход через весь город к восстанавливаемому Свято-Никольскому храму. На его реконструкцию государство выделило 200 тыс. гривен. Возле возрождаемой святыни был отслужен благодарственный молебен.
Далее крестный ход отправился в Свято-Рождество-Богородичный женский монастырь, где его встретили духовенство и игумения Ермогена с сестрами. В обитель богомольцы прибыли к началу всенощного бдения и после Божественной литургии совершили крестный ход вокруг монастыря.
В городе Рени в Свято-Вознесенском соборе участников крестного хода встретил благочинный округа протоиерей Олег Козлов и духовенство города. Прихожане благоговейно приложились к Касперовской иконе Божией Матери и иконе «Собор Одесских святых» с частицами мощей.

26.10.2004. КРЫМ. Освящен храм на территории Сакского военного санатория
Чин освящения совершил митрополит Симферопольский и Крымский Лазарь в сослужении председателя Синодального отдела по взаимодействию с Вооруженными силами и другими воинскими формированиями архиепископа Львовского и Галицкого Августина. Храм освящен в честь святителя Луки Крымского.

26.10.2004. ЧЕРКАСИ. Архієпископ Софроній освятив два сільських храми
Архієпископ Черкаський і Канівський Софроній освятив реконструйований храм на честь святого Олександра Невського в с. Першотравневе Чорнобаївського району. Після Божественної літургії владика Софроній вручив грамоти тим, хто трудився на реконструкції храму.
Також Його Преосвященство освятив новозбудований храм на честь Успіння Пресвятої Богородиці в с. Геронимівка Черкаського району і від імені Предстоятеля УПЦ Митрополита Київського і всієї України Блаженнішого Володимира вручив ордени Прп. Нестора Літописця III ступеню спонсорам храму: директору Черкаського інституту агропромислового виробництва М.І. Бащенко та директору Черкаського держлісгоспу І.В. Шиятому.
Прес-служба Черкаської єпархії

26.10.2004. ХУСТ. Архієпископи Митрофан та Іоанн вшанували “Акафістну” ікону Богородиці
У хустському Свято-Благовіщенському храмі, в якому зберігається принесена преподобним Алексієм Карпаторуським зі Святої Гори Афон ікона Божої Матері “Акафістна”, Божественну літургію в день свята очолили архієпископ Переяслав-Хмельницький Митрофан та архієпископ Хустський і Виноградівський Іоанн. У цей день було освячено новий престол храму з закладеними в нього мощами засновника храму — преподобного Алексія Карпаторуського. Від імені Блаженнішого Митрополита Володимира владика Митрофан привітав усіх присутніх з 10-річчям Хустської єпархії, побажав і надалі зберігати в чистоті Православну віру, яку возродив на Закарпатті преподобний Алексій.
Прес-служба Хустської єпархії

26.10.2004. ХУСТ. Архієрейська служба прикрасила святкування 60-ої річниці визволення Синевіра від нацистів
З нагоди 60-річчя визволення селища Синевір Міжгірського району архієпископ Переяслав-Хмельницький Митрофан та архієпископ Хустський і Виноградівський Іоанн у співслужінні духовенства Синевірського благочиння відслужили у Свято-Успенському храмі Божественну літургію. Після закінчення богослужіння владика Митрофан від імені Предстоятеля УПЦ Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира привітав присутніх з річницею визволення від німецько-фашистських окупантів, побажав своєю сумлінною працею та молитвою примножувати мир у країні.
Прес-служба Хустської єпархії

26.10.2004. ХАРЬКОВ. Состоялся визит делегации Румынской Православной Церкви в Харьковскую епархию
Одним из знаковых событий для Харьковской епархии стал состоявшийся 24 октября визит делегации Румынской Православной Церкви. Этот визит не случаен. Еще в начале 2004 года на имя митрополита Никодима, управляющего Харьковской епархией, письменно обратился епископ Кассиан из Нижнедунайской епископии Румынской Православной Церкви, которого очень беспокоила судьба святых мощей Святителя Афанасия, патриарха Цереградского. В письме содержался вопрос, действительно ли эта величайшая святыня находится в г. Харькове. Получив утвердительный ответ, Нижнедунайская епископия ходатайствовала перед митрополитом об отделении частицы святых мощей Святителя Афанасия для поклонения ему в Румынии, поскольку во время своего изгнания с Патриаршей кафедры Святитель Афанасий около 12 лет жил в монастыре Святителя Николая, который входит в Нижнедунайскую епископию.
Икона Святителя Афанасия с вложенной в нее частицей святых мощей была торжественно передана румынской делегации.
Божественную литургию в Свято-Благовещенском кафедральном соборе совершил Высокопреосвященнейший владыка Никодим в сослужении викария Харьковской епархии епископа Онуфрия, викария Нижнедунайской епископии архимандрита Даниила, духовника женского монастыря Бучумень архимандрита Михаила, протоиерея Еуджена Драгой — историка Нижнедунайской епископии, протоиерея Иоанна Постолаке — настоятеля храма Святителя Николая, где ранее находился монастырь, в котором Святитель Афанасий провел 12 лет своей подвижнической жизни.
Пресс-служба Харьковской епархии

26.10.2004. УЖГОРОД. Єпископ Филип удостоєний медалі святих Кирила і Мефодія
Рішенням Вченої ради Ужгородської богословської академії єпископ Полтавський і Кременчуцький Филип удостоєний золотою медаллю Святих Кирила і Мефодія за заслуги у діяльності на ниві духовної освіти, катехізаторства і місіонерства.

26.10.2004. ДНЕПРОПЕТРОВСК. Регенту Архиерейского хора — 65 лет
После праздничной Божественной литургии митрополит Днепропетровский и Павлоградский Ириней отслужил благодарственный молебен и поздравил Лидию Комилягину с юбилеем. Уже 25 лет она руководит архиерейским хором, который сопровождает богослужения в Свято-Троицком кафедральном соборе. Владыка подарил имениннице список «Казанской» иконы Божьей Матери.

27.10.2004. ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ. В урочистостях з нагоди 60-ліття визволення України від німецько-фашистських взяв участь архієпископ Антоній
У приміщенні обласного музично-драматичного театру ім. Г. І. Петровського архієпископ Хмельницький і Шепетівський Антоній взяв участь в урочистих зборах та святковому концерті з нагоди 60-річчя визволення України від фашистських загарбників. Владика щиро привітав ветеранів з святом, побажав їм міцного здоров’я, довгих років життя і запевнив, що Церква завжди молитиметься і за живих, і за полеглих в роки Великої Вітчизняної війни.
Прес-служба Хмельницької єпархії

27.10.2004. ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ. Відбулось освячення нової православної святині
Мешканці села Гальченці і навколишніх сіл Теофіпольського р-ну радісно зустрічали Високопреосвященнішого Антонія, архієпископа Хмельницького і Шепетівського, який прибув для освячення ще одного нового храму. Храм в честь святої великомучениці Параскеви П’ятниці зведений стараннями уродженця цього села М. Гринюка і його родини.
Після освячення престолу і храму владика Антоній у співслужінні духовенства Теофіпольського району здійснив Божественну літургію. Владика молився за всіх, хто брав участь у спорудженні храму, за ще одну лампаду духовного життя. Після закінченні Літургії, хресного ходу та уставних многоліть архієрей привітав всіх присутніх з цією знаменною подією і нагадав про велике значення храму у житті людини. Від імені Предстоятеля УПЦ Блаженнішого Володимира архієпископ Антоній нагородив М. Гринюка орденом Рівноапостольного князя Володимира III ступеня, В. Гринюка — грамотою Блаженнішого Митрополита Володимира, голову Теофіпольської райдержадміністрації В. Пожилюка і С. Івахіна орденами Рівноапостольного князя Володимира II ступеня. Безперечно, урочистості освячення нового храму надовго залишаться в пам’яті мешканців села.
Прес-служба Хмельницької єпархії

28.10.2004. КИЕВ. Архиепископ Митрофан отслужил молебен по случаю Дня независимости Греции
В Лаврском храме Рождества Пресвятой Богородицы по случаю Дня независимости Греции был отслужен благодарственный молебен, который возглавил управделами УПЦ архиепископ Переяслав-Хмельницкий Митрофан. Ему сослужили ректор КДАиС Николай Забуга, преподаватель древнегреческого языка Димитрий Муратов, протодиакон Сергий Косовский, духовенство Киево-Печерской Лавры. Богослужение совершалось на греческом языке. Владыка Митрофан от имени Предстоятеля УПЦ Блаженнейшего Митрополита Владимира поздравил с сегодняшним праздником посла Греции Гумаса Панайотиса и представителей Греции в Украине, посетивших в этот день Киево-Печерскую Лавру. В поздравительном слове архиепископ Митрофан напомнил, что связи наших народов уходят в глубокую древность. «Сегодняшняя общая молитва, равно как и недавнее пребывание представителя Елладской Православной Церкви архиепископа Христодулоса, является свидетельством наших братских отношений», — сказал владыка. Он поблагодарил сотрудников греческого посольства за то, что паломники из Украины имеют возможность посещать святые места Греции: древние монастыри и Святую Гору Афон.

29.11.2004. СЕВАСТОПОЛЬ — ЛЬВІВ — КИЇВ. Звершено обліт України з іконами Божої Матері «Державною» Київською та Почаївською
У Свято-Володимирському соборі у Херсонесі владика Львівський і Галицький Августин у співслужінні духовенства відправив молебень перед іконами Божої Матері «Державною» Київською та Почаївською, з якими звершується хресний хід по Україні. За благословенням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира з аеропорту „Бельбек” розпочався обліт України з іконами Божої Матері на борту літака, організований Всеукраїнською громадською організацією „Держава”. Під час польоту над південними, східними і північними просторами України архієпископ Августин звершував молебні з акафістами Пресвятій Богородиці. Перша частина польоту закінчилася вночі у м. Львові.
Наступного дня з львівського аеропорту було продовжено політ на літаку з іконами Божої Матері над західними, південними і центральними просторами України, і владика Августин знову звершував молебні з акафістами Божій Матері. Закінчилась православна акція приземленням у м. Києві, аеропорт „Жуляни”. У знак завершення хресного ходу з іконами Божої Матері Феодорівською, Почаївською і «Державною» Київською у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир у співслужінні архієпископа Львівського і Галицького Августина, архієпископа Вишгородського Павла, архієпископа Переяслав-Хмельницького Митрофана та сонму духовенства звершив молебень перед святинями.

28.10.2004. ЧЕРНИГОВ. Епископ Амвросий освятил храм в селе Плискы
Храм Архистратига Михаила в селе Плискы Борзнянского района отреставрирован по инициативе заместителя председателя КМДА Михаила Голицы, уроженца села.
Чин освящения совершил епископ Черниговский и Нежинский Амвросий. Сельское торжество посетили мэр Киева Александр Омельченко, народный депутат Украины Иван Плющ и др.
Гости подарили обновленному храму уникальные иконы, а мэр Киева передал для воскресной школы, действующей при храме телевизор и видеомагнитофон.

28.10.2004. ОВРУЧ. Архієпископ Віссаріон освятив новозбудований храм
Ще одна новозбудована святиня прикрасить єпархію. Нещодавно архієпископ Овруцький ї Коростенський Віссаріон на запрошення місцевих віруючих у селі Лопатичі Олевського благочиння освятив новозбудований храм на честь Різдва Пресвятої Богородиці. Після закінчення Божественної літургії владика зі словом вітання звернувся до парафіян та гостей, яких зібралося з приводу освячення святині декілька тисяч, і нагородив благословенними грамотами найбільш активних будівельників храму, побажав їм міцного здоров’я та благополуччя.

28.10.2004. ОДЕССА. Крестный ход, посвященный 60-летию освобождения Украины от фашистов, достиг Измаила и Килии
Продолжается крестный ход, посвященный 60-летию освобождения Украины от немецких захватчиков. После города Рени участники посетили Измаил и Килию.
По прибытии в Измаил богомольцы в сопровождении встречавших их измаильцев прошли к Крестовоздвиженскому храму, превращенному ныне в диораму, и уже отсюда начался крестный ход в память о 60-летии освобождения Украины от немецко-фашитских захватчиков по Измаилу.
У поклонного креста в Свято-Никольском крепостном монастыре была совершена панихида по убиенным воинам. Затем торжественное шествие проследовало вокруг Свято-Константино-Еленинского монастыря и, обойдя вокруг Свято-Покровского собора, богомольцы внесли святыни под своды. Во время крестного хода представители духовенства обращаются к собравшимся со словами о необходимости почитания памяти погибших воинов.
Во время хода в город Килию духовенство и богомольцы совершали особое богослужение — Параклис Пресвятой Богородице с водоосвящением.
В Килии на пристани одесские святыни — чудотворную Касперовскую икону Богородицы и икону «Собор Одесских святых» с частицами мощей — встречали верующие и духовенство во главе с благочинным округа протоиереем Вячеславом Герасименко. Крестный ход по главной улице города прошел в Свято-Покровский собор. Здесь были отслужены молебен о здравии и благополучии украинского народа и заупокойная лития по погибшим воинам. Весь день православные прихожане города приходили, чтобы поклониться святыням, а вечером крестный ход отправился далее по Дунаю.
Пресс-служба «Единого Отечества»

29.10.2004. КИЕВ. Верующие столицы отметили праздник Зверинецкой иконы Божией Матери
Икону, написанная на небольшом куске железа, была найдена при раскопках пещер в ХІХ ст. в нише преподобного Климента Зверинецкого. Решением Святейшего Синода ей было присвоено имя Зверинецкой и установлено празднование в день ее обнаружения — 26 октября (ст. ст. — 13 октября). Происхождение этого образа связанно с древнейшей эпохой деятельности монастыря на Зверинце, поэтому сегодня икона представляет особую ценность, ведь она является звеном живой цепи, которая связывает давнюю историю обители с ее современным бытием.
В день праздника в пещерном храме в честь Божьего Михаила была совершена Божественная литургия, а затем — благодарственный молебен на месте, где когда-то находился главный монастырский храм в честь Рождества Божьей Матери.
Пресс-служба Единого Отечества

29.10.2004. ЛУГАНСК. В Лугутино освятили новопостроенную колокольню
В городе Лугутино митрополит Луганский и Старобельский Иоанникий в сослужении местного духовенства освятил новопостроенную колокольню храма Трех святителей (настоятель протоиерей Александр Кузнецов).
На богослужении присутствовал глава райгосадминистрации Валерий Алешкин, народный депутат Украины Николай Будагьянц, попечитель храма городской голова Валерий Махиня, прихожане храма.
Газета «Воскресенье»

29.10.2004. ЛУГАНСК. Освящены кресты и купола краснодонской святыни
В поселке Краснодон заканчивается строительство церкви в прославление памяти равноапостольного князя Владимира.
По прошению настоятеля прихода священника Павла Молохова митрополит Луганский и Старобельский Иоанникий освятил купола, а затем кресты на кровле пятикупольного храма. После чина освящения владыка Иоанникий выразил благодарность директору завода «Автоагрегат» Леониду Руденко, основному благотворителю, а также всем участникам строительства.
Газета «Воскресенье»

01.11.2004. КИЕВ. Вышел в свет десятый номер пастырско-богословского журнала Одесской духовной семинарии «Андреевский вестник»
Тема номера: Православное учение о Церкви. Основные материалы журнала — выступление митрополита Одесского и Измаильского Агафангела на Архиерейском Соборе Русской Православной Церкви, приветственное слово митрополита на II съезде православной молодежи и послание к духовенству, в котором предписывается совершать таинство крещения только трехпогружательным способом. В рубрике «Богословие» опубликован труд А.С. Хомякова «Церковь одна». Публикация приурочена 200-летию со дня рождения известного русского богослова и славянофила. В богословском труде митрополита Агафангела «Состав Церкви Христовой» изложено учение о небесной и земной частях Церкви. В рубрике «Юбилей» опубликовано интервью ректора ОДС и редактора журнала архимандрита Евлогия (Гутченко) пресс-службе УПЦ в связи с признанием «Андреевского вестника» лучшим богословским изданием в Украине. В журнале помещены поздравления редакции журнала в связи с его пятилетием от Предстоятеля Украинской Православной Церкви Блаженнейшего Митрополита Киевского и всея Украины Владимира, архипастырей, пастырей, духовных школ. Рубрика «Каноническое право» знакомит читателей с избранными постановлениями заместителя Патриаршего местоблюстителя митрополита Сергия (Страгородского), не утратившими свою актуальность и в настоящее время. В «Вестнике» также опубликован доклад архиепископа Тернопольского и Кременецкого Сергия «Характеристика заблуждений католической церкви и отношение к ней на современном этапе», зачитанный на канонической комиссии при Священном Синоде УПЦ. Статья преподавателя ОДС О.П. Байдалюка раскрывает неправославное мировоззрение Григория Сковороды. Рубрика «Летопись» описывает деятельность духовной школы за последнее время. С электронной версией журнала можно ознакомиться на сайте Одесской семинарии.
Пресс-служба ОДС

01.11.2004. ВОЛОДИМИР-ВОЛИНСЬКИЙ. Відбувся єпархіальний собор духовенства та церковного активу єпархії
Щорічні загальноєпархіальні збори духовенства Володимир-Волинської єпархії цього року переросли в єпархіальний собор. Розпочався церковний захід у Свято-Успенському кафедральному соборі молебнем на початок доброї справи. Після цього у міському Будинку культури біля 500 учасників — настоятелів храмів, голів парафіяльних рад, церковних казначеїв, членів церковного активу, представників влади та студентів Регентського духовного училища — взяли участь у святкуванні на честь 60-ліття визволення України від німецько-фашистських загарбників та 100-літнього ювілею перекладу Біблії українською мовою, оскільки цей рік оголошено урядом України Роком Біблії.
Після урочистих ювілейних промов, звернених до ветеранів війни, та святкового концерту розпочалася друга частина єпархіального собору. Архієпископ Володимир-Волинський та Ковельський Симеон проаналізував життя єпархії за рік, що минає. Затим було прийнято рішення щодо реалізації в єпархіальне життя постанов Архієрейського Собору РПЦ Собору.
У третій частині єпархіального форуму брали участь винятково священнослужителі. Вони обговорили пропозиції розширеного засідання Богословської комісії УПЦ, що проходило недавно у Почаївській Свято-Успенській Лаврі. Духовенство єпархії з розумінням поставилося до вимог сьогодення. Єпархіальний собор, що засвідчив єднання єпархії навколо свого архіпастиря, завершився відповідями владики Симеона на запитання священиків.
Прес-служба Володимир-Волинської єпархії

03.11.2004. ПОЛТАВА. Керуючий єпархією привітав податківців зі святом
На запрошення керівництва обласної податкової адміністрації єпископ Полтавський і Кременчуцький Филип взяв участь в урочистому зібранні з нагоди восьмої річниці від дня створення Державної податкової адміністрації України. Його преосвященство привітав податківців зі святом та побажав їм Божого благословення в трудах на благо нашої Богом береженої держави.

03.11.2004. ДОНЕЦК. Руководители города и области поздравили митрополита Илариона с днем тезоименитства
В день своего тезоименитства митрополит Донецкий и Мариупольский Иларион отправил Божественную литургию в Свято-Николаевском кафедральном соборе города Донецка. По окончании службы владыку, который уже 13 лет управляет епархией горняцкого края, тепло поздравили многочисленная паства, руководители региона и города, общественные и политические деятеля. Митрополит Иларион поблагодарил за поздравления и напомнил о важности единения людей вокруг Церкви Христовой во имя служения Богу, народу и державе.

02.11.2004. ЧЕРКАСИ. Звершено освячення реконструйованого храму
Архієпископ Черкаський і Канівський Софроній звершив освячення реконструйованого Свято-Вознесенського храму у селі Богдани Золотоношського району. Владиці Софронію співслужило духовенство благочиння. Після Божественної літургії владика Софроній благословив віруючих і нагородив архієрейськими грамотами всіх, хто трудився на реконструкції храму.
Прес-служба Черкаської єпархії

02.11.2004. КОСТРОМА. Феодорівська ікона Божої Матері повернулась до рідного храму
За благословенням Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Володимира архієпископ Августин доставив Феодорівську ікону Божої Матері, одну з святинь Всеукраїнського хресного ходу, до м. Костроми. В аеропорту ікону зустрічав архієпископ Костромський і Галицький Олександр з сонмом духовенства. У Свято-Богоявленському кафедральному соборі архієпископ Олександр та архієпископ Августин з духовенством звершили молебень перед Феодорівською іконою Божої Матері з нагоди її повернення.

02.11.2004. ЧЕРКАСИ. У новоосвяченому храмі села Журавка відслужена перша Божественна літургія
Архієпископ Черкаський і Канівський Софроній освятив новозбудований храм на честь святої
великомучениці Параскеви в селі Журавка Городищенського району. На святковому богослужінні були присутні представники районної держадміністрації, духовенство, численні віруючі.
Вітаючи прихожан, владика Софроній зазначив, що новозбудована церква є живим доказом відродження духовного життя на Черкащині — храм об’єднуватиме односельчан у прийдешніх поколіннях. Від імені Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Володимира правлячий архієрей нагородив орденом преподобного Нестора Літописця III ступеня.головного мецената — голову Державної податкової адміністрації в Черкасах В. Коломійця, який приклав багато зусиль для побудови нової святині.
Прес-служба Черкаської єпархії

02.11.2004. САРНЫ. Освящен новопостроенный храм в селе Удрицк
Чин освящения храма в честь святых первоверховных апостолов Петра и Павла в селе Удрицк Дубровицкого района совершил архиепископ Сарненский и Полесский Анатолий. После богослужения владыка Анатолий поблагодарил строителей и меценатов за старания и содействие в строительстве храма и наградил орденом Святого равноапостольного князя Владимира председателя ЧП «Украина» Леонида Стрибулевича. Настоятеля храма Вадима Панчука Его Высокопреосвященство наградил набедренником.

02.11.2004. КРИВОЙ РОГ. Освящен восстановленный Свято-Николаевский храм в пос. Рахмановка
Чин освящения храма в день памяти евангелиста Луки совершил в сослужении епархиального духовенства епископ Криворожский и Никопольский Ефрем. Свято-Николаевский храм был сооружен в 1857 году, а в 60-е годы прошлого века разрушен. Восстановлена святыня при содействии Южного горно-обогатительного комбината (ЮГОКа), которым руководит С.В. Барабанов. Особо потрудившимся в восстановлении храма владыка Ефрем вручил благословенные грамоты.

02.11.2004. САРНЫ. На межконфессиональном круглом столе обсуждались молодежные проблемы
Заседание круглого стола состоялось по инициативе председателя Ровенского комитета Христианско-демократической партии Украины Сергея Лейчука. По благословению правящего архиерея в его работе принял участие представитель Сарненской епархии УПЦ игумен Иларион (Клебан). На круглом столе обсуждались проблемы повышения духовного уровня современной молодежи. Затрагивался также вопрос о необходимости преподавания христианской этики в учебных заведениях.

02.11.2004. ЧЕРНОВЦЫ. На освящении Свято-Вознесенского храма присутствовали гости из Румынии
Чин освящения отреставрированного Свято-Вознесенского храма города Черновцы-Горячий Урбан возглавил настоятель Свято-Николаевского храма города Черновцы-Старая Жучка протоиерей Николай Радул. На торжественной церемонии освящения присутствовали генеральный консул Румынии в Черновцах Ромео Сендулеску, гости из Румынии. Храму были подарены Библия, Триодь и Румынский Патерик.

04.11.2004. СУМЫ. Почил о Господе старейший клирик Сумской епархии
29 октября 2004 года на семьдесят восьмом году жизни преставился один из старейших священнослужителей Сумской епархии протоиерей Константин Фролович Хилько.
Почивший родился 2 июня 1927г. в с. Рогинцы Талалаевского (ныне Роменского) района Сумской области. Как и всему его поколению, в детстве и юности Константину довелось пережить немало трудностей и испытаний.
В 1944г. призван на фронт, был ранен, имел награды. После окончания службы в армии в 1950г. нес послушание псаломщика. 19 марта 1954г. епископ Сумской и Ахтырский Евстратий (Подольский, +1972г.) рукоположил Константина Хилько во диакона, а 30 мая того же года состоялась его священническая хиротония.
Первым храмом, где он совершал служение, был Свято-Николаевский храм с. Кочерги Шалыгинского района. С 1959г. — настоятель Свято-Воскресенской церкви с. Смелое, а со следующего года и до 1992г. — настоятель Христорождественского храма с. Репки Роменского района. Благодаря его усердию, храм был благоукрашен, построен новый церковный дом. В 1991г. открыл Свято-Покровский приход в с. Калиновка. В этом же году был награжден митрой. В 1992г. начал строительство Архангело-Михайловского храма в селе Великие Бубны, о завершении строительства которого заботился до 2002г.
Отпевание почившего свершил епископ Сумской и Ахтырский Иов в сослужении многочисленного духовенства Роменского благочиния, духовником которого был усопший. Погребен протоиерей Константин у алтаря Христорождественского храма с. Репки.

04.11.2004. ТУЛЬЧИН. Храму Рождества Богородицы села Печера исполнилось 240 лет
В день юбилея после окончания праздничного богослужения Епископ Тульчинский и Брацлавский Ипполит вручил церковные награды благотворителям храма, трудами и усердием которых была осуществлена его реставрация. По представлению правящего архиерея Тульчинской епархии и благословению Блаженнейшего Митрополита Владимира были награждены орденами преподобного Нестора Летописца В.В. Подолян и В.В. Болоховский. Благословенных митрополичьих грамот удостоены С.В. Балимчук, В.Н. Кононов, А. И. Иванушкин и настоятель храма протоиерей Николай Тереняк.
Информационный отдел Тульчинской епархии

04.11.2004. ТУЛЬЧИН. Освящены два сельских Покровских храма
Старейший деревянный храм Тульчинского округа в селе Нестерварка был построен еще в XVIII веке. В 1814 году он сгорел, а в 1848 году на его месте был воздвигнут уже каменный храм. Иконы в храме писал художник Иван Сошенко (друг Т.Г. Шевченко). В годы безбожной власти Свято-Покровскую церковь ждала судьба многих подобных строений: она была полуразрушена и передана на гражданские нужды. Возвращенный Церкви в 1996 году храм дождался своего освящения. Его совершил епископ Ипполит. Недавно правящий архиерей Тульчинской епархии освятил еще один Свято-Покровский храм — в селе Нападовка Липовецкого округа.
Информационный отдел Тульчинской епархии

04.11.2004. ЭЛИСТА. В столицу Калмыкии прибыла чудотворная икона Божией Матери «Призри на смирение»
В Элисту (Калмыкия) 4 ноября прибыла чудотворная икона Божией Матери «Призри на смирение» из киевского Свято-Введенского монастыря. Прибытие иконы приурочено к престольному празднику Казанского кафедрального собора в Элисте, который ежегодно отмечается 4 ноября, в день памяти Казанской иконы Божией Матери.
«Само название иконы несет в себе смысл укрепления веры, умирения людей. Смирение — добродетель, которая помогает человеку жертвовать своими интересами ради других. Появление этой иконы на Кавказе — это призыв к братской любви», — сказал секретарь Элистинской и Калмыцкой епархии отец Алексей.
По случаю прибытия иконы состоялась Литургия, а затем крестный ход. В течение ноября чудотворная икона побывает во всех православных храмах республики.
Накануне праздника епископу Элистинскому и Калмыцкому владыке Зосиме и пастве епархии направил поздравление Патриарх Московский и всея Руси Алексий II, в котором, в частности, напоминает, что день Казанской иконы Божьей Матери установлен в память окончания смутного времени в России.
По историческим свидетельствам, икона «Призри на смирение» впервые явилась в 1420 году на озере Каменное в Псковской области. В 1993 году в Свято-Введенском монастыре эта икона передала собственный отпечаток на стекло киота, в котором находилась. С тех пор икона совершает чудесные исцеления, многие люди получают от нее помощь в тяжелейших жизненных ситуациях и разрешают свои духовные сомнения, сказал отец Алексей.
Как сообщалось, президент Калмыкии Кирсан Илюмжинов в 2003 году объявил 4 ноября нерабочим днем в республике в связи с празднованием престольного дня Казанского кафедрального собора и учитывая обращение Элистинской и Калмыцкой епархии РПЦ.
Интерфакс / Русская линия

05.11.2004. ЧЕРНІГІВ. На Чернігівщині освячено три нових храми
Єпископ Чернігівський і Ніжинський Амвросій наприкінці листопада освятив три нових храми. Свято-Миколаївських храм було освячено у с. Татюти Козелецького району, а Свято-Михайлівський — у с. Плиски Борознянського району. Ще один храм прийняв віруючих у с. Біріно Новгород-Сіверського району. Перші Божественні літургії в храмах очолив владика Амвросій. Його Преосвященство привітав прихожан з відкриттям храмів і від імені Церкви подякував меценатам і будівельникам.

08.11.2004. ХМЕЛЬНИЦКИЙ. Освящен новопостроенный храм в микрорайоне Гречаны
В праздник Казанской иконы Божией Матери архиепископ Хмельницкий и Шепетовский Антоний освятил храм Казанской иконы Божией Матери в районе Гречаны. В этот день в храме собралось множество верующих не только из микрорайона, но и со всего города. По благословению Митрополита Киевского и всея Украины владыка Антоний вручил награды меценатам храма. Мэр Хмельницкого Николай Приступа награжден орденом Нестора Летописца П степени, директор Хмельницкого филиала «Прокбизнес» банка Сергей Чекман — грамотой Блаженнейшего Митрополита Владимира.

08.11.2004. САРНИ. Архієпископ Анатолій освятив новозбудований храм
Велика радість поєднала парафіян за богослужінням у храмі на честь Почаївської ікони Божої Матері міста Рокитне Рівненської області, де архієпископ Сарненський і Поліський Анатолій звершив освячення новозбудованого храму. У своїй промові владика сказав, що освячується не тільки храм, а невтомна праця людей, які будували святиню. Архієпископ Анатолій подякував всім будівельникам і особисто настоятелю парафії священику В’ячеславу Покровському, який багато років плідно трудиться на славу Божу і для блага Української Православної Церкви.
Прес-служба Сарненської єпархії

09.11.2004. ЗАПОРОЖЬЕ. Архиепископ Василий освятил новый храм в селе Ивангород
Архиепископ Запорожский и Мелитопольский Василий при большом стечении верующих совершил чин освящения храма в честь Владимирской иконы Божьей Матери в селе Ивангород Запорожского района. Владыке Василию сослужили священники благочиния. На церемонии присутствовали руководители района. Храм построен силами местных фермерских хозяйств на месте разрушенной в 20-е годы церкви.

09.11.2004. РІВНЕ. Архієпископ Варфоломій відвідав одну з найменших парафій Української Православної Церкви
У день прославлення Казанської ікони Божої Матері архієпископ Рівненський і Острозький Варфоломій звершив Божественну літургію і святковий молебень у Свято-Казанському храмі села Урвена Здолбунівського благочиння. Парафія села Урвена одна з найменших у Рівненській єпархії, оскільки сам населений пункт нараховує 117 жителів. Тільки 43 з них сповідують Святе Православ’я, інші ж притримуються других конфесій. Настоятель храму священик Олег Зелінський ревно дбає за свою паству і несе воістину героїчне пастирське служіння.
Владика Варфоломій зустрів у храмі Урвени усіх вірних, які зібрались на архієрейське богослужіння. Розділити радість православних приїхали гості та паломники з інших населених пунктів.

09.11.2004. РІВНЕ. Після нового розпису освячено храм у селі Борбин
У день пам’яті святого великомученика Димитрія Солунського архієпископ Рівненський і Острозький Варфоломій та архієпископ Вишгородський Павел звершили Божественну літургію у храмі, що у селі Борбин Млинівського благочиння. Владики звершили освячення місцевої святині після майстерно завершеного фрескового розпису (участь у ньому взяли майстри-іконописці зі Львова).
Архієпископ Павел родом з села Борбин і постійно піклується про благоустрій рідного храму та його оздоблення.
Прес-служба Рівненської єпархії

10.11.2004. КИЕВ. Состоялся традиционный крестный ход на Байковое кладбище
В неделю 23-ю по Пятидесятнице из храма Прп. Евфросинии Полоцкой, что на Владимирском рынке, прошёл многолюдный крестный ход на Байковое кладбище для совершения панихиды о почивающих там митрополите Киевском и Галицком Иоанне (Соколове), епископе Варнаве (Беляеве), многочисленном духовенстве, монашествующих, мирянах (в том числе родителях преп. Алексея Голосеевского) и о всех покоящихся на этом кладбище православных христианах. Крестный ход, становящийся уже традиционным, совершается ежемесячно по благословению Предстоятеля УПЦ Блаженнейшего Митрополита Киевского и всея Украины Владимира и собирает всё больше верующих, желающих помолиться о своих духовных отцах и наставниках, о родных и близких, несших на земле свой исповеднический крест в нелёгкие годы атеистических гонений. Следующий крестный ход на Байковое кладбище состоится в воскресенье, 5 декабря, в 12:00.

10.11.2004. КОНОТОП. Опікуючись малозабезпеченими, єпархіальне управління виділило декілька тонн продуктів
Згідно розпорядження єпископа Конотопського і Глухівського Інокентія овочесховище єпархіального управління надало посильну допомогу для малозахищених верств населення, зокрема для потреб виправної колонії і місцевої районної лікарні. Священнослужителі Шосткінського благочиння на чолі з протоієреєм Петром Назарчуком відвідали виправну колонію №66 і доставили для ув’язнених гуманітарну допомогу.
Взагалі у Конотопській єпархії широко розвинута благодійна діяльність. Сестринства, братства та хоспіси діють у Конотопі, Шостці, Глухові та Середино-Буді.
Прес-служба Конотопської єпархії

11.11.2004. ХМЕЛЬНИЦКИЙ. Архиепископ Антоний освятил храм в честь святого апостола Луки
Архиепископ Хмельницкий и Шепетовский Антоний освятил новопостроенный храм в честь св. апостола Луки в селе Манивцы Красиловского района. Удивительная по красоте церковь была построена трудами местного товарищества имени Мичурина. Освятив храм, владыка поздравил прихожан с выдающимся событием в жизни прихода, вручил орден св. равноапостольного князя Владимира руководителю товарищества Василию Фурману, а настоятелю храма прот. Николаю Бондару — медаль в честь Святого Владимира.

11.11.2004. ХМЕЛЬНИЦКИЙ. Архиепископ Антоний освятил новый храм и вручил награды благотворителям
Храм в честь великомученика Димитрия Солунского в селе Гришки Дорожнянского района построен стараниями академика Димитрия Чернилевского и его семьи. Освятив храм, архиепископ Хмельницкий и Шепетовский Антоний поблагодарил благотворителей, а Дмитрию Чернилевскому, по благословению Блаженнейшего Владимира, вручил орден Святого равноапостольного князя Владимира.

11.11.2004. ЧЕРНІГІВ. У Прилуках вшанували ікону Божої Матері “Скорботна”
В Спасо-Преображенському соборі м. Прилуки відбулися урочистості на честь шанованої ікони Божої Матері “Скорботної”. Цей чудотворний образ був знайдений 1978 року в старому будинку. Лише по незвичній формі можна було здогадатися, що це саме ікона, проте з часом сталося диво — образ оновився. Тепер на ньому добре видно лик Божої Матері. У 1991 році І.О. Пальоха подарував святиню Преображенському храму. Для неї було зроблено кіот з ажурним різьбленням.
У подарунок Цариці Небесній за її милість і численні зцілення віруючі залишають золоті та срібні хрестики, медальйони, обручки, сережки. Майже кожної служби правляться акафісти Божій Матері.
У день вшанування чудотворної ікони у храмі служив єпископ Чернігівський і Ніжинський Амвросій. Після богослужіння відбувся хресний хід. В урочистостях взяло участь духовенство Прилуцького благочиння та багато віруючих.

11.11.2004. ПОЛТАВА. Відбувся актовий день у місіонерському духовному училищі м. Комсомольська
День пам’яті преподобного Нестора, Літописця Печерського, для міста над Дніпром є особливо значущим, оскільки преподобний є небесним покровителем Духовного училища, яке існує в Комсомольську з 1997 року.
Біля центрального Свято-Миколаївського собору студенти хлібом-сіллю та квітами зустріли ректора Місіонерського духовного училища єпископа Полтавського і Кременчуцького Филипа. Його Преосвященство очолив Божественну літургію.
По завершенні відправи духовенство, викладачі та вихованці училища і численні гості направилися до міського виставкового центру. Тут було відкрито виставку православного мистецтва. На її відкритті виступили єпископ Филип, міський голова О.П. Глухов та генеральний директор гірничо-збагачувального комбінату В.Ф. Бадагов. Поки що виставка триватиме два тижні, а в майбутньому вона має стати постійно діючою.

11.11.2004. ОДЕССА. Митрополит Агафангел освятил Свято-Успенский храм в селе Красноармейское Болградского района
На торжествах освящения нового храма присутствовали губернатор Одесской области Сергей Гриневецкий, главы районных администраций. После этого состоялась встреча митрополита Одесского и Измаильского Агафангела и Сергея Гриневецкого с районными властями. Обсуждались вопросы церковно-государственных отношений

11.11.2004. ХАРЬКОВ. Вышла в свет новая книга митрополита Никодима
«Пастырская и церковно-административная деятельность святителя Иоанна Златоуста на Константинопольской кафедре» — одна из первых богословских работ владыки, за которую он был удостоен ученой степени «кандидат богословия». Она была написана в 1966 году и считается одной из лучших работ в обширном творчестве митрополита.

11.11.2004. ДНЕПРОПЕТРОВСК. Митрополит Ириней освятил новый храм в Новомосковске
Митрополит Днепропетровский и Павлоградский Ириней освятил новопостроенный храм в честь 40-ка мучеников в Новомосковске. На церемонии присутствовал мэр города Виктор Литвищенко. Владыка поблагодарил прихожан за труды во славу Господню и вручил активистам благословенные грамоты.

12.11.2004. РІВНЕ. Паломники з Польщі та Чехії знайомляться з монастирями єпархії
Група паломників в кількості 30 чоловік на чолі з ієромонахом Іовом з Супрасльського монастиря Польщі прибула до Свято-Миколаївського Городоцького жіночого монастиря. Паломники ознайомились з життям святої обителі, її історією.
Затим польські паломники сподіваються побувати в Корецькому, Межиріцькому, Дерманському монастирях і відомому місті Острог. Завершать своє паломництво по Україні православні паломники у Свято-Успенській Почаївській Лаврі.
Крім польської групи, до Городоцького монастиря прибули паломники з міста Брно (Чехія) на чолі з протоієреєм Іосифом Фейсаком, випускником Московської духовної академії.
Гості вже побували Межиріцькому, Дерманському монастирях та у Острозі.
Архієпископ Варфоломій мав зустріч з паломниками і розповів про життя Православної Церкви в Україні.

12.11.2004. ВІННИЦЯ. Вінницьке духовенство підтримує православного президента
11 листопада у Хрестовоздвиженському храмі м. Вінниці під головуванням митрополита Вінницького і Могилів-Подільського Макарія відбулись загальні збори духовенства Вінницької єпархії. Такі збори традиційно проводяться наприкінці року, на них підводяться підсумки діяльності духовенства за минулий рік, обговорюються нагальні питання церковного життя. Цього разу, зокрема, предметом обговорення стали перспективи введення предмету „Основи православної культури” в світських навчальних закладах та діяльність недільних шкіл на парафіях області. Одним з ключових було питання власності на землю релігійних громад у світлі діючого законодавства.
Враховуючи зрушення у справі вирішенні проблеми ідентифікаційних номерів, священики висловили вдячність Державній податковій адміністрації та уряду.
Ще одне питання, яке не могло залишитися поза увагою духовенства — питання обрання Президента України. Як зазначив прес-секретар Вінницької єпархії диякон Владислав Демченко: „Не потрібно сьогодні дорікати Церкві, що вона займається політикою. Це не так, ми в жодному разі не перетворюємо церковний амвон у політичну трибуну, але як громадяни України, яким небайдужа доля держави, доля її народу, маємо свою думку і маємо право її висловлювати. І сьогодні ми ще раз переконалися, що у своїх думках і бажаннях ми одностайні. Ми підтримуємо і голосуємо за православного президента”.
Митрополит Макарій, говорячи про вибори Президента, підкреслив, що сьогодні ми маємо унікальну нагоду, якої у нашого народу не було від часів Жовтневої революції. Ми можемо обрати Президентом людину, яка любить Православ’я, яка не боїться показувати це публічно, яка живе церковним життям віруючої людини, яка свою любов до Церкви являє не на словах, а на ділі. Владика розповів про паломницькі поїздки прем’єр-міністра до Єрусалима і на Святу Гору Афон, де Віктор Федорович молився і причащався Святих Христових Таїн. Владика підкреслив велику роль Віктора Януковича у відродженні Святогорського Успенського монастиря, якому нещодавно було надано статус лаври.
Священики підтримали свого архіпастиря і продовжили обговорення проблеми, зокрема висловлювалася думка про недостатню поінформованість людей, особливо у сільській місцевості, про діяльність Віктора Януковича, в тому числі і по відношенню до Церкви.

Прес-служба Вінницької єпархії