Официальный сайт Украинской Православной Церкви
Митрополит Антоний: О том, как важно молчание
В Евангелии упоминается несколько моментов, когда от Господа требовали немедленного ответа, но Он молчал.
«И когда обвиняли Его первосвященники и старейшины, Он ничего не отвечал. Тогда говорит Ему Пилат: не слышишь, сколько свидетельствуют против Тебя? И не отвечал ему ни на одно слово, так что правитель весьма дивился» (Мф. 27:12-14)
Это важный пример нам и напоминание, что не всегда нужно возвышать свой голос. Но увы, нынче не принято молчать, нынче «общественность» требует от всех говорить не переставая и реагировать, реагировать, реагировать. Реагировать на все то, на что укажет эта самая «общественность», не зависимо от важности событий для конкретных людей, не давая времени обдумать происходящее. Главное, чтобы все, как в недавнюю эпоху, «в едином порыве» говорили «правильные» слова и лозунги. Подробней…
КИЇВ. У 1000-й день повномасштабної війни у Київських духовних школах піднесли молитву за Україну та її Захисників
19 листопада в Академічному храмі на честь преподобного Іоанна Дамаскина Свято-Покровського чоловічого монастиря у Голосієві було звершено заупокійну літію за загиблими і померлими під час цієї війни, а також молебень за Захисників України та нашу Батьківщину. Після богослужінь в Церковно-археологічному кабінеті КДА відбулося відкриття виставки, присвяченої місії Церкви протягом 1000 днів протистояння повномасштабному російському вторгненню. Про це повідомляє КДА.
Заупокійну літію очолив ректор Київських духовних шкіл архієпископ Білогородський Сильвестр у співслужінні академічного духовенства, голови Синодального соціально-гуманітарного відділу УПЦ протоієрея Сергія Екшияна, представників військового відділу УПЦ, гостей та студентів Київських духовних шкіл у священному сані. Подробней…
СУМЫ. Митрополит Евлогий выразил соболезнования пострадавшим от обстрела
Во всех храмах и монастырях Сумской епархии будут возноситься особые молитвы.
Митрополит Сумской и Ахтырский Евлогий выразил соболезнования в связи с последствиями российского авиационного удара по мирным жителям города Сумы, который произошел 17-18 ноября, сообщает пресс-служба епархии.
В своем обращении он назвал случившееся «варварским обстрелом», который принес смерть и разрушения. Подробней…
ПОЧАЇВ. Тисячі православних віруючих вшанували памʼять преподобного Іова
10 листопада у Свято-Успенській Почаївській лаврі вшанували день пам’яті блаженної кончини преподобного Іова, ігумена Почаївського.
Богослужіння, яке відбулося в Свято-Успенському соборі Лаври, очолив постійний член Священного Синоду УПЦ митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій. Владиці співслужили митрополит Херсонський і Таврійський Іоанн, намісник обителі митрополит Почаївський Володимир, митрополит Хмельницький і Старокостянтинівський Віктор, архієпископ Шумський Іов, архієпископ Золотоніський Іоанн, братія лаври та гості у священному сані.
Після богослужіння відбувся святковий хресний хід зі святими мощами преподобного Іова Почаївського.
Усі віряни, які прибули цими днями в Почаївську лавру, мали можливість вклонитись нетлінним мощам преподобного Іова, ігумена Почаївського, попросити заступництва та зцілення від тілесних і душевних недугів. Подробней…
БЕЛГРАД. Патріарх Порфірій: В Україні є великі помилки у вирішенні церковного питання
5 листопада Патріарх Сербський Порфирій прийняв у себе в Патріаршій резиденції Белграда посла України у Сербії Володимира Толкача. Про це повідомляє сайт Сербської Православної Церкви.
Під час бесіди Патріарх Порфирій, зокрема, наголосив, що церковне питання в Україні вирішується владою з великими помилками.
«Для нас, православних сербів, боляче бачити страждання людей у всьому світі, але особливо важко усвідомлювати страждання в Україні, де православні конфліктують між собою», – сказав Патріарх Порфирій.
Предстоятель Сербської Православної Церкви також зазначив, що проблеми в українському церковному питанні – «потрійний біль». «По-перше, тому що православні конфліктують між собою; по-друге, тому що є великі страждання та руйнування; і по-третє, тому що в цій країні є великі помилки у вирішенні церковного питання, щодо якого Сербська Православна Церква має чітку позицію, яку неодноразово висловлювала», – сказав Святіший Патріарх. Подробней…
ТБІЛІСІ. Католикос-Патріарх всієї Грузії привітав Предстоятеля УПЦ з ювілеєм
З нагоди 80-річчя Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія Католикос-Патріарх всієї Грузії Ілія ІІ надіслав на адресу Його Блаженства вітальне слово.
«Ваше Блаженство, сердечно вітаємо Вас із 80-річним ювілеєм. Десятиліття подвижницького служіння здобули Вам авторитет та повагу у Церкві Христовій.
На глибоку повагу заслуговують Ваші зусилля захисту загальнохристиянських цінностей: любові до ближнього, добра, правди… на тлі випробувань, які випали на долю України», — йдеться у листі грузинського Первосвятителя.
Предстоятель Грузинської Православної Церкви побажав Блаженнішому Митрополиту Онуфрію миру, доброго здоров’я, терпіння, довголіття та подальшої допомоги Божої у гідному несенні нелегкого Хреста.
БЕЛГРАД. Патріарх Сербський Порфирій привітав Предстоятеля УПЦ з ювілеєм
Святіший Патріарх Сербський Порфирій надіслав Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію привітання з 80-річчями.
Його Святість від імені Сербської Православної Церкви висловив Блаженнішому Митрополиту Онуфрію «найщиріші молитовні побажання довгого і ревного служіння Богу та довіреному Його Блаженству багатостраждальному народові сестринської Української Православної Церкви».
«Молимося від усього серця передусім, щоб Бог любові і Добрий Пастир послав мир на Вашу землю, в серця ввіреної Вам пастви, дарував вам невичерпну любов, кріпость тілесну, духовні сили й постійну допомогу у Вашому нелегкому, але богоугодному архіпастирському служінні. Многих і благих літ, Блаженніший Владико!», — зазначив Предстоятель Сербської Церкви.
«Ваша самовідданість для нас є великим прикладом смирення, мудрості та невпинного подвигу» — Предстоятель Церкви Чеських земель і Словаччини привітав Блаженнішого Митрополита Онуфрія
Предстоятель Православної Церкви Чеських земель і Словаччини Блаженніший Митрополит Ростислав привітав Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія з 80-річчям.
«У непрості часи, які переживаємо, Ваша самовідданість для нас є великим прикладом смирення, мудрості та невпинного подвигу. Для нас усіх Ви — зразок доброго пастиря і дбайливого отця, чия непохитна віра в Бога допомагає долати всі труднощі, терпеливо служити своєму народу біля Престолу Божого й наставляти вірних твердо стояти у Христовій Істині», — йдеться у вітальному слові.
Предстоятель Православної Церкви Чеських земель і Словаччини побажав Блаженнішому Митрополиту Онуфрію доброго здоров’я, кріпості сил у Предстоятельському служінні Українській Православній Церкві та невичерпної допомоги Божої у всіх трудах. Подробней…
ВАРШАВА. Предстоятель Польської Православної Церкви привітав Блаженнішого Митрополита Онуфрія з ювілеєм
У своєму вітанні Предстоятелю Української Православної Церкви з нагоди 80-річчя Блаженніший Митрополит Варшавський і всієї Польщі Сава побажав Його Блаженству всеосяжної Божої допомоги у несенні Первосвятительського хреста.
«У дусі братньої любові щиро вітаю Ваше Блаженство з 80-річчям від дня народження. Бажаю Вам здоров’я та всеосяжної Божої допомоги у несенні Первосвятительського Хреста Святої Української Православної Церкви у важкий для Неї період. Многих Вам літ, Ваше Блаженство!», — йдеться у вітальному слові.
СКОПʼЄ. Предстоятель Македонської Церкви привітав Блаженнішого Митрополита Онуфрія з 80-річчям
Блаженніший Архієпископ Охридський і Македонський Стефан від імені Архієрейського Синоду Македонської Православної Церкви — Охридської Архієпископії надіслав Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію вітання з нагоди 80-річного ювілею.
У вітальному слові Блаженніший Архієпископ Стефан побажав багатства Божої благодаті Предстоятелю Української Православної Церкви та всьому православному народу України.
«Вітаючи Вас із Вашим 80-річчям, дозвольте від себе особисто та від імені членів Священного Архієрейського Синоду Македонської Православної Церкви — Охридської Архієпископії привітати Вас із цим святом, бажаючи міцного здоров’я, бадьорості духу і Божої допомоги у всякому доброму ділі», — зазначив Предстоятель Македонської Церкви.
Блаженнійший Митрополит Онуфрій про духовне життя — думки та настанови до 80-ї річниці з Дня народження
5 листопада Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію виповнюється 80 років. Публікуємо добірку духовних настанов, виголошених Його Блаженством у проповідях.
Про щоденну молитву
Візьми молитовник і стань на молитву на дві-три хвилини. Немає часу, прочитай три-чотири вірші з Євангелія й стільки ж віршів з Псалтиря. Це займе дві-три хвилини. Ці хвилини в житті нічого не значать. Але якщо ти потроху будеш живити себе словом Божим, воно буде живити нашу душу, буде просвіщати і очищати її.
Однією з сильних молитов є Іісусова: «Господи Іісусе Христе Сину Божий, помилуй мене грішного!». Блаженний той, хто має дар невпинної молитви — вона не допускає ніякого ворога до такої людини.
Про цілющу силу покаяння
Ми не повинні, принісши покаяння, думати, що ось ми відразу наповнимося благодаті, радості й будемо веселитися. Це трапляється тоді, коли гояться наші духовні рани. А рана, коли на неї накладуть пластир, ще може боліти. Мусить пройти час, щоб вона зажила, а хворе місце стало повністю здоровим.
Не соромтеся каятися, соромтеся грішити. Подробней…
КИЇВ. Відбулась хіротонія архімандрита Серафима (Кадуб’янського) у єпископа Нововоронцовського (+відео)
30 жовтня, у день пам’яті преподобномученика Андрія Критського, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію та архієрейську хіротонію у Пантелеймонівському жіночому монастирі (Феофанія).
Богослужіння звершили у храмі на честь Усіх святих, який знаходиться при резиденції Предстоятеля.
Перед початком Божественної літургії, за якою відбулась архієрейська хіротонія, звершили особливий чин. Кандидат у єпископський ступінь священства виголосив сповідання віри та дав обітниці берегти Передання Церкви. Потім архідиякон виголосив традиційне многоліття Предстоятелю, архієреям, церковному народу та ставленику.
За Літургією сонм архієреїв на чолі з Блаженнішим Митрополитом Онуфрієм звершили хіротонію архімандрита Серафима (Кадуб’янського) у єпископа Подробней…
КИЇВ. Предстоятель УПЦ очолив хіротонію архімандрита Анастасія (Бєднікова) у єпископа Овідіопольського
27 жовтня, у Неділю вісімнадцяту після П’ятидесятниці, день пам’яті святих отців VII Вселенського Собору, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію та архієрейську хіротонію у Благовіщенському соборі в районі Святошин у Києві.
Перед початком Божественної літургії, за якою відбулась архієрейська хіротонія, звершили особливий чин. Кандидат у єпископський ступінь священства виголосив сповідання віри та дав обітниці берегти Передання Церкви. Потім диякон виголосив многоліття Предстоятелю, архієреям, церковному народу та ставленику.
За Літургією сонм архієреїв на чолі з Предстоятелем звершили хіротонію архімандрита Анастасія (Бєднікова) у єпископа Овідіопольського, вікарія Одеської єпархії. Священний Синод обрав нового єпископа на останньому засіданні 23 жовтня 2024 року. Подробней…
КИЇВ. Відбулось засідання Священного Синоду Української Православної Церкви
23 жовтня у резиденції Предстоятеля УПЦ у Свято-Пантелеймонівському жіночому монастирі у Феофанії відбулось засідання Священного Синоду Української Православної Церкви.
Перед початком роботи члени Священного Синоду помолились за Божественную літургією, яку звершив Предстоятель у храмі на честь Всіх святих.
Засідання Синоду очолював Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.
Під час роботи Священного Синоду архієреї розглядали питання церковного життя Української Православної Церкви.
Про підсумки Синоду читайте згодом на нашому сайті.
ЛОНДОН. Владика Арсеній звернувся до премʼєр-міністра Великобританії про захист
Авторитетне британське видання «The Independent» опублікувало коментар митрополита Святогірського Арсенія, який зазнає жорстоких переслідувань від української влади.
Стаття «Український архієрей благає Стармера про допомогу під час розгону Зеленським Православної Церкви» розповідає про занепокоєність британських парламентарів терором проти православних християн в Україні.
Повідомляється, що прем’єр-міністр Стармер опинився під тиском, через довгу затримку у призначенні нового уповноваженого з релігійних прав.
«Суперечка спалахнула, коли архієрей Української православної церкви (УПЦ) звернувся до Великої Британії з проханням допомогти припинити репресії президента Володимира Зеленського проти Церкви та священиків у його країні».
Видання повідомляє, що намісника Святогірської Лаври було заарештовано у підозрі в «поширенні інформації про пересування або дислокацію збройних сил».
Владика стверджує, що це частина ширшого переслідування УПЦ з боку уряду пана Зеленського під час поточної війни. Подробней…
Блаженніший Митрополит Онуфрій: Молитва – це такий «балон з духовним киснем», який живить нас серед життєвих проблем
20 жовтня, у Неділю сімнадцяту після Пʼятидесятниці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.
Недільне богослужіння звершили у храмі в імʼя преподобного Агапіта Печерського.
Предстоятелю співслужили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, єпископ Бородянський Марк, духовенство обителі та гості у священному сані.
Після читання святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до пастви зі словом проповіді. Архіпастир пояснив вірянам євангельське зачало про воскресіння сина наїнської вдови. Подробней…
Митрополит Антоний о захвате собора в Черкассах: Они борются не с нашей Церковью, а с Богом
Владыка Антоний призвал молиться за митрополитов Арсения, Павла, Феодосия и других несправедливо заключенных
20 октября управляющий делами УПЦ митрополит Бориспольский и Броварской Антоний в своем слове в Киево-Печерской лавре прокомментировал захват кафедрального собора УПЦ в Черкассах и жестокое избиение священнослужителей и верующих.
«Мы все видели как в этот четверг изгоняли верующих людей в Черкасах из кафедрального собора, когда эта жуткая толпа взяла оружие, палки и избивала людей, которые построили этот собор, которые там многие годы молились. Избили и нашего владыку митрополита Феодосия …не знаю, что внутри этого человека было, который бил палкой по голове владыки…», – отметил он.
По словам митрополита, мы живем в такое время, что надо быть готовым ко всему. Подробней…
Митрополит Антоний (Паканич) о захвате кафедрального собора в Черкассах : «Мы сейчас всем сердцем с владыкой Феодосием и его паствой»
Как известно в Черкассах сторонниками ПЦУ был силой захвачен кафедральный собор. При этом православные прихожане храма вместе с митрополитом Феодосием подверглись нападению вооруженных людей. Верующих и владыку избивали, травили газом, угрожали им оружием…
Все, что происходит, в который раз демонстрирует безумие, творящиеся в нашей стране. Разве не безумие во время внешней войны воевать с собственными гражданами?
Удивительно видеть такое количество вооруженных «воителей» но не на фронте, а в собственном мирном городе, смело выступающих с оружием против священников, женщин и стариков. Подробней…
Владыка Феодосий после захвата собора: «Се оставляется вам дом этот пуст»
Митрополит Феодосий обратился к пастве после захвата Архангело-Михайловского собора в Черкассах
17 октября митрополит Черкасский и Каневский Феодосий выступил с обращением к верующим Украинской Православной Церкви (УПЦ) после захвата радикалами Архангело-Михайловского собора в Черкассах. Во время штурма было применено слезоточивое газовое оружие, что, по видимым признакам на видео, вызвало у владыки проблемы со зрением. Несмотря на трудности, митрополит призвал паству к стойкости и выразил уверенность, что храм вновь наполнится благодатью, когда верующие смогут вернуться.
«Братья и сестры! Мы с вами сделали все, что могли. Мы с вами пытались защитить свой собор от бандитов. К сожалению, против силы приема нет. Поэтому храм наш захвачен, хоть и незаконно», — сказал митрополит Феодосий.
Он сказал, что УПЦ будет обращаться по поводу ситуации с собором в суд, отметив, что добиться справедливости будет сложно из-за политической ситуации: «Конечно, мы будем пытаться в судах добиться правды, но, зная, как у нас эти дела сейчас решаются, в связи с исключительно политической целесообразностью, надежды мало». Подробней…
ЧЕРКАССЫ. После захвата собора УПЦ госпитализировали митрополита Феодосия
Штурмовики напали на владыку и избили его
17 октября Архангело-Михайловский собор УПЦ в Черкассах был захвачен неизвестными в камуфляже со второй попытки.
На митрополита Черкасского и Каневского Феодосия, который прибыл поддержать паству и помочь защите храма, напали и ударили по голове. Также его забрызгивали слезоточивым газом. После того как собор штурмовали, владыка обратился к верующим и благословил оставить святыню и собираться для молитвы по частным домам, а с полученными травмами обращаться к медикам. У многих верующих от слезоточивого газа наблюдаются проблемы со зрением, также есть сотрясения мозга.
ЧЕРКАССЫ. Неизвестные в камуфляжах со второй попытки захватили собор УПЦ
Многих прихожан УПЦ травмировали при штурме храма.
17 октября Архангело-Михайловский собор УПЦ в Черкассах был захвачен неизвестными в камуфляже со второй попытки.
После того как верующие вместе с митрополитом Черкасским и Каневским Феодосием сделали попытку отстоять свою святыню и вытеснили церковных рейдеров, радикалы и представители власти начали собирать в местных пабликах своих сторонников и предприняли попытку второго штурма.
Они ворвались на территорию собора, избивали верующих, забрызгивали их слезоточивым газом, владыку Феодосия ударили по голове. Подробней…
ЧЕРКАССЫ. Рейдеры открыли стрельбу по верующим УПЦ
Прихожан травили газом, били, стреляли из пистолета.
В ночь на 17 октября около 3 часов около 100 человек в камуфляже и балаклавах ворвались на территорию Архангело-Михайловского собора Украинской Православной Церкви в Черкассах. Захватчики пытались силой занять храм.
Когда на место прибыла группа верующих УПЦ во главе с митрополитом Черкасским и Каневским Феодосием, они организовали защиту собора. Однако люди в камуфляже открыли стрельбу из газового пистолета по прихожанам.
Нападение было заснято на видео, на котором видно, как захватчики при попытке скрыться продолжали стрелять в верующих.
Фото: Скриншот видео СПЖ
Владыка Феодосий: Нужно защищать собор от бандитов, не умеющих молиться
Митрополит Феодосий обратился к патриарху Константинопольскому Варфоломею.
Митрополит Черкасский и Каневский Феодосий выступил с заявлением сразу после того, как верующие отстояли Архангело-Михайловский собор в Черкассах от нападения. В своем обращении он сообщил, что среди нападавших был депутат городского совета, которого люди поймали и передали полиции.
Митрополит призвал защитить храм в случае повторных атак: «Братья и сестры! Если еще раз такая выходка повторится, мы обязаны отстаивать наш собор. Нужно защищать нашу святыню от бандитов, которые не строили ее, не умеют молиться, а умеют только красть, бить и отчитываться перед властью и ее заморским так называемым «духовным хозяином»». Подробней…
КИЇВ. Предстоятель УПЦ очолив урочисте богослужіння у день престольного свята Покровського жіночого монастиря
14 жовтня, у день свята Покрову Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у Свято-Миколаївському соборі Свято-Покровського жіночого монастиря столиці.
Предстоятелю співслужили голова Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, митрополит Васильківський Іоасаф, архієпископ Білогородський Сильвестр, єпископ Вишневський Спиридон, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, єпископ Бишівський Кирил, духовенство монастиря та гості обителі у священному сані.
За богослужінням молилась настоятелька монастиря ігуменя Калісфенія (Шамайло) зі сестрами обителі.
Після читання святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до пастви зі словом проповіді. Подробней…
Митрополит Онуфрій: Святі беруть від світу мало, а віддають дуже багато
У своїй проповіді в день пам’яті Собору преподобних отців Києво-Печерських, які в Ближніх печерах (прп. Антонія) спочивають Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів про подвиг святих подвижників і значення чернецтва.
«Разом з християнством до нас на землю прийшов такий образ життя, як монашеский, коли людина віддає Богу все, що має. Монах віддає Богові всі свої сили духовні, тілесні, щоб досягнути духовної досконалості. Цей образ життя приніс нам на нашу землю преподобний Антоній Печерський, засновник цієї обителі. Він навчився цьому життю на Святій Горі Афон. І сьогодні ми вшановуємо пам’ять преподобного Антонія і всіх преподобних отців, які спочивають разом з ним у Ближніх печерах».
Як пояснив Архіпастир, тоді в Києво-Печерському монастирі з’явилася висока, красива, світла духовна школа. Часто миряни не можуть зрозуміти боротьби, яку проводить постійно інок, який взяв на себе такий подвиг. В цій боротьбі бувають і перемоги, і поразки. Перемоги приносять людині користь, і поразки часом змиряють людину, і ставлять її на вищу ступінь духовної досконалості. Подробней…
КИЇВ. Блаженнійший Митрополит Онуфрій очолив престольне свято у столичному храмі в ім’я преподобного Сергія Радонезького
8 жовтня Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію з нагоди престольного свята у храмі в ім’я преподобного Сергія Радонезького у Солом’янському районі міста.
Предстоятелю співслужили: керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Васильківський Іоасаф, митрополит Львівський і Галицький Філарет, митрополит Хмельницький і Старокостянтинівський Віктор, архієпископ Білогородський Сильвестр, архієпископ Переяслав-Хмельницький Діонісій, єпископ Бородянський Марк, єпископ Дрогобицький Іаков, духовенство храму та гості у священному сані.
На малому вході Блаженніший архіпастир відзначив клірика храму правом носіння митри за богослужінням.
Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив священницьку та дияконську хіротонії. Священником став випускник Київської духовної академії диякон Максим Карпець. На диякона висвячений Іоанн Ковальчук, студент 4 курсу Київської духовної семінарії. Подробней…
СВЯТОГОРСК. Суд оставил митрополита Арсения под стражей еще на два месяца
8 октября состоялось очередное подготовительное судебное заседание по делу наместника Святогорской Лавры митрополита Святогорского Арсения.
Слушание дела началось с объявления прокурором ходатайства о продлении срока содержания владыки Арсения под стражей. По неизвестным причинам суд в очередной раз предоставил прокурору необоснованное преимущество в рассмотрении ходатайства. При этом предварительно поданные — в том числе более месяца назад — ходатайства стороны защиты остаются нерассмотренными.
Удивительным стал также тот факт, что в начале заседания председательствующая судья проигнорировала отсутствие одного из адвокатов и начала заслушивать ходатайство стороны обвинения без его участия, таким образом лишив сторону защиты возможности в полной мере высказать свои правовые позиции по отводам и по другим вопросам. Подробней…
КИЇВ. Звернення до учасників щорічних зборів військового духовенства УПЦ
Ваше Високопреосвященство!
Всечесні отці!
Шановні військовослужбовці!
Щиро вітаю учасників щорічних зборів духовенства Української Православної Церкви − священнослужителів, які звершують церковну підтримку Сил Оборони України! Вітаю активних волонтерів та духівників, котрі не полишають вірян Української Православної Церкви навіть в умовах їх військової служби, організовуючи соціальну, матеріальну та моральну підтримку.
Третій рік наше служіння Богу і українському народу проходить в умовах широкомасштабної збройної агресії Російської Федерації проти України. Усі ці майже тисячу днів війни ми продовжуємо закликати усіх людей доброї волі залишатись мужніми та відданими своїй Батьківщині і Церкві, посилено звершувати молитви за військо і народ, плекати єдність та порозуміння між собою. Подробней…
ОДЕСА. Блаженійший Митрополит Онуфрій благословив проведення благодійного ярмарку в Успенському чоловічому монастирі
29 вересня Блаженніший Митрополит Онуфрій після богослужіння з нагоди 200-річчя Успенського монастиря та дня памʼяті преподобного Кукші Одеського благословив відкриття благодійного ярмарку, кошти з якого направлять на допомогу та евакуацію жителів з прифронтових територій. Про це повідомляє пресслужба Одеської єпархії.
У своєму слові до організаторів та учасників ярмарку Його Блаженство зазначив:
«Сьогодні багато людей, які знаходяться біля фронту, перебувають у важкому стані, і ми збираємо пожертви й допомагаємо цим людям. Ми допомагаємо своїм воїнам, які боронять нашу країну, нашу незалежність, нашу цілісність, і допомагаємо всім, хто постраждав і страждає від війни».
Предстоятель побажав, щоб усі пожертви, які будуть зроблені на заході, були благословенні Богом і принесли користь людям, які їх потребують.
Загалом участь у організації та проведенні ярмарку взяли 29 храмів Одеської єпархії. Подробней…
ЧЕРКАССЫ. Митрополит Феодосий поблагодарил верующих за защиту собора
Прихожане УПЦ защитили кафедральный собор от рейдерского захвата.
Митрополит Черкасский и Каневский Украинской Православной Церкви Феодосий (Снигирев) обратился к верующим со словами благодарности за защиту Михайловского кафедрального собора Черкасской епархии УПЦ, сообщает епархия.
Владыка рассказал, что те люди в камуфляжах, которые собирались в кварталах по 20-30 человек возле собора, приезжали на машинах, не осмелились идти на штурм святыни УПЦ.
«Благодарю каждого из вас, за ваши молитвы. За то, что сегодня не спали, на холоде стояли, молились. Просили Божью Мать и преподобного мученика Макария защитить нас. Спасибо вам что вы не только любите свою Церковь, но и готовы при необходимости защищать ее». Подробней…
СВЯТОГОРСК. Митрополиту Арсению разрешили участвовать в судебных заседаниях по видеосвязи
24 и 26 сентября в Славянском горрайонном суде продолжались подготовительные заседания по делу наместника Святогорской Лавры митрополита Святогорского Арсения.
В четверг владыка Арсений наконец-то принял участие в заседании с помощью видеосвязи. Этому предшествовало множество заявлений и ходатайств адвокатов.
С июля по сентябрь во всех судебных заседаниях, которые проходили в Славянске, митрополит Арсений принимал участие очно. Для этого его каждый раз конвоировали из Днепровского СИЗО, где владыка содержится под стражей.
Митрополит Арсений страдает рядом хронических заболеваний, и такие переезды вредили его здоровью: они длились не менее 15 часов (600 километров) в обе стороны, в том числе в жаркие дни, когда столбик термометра в тени достигал отметки 37–40 градусов. Перевозили владыку в автозаке, предназначенном для внутриобластных, то есть непродолжительных перемещений, в «стакане» — тесном боксе размером 50 см × 70 см × 150 см, где невозможно изменить своё положение. Всё время переездов наместник Лавры оставался без пищи и воды. Подробней…
ОДЕСА. Предстоятель УПЦ очолив святкування з нагоди 200-річчя Успенського монастиря
29 вересня, у день 30-річчя знайдення мощей преподобного Кукші Одеського, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію в Успенському Одеському чоловічому монастирі.
Цьогоріч Успенський Одеський монастир відзначає 200-річчя з дня заснування, а також 60 років з дня кончини преподобного Кукші Одеського та 30 років знайдення його мощей. 1994 року, через тридцять років після смерті святого, були знайдені нетлінні мощі святого. Урочистості прославлення преподобного Кукші в лику святих очолив Блаженніший Митрополит Володимир (Сабодан), восприємником якого у постригу був преподобний Кукша.
Урочисте богослужіння відбулось у соборі на честь ікони Божої Матері “Живоносне Джерело”.
Предстоятелю співслужили: митрополит Одеський та Ізмаїльський Агафангел, голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ митрополит Чернівецький і Буковинський Мелетій, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, голова Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, митрополит Макарівський Антоній, митрополит Поліський і Сарненський Анатолій, митрополит Херсонський і Таврійський Іоанн, митрополит Харківський і Богодухівський Онуфрій, митрополит Полтавський і Миргородський Филип, митрополит Балтський і Ананіївський Олексій, митрополит Сумський і Охтирський Євлогій, митрополит Васильківський Миколай, митрополит Львівський і Галицький Філарет, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, митрополит Хмельницький і Старокостянтинівський Віктор, архієпископ Унгенський і Ниспоренський Петр (Молдовська Православна Церква), архієпископ Городницький Олександр, архієпископ Обухівський Іона, архієпископ Южненський Діодор, Подробней…
ОДЕСА. Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив всенічне бдіння в Успенському монастирі
28 вересня, напередодні дня пам’яті преподобного Кукші Одеського, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив всенічне бдіння в головному соборі Успенського чоловічого монастиря в Одесі.
Після прибуття в обитель та урочистої зустрічі Блаженніший Митрополит Онуфрій вклонився мощам преподобного Кукші.
Цьогоріч Успенський Одеський монастир відзначає 200-річчя з дня заснування, а також виповнюється 30 років обрітення мощей преподобного Кукші та 60 років з дня його кончини.
1994 року, через тридцять років після смерті святого, були знайдені нетлінні мощі святого. Урочистості прославлення преподобного Кукші в лику святих очолив Блаженніший Митрополит Володимир (Сабодан), восприємником якого у постригу був преподобний Кукша. Подробней…
КИЇВ. Блаженнійший Митрополит Онуфрій: Господь завжди відповідає на смиренну, терпеливу і довгочасну молитву
У своїй проповіді у день Різдва Пресвятої Богородиці Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій розповів про історію народження Пречистої Діви Марії від святих праведних Іоакима та Анни — людей, які до самої старості несли тягар безпліддя, але які не втрачали надію на милість Божу і молилися своєму Творцю.
Як зауважив Блаженніший владика, сьогоднішнє свято навчає нас великої, терпеливої та смиренної молитви.
«Ми у своєму житті часто щось просимо у Бога. Наші прохання бувають різними. Ми просимо собі якихось благ, здоров’я, просимо також за своїх близьких. Просимо у Бога, щоб Він був милостивий, щоб простив наші гріхи, щоб Господь благословив наше життя, щоб Господь просвітив наш розум. Є багато таких молитов, які ми підносимо до Бога і хочемо, щоб Він нас вислухав. І ми повинні пам’ятати, що Господь чує кожне прохання і Він обов’язково відповість на молитву, якщо це послужить користі духовній, нашому спасінню і якщо молитва ця буде смиренною, терпеливою і довгочасною», — сказав Блаженніший Митрополит Онуфрій.
Але, як наголосив Предстоятель, Господь не завжди відповідає нам тоді, коли б ми хотіли. Подробней…
Митрополит Антоний: Церковь невозможно запретить, поскольку невозможно запретить верующих
После всех драматических событий у церковных людей совершенно закономерно возникает вопрос: что будет дальше с Церковью и как дальше жить?
Для начала нужно уяснить самое важное: в чем смысл жизни христианина?
Наша главная цель – единение со Христом через любовь к Богу и ближним. Из этой цели всегда нужно исходить в своих мыслях, словах и действиях.
На этом пути бывают препятствия, обусловленные греховностью земного мира. И не стоит ожидать от мира никаких благ – ни в дни благоденствия, ни в дни тревог.
Потому любые препоны, которые ставит нам мир на поприще спасения души, нужно воспринимать как нечто само собой разумеющиеся, держа в уме слова Господа: «В мире будете иметь скорбь; но мужайтесь: Я победил мир» (Ин. 16:33). Подробней…
СКОПʼЄ. Священний Синод Македонської Церкви — Охридської Архієпископії висловив підтримку Предстоятелю та віруючим Української Православної Церкви
Священний Синод Македонської Православної Церкви — Охридської Архієпископії на своєму черговому робочому засіданні, що відбулося 12 вересня 2024 року, висловився з приводу ситуації щодо Української Православної Церкви. Про це повідомляє сайт liturgija.mk.
Зазначається, що члени Синоду звернули увагу на законодавчу ініціативу Верховної Ради України — прийнятий законопроект 8371, який спрямований проти Української Православної Церкви. Вони вказали на те, що з його допомогою намагаються «позбавити мільйони віруючих, які відвідують храми в цій Церкві, основного права на релігійну приналежність, сповідання своєї віри та звершення релігійних служб».
«Священний Синод Македонської Православної Церкви — Охридської Архієпископії свідчить про євангельську істину та висловлює молитовну підтримку Предстоятелю Української Православної Церкви Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію, братам-архієреям та віруючому народу, молячись, щоб Господь дав їм сили вистояти і подолати ці випробування», — йдеться у заяві.
Також Священний Синод зазначив, що «молиться за єдність усіх Помісних Православних Церков, що становлять Тіло Христове».
КИЇВ. У Неділю 11-ту після Пʼятидесятниці Предстоятель УПЦ очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі
8 вересня, у Неділю одинадцяту після Пʼятидесятниці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.
Недільне богослужіння звершили у храмі в імʼя преподобного Агапіта Печерського.
Предстоятелю співслужили голова Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, архієпископ Білогородський Сильвестр, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, духовенство обителі та гості у священному сані. Подробней…
СЛОВʼЯНСЬК. Відбулося чергове судове засідання у справі митрополита Святогірського Арсенія
5 вересняу Слов’янському міськрайонному суді відбулося чергове підготовче засідання по справі митрополита Святогірського Арсенія. Про це повідомляє пресслужбу Лаври.
Підтримати владику до зали засідань прибули братія Лаври, сестри лаврських Усіхскорботного та Іоаннівського скитів і парафіяни Української Православної Церкви.
Раніше сторона захисту клопотала про зміну підсудності справи. Однак Верховний Суд залишив це клопотання без задоволення.
Як зазначила суддя, адвокати подали п’ять апеляцій на рішення Слов’янського міськрайонного суду від 15 серпня про подовження тримання владики Арсенія у Дніпровському СІЗО до 13 жовтня. Усі вони були відхилені.
У рамках засідання 5 вересня було розглянуто чергове клопотання сторони захисту про участь владики у судових засіданнях в режимі відеоконференції.
Адвокати аргументували своє прохання тим, що конвоювання митрополита Арсенія з Дніпра до Слов’янська є небезпечним для здоров’я і навіть життя владики. У своїх виступах адвокати посилалися, зокрема, на статтю 336 Кримінально-процесуального кодексу України, яка дозволяє без додаткових ризиків та загрози безпеці проводити судові засідання онлайн.
Подробней…
ЄРУСАЛИМ. Патріарх Феофіл засудив прийнятий закон 8371: Закликаємо український парламент переглянути й скасувати цей закон
Єрусалимський Патріарх Феофіл опублікував 3 вересня заяву, в якій закликав владу України скасувати ухвалений Верховною Радою закон 8371 та шукати шляхи до діалогу.
Про це повідомляє сайт Єрусалимського Патріархату.
«Хоча нас багато, ми одне тіло. Слова святого Павла в його Першому посланні до Коринфян є простим, але прямим нагадуванням про святий заклик Церкви до єдності. Саме в цьому дусі Єрусалимський Патріархат разом із багатьма нашими побратимами-Патріархами, а також іншими главами Церков засуджують ухвалення нового закону Парламентом України 20 серпня про заборону богослужінь у церквах УПЦ», — заявив Патріарх Феофіл.
За його словами, «колективне покарання незліченних віруючих чоловіків та жінок не сприяє єдності та не сприяє миру».
«Ми закликаємо український парламент переглянути та скасувати цей закон задля благополуччя всіх віруючих людей в Україні», — заявив Предстоятель Церкви Єрусалима.
«Наші серця розриваються через тих, хто постраждав, був переміщений і втратив свої життя в нинішній війні, але з цього болю не повинен виникнути новий розкол серед віруючих або криміналізація невинних людей через їхню релігійну практику», — зазначив Патріарх. Подробней…
ЧЕРКАССЫ. Суд смягчил меру пресечения митрополиту Феодосию
Суд заменил митрополиту Черкасскому и Каневскому Феодосию круглосуточный домашний арест на ночной, смягчив меру пресечения. Об этом владыка сказал 28 августа, в праздник Успения Пресвятой Богородицы, во время проповеди в Архангело-Михайловском кафедральном соборе Черкасс.
Митрополит Феодосий отметил, что решение суда стало для него полной неожиданностью.
«Совершенно неожиданно для нас на прошлой неделе один из четырех судов, которые занимаются уголовными делами, возбужденными против меня, при плановом очередном рассмотрении меры пресечения изменил круглосуточный домашний арест на ночной домашний арест, что сделало возможным мне приезжать и служить литургию в соборе, общаться с вами и руководить епархией», – сказал архиерей. Подробней…
КИЇВ. Предстоятель УПЦ очолив престольне свято Флорівського монастиря та благословив дітей на навчання
31 серпня, у день пам’яті святих мучеників Флора і Лавра, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у Вознесенському Флорівському жіночому монастирі Києва.
Предстоятелю співслужили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, духовенство обителі та гості у священному сані.
За богослужінням також молилися сестри з настоятелькою обителі ігуменею Євлампією (Єлісейкіною).
Після читання святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до пастви зі словом проповіді.
За богослужінням помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив Подробней…
СЛАВЯНСК. В суде продолжают рассматривать дело митрополита Арсения
Следующее заседание состоится 5 сентября.
27 августа в Славянском горрайонном суде Донецкой области состоялось очередное подготовительное заседание по делу наместника Святогорской Лавры митрополита Святогорского Арсения.
У владыки Арсения появился новый адвокат. Впервые приняв участие в заседании, он подал ходатайство об ознакомлении с материалами дела. Суд дал адвокату время до 5 сентября.
Также по неизвестным стороне защиты причинам суд в очередной раз отказал митрополиту Арсению и его адвокатам в проведении заседаний при помощи видеосвязи. Несмотря на изменения в оперативной обстановке на фронте и связанные с этим риски для жизни владыки Арсения и конвоя, наместника Лавры и дальше будут привозить из г. Днепр, где он удерживается в СИЗО, в Славянск для участия в судебных заседаниях. Подробней…
КИЇВ. Вітання Предстоятеля митрополиту Черкаському і Канівському Феодосію з 50-річчям з дня народження
ЙОГО ВИСОКОПРЕОСВЯЩЕНСТВУ,
ВИСОКОПРЕОСВЯЩЕННІШОМУ ФЕОДОСІЮ,
МИТРОПОЛИТУ ЧЕРКАСЬКОМУ І КАНІВСЬКОМУ
Ваше Високопреосвященство, дорогий Владико!
Сердечно поздоровляю Вас з визначним ювілеєм — 50-річчям з дня Вашого народження.
Протягом декількох десятиліть Ви здійснюєте високе та відповідальне служіння Церкві Христовій і народу Божому, спочатку священиком, а згодом і у єпископському сані. Усе Ваше життя — це подвиг жертовного служіння Церкві Христовій.
У нинішній непростий час, молитовно бажаю Вам, дорогий Владико, і надалі всемогутньої Божої допомоги у Вашому служінні Церкві Христовій, міцного духовного та тілесного здоров’я, радості та миру. Нехай Всеблагий Господь завжди щедро наділяє Своїми милостями і щедротами Вас і всіх вірян очолюваної Вами Черкаської єпархії! Подробней…
Архієпископ Сильвестр пояснив, чого чекати від закону «Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій»
Ректор Київської духовної академії і семінарії архієпископ Сильвестр (Стойчев) висловити свої міркування з приводу закону № 3894 «Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій».
20 серпня 2024 р. Верховна Рада України прийняла закон «Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій» (№ 3894), а вже 24 серпня його підписав Президент України. В українських засобах масової інформації цей закон зазвичай називають «законом про заборону УПЦ». Тому недивно, що прийняття закону № 3894 викликало сильне занепокоєння серед парафіян нашої Церкви. Останніми днями неодноразово чув запитання щодо цього закону і від духовенства, і від простих парафіян, і від студентів Київської духовної академії і семінарії.
Звісно, потрібен час для уважного вивчення та всебічного аналізу нового закону. Однак, оскільки вже сьогодні існує потужний запит від нашої пастви, наважуся висловити деякі міркування з приводу закону № 3894.
Кого забороняє новий закон?
Одразу треба чітко наголосити, що закон № 3894 не є «законом про заборону УПЦ». Подробней…
КИЇВ. Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив святкове богослужіння на честь Успіння Богородиці у Києво-Печерській Лаврі
28 серпня, у свято Успіння Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.
Предстоятель звершив Літургію у храмі в ім’я преподобного Агапіта Печерського. Блаженнішому владиці співслужили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Львівський і Галицький Філарет, архієпископ Вишневський Спиридон, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, єпископ Ладанський Феодосій та духовенство обителі.
Після читання святого Євангелія Блаженніший Митрополит Онуфрій звернувся до пастви зі словом проповіді. Архіпастир розповів вірянам про Пресвяту Богородицю. Подробней…
ЖЕНЕВА. Всесвітня рада церков висловила занепокоєння щодо ухваленого закону № 8371
Генеральний секретар Всесвітньої ради церков пастор доктор Джеррі Піллей і член Комісії церков з міжнародних справ єпископ Лютеранської церкви Генріх Бедфорд-Штром оприлюднили заяву у зв’язку з ухваленням Верховною Радою України законопроекту № 8371, який передбачає можливість заборони діяльності релігійних організацій. Про це повідомляє сайт ВРЦ.
Зазначивши, що «Всесвітня рада церков (ВРЦ) послідовно засуджує війну Росії проти України», доктор Джеррі Піллей і єпископ Генріх Бедфорд-Штром повідомили: «ВРЦ глибоко стурбована імовірністю застосування невиправданого колективного покарання цілої релігійної спільноти і порушення засад свободи віросповідання чи переконань на основі нового закону, ухваленого Верховною Радою 20 серпня 2024 року».
Представники ВРЦ закликали український уряд «виявляти обережність щодо заходів, вжиття яких загрожує порушенням основоположного права на свободу віросповідання чи переконань та підривом суспільної згуртованості в цей час надзвичайного становища в країні». Подробней…
КИЇВ. У Неділю девʼяту після Пʼятидесятниці Предстоятель УПЦ очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі
25 серпня, у Неділю девʼяту після Пʼятидесятниці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі. Недільне богослужіння звершили у храмі в імʼя преподобного Агапіта Печерського.
Предстоятелю співслужили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Васильківський Іоасаф, архієпископ Згурівський Амвросій, архієпископ Переяслав-Хмельницький Діонісій, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, духовенство обителі та гості у священному сані.
Після читання святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до пастви зі словом проповіді. Архіпастир пояснив вірянам євангельський уривок про ходіння по водах Господа та апостола Петра.
За богослужінням помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. Предстоятель попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому. На сугубій єктенії також особливо помолилися за митрополита Антонія, якому сьогодні виповнилось 57 років. Подробней…
КИЇВ. Вітальне слово Предстоятеля з нагоди Дня Незалежності України
Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій вітає українців з Днем Незалежності нашої держави та закликає усіх до посиленої молитви за весь наш народ.
«Дорогі брати і сестри! Шановні українці! Сердечно вітаю всіх вас із 33-ю річницею Незалежності України!
В час, коли наша країна страждає від війни, наш український народ щомиті засвідчує та відстоює своє безумовне прагнення до вільного життя і бореться за право самостійно вирішувати свою долю. Непереможним є той народ, який зберігає свою внутрішню єдність. Непохитним є той народ, який зберігає непорушними свої духовні основи. Для народу України Православна Церква історично є однією з таких основ», — зазначив у своєму вітальному слові Предстоятель.
Його Блаженство підкреслив, що «у своєму земному житті кожен християнин є пов’язаним зі своєю земною Батьківщиною, яку він покликаний захищати та розбудовувати», та додав:
«Наша Українська Православна Церква історично і традиційно є плоттю від плоті українського народу, і не дивлячись на відомі останні події у сфері церковно-державних відносин, продовжує і надалі смиренно нести своє служіння українському народу — захищати його, втішати його, перев’язувати йому рани, витирати його сльози, плакати з ним, а також і радіти разом зі своїм народом, невід’ємною частиною якого ми є».
Первосвятитель зазначив, що духовенство та віруючі Української Православної Церкви є вірними нашій земній Батьківщині — Україні — і всі ми молимось Богу, щоб прийшли на нашу землю часи миру, спокою, благополуччя і реальної єдності, а помилки, які були зроблені у певний період часу, були виправлені.
«Будь-які наклепи, несправедливі звинувачення, та інші деструктивні дії з різних сторін стосовно нашої Церкви не відірвуть нас від любові Христової та від служіння нашому народові», — наголосив Блаженніший владика. Подробней…
ДАМАСК. Патріарх Антіохійський Іоанн Х висловлює підтримку УПЦ у зв’язку із прийняттям законопроекту №8371 та закликає скликати Собор для розв’язання українського церковного питання
24 серпня Блаженніший Патріарх Антіохійський і всього Сходу Іоанн Х надіслав Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію лист, у якому висловив підтримку Предстоятелю та пастві Української Православної Церкви у зв’язку із ухваленням Верховною Радою законопроекту №8371. Про це повідомляє orthodoxtimes.com.
Свій лист Блаженніший Патріарх Іоанн Х розпочав зі слів Спасителя: «Якщо світ вас ненавидить, знайте, що Мене він раніше вас зненавидів» (Ін. 15:18).
Як зазначив Предстоятель Антіохійської Православної Церкви, законопроект №8371, який спрямований на заборону Української Православної Церкви та позбавлення її майна, «є колективним покаранням мільйонів віруючих, єдиним “гріхом” яких є те, що вони залишаються вірними Православній вірі, отриманій від святих згідно з апостольською спадкоємністю».
«У цій складній обставині, яку переживає Ваша Свята Церква, хочемо запевнити Вас, що наш Антіохійський Патріархат стоїть поруч з Українською Православною Церквою, вірні якої є сповідниками та свідками. Закликаємо всіх віруючих до молитви, щоб Господь Бог підтримував у вірі всіх ієрархів, духовенство, монашество та вірних Вашої Церкви. Дай Бог Вам сил і терпіння перенести труднощі, зберегти чистоту віри, витерти сльози з очей і простити кривдників», – йдеться у листі.
Антіохійський Патріарх наголосив, що «Українська Православна Церква є єдиною Церквою в Україні, яка перебуває в євхаристійному спілкуванні з усіма Помісними Православними Церквами, має апостольське спадкоємство та дійсне священство».
«Таким чином, спроба заборонити та скасувати цю Церкву є скасуванням найстарішої легітимної Православної Церкви в цій країні», – зауважив Блаженніший владика Іоанн. Подробней…
ЕЧМІАДЗИН. Католікос усіх вірмен висловив побоювання щодо наслідків ратифікації законопроєкту №8371
Католікос усіх вірмен Гарегін II звернувся до влади України у зв’язку із прийняттям Верховною Радою законопроєкту №8371, який фактично спрямований на заборону Української Православної Церкви. Про це повідомив прессекретар Глави Вірменської Церкви ієрей Ісайя Артенян, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
Глава Вірменської Церкви закликає українську владу не порушувати історично сформовану єдність Православної громади, захищати права діючих релігійних громад, віруючих і священнослужителів, поважати недоторканність святих місць.
«Католікос всіх вірмен Гарегін II свою позицію висловив у зв’язку з цим тривожним питанням щодо релігійного життя України, коли закон “Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій” ще перебував на стадії розробки. На Подробней…
БЕЛГРАД. Святіший Патріарх Сербський Порфирій надіслав листа підтримки Блаженнішому Митрополиту Онуфрію у зв’язку з прийняттям Парламентом закону про релігійні організації
23 серпня на офіційному сайті Сербської Православної Церкви був опублікований лист Предстоятеля Сербської Православної Церкви Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію «у зв’язку з ухваленням Верховною Радою в Києві Закону про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій».
Святіший Патріарх Сербський Порфирій у листі Синоду наголошує, що має не тільки обов’язок, але й гостру особисту потребу повідомити Блаженнішого Митрополита Онуфрія про те, що в «Помісній Церкві Святого Савви з глибоким обуренням сприйняли звістку про те, що Верховна Рада в Києві ухвалила закон, який передбачає заборону діяльності автономної Української Православної Церкви».
«Оскільки не так давно, під час Другої світової війни, Сербська Православна Церква була заборонена і переслідувана, у Вашому випадку ми відчуваємо правдивість святих слів апостола Павла про те, що «чи страждає один член, з ним страждають усі члени; чи славиться один член, з ним радіють усі члени (1 Кор. 12, 26)», – нагадав Патріарх Порфирій. Подробней…
КИЇВ. Митрополит Климент прокоментував вимоги ДЕСС щодо закону 8371
Голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент прокоментував ЗМІ заяву голови Держслужби з питань етнополітики та свободи совісті Віктора Єленського з вимогами до Української Православної Церкви, які вона має виконати, щоб не потрапити під заборону згідно з ухваленим Верховною Радою законом 8371.
Як заявив Віктор Єленський, УПЦ має оприлюднити листи, в яких вона повідомляє, що її представники виходять зі складу Синоду та всіх керівних органів РПЦ, а також поставити до відома Помісні Православні Церкви, що УПЦ не є частиною РПЦ.
«У такому разі, до УПЦ застосовуватися цей закон не буде», – заявив голова Держслужби у коментарі ЗМІ. Подробней…
КИЕВ. Еленский рассказал о своем разговоре с Блаженнейшим по поводу запрета УПЦ
«Я ему сказал, что мы не требуем от него присоединиться к другой церкви, перейти на новый календарь, речь идет только о разрыве связей с Москвой», – заявил глава ГЭСС.
Глава Государственной службы по этнополитике и свободе совести Виктор Еленский в комментарии Интерфакс Украина 21 августа сообщил, что разговаривал с Блаженнейшим Митрополитом Онуфрием по поводу дальнейшей судьбы Украинской Православной Церкви после принятия закона №8371.
«У меня была беседа с митрополитом Онуфрием… Я ему сказал, что мы не требуем от него присоединиться к другой церкви, говорил, что мы не требуем перейти на новый календарь, и тому подобное, что речь идет только о разрыве связей с Москвой», – сказал Еленский. Подробней…
ЧЕРКАССЫ. Митрополиту Феодосию присудили еще один домашний арест
Защита владыки предлагала объединить уголовные дела митрополита, но суд не удовлетворил это ходатайство.
21 августа Сосновский районный суд Черкасс назначил митрополиту Черкасскому и Каневскому Феодосию ночной домашний арест. Об этом сообщает Suspilne.media.
Владыка Феодосий присоединился к заседанию по видеосвязи. Прокурор Александр Завгородний ходатайствовал о круглосуточном домашнем аресте, заявляя, что существует вероятность повторных правонарушений: «Мы считаем, что есть необходимость избрать меру пресечения, поскольку подсудимый находится в другой области, и есть вероятность совершения повторных правонарушений».
Адвокат митрополита Владимир Юдин предложил объединить уголовные дела, рассматриваемые в разных судах, но суд постановил рассматривать каждое дело отдельно. В итоге прокурорское ходатайство было удовлетворено частично – митрополиту назначили ночной домашний арест с 22:00 до 07:00. Подробней…
КИЕВ. Владыку Павла госпитализировали прямо во время заседания суда
Судебное заседание перенесли, а митрополиту проводят обследование.
Во время очередного заседания в Печерском районном суде Киева по делу наместника Киево-Печерской лавры митрополита Чернобыльского и Вышгородского Павла владыке стало плохо и его госпитализировали. Об этом заявил его адвокат протоиерей Никита Чекман в своем телеграм-канале 21 августа 2024 года.
По информации протоиерея Никиты, судья во время заседания отметила, что митрополит плохо себя чувствует и отложила судебное заседание.
Медики скорой помощи оказали владыке первую помощь и забрали его на обследование в больницу, где будет решаться вопрос о его госпитализации. Подробней…
НЬЮ-ЙОРК. В РПЦЗ сравнили закон 8371 с гонениями на Церковь со стороны большевиков
В РПЦЗ заявили, что в случае с украинской действительностью «история, к сожалению, повторяется» и «гонители и их приспешники ничему не научились от своих предшественников».
В РПЦЗ выразили глубокое сочувствие верующим Украины в связи с принятием закона 8371, цель которого фактический запрет Украинской Православной Церкви, пожелав им крепиться «в стоянии за правду».
Управляющий делами канцелярии Архиерейского Синода протоиерей Серафим Ган, секретарь Первоиерарха Русской Зарубежной Церкви, провел параллель с 1920-ми годами в СССР, когда каноническая Церковь в стране также терпела всевозможные притеснения от властей и раскольников-обновленцев, прежде всего так называемой «Живой церкви». Подробней…
КИЕВ. Иерарх УПЦ: Юристы ВР утверждают – закон 8371 не соответствует Конституции
Митрополит Климент прокомментировал принятый в Парламенте антицерковный закон.
Председатель Синодального информационно-просветительского отдела Украинской Православной Церкви митрополит Нежинский и Прилукский Климент прокомментировал изданию Страна принятие Верховной Радой законопроекта 8371, который призван запретить УПЦ.
«Лучше всего к этому творчеству Верховной Рады предоставило комментарий юридическое управление Парламента, которое разрабатывает детальный анализ всех законопроектов. Так вот юристы самой Верховной Рады утверждают, что текст только что принятого закона не соответствует нескольким фундаментальным статьям украинской Конституции и целому ряду принципов, которые Украина ратифицировала в международных договорах как демократическое государство. Это касается юридической стороны закона. Но есть еще и моральная. Если бы миллионы верующих украинских граждан знали, что нынешний парламент будет запрещать церкви, то очевидно на выборах сформировали бы совершенно иной его состав», – заявил иерарх УПЦ.
СПЖ
Митрополит Климент: Суспільство має бути дуже уважним до спроб поділити його на правильних і неправильних громадян
Коментуючи на прохання української студії ВВС прийняття Верховною Радою закону № 8371, голова Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент звернув увагу, що Церква має досвід життя в умовах законодавчої заборони, яку свого часу проти неї активно запроваджувала радянська влада. Однак навіть тоді це не знищило Церкву. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на сайт bbc.com.
«Очевидна річ, і про це розлого написав юридичний відділ самої Верховної Ради, що новий закон іде всупереч українській конституції та низці зобовʼязань України, яких вона має дотримуватися за міжнародними угодами, у тому числі і на шляху до інтеграції в європейський простір.
Мабуть, ті, хто лобіював цей закон, свідомо зацікавлені створити такий скандал. Проте якось мало хто звертає увагу, що в першу чергу щойно прийнятий закон порушує інший закон – про декомунізацію. Одним з перших декретів Леніна після приходу до влади був декрет про Церкву, а потім – про конфіскацію її майна і позбавлення її реєстрації. Подробней…
КИЇВ. Болгарський Патріарх Даниїл звернув увагу посла США на обмеження релігійної свободи щодо УПЦ
20 серпня у будівлі Священного Синоду Болгарської Православної Церкви відбулася офіційна зустріч Святішого Патріарха Болгарського Даниїла з послом США в Болгарії Кеннетом Мартеном. Предстоятель Болгарської Церкви звернув увагу дипломата на обмеження релігійної свободи щодо Української Православної Церкви. Про це повідомляє сайт bg-patriarshia.bg.
«Він зазначив, що щодо канонічної Української Православної Церкви, очолюваної Блаженнішим Митрополитом Київським і всієї України Онуфрієм, запроваджуються різні обмеження: обмеження свободи віросповідання, обмеження свободи богослужінь, насильницька конфіскація церковного майна та пропаганда мови ненависті», – йдеться у повідомленні. Подробней…
КИЕВ. Артем Дмитрук поднялся на трибуну Верховной Рады после принятия закона 8371 и заявил, что «нашу веру запретить нельзя»
20 августа народный депутат Украины Артем Дмитрук заявил, что «нашу веру запретить нельзя». Видео своего выступления нардеп выложил у себя в телеграм-канале.
Артем Дмитрук поднялся на трибуну Верховной Рады после принятия закона 8371 и заявил, что «нашу веру запретить нельзя».
«Вера вечна, вера славна, наша вера Православна!», – проскандировал Дмитрук.
Отметим, что рядом с ним возле трибуны стоял народный депутат Украины Евгений Шевченко, который так же, как и Дмитрук, голосовал против запрета УПЦ.
СПЖ
Василь Ломаченко: «Щасливий, що живу в той час, коли перевіряється справжня віра!»
На своїй сторінці в соціальній мережі Іnstagram Василь Ломаченко відреагував на прийняття Верховною радою закону, котрий обмежує діяльність релігійних організацій.
Після прийняття Верховною радою закону № 8371, котрим, як зазначають експерти, мільйони вірян УПЦ можуть бути дискриміновані за своїм конституційним правом на свободу совісті та релігійних переконань, багаторазовий чемпіон світу з боксу Василь Ломаченко у соцмережі Іnstagram відреагував на цю подію.
Зокрема він написав: «Щасливий, що живу в той час, коли перевіряється справжня віра!»
«Неможливо осміяти Бога, Його Церкву, Її служителів. Кожному у свій час Бог воздасть згідно з його словами і справами», – зауважив Василь. На підтвердження своїх слів він навів біблійну цитату: «Не обманюйтеся: Бог осміяним бути не може! Бо, що тільки людина посіє, те саме й пожне» (Гал. 6:7).
Завершив свій допис відомий боксер, який приніс Україні багато перемог, традиційним християнським побажанням: «Мир всім!»
КИЕВ. Верховная Рада Украины приняла законопроект 8371, запрещающий УПЦ
Народные депутаты приняли в первом чтении проект Закона №8371, предусматривающий запрет УПЦ.
20 августа Верховная Рада приняла в целом законопроект №8371 «О защите конституционного строя в сфере деятельности религиозных организаций», призванный запретить Украинскую Православную Церковь.
За соответствующее решение проголосовали 265 народных депутатов, еще 29 проголосовали против, 4 – воздержались. Во фракции «Слуга народа» за закон проголосовало 173 нардепа, «Европейская солидарность» дала 25 голосов, «Батькивщина» – 17, «Платформа за жизнь и мир» – 1, «За будущее» – 9, «Голос» – 18, «Доверие» –11, «Восстановление Украины» – 0. Внефракционные депутаты дали 11 голосов. Подробней…
КИЇВ. У день Преображення Господнього Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив святкове богослужіння у Києво-Печерській Лаврі
19 серпня, у день свята Преображення Господа Бога і Спаса нашого Іісуса Христа, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.
Святкове богослужіння відбулось у храмі на честь преподобного Агапіта Печерського.
Предстоятелю співслужили голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ митрополит Чернівецький і Буковинський Мелетій, митрополит Васильківський Іоасаф, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, єпископ Камінь-Каширський Афанасій, духовенство обителі та гості у священному сані.
Після читання святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до пастви зі словом проповіді.
«Подія Преображення, яку сьогодні згадує Свята Церква, нас навчає, яким чином людина має досягати цього. Господь взяв трьох апостолів, Петра, Іакова та Іоанна, і зійшов з ними на гору. Тобто людина для того, щоб сподобитися бачити славу Божу, повинна розумно піднятися над усім земним і тимчасовим. Їй завжди потрібно ставити Божественну волю, священні закони Божі вище всякої людської правди», – пояснив він.
Як підкреслив Первосвятитель, через молитву, яка є розмовою з Богом, людина преображається.
«Господь став на молитву, і в цей час Обличчя Його преобразилося. І людину під час молитви Подробней…
Ваша скромність, смирення, довготерпіння є характерними рисами Вашого нелегкого служіння як Предстоятеля братньої Української Православної Церкви – Патріарх Болгарський Даниїл Блаженнішому Митрополиту Онуфрію у 10-річчя інтронізації
18 серпня, з нагоди десятої річниці інтронізації Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, Святіший Патріарх Болгарський, Митрополит Софійський Даниїл надіслав на адресу Предстоятеля УПЦ вітальне слово.
«У сьогоднішній день, рівно десять років тому, відбулася Ваша урочиста інтронізація на Митрополита Київського і всієї України після канонічного обрання, проведеного єпископами Української Православної Церкви. За цей десятилітній період Ви утвердилися як гідний наступник великих архієреїв і сповідників, які святительствували на Київській Митрополичій кафедрі», – йдеться у вітанні.
Болгарський Патріарх зазначив, що прославлена скромність, смирення, довготерпіння, любов до чернецтва та чернечого життя, прагнення до суворого дотримання канонічного порядку, заповіданого нам святими отцями в Церкві, є характерними рисами нелегкого служіння Блаженнішого Митрополита Онуфрія як Предстоятеля братньої Української Православної Церкви.
«Час Вашого Предстоятельства припав на тяжкі випробування для українського народу та його Церкви. Ви протистояли і продовжуєте, з Божою допомогою, протистояти всім спробам роз’єднання, зберігаючи єдність, цілісність і канонічність Подробней…
Патріарх Антіохії Іоанн Х надіслав вітання Блаженнішому Митрополиту Онуфрію поздоровлення у 10 річницю інтронізації
17 серпня, у день десятої річниці інтронізації Предстоятеля Української Православної Церкви, Блаженніший Патріарх Антіохії і всього Сходу Іоанн Х надіслав вітання Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію.
«Сердечно вітаю Вас, дорогий брате, з нагоди десятої річниці обрання Вас Собором Української Православної Церкви на несення хреста Предстоятеля і служіння благочестивому народу Божому в Україні, проводячи його на шляхи спасіння. Молимо Всемогутнього Бога, Отця милосердя, щоб укріпив Вас у Вашому благословенному служінні, огорнув Вас Своїм світлом і примножив на Вас Свою благодать, щоб Ви пильнували у збереженні православної віри та її чистоті у ці важкі часи, «радіючи надією, переносячи труднощі, перебуваючи у молитві» (Рим. 12:12)», – йдеться у вітанні.
Предстоятель Антіохійської Церкви зазначив, що, отримуючи новини про «переслідування, які терпить Ваша Церква, і про страждання, які несуть її єпископи, священники, монахи та вірні, які свідчать про Христа і зберігають чистоту віри, пригадуються слова Апостола: «Всі, хто в Іісусі Христі бажають жити благочестиво, будуть переслідувані» (2 Тим. 3:12). Однак нас втішає знати, що Ви залишаєтеся непохитним у своїй любові до Христа та свідчите, що ніщо не «відлучить нас від любові Христа: ні страждання, ні утиски, ні переслідування, ні голод, ні нагота, ні небезпека, ні меч» (Рим. 8:35)».
«Дорогий брате, будьте певні, що Антіохійська Церква тримає Вас, Ваших сповідників і Ваших вірних у своїх молитвах, благаючи Господа і Спасителя нашого Іісуса Христа дарувати мир Вашій країні, витерти сльози з очей Вашого народу і зберегти Вашу Церкву на віки вічні. «Сам Господь миру нехай завжди й усякими способами дасть вам мир. Господь з усіма вами» (2 Солунян, 3:16)», – зазначив Антіохійський Патріарх.
Митрополит Чорногорський і Приморський Іоанникій привітав Предстоятеля УПЦ з 10-річчям інтронізації
Митрополит Чорногорський і Приморський Іоанникій привітав Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія з 10-ю річницею інтронізації.
«Сердечно вітаю Вас із десятиріччям інтронізації на трон Київських Митрополитів! Зважаючи на Вашу глибоку віру, смиренність і доброту, Господь закликав Вашу святиню до цього високого служіння в дуже непростий час для Православної Української Церкви та її пастви», – сказав митрополит Іоанникій.
Чорногорський Архіпастир звернув увагу, що Блаженніший владика, подібно Спасителю, несе свій хрест без нарікання і з вдячністю, «у всьому намагаючись послужити набуттю вічних благ для тих, хто слухає голос і йде шляхом спасіння» Подробней…
Архієпископ Празький і Чеських земель Михаїл: «Ваша непохитна віра є джерелом натхнення для всіх нас»
Архієпископ Празький і Чеських земель Михаїл привітав Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія з 10-ю річницею інтронізації.
«Ваше Блаженство, щиро вітаю Вас з десятою річницею Вашої інтронізації на Київську кафедру. Протягом цих років Ви незмінно і впевнено ведете єдину канонічну Українську Православну Церкву в Україні, відстоюючи віру та підтримуючи своїх вірян у найскладніших випробуваннях. Ваша мудрість, терпіння і непохитна віра є джерелом натхнення для всіх нас», – зазначив архієпископ Чеських земель.
Владика Михаїл побажав Блаженнішому Митрополиту Онуфрію міцного духовного і тілесного здоровʼя, сили, мудрості у подальшому служінні, а також щоб Господь дарував Його Блаженству многі і благі літа.
ТБІЛІСІ. Патріарх Грузії Ілія ІІ привітав з 10-річчям інтронізації Блаженнішого Митрополита Онуфрія
У день десятої річниці інтронізації Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія Католикос-Патріарх всієї Грузії Ілія ІІ надіслав на адресу Його Блаженства вітальне слово.
«Ваше Блаженство! З ювілейною датою 10-річчя Вашої інтронізації насамперед хочу привітати повноту Української Православної Церкви, Вашу паству, духовним окормителем якої Ви є в такий важкий для Вашої країни час.
Вітаємо і Вас, Ваше Блаженство, і підносимо молитви, щоб Богом даний Вам Хрест Ви й надалі змогли нести гідно, з мудрістю, смиренністю, міцністю, любов’ю, терпінням і щоб Вас завжди супроводжувала Божа благодать, яка дарує духовні сили та розумне серце!» – зазначив Предстоятель Грузинської Православної Церкви.
Також у своєму вітальному слові Грузинський Первосвятитель побажав, щоб Господь благословив українську землю миром.
КИЇВ. Українська Православна Церква відзначила 10-річчя інтронізації Блаженнішого Митрополита Онуфрія
17 серпня у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі відбулось урочисте богослужіння з нагоди десятиріччя інтронізації Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія.
Божественну літургію у храмі в імʼя преподобного Агапіта Печерського очолив Предстоятель. Блаженнішому владиці співслужили: постійні члени Священного Синоду митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій, голова Церковного суду УПЦ митрополит Камʼянець-Подільський і Городоцький Феодор, голова Відділу зовнішніх церковних звʼязків УПЦ митрополит Чернівецький і Буковинський Мелетій, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, голова Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, митрополити, архієпископи, єпископи та численне духовенство. Богослужбові піснеспіви виконували змішаний митрополичий хор та чоловічий хор Київських духовних шкіл.
На малому вході з уваги до трудів на благо Української Православної Церкви Предстоятель відзначив нагородами архієреїв УПЦ. Подробней…
КИЇВ. Блаженнійший Митрополит Онуфрій очолив всенічне бдіння у Києво-Печерській Лаврі напередодні десятої річниці інтронізації
16 серпня, напередодні Дня інтронізації Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі відбулося всенічне бдіння.
Урочисте богослужіння у храмі в ім’я преподобного Агапіта Печерського очолив Блаженніший Митрополит Онуфрій.
Предстоятелю співслужили постійні члени Священного Синоду: митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій, голова Церковного суду УПЦ митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор, голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ митрополит Чернівецький і Буковинський Мелетій, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній; митрополити, архієпископи та єпископи Української Православної Церкви, духовенство Києво-Печерської обителі, Києва та гості у священному сані. Подробней…
СЛАВЯНСК. Суд оставил в СИЗО митрополита Святогорского Арсения до 13 октября
Девять народных депутатов просили изменить владыке меру пресечения на домашний арест.
15 августа в зале Славянского горрайонного суда третий день с перерывами продолжалось подготовительное судебное заседание по делу наместника Святогорской лавры митрополита Арсения. Как сообщает «Суспільне», владыке продлили меру пресечения до 13 октября.
Защитники иерарха УПЦ просили изменить ему меру пресечения на домашний арест. Девять народных депутатов подготовили обращение о взятии настоятеля Святогорской лавры на поруки, это: Юрий Бойко, Виталий Борт, Виктория Гриб, Артем Дмитрук, Сергей Дунаев, Сергей Ларин, Павел Халимон, Юрий Павленко, Артем Культенко. Подробней…
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ. В день свята явлення Божої Матері у Іосафатовій долині звершили святкове богослужіння
15 серпня з нагоди свята явлення Божої Матері у Іосафатовій долині (долині хрестів) митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій звершив святкову Божественну літургію. Про це повідомляє пресслужба Хмельницької єпархії.
Владиці Сергію співслужили митрополити: Могилів-Подільський і Шаргородський Агапіт, Володимир-Волинський і Ковельський Володимир, Уманський і Звенигородський Пантелеімон, Вінницький і Барський Варсонофій; архієпископи: Хмельницький і Старокостянтинівський Віктор, Ладижинський Сергій, а також духовенство різних єпархій.
За богослужінням молилися чисельні віряни та паломники. Подробней…
КИЕВ. Профильный комитет Рады поддержал окончательную версию закона 8371
Народные депутаты Владимир Вятрович и Ирина Геращенко написали, что комитет Верховной Рады Украины по вопросам гуманитарной и информационной политики поддержал окончательный вариант законопроекта 8371, который призван запретить деятельность Украинской Православной Церкви. Об этом они сообщили в своих соцсетях.
Геращенко написала, что следующая пленарная неделя начнется с рассмотрения этого законопроекта в сессионном зале.
Заместитель председателя комитета нардеп Евгения Кравчук рассказала в интервью Интерфаксу, что закон был переименован.
«Комитет единогласно рекомендовал принять законопроект во втором чтении и в целом. Обсуждены и поддержаны поправки ко второму чтению. Одним из ключевых изменений станет новое название закона – «О защите конституционного строя в сфере деятельности религиозных организаций»», – отметила Кравчук. Подробней…
Слово митрополита Павла об Изнесении Честных Древ Животворящего Креста Господня
Сегодня Святая Церковь от востока до запада, от севера до юга прославляет Крест Христов. Мы прославляем его силу, которая для многих неверующих и скептиков есть юродство, но для нас – она сила Истины. Много людей было и остается верными заповедям Спасителя и Его Святой воле, но для некоторых новых религиозных течений Крест – это всего лишь орудие казни. Мы же величаем и прославляем тот Крест, на котором был распят Христос. Как раб Он за наши грехи был пригвожден ко Кресту, чтобы соделать нас сынами Божиими. Силой Креста прекращались бедствия, страдания, люди получали благодатную помощь Божию.
Также сегодня, дорогие братья и сестры, мы чтим память святых ветхозаветных Подробней…
КИЇВ. У Неділю сьому після Пʼятидесятниці Предстоятель УПЦ очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі
11 серпня, у Неділю сьому після Пʼятидесятниці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.
Недільне богослужіння звершили у храмі в імʼя преподобного Агапіта Печерського.
Предстоятелю співслужили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Васильківський Іоасаф, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, духовенство обителі та гості у священному сані.
Після читання святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до пастви зі словом проповіді.
За словом Предстоятеля, людина згрішила проти Бога, відвернулася від Божественної любові, але Божественна любов не відвернулася від неї.
«Господь Іісус Христос є Джерелом життя, щастя, блаженства і всього прекрасного, що тільки може бути для людини. Але для того, щоб людина отримувала зцілення, ми повинні шукати правди Божої і Царства Божого», – підкреслив він. Подробней…
СЛАВЯНСК. Состоялось судебное заседание по делу митрополита Арсения
9 августа в Славянском горрайонном суде продолжилось подготовительное судебное заседание по делу наместника Святогорской Лавры митрополита Святогорского Арсения.
Данное заседание должно было состояться 8 августа, однако не все адвокаты владыки Арсения могли принять в нём участие из-за того, что в этот день должны были быть задействованы в других судебных производствах. Сторона защиты заранее направила в суд заявление с просьбой о переносе заседания на 9 августа.
8 августа владыку Арсения конвоировали из Днепровского СИЗО в Славянский суд, где он воспользовался своим правом на присутствие всех адвокатов, в связи с чем заседание не состоялось. Конвоирование в один конец занимает полдня. Выезд из СИЗО совершается после 6-ти часов утра. Подъём — минимум за час до этого. Далее — переезд в неудобных условиях автозака, при этом митрополита Арсения не снабдили в дорогу ни питанием, ни даже водой. Обратный переезд в г. Днепр в таких же условиях завершился в 23:30. В целом 8 августа владыка провёл в дороге в неудобных условиях автозака около 16-ти часов. Подробней…
КИЇВ. Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив престольне свято Пантелеймонівського монастиря (Феофанії)
9 серпня, у день пам’яті святого великомученика і цілителя Пантелеймона, у Пантелеймонівському жіночому монастирі (Феофанії) відбулося урочисте богослужіння з нагоди престольного свята обителі.
Божественну літургію у Пантелеймонівському соборі монастиря очолив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Предстоятелю співслужили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон, архієпископ Яготинський Серафим, архієпископ Хотинський Веніамін, архієпископ Білогородський Сильвестр, єпископ Бородянський Марк, духовенство монастиря та гості у священному сані. За богослужінням молилася настоятелька обителі ігуменя Єлисавета (Андреєва) зі сестрами.
Після читання святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до пастви зі словом проповіді.
За богослужінням помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив Подробней…
КИЇВ. Предстоятель УПЦ очолив всенічне бдіння у Пантелеймонівському жіночому монастирі
8 серпня, напередодні дня пам’яті святого великомученика і цілителя Пантелеймона, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив вечірнє богослужіння у Пантелеймонівському жіночому монастирі (Феофанія).
Всенічне бдіння відбулось у головному соборі обителі на честь великомученика Пантелеймона. Перед полієлеєм священнослужителі звершили акафіст святому.
Предстоятелю співслужили митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон, архієпископ Яготинський Серафим, архієпископ Хотинський Веніамін, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, духовенство монастиря та гості у священному сані. За богослужінням молилася настоятелька обителі ігуменя Єлисавета (Андреєва) із сестрами.
ПОЧАЇВ. Тисячі вірян взяли участь у богослужіннях у день Почаївської ікони Богородиці
5 серпня, з нагоди свята на честь Почаївської ікони Божої Матері, відбулись урочисті богослужіння в Успенській Почаївській лаврі.
Святкування у Почаєві розпочались ще 3 серпня. За традицією чудотворний образ Богородиці у цей день перенесли з Успенського собору до Преображенського, де відбулись основні святкові богослужіння.
Вшанувати Богородицю на Почаївську гору прибули тисячі вірян. Частина з них прийшла пішки хресними ходами.
Напередодні свята у Преображенському соборі звершили всенічне бдіння з акафістним співом перед чудотворною іконою Богородиці. Потім перед образом звершувались молебні з акафістом до глибокої ночі, доки численні віряни вклонялись святині. Православна молодь на території обителі прославляла Божу Матір духовними піснеспівами.
Урочисті богослужіння звершив сонм архієреїв та духовенства на чолі з митрополитом Тернопільський і Кременецьким Сергієм. Участь у святкуванні взяли тисячі вірян з різних куточків України. Подробней…
ПОЧАЕВ. На торжества в Лавру пришел крестный ход из Тернополя
4 августа в Свято-Успенскую Почаевскую лавру прибыл крестный ход из Тернопольской епархии, сообщает Телеграмм-канал обители.
«В преддверии дня памяти Почаевской иконы Божией Матери крестоходцы из Тернополя пришли в лавру, чтобы прославить Пресвятую Богородицу вместе с братией, паломниками монастыря и другими крестоходцами», – говорится в сообщении.
3 августа после окончания Божественной литургии братия и верующие совершили крестный ход с Почаевской иконой Божией Матери к Преображенскому собору. Возглавил богослужение наместник монастыря митрополит Владимир. Подробней…
КИЇВ. Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив престольне свято Іллінської церкви на Подолі
2 серпня, у день пам’яті святого славного пророка Божого Ілії, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію в столичному Іллінському храмі на Подолі.
Предстоятелю співслужили вікарії Київської єпархії єпископ Вишневський Спиридон і єпископ Бородянський Марк, духовенство храму та гості у священному сані.
Храм на честь пророка Ілії побудований 1692 року власним коштом киянина Івана Гудими-Левковича, рід якого й надалі опікувався церквою. Сучасна Іллінська церква вважається наступницею храмової споруди візантійсько-романського стилю (будував її “майстер од грек”), що знаходилася на тогочасному березі Дніпра. Проте, можливо, на цьому місці змінилося кілька церков. Церква на честь пророка Божого Ілії згадується у “Повісті временних літ” в оповіді про договір князя Ігоря з Візантією у 944 році. Таким чином, той храм збудований ще до Хрещення Русі у 988 році і він є найдавнішою відомою нам церквою у Києві. Подробней…
КИЇВ. Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив святкове богослужіння у День Хрещення Русі
28 липня, у Неділю п’яту після П’ятидесятниці, день пам’яті святого рівноапостольного великого князя Володимира, у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі відбулось урочисте богослужіння з нагоди 1036-ї річниці Хрещення Київської Русі.
Божественну літургію у храмі в ім’я преподобного Агапіта Печерського очолив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.
Предстоятелю співслужили постійні члени Священного Синоду УПЦ: митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій, голова Церковного суду УПЦ митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор, голова Відділу зовнішніх церковних звʼязків УПЦ митрополит Чернівецький і Буковинський Мелетій, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, голова Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент; митрополити, архієпископи та єпископи Української Православної Церкви, духовенство обителі, Києва та гості у священному сані.
Після читання святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до пастви зі словом проповіді. Архіпастир розповів про серцевину християнської віри, яку прийняв князь Володимир і наш народ.
КИЇВ. Предстоятель УПЦ очолив святкування з нагоди 30-річчя парафії Ольгинського собору у Києві (+відео)
24 липня, у день пам’яті святої рівноапостольної княгині Ольги, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію в Ольгинському соборі.
Цього року парафія храму в ім’я святої княгині Ольги відзначає 30-річчя з дня заснування.
Предстоятелю співслужили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, голова Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, митрополит Макарівський Антоній, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, митрополит Вознесенський і Первомайський Олексій, архієпископ Хмельницький і Старокостянтинівський Віктор, архієпископ Білогородський Сильвестр, архієпископ Переяслав-Хмельницький Діонісій, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, духовенство собору та гості у священному сані. Подробней…
КИЇВ. Предстоятель УПЦ очолив Божественну літургію з нагоди дня пам’яті преподобного Антонія Печерського
23 липня, у день пам’яті преподобного Антонія Печерського, начальника чернецтва на Русі, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив святкове богослужіння у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.
Предстоятель звершив Божественну літургію у храмі в імʼя преподобного Агапіта Печерського. Його Блаженству співслужили: голова Відділу зовнішніх церковних звʼязків УПЦ митрополит Чернівецький і Буковинський Мелетій, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, голова Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, сонм архієреїв, духовенство Лаври та гості обителі у священному сані.
Після читання святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до пастви зі словом проповіді. Архіпастир розповів вірянам про життя і подвиги преподобного Антонія Печерського. Подробней…
КИЇВ. Богословсько-канонічні норми, які стосуються військової мобілізації осіб православного віросповідання у священному сані за умов дії Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”
Богословсько-канонічна комісія при Священному Синоді Української Православної Церкви на засіданні 19 червня 2024 року, яке відбулося за благословенням Предстоятеля УПЦ Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, підготувала та схвалила «Богословсько-канонічні норми, які стосуються військової мобілізації осіб православного віросповідання у священному сані за умов дії Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”».
У зв’язку зі збройним нападом Російської Федерації на Україну Богословсько-канонічна комісія при Священному Синоді Української Православної Церкви, керуючись «Основами соціальної концепції Української Православної Церкви», звертає увагу на те, що «Церква… не забороняє своїм чадам брати участь у бойових діях, якщо йдеться про захист ближніх і відновлення порушеної справедливості… Православ’я за всіх часів ставилося з великою пошаною до воїнів, які ціною власного життя оберігали життя й безпеку ближніх. Багатьох воїнів Православна Церква приєднала до сонму святих, зважаючи на їхні християнські чесноти…»[1] Українська Православна Церква з першого дня повномасштабного вторгнення російських військ в Україну закликала і донині благословляє і молиться за всіх своїх вірних чад, які несуть свою службу в лавах Збройних Сил та інших військових формуваннях Подробней…
КИЇВ. Уповноважений Верховної Ради з прав людини доручив провести перевірку за фактом незаконного утримування у СІЗО митрополита Святогірського Арсенія
У відповідь на депутатський запит нардепа Артема Дмитрука уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець доручив провести перевірку за фактом незаконного утримання у СІЗО намісника Святогірської лаври митрополита Арсенія. Про це повідомляє народний депутат на власній сторінці Телеграм t.me/dmytrukartem.
«Вже майже місяць намісника Святогірської лаври митрополита Арсенія незаконно та без рішення суду утримують у СІЗО.
Судді ніяк не можуть винести рішення про запобіжний захід для владики. Термін попереднього минув ще 22 червня! Сьогодні – 18 липня», – повідомив народний депутат Артем Дмитрук.
У зв’язку із незаконним позбавленням волі православного архієрея Артем Дмитрук направив депутатський запит до уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця. У відповідь на цей запит омбудсмен повідомив нардепа, що доручив провести перевірку щодо порушених у запиті питань.
«Дмитро Лубінець також зазначив, що уповноважені органи відреагують на продовження ієрарху УПЦ запобіжного заходу неуповноваженою особою», – підкреслив нардеп.
Фото: Фейсбук сторінка Д.Лубенця
КИЇВ. Звернення Блаженнішого Митрополита Онуфрія з нагоди Дня української державності
Дорогі брати і сестри!
Шановні українці!
Сердечно вітаю всіх вас з Днем української державності!
Сьогоднішнє свято хоч є недавнім щодо дати його встановлення, однак історія нашої славної Держави сягає в глибину століть. Древня Київська Русь, спадкоємницею якої є сучасна Україна, закарбувала в нашій пам’яті імена славетних князів та воєначальників, які трудилися над розвитком та захистом нашої держави. Неоціненним скарбом, який здобули і передали нам наші предки є християнська віра, яка освятила душу українського народу та стала для нього благодатною силою в державному, духовному, культурному та освітньому розвитку.
Християнин покликаний до здобуття Царства Небесного, але кожний послідовник Христа є також і громадянином своєї земної Батьківщини. Господь подарував нам благословенну українську землю із багатими надрами та родючими ґрунтами, аби сумлінною працею ми могли здобувати достаток плодів земних, проводячи життя мирне. Проте мирне життя це те, чого вже не один рік поспіль не знає наша Батьківщина. Російська військова інтервенція порушила мир і спокій нашого народу, забираючи життя наших співвітчизників. Подробней…
КИЕВ. Фонд Предстоятеля УПЦ перечислил 1 млн грн для больницы «Охматдет»
Верующие Украинской Православной Церкви с первых часов после трагедии присоединились к оказанию помощи пострадавшим.
Благотворительный фонд Блаженнейшего Митрополита Киевского и всея Украины Онуфрия «Мир вам» передал финансовую помощь больнице «Охматдет», которая была значительно разрушена в результате российского обстрела Киева накануне.
Как сообщается, от Предстоятеля на восстановление столичной больницы перечислили один миллион гривен.
Кроме того, добавляют в пресс-службе УПЦ, верующие Украинской Православной Церкви с первых часов после трагедии присоединились к оказанию помощи больнице. Волонтеры движения «Парасолька», действующего при столичном храме, передали лекарства и начали собирать необходимые вещи и продукты для Подробней…
СЛАВЯНСК. Состоялось судебное заседание по делу митрополита Арсения
9 июля, в Славянском горрайонном суде Донецкой области продолжилось подготовительное судебное заседание по делу наместника Свято-Успенской Святогорской Лавры митрополита Святогорского Арсения.
Владыка Арсений участвовал в заседании очно, для чего был доставлен в суд из Днепровского СИЗО. Поддержать наместника Лавры прибыли братия обители, священнослужители УПЦ и миряне.
В рамках заседания в защиту владыки выступила по видеосвязи народный депутат Украины Виктория Гриб.
Несмотря на жару и просьбу стороны защиты, председательствующая судья Хаустова Татьяна Анатольевна отказалась вывести митрополита из стеклянного бокса в зал заседаний с тем, чтобы он сидел рядом со своим адвокатом.
В связи с этим стороной защиты был заявлен отвод председательствующего судьи.
Заседание по делу продолжится после того, как будет рассмотрен вопрос отвода судьи. Подробней…
КИЇВ. Співчуття Блаженнішого Митрополита Онуфрія міському голові у зв’язку з ракетним обстрілом міста
КИЇВСЬКОМУ МІСЬКОМУ ГОЛОВІ
КЛИЧКУ В.В.
Вельмишановний Віталію Володимировичу!
Від імені єпископату, духовенства і мирян Української Православної Церкви та від себе особисто прийміть щирі співчуття у зв’язку з загибеллю людей, руйнуванням житлових і офісних будинків внаслідок сьогоднішнього ворожого ракетного обстрілу нашої Столиці.
У всього в цьому світі є певна межа, однак ворог вчергове її перейшов і проявив свою жорстокість. На жаль, у цей трагічний день війна вкотре забрала десятки життів, постраждали маленькі діти, їхні батьки та лікарі столичного «Охматдиту».
Нехай Господь дарує всім нам сили з християнською гідністю пережити біль тяжкої втрати людей, що спіткала нас і нашу Столицю. Подробней…
КИЇВ. Співчуття Блаженнішого Митрополита Онуфрія директору, співробітникам та пацієнтам лікарні «Охматдит»
Директору національної дитячої
спеціалізованої лікарні «Охматдит»
Володимиру Жовніру
Шановний Володимире Аполлінарійовичу!
Шановні лікарі, співробітники та пацієнти національної дитячої лікарні «Охматдит»!
Дорогі брати і сестри!
Смутком і печаллю наповнилось моє серце від жахливої звістки про руйнування внаслідок ворожого обстрілу національної дитячої лікарні «Охмадит», поранення пацієнтів, дітей, батьків, співробітників та загибель 2 працівників.
Життя — це Божий дар, на який ніхто не має права посягати. Українська Православна Церква молиться про найскоріше одужання наших дітей, укріплення батьків та закликає своїх вірних до сугубої молитви за всіх постраждалих.
Поділяючи зі всіма рідними і близькими гіркоту втрати загиблих, підносимо молитви до Всемилостивого Бога, щоб Він прийняв душі новопреставлених у Свої небесні обителі, а Вам, Володимире Аполлінарійовичу, лікарям, персоналу і всім постраждалим унаслідок трагедії, що сталася сьогодні, терпіння, мужності і сил для подолання наслідків лиха та найскорішого відновлення діяльності лікарні.
З повагою
ОНУФРІЙ,
МИТРОПОЛИТ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ УКРАЇНИ,
ПРЕДСТОЯТЕЛЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ
8 липня 2024 року
КИЇВ. Предстоятель звершив заупокійне богослужіння у день десятих роковин упокоєння Блаженнішого Митрополита Володимира
5 липня, у день 10-ї річниці смерті Блаженнішого Митрополита Володимира (Сабодана), Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій та архієреї УПЦ піднесли заупокійну молитву за спочилим Предстоятелем.
Предстоятелю співслужили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Яготинський Серафим, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк та духовенство.
5 липня 2014 року на 79-му році життя відійшов до Господа Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир (Сабодан) після тривалої і виснажливої хвороби. Спочилий Предстоятель очолював Українську Православну Церкву протягом більш ніж 20 років (з 27.05.1992 по 05.07.2014). Первосвятительське служіння Блаженнішого владики Володимира відзначилось плідністю і значним розквітом церковного життя в Україні. Подробней…
КИЕВ. Народный депутат Артем Дмитрук : Незаконное удержание митрополита Арсения – нарушение прав человека
Дмитрук заявил, что направит депутатское обращение по поводу незаконного удержания владыки Арсения в СИЗО.
Народный депутат Артем Дмитрук прокомментировал ситуацию вокруг дела против наместника Святогорской Лавры митрополита Арсения.
«Дело гуляет по судам от одного к другому, но мера пресечения так и не была избрана. При том, что срок предыдущего содержания под стражей истек еще 22 июня! То есть человека незаконно удерживают в тюрьме уже почти 2 недели!» – написал Дмитрук у себя в Телеграмм-канале 4 июля.
Нардеп напомнил, что апелляционный суд, где проходило заседание, лишь определил, что дальнейшую судьбу иерарха будет, как и раньше, рассматривать Славянский городской суд, но уже другой судья, а дата следующего заседания по переизбранию меры пресечения так и не была назначена.
«По моему убеждению, незаконное нахождение Владыки в СИЗО свидетельствует о нарушении самых элементарных прав человека и отсутствии уважения к Законам Украины. Невозможно не задаться вопросом: почему человек, чей срок содержания под стражей истек, продолжает оставаться за решеткой?» – говорится в сообщении. Подробней…
КРИВОЙ РОГ. Прошло судебное заседание по делу митрополита Арсения
Как сообщает Телеграм-канал Святогорской Ларвы, в ходе заседаний 19–21 и 24 июня в Славянском горрайсуде Донецкой области возник спорный вопрос о том, какой суд должен решить дальнейшую меру пресечения для митрополита Святогорского Арсения.
По инициативе судьи, данный вопрос был передан в Днепровский апелляционный суд, который находится в Кривом Роге.
1 июля 2024 г. Днепровский апелляционный суд рассмотрел подсудность вопроса дальнейшей меры пресечения.
Апелляционный суд поддержал мнение адвокатов о том, что дело имеет общественный резонанс, и отказал прокурору, который ходатайствовал о проведении заседания в закрытом режиме. В зал суда были допущены свободные слушатели — пришедшие поддержать наместника Святогорской Лавры прихожане Украинской Православной Церкви — и представители СМИ.
Согласно решению апелляционного суда, вопрос о дальнейшей мере пресечения для владыки Арсения будет рассматриваться, как и раньше, в Славянском горрайсуде, однако другим судьёй. Подробней…
БАНЧЕНЫ. Сотни православных буковинцев пришли поддержать владыку Лонгина под суд
В Герцаевском районном суде города Герца Черновицкой области состоялось очередное заседание по делу митрополита Лонгина (Жара). Поддержать владыку пришли верующие и подопечные владыки, сообщают в Банченском монастыре.
Во время заседания суда адвокаты подали ходатайство об отводе судьи, в связи с ее предубежденностью. Судья приняла их претензию к рассмотрению.
Митрополиту Лонгину вручили материалы дела обвинения и предложили с ними ознакомиться. Владыка сообщил, что не может этого сделать, поскольку плохо себя чувствует. На видеозаписи судебного процесса видно, что у архиерея дрожат руки и голос, когда он говорит. К суду вызывали скорую помощь.
В это время на молитвенном стоянии возле здания суда собрались сотни православных буковинцев. Пока длилось слушание, верующие молились о своем владыке. Некоторые женщины не могли сдержать слез. Подробней…
КИЇВ. Вітання Блаженнішого Митрополита Онуфрія Святішому Патріарху Болгарському, Митрополиту Софійському Даниїлу
ЙОГО СВЯТОСТІ,
СВЯТІШОМУ ДАНИЇЛУ,
ПАТРІАРХУ БОЛГАРСЬКОМУ,
МИТРОПОЛИТУ СОФІЙСЬКОМУ
Ваша Святосте!
Щиросердечно поздоровляю Вашу Святиню з обранням на Первосвятительский Престол Болгарських Патріархів.
Дух Святий явив Свою всеблагу дію для всієї повноти Болгарської Православної Церкви, поставивши Вас на високий свічник Патріаршого служіння. Вінець Первосвятительства, що возложений на Вашу главу, є тим дійсним вираженням повної довіри єпископату, кліру, монашества та православного народу Болгарії, яку Ви заслужили своїм достойним житієм та християнською мудрістю, а Ваша щира віра у Христа та самовіддана любов до ближніх стали прикрасою Церкви Христової.
Нині на Вас покладено новий послух, який потребує багато сил, терпеливої уваги та виважених рішень. Все це можливо поєднати лише терпеливою молитвою і повною самопожертвою до всіх, хто нас оточує. Яскравим прикладом такого служіння були Ваші блаженноспочилі попередники Патріархи Кирил, Максим та Неофіт. Подробней…
СОФІЯ. Митрополит Августин взяв участь в урочистостях з нагоди обрання та інтронізації Болгарського Патріарха
30 червня – 1 липня, в столиці Болгарії – Софії відбулися урочистості з нагоди обрання та інтронізації нового Предстоятеля Болгарської Православної Церкви, яким став митрополит Відінський Даниїл. З благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія в урочистостях від Української Православної Церкви взяв участь митрополит Білоцерківський і Богуславський Августин. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на сайт ВЗЦЗ.
Владику супроводжував клірик Білоцерківської єпархії протоієрей Димитрій Марандюк.
30 червня, після обрання та чину інтронізації, на урочистому прийомі митрополит Августин зачитав вітальне слово новообраному Патріарху від Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія. Також владика передав Святішому Патріарху Даниїлу від Предстоятеля УПЦ в подарунок богослужбовий комплект – хрест і дві панагії.
КИЇВ. Вітальне слово Священного Синоду УПЦ: «У Вашій особі бачимо образ ревного захисника Православної віри»
25 червня, в день пам’яті преподобного Онуфрія Великого, архієреї, духовенство, ченці та віряни Української Православної Церкви вітають свого Предстоятеля з днем тезоіменитства. Цьогоріч Блаженніший Митрополит Онуфрій відзначатиме також 10-ту річницю першосвятительського служіння на престолі Київських Митрополитів та 80-річчя з дня народження.
Цього дня, після Божественної літургії у Пантелеймонівському жіночому монастирі у Феофанії, від імені Священного Синоду, архіпастирів та пастирів, Синодальних відділів та установ, монастирів, духовних шкіл та багатомільйонної пастви Української Православної Церкви вітальне слово на адресу Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія зачитав митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел.
«Всеблагому Промислу Божому 10 років тому зволилося звести Вашу святиню на престол Київських Митрополитів, щоб, за словом святителя Григорія Богослова, стати опорою та вінцем віри, дорогоцінною перлиною Церкви», – зазначив у вітальному слові митрополит Агафангел та наголосив, що у цей непростий час потрясінь і негараздів Блаженніший владика є зразком стійкості у вірі, твердості в архіпастирському служінні й благоговійного стояння в молитві. Подробней…
ВАШИНГТОН. Митрополит всієї Америки і Канади поздоровив Предстоятеля УПЦ з Днем Агела
25 червня, в день пам’яті преподобного Онуфрія Великого, Архієпископ Вашингтонський, Митрополит всієї Америки і Канади Тихон надіслав Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію вітання з днем Ангела.
«У житії преподобного Онуфрія, небесного покровителя і заступника Вашого Блаженства, ми читаємо, що протягом багатьох років його усамітнення в пустелі кожної суботи та неділі Бог через ангела надавав йому Святе Причастя. Це чудове приношення нагадує нам, що Бог завжди поряд з тими, хто покладає свою надію на Нього і залишається вірним своєму покликанню», – йдеться у вітанні.
Блаженніший Митрополит Тихон побажав Предстоятелю УПЦ, щоб Господь винагородив його надії, а вірність завжди укріпляла його у «складному покликанні Предстоятеля Української Православної Церкви у ці смутні часи, завжди надаючи Вашому Блаженству все необхідне для несення Вашого високого архіпастирського служіння».
«З радістю і подякою згадуючи наше співслужіння та спілкування у Чернівцях лише кілька тижнів тому, запевняю Вас у моїй братерській любові та молитвах, а також у молитвах повноти Православної Церкви в Америці за братів в Українській Православній Церкві і її любові до них», – написав Архієпископ Вашингтонський.
ПРЯШЕВ. Митрополит Чеських земель і Словаччини привітав Блаженнішого Митрополита Онуфрія з тезоімеництвом
25 червня, в день пам’яті преподобного Онуфрія Великого, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій святкує День свого Небесного Покровителя. Своє вітання Предстоятелю Української Православної Церкви надіслав Предстоятель Православної Церкви Чеських земель і Словаччини Блаженніший Митрополит Ростислав.
«Сердечно вітаю Вас із днем пам’яті Вашого небесного покровителя преподобного Онуфрія Великого! Труди цього чудового подвижника є мірилом Вашого іночеського і архіпастирського ділання, і Ви зі справжнім чернечим довготерпінням, старанністю й смиренномудрістю несете Хрест Предстоятеля, являючи собою істинно християнський приклад ставлення до “житейського моря, яке хвилює буря спокус”», – йдеться у вітанні.
Блаженніший Ростислав у «день особистої молитовної радості» побажав Блаженнішому владиці міцності сил та допомоги Божої у трудах: «Нехай Всемилостивий Господь захищає Вас і ввірену Вам паству Української Православної Церкви Своїми благословеннями молитвами преподобного отця нашого Онуфрія Великого і всіх Святих!»
22 Ноября 2024
- ЛУЦЬК. У Волинській єпархії відбувся молодіжний кінофорум – 2024
- РІВНЕ. Парафія УПЦ передала 22 500 грн на придбання автомобіля для прикордонників
- Митрополит Антоний: О том, как важно молчание
20 Ноября 2024
- ЧЕРНІГІВ. У найпівнічнішому селі Новгород-Сіверського благочиння зруйновано храм
- СВЯТОГОРСЬК. Буковинські волонтери вчергове доставили гуманітарний вантаж до Святогірської лаври
- КИЇВ. Православні волонтери передали в Покровський район Донбасу генератори, медикаменти і харчі
- КИЇВ. У 1000-й день повномасштабної війни у Київських духовних школах піднесли молитву за Україну та її Захисників
- ДЖОРДАНВИЛЬ. (США). В Свято-Троицком монастыре состоялось погребение архиепископа Чикагского и Средне-Американского Петра
Последние поступления
КИЕВ. Митрополит Антоний (ПАКАНИЧ): Несколько слов о благоговении
В начале Петрова поста самое время поговорить о такой немодной нынче добродетели, как благоговение.
Благоговение – это почтение, глубокое уважение к святыне, в том числе и к священному сану. Но часто ли мы видим его в наши дни?
Преподобный Никон Оптинский говорит: «Надо всё делать с благоговением. Иноку надо иметь и голос тихий, и поступь скромную. Не только делать, но и говорить надо со страхом Божиим, обдумывая каждое слово, прежде чем его произнести».
Не правда ли, сейчас мы крайне редко видим такое умонастроение? Даже среди некоторых священников.
Какой «тихий голос», какая «скромная поступь»? Страсть к митингам захватила многих. Сейчас, напротив, важно быть громогласным и широко шагающим, постоянно участвовать в какой-то борьбе. И, что самое характерное, нужно постоянно обличать архиереев и своих собратьев-священников в том, что они не так «борются за правду», как хотелось бы некоторым ниспровергателям.
Чтобы узнать, насколько духовен тот или иной проповедник, нет нужды даже проводить тонкий богословский анализ. Стоит всего лишь взглянуть на его речь. Ведь не обязательно быть доктором богословия, чтобы понять: никогда сквернословие, гневливые грубые речи, площадные выражения не бывают признаком духовности. Это и есть неблагоговение.
Конечно, из церковной истории мы знаем пророков и юродивых Христа ради, которые в своем высоком дерзновении могли жечь глаголом косные сердца людей, погрязших в житейской суете. Но для такого дерзновения нужно иметь внутреннее бесстрастие, буквально быть святым. Видим ли мы это у поборников? Увы.
Но и среди простых православных христиан насаждается мысль, что быть человеком духовным, благоговейным, в послушании духовенству – стыдно, что сейчас важнее те или иные мирские цели. Однако преподобный Ефрем Сирин говорит: «Не стыдись хранить благоговение в смиренном сердце, потому что развращающие тебя не принесут тебе пользы в день нужды». И это святое слово подвижника адресовано всем нам. Ведь «день нужды» настал. Церковь как преследовали, так и преследуют, и никакие заявления и «правильные» речи, тем более никакие нападки на архиереев и духовенство Ей не помогают, а наоборот – являются неотъемлемой частью преследования, уничтожения Церкви.
Тот же преподобный Ефрем указывает: «Благоговение производит мирное состояние, а мирное состояние рождает бесстрастие». Это то, чего сейчас всем так не хватает: благоговение, мирное состояние и бесстрастие. Бесстрастие ведь не равнодушие. Это высокое состояние ума и души, когда никакие эмоции не могут владеть нами, когда чистые от страстей сердце и разум слышат тихий глас Божий и следуют за ним.
Именно это, а не революции или уступки миру нужны нам сейчас. Другой преподобный, более близкий нам по времени, святитель Игнатий (Брянчанинов) так выражает эту мысль: «В церкви Божией должно сохранять всевозможные благоговение и порядок, как для славы Божией, так для собственной душевной пользы».
Итак, пребудем же в благоговении, отставим хотя бы на время поста всю мирскую суету и направим свои мысли к единому на потребу – к спасению наших душ.
Записала Наталья Горошкова
КИЕВ. Митрополит Антоний (Паканич) о псалме, помогающем искренне покаяться
Митрополит Антоний (Паканич) о псалме, помогающем искренне покаяться.
1-й псалом необыкновенен. Он наполнен множеством смыслов разных уровней, вмещает в себя мудрость человеческую и надмирную, относится к конкретным историческим событиям, периодам и выходит за их временные рамки, излагает общее и касается каждого. Помимо пророчества о Христе, которое Давид положил этим псалмом и продолжил в последующих, мы можем найти здесь и откровение о Предтече и Крестителе Господнем Иоанне, о пути спасения, о добре и зле:
«Блажен муж, который не ходит на совет нечестивых и не стоит на пути грешных и не сидит в собрании развратителей»
Миссия пророка Иоанна – приготовление пути Господу (Мал. 3:1), что подразумевает нравственное приготовление народа к пришествию Мессии. Подробней…
КИЕВ. Митр. Антоний (Паканич): Нельзя говорить о Боге без благоговения
Об иконописи и богословии без Бога.
Время от времени нам на глаза попадаются довольно странные «творения» художников, которые считают себя иконописцами. Их всех, при разности изображений, объединяет одно – гипертрофированное стремление к самовыражению. Но то, что может быть похвально в светском искусстве, в иконописи часто дает довольно противоречивые результаты. Ведь икона – это образ Божий, писать который следует с огромным благоговением и самоотречением.
Чем больше в иконописце смирения и чем меньше самости, тем лучше. Потому все художественные эксперименты в области иконописи должны иметь известные рамки, быть художественно обоснованными. А вот самовыражение и иконопись не очень совместимы. Ведь либо мы изображаем образ Божий, либо самовыражаемся, т. е. буквально – выражаем сами себя. И это большой соблазн – выдать за икону свои фантазии, свое искаженное греховным несовершенным сознанием ложное представление о Всевышнем. Подробней…
КИЕВ. Митр. Антоний (Паканич): Как бороться с одной из самых опасных страстей?
Одна из самых опасных страстей – уныние. Уныние парализует волю, разум, отрезает все желания, а главное – лишает сердце радости, без которой душа задыхается.
Есть много причин, почему уныние одолевает человека. Одна из основных – чувство жалости к себе. Важно отслеживать саможаление и убивать его на корню. «Еще младенцами должно разбивать и сокрушать их о камень» (Пс. 136:9), – сказано в Псалтири о злых помыслах. Потому что, распространившись, они захватывают человека в плен, из которого освобождения может и не быть.
«Грех, живущий в нас, – корень и источник всех грехов, – есть самость или самолюбие», – поучал свт. Феофан Затворник. «Первородные дщери его саможаление и самоугодие». Подробней…
МОСКВА. Патриарх Кирилл дал совет как воцерковлять неформальную молодежь
Нельзя на новоначального возлагать устав афонского монастыря, считает Предстоятель.
Нужно очень бережно относиться к молодым людям, впервые переступающим церковный порог, считает Святейший Патриарх Московский и всея Руси Кирилл. Об этом Предстоятель Русской Православной Церкви сказал в ходе онлайн-беседы с участниками IX Международного фестиваля «Вера и слово», отвечая на вопрос иерея Павла Островского из Одинцовской епархии. Подробней…
КИЕВ. Митр. Антоний (Паканич): Почему уединение от людей опасно?
Как правило, люди уходят от общества – социально изолируются – по одной причине. Из-за гордыни.
Конечно, речь не идет о тех, кто почувствовал призыв Божий посвятить свою жизнь исполнению монашеских обетов.
Безусловно, человек сам никогда не признает внутренней гордости, он будет называть множество разных причин и поводов: это и непонимание со стороны близких, и разочарование в людях, и отсутствие справедливости в мире и прочее.
Гордецы бросают работу, семью, забывают о своих прямых обязанностях, закрываются в домах и перестают взаимодействовать с миром. Некоторые еще и дают отсылки к святым отшельникам, мол, они, как и святые, не поняты этим миром.
Но святые – это избранные Богом светочи, они никогда не допускали мысли о своей святости. Уединение было продиктовано совершенно иными мотивами. Подробней…
КИЕВ. Архиеп. Иона (Черепанов): «Я думаю, что у Церкви хорошее будущее. Наша задача – помочь молодым людям прийти в Церковь»
Мирная беседа в уютном Ионинском монастыре проходила в небольшой чайной, выйдя из которой ты попадаешь в удивительным мир, созданный, в том числе, и стараниями Владыки Ионы. Гость «Православной жизни» – архиепископ Обуховский, глава синодального отдела УПЦ по делам молодежи, настоятель Ионинского монастыря Иона Черепанов.
– Некоторые епископы и митрополиты считают, что им не нужно находиться в социальных сетях и вообще предпочитают изолироваться от жизни в Интернете. Вы же невероятно активны в Фейсбуке. Почему? Для чего это нужно?
– Честно говоря, ответить на этот вопрос сложно. Я думаю, что каждый выбирает участвовать или не участвовать в соцсетях по своему усмотрению. Всё-таки большинство архиереев у нас уже достаточно пожилого возраста, и период их взросления пришелся на то время, когда ещё ни о каких соцсетях речь не шла. Подробней…
Архимандрит Мелетий (Шаповалов). Между страхом и верой
Война, политические распри, нападки на Церковь, пандемия коронавируса… Не жизнь, а поле боя. Как выстоять, когда кажется, что никакого просвета?
Увы, но подобные мысли в нынешних реалиях посещают каждого. И чем больше испытаний, тем тяжелее искать в себе силы им противостоять. «Но я же верующий, а легче не становится», — досадует человек на исповеди. Самое сложное — объяснить человеку, что вера — это не аптечная таблетка, которая избавит от всех бед, желательно, через 15 минут после приема. Еще важнее — человека не обидеть, иначе терзания и сомнения закончатся духовной бурей, после которой люди часто сбиваются с намеченного Господом пути. Подробней…
«Паломница-4»: в чью честь бывают салюты в монастырях
Дмитрий СКВОРЦОВ Ещё месяц назад, на презентации своего киноцикла Оксана Марченко призналась, что иде-4я паломничества по монастырям – не её собственная. На это было ей наставление ангела. Я подозревал, что она имеет в виду, какого-то ангельски чистого человека. Два имени позже я ей назвал, но не угадал. Теперь подозреваю ещё одного очень хорошего человечка. При встрече попытаюсь ещё раз.