Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

КИЇВ. Предстоятель УПЦ очолив свято з нагоди 10-річчя освячення храму в ім’я святителя Феодосія Чернігівського (+відео)

22 вересня, у день знайдення і перенесення мощей святителя Феодосія, архієпископа Чернігівського, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію з нагоди престольного свята храму в імʼя святого Феодосія поблизу Львівської площі у Києві.

Предстоятелю співслужили настоятель храму єпископ Вишневський Спиридон, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк та духовенство.

На малому вході Блаженніший владика відзначив нагородами кліриків храму: священник Павло Кузнецов був возведений у сан протоієрея, а священник Діонісій Суружій нагороджений наперсним хрестом.

У слові проповіді після читання святого Євангелія Предстоятель розповів пастві про святителя Феодосія і, зокрема, про послух – чесноту, яку він особливо виявив у своєму житті.

«У богослужбових текстах, які присвячені святителю Феодосію та відображають його чесноти, говориться, що він був ревним послушником та молитовником. Послух і молитва — дві чесноти, які допомагають людині змирити себе і наповнитися благодаттю Святого Духа, яка допомагає долати всі труднощі та мінливості земного життя. Відсікаючи свою волю, людина робить себе здатною вмістити Божественну благодать».

Блаженніший владика розповів про значення порядку, який досягається завдяки тому, що кожен сумлінно виконує свій послух у Церкві та у світі.

«У Церкві є своя ієрархія, згідно з якою кожен поставлений на своє місце і здійснює покладене на нього служіння. Коли всі виконують свій послух, тоді з церковного тіла виходить ідеальний організм, який розвивається і допомагає людям досягати духовної досконалості та вічного спасіння, — пояснив Архіпастир. — У мирському житті також є свої порядки… І коли кожен звершує своє служіння, не вторгаючись у чуже, тоді виходять і сильними і сім’я, і місто, і область, і держава». Подробней…

ТУЛЬЧИН. Суд фактически вынес митрополиту Ионафану смертный приговор, – адвокат

Защитник тульчинского архиерея напомнил, что сторона обвинения считает пятилетнее заключение слишком мягким наказанием для владыки.

Вердикт Винницкого городского суда о пятилетнем заключении митрополита Тульчинского и Брацлавского Ионафана ставит под угрозу жизнь 74-летнего архиерея, имеющего серьезные заболевания. Об этом в интервью «Першому Козацькому» заявил адвокат владыки Игорь Чудовский.

«Суд вынес больному человеку – у него очень большие нарушения здоровья – фактически смертный приговор, – сказал юрист. – И если что-то случится во время исполнения этого неправосудного приговора, то это будет на совести государственной власти».

Адвокат отметил, что осужденный по сфабрикованным обвинениям митрополит, «по мнению суда, должен будет «исправиться» в 80 лет». Подробней…

КИЇВ. Коментар Десятинного монастиря Різдва Пресвятої Богородиці щодо рішення Апеляційного суду про знесення храму


14 вересня Північним апеляційним господарським судом, розглянуто апеляційну скаргу Релігійної громади Української православної церкви Десятинний Храм Різдва Пресвятої Богородиці у Шевченківському районі м. Києва на рішення Господарського суду міста Києва від 15.02.2023 року у справі № 910/9385/20.
Вказана апеляційна скарга задоволена частково, апеляційним судом змінено рішення суду першої інстанції, відмовлено Національному музею історії України у задоволенні позовної вимоги про скасування запису № 1788799 про державну реєстрацію права власності на нерухоме майно, здійснений на підставі Рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень № 4268791 від 24.07.2013 року.
Після оголошення повного тексту рішення суду, цілком ймовірно, що це не останнє рішення по даній справі і сторонами будуть подані касаційні скарги.
Всіх вірних чад Української Православної Церкви просимо посилити свої молитви за братію Десятинного монастиря Різдва Пресвятої Богородиці та нашу з вами святиню малий Десятинний храм на честь рівноапостольного князя Володимира та княгині Ольги.

Телеграм  Десятинного монастиря

КИЇВ. Митрополит Онуфрій освятив евакуаційний автомобіль для бійців ЗСУ


11 вересня, після Божественної літургії у день свята Усікновення чесної глави святого славного Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна, Блаженніший Митрополит Онуфрій на території Голосіївського монастиря освятив черговий автомобіль для евакуації поранених захисників України.

Збір коштів на придбання автомобіля з благословення Блаженнішого владики та митрополита Білоцерківського і Богуславського Августина звершили у Київській та Білоцерківській єпархіях.

Організацію покупки та транспортування авто здійснює Фонд підтримки Захисників України на честь гетьмана Петра Калнишевського.

Нагадаємо, 28 липня Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій освятив автомобіль швидкої допомоги та повнопривідний мінівен. Після освячення ці машини відправили на передову, де вони слугують для евакуації поранених українських захисників. Подробней…

БАНЧЕНИ. Митрополит Лонгин розповів, що його будуть судити (відео)


11 вересня митрополит Банченський Лонгін розповів, що слідство у його справі закінчилося і він отримав звинувачення, його справу відправили до суду. Про це повідомляє YouTube-канал Банченського монастиря.

Митрополит Лонгін зазначив, що йому невідомо, на яких аргументах базується звинувачення, та підкреслив, що його провина лише в тому, що він хоче служити своїй Церкві та своєму Богу, на що має конституційне право.

Його Високопреосвященство попросив молитися за нього, щоб Бог дав сил пройти всі суди, оскільки стан його здоров’я після перенесеного інсульту вкрай незадовільний. Розповідаючи про підготовку до суду та допити, владика зазначив: «Вони забирають у мене дуже багато часу, який я маю віддавати дітям, у який я маю щось робити, готуючись до зими». Подробней…

КИЇВ. Предстоятель УПЦ очолив богослужіння з нагоди свята Усікновення глави Іоанна Хрестителя та початку навчального року у КДАіС


11 вересня, у день свята Усікновення чесної глави святого славного Пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію в Академічному храмі КДАіС на честь преподобного Іоанна Дамаскіна у Голосіївському монастирі.
Незаконні дії чиновників Міністерства культури у Києво-Печерській Лаврі унеможливили навчальний процес Київської духовної академії на території Лаври, тому духовна школа змушена переїхати на нове місце. Покровський Голосіївський монастир надав Академії приміщення для навчання та проживання, а також новий храм.

Предстоятелю співслужили голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ митрополит Чернівецький і Буковинський Мелетій, голова Учбового комітету при Священному Синоді УПЦ митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, ректор КДАіС архієпископ Білогородський Сильвестр, архієпископ Переяслав-Хмельницький Діонісій, намісник монастиря єпископ Ворзельський Ісаакій, єпископ Згурівський Амвросій, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, викладачі та студенти Київських духовних шкіл у священному сані. Подробней…

КИЇВ. Предстоятель УПЦ очолив засідання Вченої ради Київської духовної академії у Голосіївському монастирі


7 вересня Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій взяв участь у засіданні Вченої ради Київської духовної академії на території Покровського Голосіївського монастиря.

Засідання перед початком нового навчального року пройшло за участі голови Учбового комітету при Священному Синоді УПЦ митрополита Ніжинського і Прилуцького Климента, ректора КДАіС архієпископа Білогородського Сильвестра, намісника монастиря єпископа Ворзельського Ісаакія, проректора з виховної роботи КДАіС єпископа Згурівського Амвросія, професорів та викладачів духовних шкіл.

Перед початком засідання Блаженніший владика разом з архієпископом Сильвестром та намісником Свято-Покровського чоловічого монастиря у Голосієві єпископом Ворзельським Ісаакієм оглянули територію монастиря, новий Академічний храм на честь преподобного Іоанна Дамаскина, аудиторії та інші адміністративні приміщення.

Відкриваючи захід, владика ректор звернуся до присутніх із вступним словом. «На жаль, так сталося, що нам необхідно було покинути територію Київської духовної академії, яка розташовувалась на території Києво-Печерської Лаври. Але Господь судив таким чином, що ми розпочинаємо наш навчальний рік в новому місці, Подробней…

Экзарх Всесвятого Гроба Господня на Кипре митрополит Вострский Тимофей поддержал гонимого митрополита Ионафана

Экзархат Всесвятого Гроба Господня на Кипре

Его Высокопреосвященству, Высокопреосвященнейшему ИОНАФАНУ,
Митрополиту Тульчинскому и Брацлавскому.

Ваше Высокопреосвященство!

Дорогой владыка и брат во Христе Иисусе!

С глубокой скорбью я наблюдаю все это время за теми оскорблениями, надругательствами и гонениями, которым подвергаются иерархи, духовенство и народ Украинской Православной Церкви в общем, со стороны государства и тех церковных и иных представителей, которые поддерживают его решения и поступки.

Гонения не являются чем-то новым в жизни Церкви. Мы знаем об этом уже две тысячи лет и более, а Вы, Ваше Высокопреосвященство, испытали это на себе лично и в период атеистического режима. Это ситуация, о которой предупреждал нас сам Божественный Основатель, говоря: «аще мене изгнаша и Вас изженут (Ин. 15:20)»: — и, вступив в ряды духовенства, мы с этим смирились. Подробней…

Співчуття Блаженнішого Митрополита Онуфрія духовенству, рідним загиблих і постраждалих у місті Костянтинівка

Дорогі отці, брати і сестри!

Глибоким болем відгукнулася в моєму серці звістка про ворожу ракетну атаку на місто Костянтинівка, яка знову забрала людські життя.

Церква Христова засуджує всі види зла, породженого віддаленням від Бога і відсутністю любові до ближнього, насильство проти мирного населення, незалежно від віросповідання та національної приналежності.

Дуже часто люди сучасного світу живуть так, ніби їм не доведеться відповідати перед Богом за свої гріхи. Бог дав людям заповіді, встановив для них закони і моральні правила. Ця сумна подія в Костянтинівці не може залишити байдужим нікого, в кому живе прагнення до добра, правди, миру. Подробней…

ЖИТОМИР. Правоохранители передали в суд дела митрополита Виссариона и двух священников епархии


Митрополита Овручского Виссариона и двух священников УПЦ будут судить за «разжигание национальной и религиозной розни».

СБУ и Нацполиция передали в суд дела митрополита Овручского Виссариона, секретаря епархии и настоятеля храма Рождества Богородицы, обвиняемых в «разжигании национальной и религиозной розни». Об этом сообщили в пресс-службе Управления СБУ в Житомирской области.

Там отметили, что митрополит Виссарион якобы «несколько лет собственноручно готовил тексты листовок и брошюр, в которых оскорблял религиозные чувства украинцев».

«Деструктивные материалы тиражировались десятками тысяч экземпляров, которые секретарь епархии и настоятель местной церкви массово распространяли среди священников и верующих религиозной общины пограничного района Житомирщины», – сообщили в СБУ. Подробней…

ЧЕРКАССЫ. Митрополиту Феодосию продлили арест, поскольку нет главного свидетеля

Митрополиту Феодосию суд продлил домашний арест, поскольку иначе он якобы может мешать ходу следствия.

6 сентября  Сосновский райсуд Черкасс продлил домашний арест митрополиту Черкасскому Феодосию еще на два месяца с ношением электронного браслета, сообщает «Суспільне».

Прокурор Коломиец требовал продления ареста, поскольку «подозреваемый может скрываться от органов досудебного следствия и мешать проведению следствия».

Он сообщил, что «преступление» архиерея «квалифицируется как тяжкое», а «местонахождение главного свидетеля сейчас неизвестно».

Суд удовлетворил требования прокурора. Подробней…

ЧЕРКАСИ. Звернення Черкаської єпархії до Президента, державної влади України та Черкаського суду

ЗВЕРНЕННЯ

до Президента України Володимира Зеленського,
до державної влади України та до Черкаського суду
духовенства та чернецтва, кліриків і мирян
Черкаської єпархії Української Православної Церкви

у зв’язку із судовим переслідуванням керуючого Черкаською єпархією митрополита Черкаського і Канівського Феодосія

Христос посеред нас!

Сильно і могутньо повинні були б звучати ці слова сьогодні у нашому багатостраждальному українському народі. Але, на превеликий жаль, сильні світу цього стали на небезпечну стежку розділення нашого народу на правильних і неправильних, своїх і чужих, «патріотів» і «не-патріотів». І, як було колись, так і у новітній час, найбільшим «не своїм» і «чужим» стала Церква Христова. Для нас, як віруючих людей, це не дивно. Про це було сказано ще дві тисячі років назад: «Якщо світ вас ненавидить, знайте, що Мене раніше вас зненавидів. Якби ви були від світу, то світ любив би своє» (Іоан. 15.18-19). І не тільки сказано, але Церква протягом свого земного буття пережила усю ненависть, гоніння цього світу. І вистояла!

Церква переживає сьогодні не нове, а лише ще не забуте старе. Багато хто зі старшого духовенства добре пам’ятає час, коли за те, що ти віруючий, гнали, принижували, судили, закривали у психлікарнях. Сьогодні знову ті самі методи: обман, неправда, доноси, судові переслідування. Подробней…

ТУЛЬЧИН. Опровержение епархии фальшивой публикации в греческой газете


Грекоязычная газета ΦΩΣ ΦΑΝΑΡΙΟΥ недавно опубликовала сенсацию от СБУ, что митрополит Тульчинский и Брацлавский Ионафан признался (кому, где, когда?) в совершении инкриминируемых ему преступлений, отказался от апелляции в суд и готов покинуть Украину по обмену военнопленных.

Справка. Митрополит Ионафан постоянно заявлял и заявляет, что ни при каких обстоятельствах, даже на условиях обмена, он не признаёт себя виновным в совершении предъявленных ему Винницким СБУ и Прокуратурой тяжких правонарушений.

Согласие и подпись митрополита Ионафана на обмен было добыто обманным путём группой работников Винницкого СБУ, которые, лично посетив его, утверждали, что на такой обмен уже имеется благословение и даже письменное ходатайство Святейшего Патриарха Кирилла, а также кого-то из самых высоких чинов РФ, и что его имя уже внесено в список архиереев и духовенства для срочной депортации, что в дальнейшем не получило никакого подтверждения. При этом следователи настаивали на полном молчании митрополита Ионафана об акции обмена, чтобы не помешать её исполнению. Не исключено, что подобный обманный трюк может иметь место и в отношении иных подсудных архиереев УПЦ. Подробней…

КИЇВ. Предстоятель УПЦ звершив молебень перед початком навчального року та школярам з сімей переселенців вручив 200 рюкзаків


31 серпня Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив молебень перед початком навчального року та вручив 200 шкільних рюкзаків дітям з сімей вимушених переселенців.

Після завершення Божественної літургії в день престольного свята столичного Вознесенського Флорівського жіночого монастиря Предстоятель звершив молебень перед початком нового навчального року.

Наприкінці молитви Архіпастир благословив школярів та вручив рюкзаки дітям сімей вимушених переселенців.

200 учнів отримали ранці та необхідне для навчання шкільне приладдя. Загалом вартість одного такого шкільного набору склала 1000 грн.

КИЇВ. Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив чин погребіння Плащаниці Божої Матері (відео)


28 серпня ввечері, у день свята Успіння Пресвятої Богородиці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив вечірнє богослужіння з чином погребіння Плащаниці Божої Матері у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.
Згідно зі Священним Переданням, у день кончини Пресвятої Діви Марії всі апостоли, окрім Фоми, зібралися дивним чином в Єрусалимі, щоби попрощатися з Нею. Після успіння Богородиці вони перенесли Її тіло до Гефсиманії, де три дні перебували біля нього, співаючи псалми. Святе Передання зберегло розповідь про те, що тіло Богоматері не залишилось у гробі – Пресвята Богородиця в силу особливого місця серед усього Божого творіння воскресла і була взята Своїм Сином на Небо Подробней…

КИЇВ. У день Успіння Божої Матері Предстоятель очолив богослужіння у Києво-Печерській Лаврі (+відео)


28 серпня, у свято Успіння Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.

Предстоятель звершив Літургію у храмі в ім’я преподобного Агапіта Печерського. Блаженнішому владиці співслужили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, голова Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, митрополит Васильківський Іоасаф, єпископ Вишневський Спиридон, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк та духовенство обителі.

Після читання святого Євангелія Блаженніший Митрополит Онуфрій звернувся до пастви зі словом проповіді. Архіпастир розповів вірянам про Пресвяту Богородицю. Подробней…

Слово митрополита Феодосія перед початком судових засідань по суті справи

Співчуття архієреїв та духовенства Української Православної Церкви Чернігівщини з приводу жертв від російського ракетного удару по місту Чернігів


Дорогі брати і сестри, шановні жителі м. Чернігова та Чернігівщини!

Сьогодні, у день великого двунадесятого свята Преображення Господнього, наша духовна радість була затьмарена болем та скорботою. Вчергове ми стали свідками вбивств російськими ракетами мирного населення нашої багатостраждальної України. Знову Чернігівська земля окропилася невинною дитячою кров’ю та сльозами простих мирних людей. Сотні простих громадян отримали поранення і опинилися скаліченими ворожою зброєю. Кощунне порушення Божої Заповіді «Не убий!» у день і час, коли ні в чому не винні звичайні жителі древнього міста спішили до святих храмів на Божу службу, не має жодного виправдання перед судом християнської совісті.

Нині ми, архієреї та духовенство Чернівщини, поділяючи скорботу та страждання усіх мешканців нашого древнього краю, які втратили близьких або отримали важкі поранення внаслідок російського обстрілу, підносимо молитви до Творця Подробней…

Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів, навіщо людям прощати одне одного (відео)


У своїй недільній проповіді Блаженніший Митрополит Онуфрій на прикладі Євангельської притчі про царя і немилостивого раба пояснив, як діє закон прощення Богом гріхів людині.

«Щоб отримати прощення за свої великі гріхи, ми повинні ближньому вибачити й той маленький гріх, яким він нас образив. Господь каже: “Коли ви не будете пробачати людям, то й Отець ваш небесний не простить вам провин ваших” (Мф. 6:14-15). Це — закон», — зазначив Архіпастир.

Першосвятитель пояснив, чому той, хто не прощає ближньому, не може бути прощеним Богом.

«Часом люди кажуть: “Ну, я не прощаю, але Бог може мені простити, я ж не Бог, а людина”. Може, але я не можу вмістити прощення, якщо не маю в собі почуттів, бажань, думок про прощення. Буває так, що хворій людині треба пересадити якийсь орган: чи серце, чи печінку, чи щось інше. Але іноді орган, який пересадили, відторгається організмом. Тоді медики не можуть нічого з цим зробити. Оскільки якщо є щось спільне з цим органом у моїй природі, то мій організм його приймає, якщо немає нічого спільного, тоді він відторгається. На цьому прикладі можна зрозуміти, чому якщо у нас немає настрою простити ближнього, то ми не можемо вмістити в собі те прощення наших гріхів, яке Бог дає нам», — розповів він. Подробней…

КИЇВ. Українська Православна Церква відзначила девʼяту річницю інтронізації Блаженнішого Митрополита Онуфрія


17 серпня у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі відбулось урочисте богослужіння з нагоди дня інтронізації Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія.

Божественну літургію у храмі на честь преподобного Агапіта Печерського очолив Предстоятель. Його Блаженству співслужили постійні члени Священного Синоду митрополит Одеський та Ізмаїльський Агафангел, голова Церковного суду УПЦ митрополит Камʼянець-Подільський і Городоцький Феодор, голова Відділу зовнішніх церковних звʼязків УПЦ митрополит Чернівецький і Буковинський Мелетій, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, голова Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, митрополити, архієпископи, єпископи та численне духовенство. Участь у богослужінні взяли гості з Православної Церкви в Америці: керуючий справами Православної Церкви в Америці протоієрей Олександр Рентель та настоятель собору на честь ікони Пресвятої Богородиці «Віднайдення загиблих» у Лос-Анджелесі протоієрей Назарій Полатайко.

На малому вході з уваги до трудів на благо Української Православної Церкви Предстоятель возвів пʼятьох ієрархів у сан митрополита та архієпископа. Подробней…

КИЇВ. Делегація Православної Церкви в Америці від імені Предстоятеля Митрополита Тихона привітала Блаженнішого Митрополита Онуфрія в день інтронізації


17 серпня Блаженніший Архієпископ Вашингтонський, Митрополит всієї Америки і Канади Тихон передав вітання з днем дев’ятої річниці інтронізації та ікону небесного заступника православних в США Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію Предстоятеля Української Православної Церкви.

Привітати Блаженнішого Митрополита Онуфрія з річницею інтронізації прибули представники Православної Церкви в Америці: Керуючий справами ПЦА протоієрей Олександр Рентель та настоятель собору на честь ікони Пресвятої Богородиці «Віднайдення загиблих» у Лос-Анджелесі протоієрей Назарій Полатайко.

«Ваше Блаженство, дорогий брате і співслужителю у Таїнствах Господніх, з радістю вітаю Ваше Блаженство з річницею Вашої інтронізації як Митрополита Київського і всієї України та шлю Вам мої сердечні вітання», — передав слова вітання Блаженнішого Митрополита Тихона під час святкового богослужіння у Києво-Печерській Лаврі Керуючий справами Православної Церкви в Америці. Подробней…

Митрополит Варшавський і всієї Польщі Сава привітав Предстоятеля УПЦ з річницею інтронізації


«Глибоко віримо, що Ваше смиренне і безбоязне архіпастирське служіння з допомогою Божою переможе всі труднощі Українського Православ’я».

17 серпня, у день дев’ятої річниці інтронізації Предстоятеля Української Православної Церкви, Блаженніший Митрополит Варшавський і всієї Польщі Сава надіслав вітання Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію.

«Ваше Блаженство, Возлюблений у Господі Владико Митрополите! У дусі братерської любові у Господі нашому Іісусі Христі, сердечно вітаю Вас із дев’ятою річницею вступу на Престол Митрополитів Київських і всієї України», — написав Предстоятель Польської Православної Церкви.

Як зазначив Блаженніший Митрополит Сава, на долю Блаженнішого Митрополита Онуфрія, «випало багато випробувань щодо збереження ввіреної Вам Церкви України». Подробней…

Патріарх Антіохійський Іоанн X Предстоятелю УПЦ у дев’яту річницю інтронізації на Престол Київських Митрополитів


17 серпня, у день дев’ятої річниці інтронізації Предстоятеля Української Православної Церкви, Блаженніший Патріарх Антіохії і всього Сходу Іоанн Х надіслав вітання Блаженнішому Митрополиту Київському і всієї України Онуфрію.

«Братерські вітання Вам в ім’я нашого Спасителя Іісуса Христа! З нагоди дев’ятої річниці Вашого обрання Митрополитом Київським та Предстоятелем сестринської Української Православної Церкви шлю Вашому Блаженству наші найкращі та найтепліші привітання. Шлю їх як від мого імені, так і від імені моїх братів ієрархів Священного Синоду Антіохії та всіх антіохійських віруючих», — йдеться у вітанні.

Предстоятель Антіохійської Церкви зазначив, що Бог, обравши Блаженнішого Подробней…

КИЕВ. В Лавре представители власти взломали двери в 57 корпус

С помощью болгарки, кувалды и лома несколько человек взломали двери и вместе с полицией зашли внутрь.

Утром 15 августа 2023 года несколько людей с помощью болгарки, кувалды и лома взломали двери в 57 корпус Киево-Печерской лавры и в сопровождении полиции зашли внутрь, – передает телеграм-канал «Лавра сейчас».

57 корпус – это помещение лаврской гостиницы. Здесь живут паломники и несколько монахов братии Лавры.

«Дальше что, убивать будете? Здесь живет братия, – кричал взломщикам через окно один из монахов. – Из 34 корпуса выгнали, переселили сюда. Теперь и отсюда выгоняете?».

Другой монах за кадром сказал: «XXI век, какие права человека, вы что?»
СПЖ

 

КИЇВ. Митрополита Павла терміново госпіталізували та зробили операцію на серці


14 серпня намісника Києво-Печерської Лаври митрополита Вишгородського і Чорнобильського Павла у зв’язку з різким погіршенням здоров’я було госпіталізовано до кардіологічного відділення однієї з лікарень м. Києва.
Владиці було проведено операцію на судинах серця. На даний час він знаходиться під контролем лікарів на стаціонарному лікуванні.

ТУЛЬЧИН. Предстоятель Албанской Православной Церкви Митрополит Анастасий выразил поддержку Митрополиту Ионафану


Анастасиос, Архиепископ Тираны, Дурреса и всей Албании,

Его Высокопреосвященству Ионафану Митрополиту Тульчинскому и Брацлавскому.

Ваше Высокопреосвященство, брате во Христе,

С глубокой скорбью мы следим за болезненными испытаниями Вашего возлюбленного Высокопреосвященства и Вашего избранного стада.

Мы разделяем Ваши страдания и, в меру наших возможностей, делимся свидетельством о злодеяниях в отношении праведного православного священства, благочестивых людей, а также знаменитых святынь Украины.

Братски мы молимся, чтобы Бог укрепил Вас, чтобы Вы «явили себя служителем Божиим: во многом терпении, в скорбях, в недостатках, в нуждах, в теснотах, в ударах, в темницах» (2 Кор. 6:4-5).

Наши мысли и молитвы непрестанно с Вами, чтобы, вступая в хор новомучеников, Вы также могли противостоять нынешнему абсурдному гонению «в Духе Святом, в нелицемерной любви, в слове истины, в силе Божией… Мы неизвестны, но нас узнают; нас почитают умершими, но вот, мы живы; нас наказывают, но мы не умираем» (2 Кор. 6:6-9). Подробней…

КИЕВ. В Киево-Печерскую лавру с раннего утра нагрянула полиция

На территорию монастыря никого не пропускают.

11 августа с 5 часов утра на территории Киево-Печерской лавры и около нее находится большое количество полиции. Правоохранители блокируют все гостиничные корпуса обители.

На территории, согласно предписанию администрации Национального заповедника «Киево-Печерская лавра», сейчас могут находиться только священники, монахи и работники обители. Поэтому в монастырь никого не пускают, а прихожан, которые не проживают и не работают в Лавре, просто выкидывают за ворота. Подробней…

КИЕВ. Суд разрешил выгнать монахов из Лавры


Адвокат Лавры назвал решение одним из самых позорных в истории Украины.

Хозяйственный суд удовлетворил иск заповедника к монастырю и разрешил изгнание монахов из Киево-Печерской лавры, – сообщил в телеграм-канале адвокат Лавры протоиерей Никита Чекман.

«Суд фактически разрешил беззаконие, разрешил выселение монахов из Киево-Печерской лавры, – сказал адвокат. – Во время судебного заседания все стали свидетелями кричащих нарушений закона со стороны суда. И это дает основания считать, что суд не самостоятелен в принятии решений».

Адвокат заявил, что суд не привлек к рассмотрению самих монахов, что является грубым нарушением. Подробней…

Комментарий митрополита Запорожского и Мелитопольского Луки после допроса

Митрополит Феодосій – меру Черкас: Голосами «московської нечисті» ви сіли у крісло

Митрополит Черкаський Феодосій записав відеозвернення, в якому відповів меру Черкас Анатолію Бондаренко на його погрози «вичистити московську нечисть із міста».

Архієрей висловив жаль, що мер обрав публічний формат спілкування та заявив, що змушений відповідати у такому ж стилі. Він зазначив, що заява настоятеля «переведеного» до ПЦУ Стрітенського храму о. Євгенія Бурковського, яка так зачепила мера, не є безпідставною.

«Вигнання Стрітенської громади було беззаконним діянням і обов’язково буде оскаржено у суді, коли наша країна вийде зі стану правового нігілізму та анархії, в якому зараз перебуває, – сказав меру ієрарх. – І, звичайно, вишенькою на цій усій поганій справі було вигнання самого отця Євгенія з сім’єю, дружиною та всіма дітьми з його будиночка на території храму, де він жив. Сльози цих дітей на загарбниках, і вони від них не відмиються».

За словами митрополита, він розуміє образу мера і саме цим пояснює для себе його образливі назви віруючих єпархії «московською нечистю або агентами». Подробней…

Митрополит Тульчинский и Брацлавский Ионафан. Бог Правды и Истины на моей стороне и это исповедание — моя победа!


ДУХОВЕНСТВУ И ВЕРУЮЩИМ ТУЛЬЧИНСКОЙ ЕПАРХИИ УПЦ

Спасибо вам всем за молитвы! Бог Правды и Истины — на моей стороне и это исповедание для меня, как православного христианина и архиерея, главная победа!

Информационная злостная пропаганда, агрессивные деяния против вас, незаконные обыски с подлогами «вещдоков», игнорирование и не возбуждение уголовных дел на таковые преступления следствием и прокурорами, — всё это, вольно или невольно, соответствует намерениям враждебных сил по ликвидации нашей УПЦ, — канонической благодатной преемницы Киевской Митрополии на Руси.

Осознание и осмысление природы гонений на каноническую УПЦ не должно наполнять ваши души страхами, унынием, безволием, но, напротив, крепить несокрушимую веру в Бога и в Его отеческую заботу о каждом из нас и быть верными Святой нашей Церкви, имеющей непрерывную благодать апостольских рукоположений, дарующих нам действительность церковных Таинств Крещения, Причащения, Исповеди и других таинственных священнодействий. Подробней…

КИЇВ. У Юридичному відділі УПЦ прокоментували неправомірне засудження митрополита Тульчинського і Брацлавського Іонафана


Коментар Юридичного відділу УПЦ з приводу вироку митрополиту Тульчинському і Брацлавському Іонафану.

07.08.2023 року Вінницьким міським судом Вінницької області оголошено рішення в справі 148/31/23 по обвинуваченню митрополита Тульчинського і Брацлавського Іонафана у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 161, ч. 3 ст. 436-2, ч. 3 ст. 15 – ч. 2 ст. 109, ч. 3 ст. 15 – ч. 1 ст. 110 КК, відповідно до якого йому призначено покарання у вигляді п’яти років ув’язнення.

Вважаємо засудження митрополита Тульчинського і Брацлавського Іонафана (Єлецьких) неправомірним, а вирок суду завідомо незаконним та таким, що підлягає перегляду і скасуванню судом апеляційної інстанції.

Відразу наголошуємо та звертаємо увагу, що відповідно до статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено вироком суду. Подробней…

ВІННИЦЯ. Міський суд визнав митрополита Тульчинського і Брацлавського Іонафана (Єлецьких) винним за всіма статтями державного звинувачення

Вінницький міський суд 7 серпня визнав митрополита Тульчинського і Брацлавського Іонафана (Єлецьких) винним за всіма статтями державного звинувачення з позбавленням волі на 5 років з конфіскацією майна.

Обраний запобіжний захід — нічний домашній арешт за місцем фактичного проживання у м. Бершадь Вінницької області.

Митрополит Іонафан прийняв рішення про подання апеляційної скарги на явно незаконний вирок Вінницького міського суду.

Митрополит Іонафан неодноразово заявляв, що не визнає себе винним за всіма статтями державного звинувачення. Сторона захисту буде подавати апеляційну скаргу на явно незаконний вирок Вінницького міського суду.

Тульчинська єпархія

P.S.

Митрополит Іонафан є один із старійших єпископів Української Православної Церкви. Відомий релігійний діяч як в Україні, так і за кордоном. У 70-80-х роках ХХ століття зазнав переслідувань від богоборницької радянської влади за пастрську діяльність та причетність до дисидентського руху. У 1986 році за розповсюдження серед вихованців Ленінградської духовної академії і семінарії роману Олександра Солженіцина «Архіпелаг Гулаг», був позбавлений прописки, можливості викладати та проводити пастирську діяльність. Владика Іонафан був одним із перших відбудовувачів занедбаної радянським режимом Києво-Печерської Лаври. У 1988 році майбуній ієрарх очолював відроджений Печерський монастир.

Також митрополит Іонафан є видатним діячем культури. За його авторства та редагуванням вийшли збірки богослужбових піснеспівів. Після техногенної катастрофи на Чорнобильській АЄС владикою була написана на честь жертв і ліквідаторів «Чорнобильська літургія». У 2008 році була записана та видана на компакт-дискові «Літургія Миру».
За свою пастирську та громадську діяльність владика Іонафан був удостоєний церковних і державних відзнак. У 2012 році отримав державну нагороду Орден ІІІ ступеню «За заслуги».

КИЇВ. Митрополита Павла звільнено з-під варти (Відео)

7 серпня за намісника Києво-Печерської Лаври митрополита Вишгородського і Чорнобильського Павла було внесено заставу. Владика, після того, як його випустили з СІЗО, звернувся до братії та усіх вірних й подякував за підтримку. Відео опублікував у себе в телеграм-каналі адвокат митрополита Павла протоієрей Микита Чекман.

«Нагадаємо, що Солом’янським районним судом міста Києва було змінено запобіжний захід митрополиту Павлу з цілодобового домашнього арешту на тримання під вартою з обранням застави у розмірі 33 300 000 грн – непідйомної, на перший погляд, суми. На вебсайті Української Православної Церкви було оприлюднено реквізити, за якими кожен міг долучитися та сплатити заставу за митрополита Павла, прискоривши звільнення зі слідчого ізолятора. Подробней…

Митрополит Феодосій — екстрена заява про рейдерське захоплення храму в Черкасах

Митрополит Феодосий об инициативе скорого проведения Собора УПЦ

Митрополит Антоний: Почему мы не переходим на новый календарь


Из многих требований к Церкви со стороны «прогрессивной общественности» один из самых шумных в последнее время ‒ переход на новый календарь.

Аргументы сторонников такого перехода в целом таковы: нынешний церковный календарь не является частью вероучения; новый более точный с астрономической точки зрения; при принятии нового календаря не будет разницы с гражданским.

Да, юлианский календарь, на котором основан календарь церковный, ‒ это традиция, а не часть догматического вероучения. И новый, изначально принятый в католическом мире, григорианский календарь (или его разновидность ‒ новоюлианский) действительно астрономически точнее. Подробней…

КИЇВ. Предстоятель УПЦ очолив престольне свято Іллінської церкви на Подолі


2 серпня , у день пам’яті святого славного пророка Божого Ілії, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію в Іллінському храмі.

Предстоятелю співслужили вікарії Київської єпархії єпископ Вишневський Спиридон, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, духовенство храму та гості у священному сані.

Храм на честь пророка Ілії побудований 1692 року власним коштом киянина Івана Гудими-Левковича, рід якого й надалі опікувався церквою. Сучасна Іллінська церква вважається наступницею храмової споруди візантійсько-романського стилю (будував її “майстер од грек”), що знаходилася на тогочасному березі Дніпра. Проте, можливо, на цьому місці змінилося кілька церков. Церква на честь пророка Божого Ілії згадується у “Повісті временних літ” в оповіді про договір князя Ігоря з Візантією у 944 році. Таким чином, той храм збудований ще до Хрещення Русі у 988 році і він є найдавнішою відомою нам церквою у Києві. Подробней…

КИЇВ. У Києво-Печерській Лаврі відзначили 1035-річчя Хрещення Русі (відео)

28 липня, у день пам’яті святого рівноапостольного великого князя Володимира Великого, у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі відбулось урочисте богослужіння з нагоди 1035-річчя Хрещення Київської Русі.

Божественну літургію на площі біля Хрестовоздвиженського храму Лаври очолив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Предстоятелю співслужили голова Церковного суду УПЦ митрополит Камʼянець-Подільський і Городоцького Феодор, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, митрополити, єпископат УПЦ, численне духовенство міста та єпархій. За богослужінням молились тисячі вірян.

Богослужбові піснеспіви виконував хор Київської духовної академії і семінарії під керівництвом ієромонаха Іоасафа (Міронова). Подробней…

КИЇВ. Митрополит Антоній: Боже, збережи Церкву Твою в істині і єдності!

Звернення керуючого справами УПЦ до вірян.

Дорогі браття і сестри! Вітаю вас із Днем Хрещення Русі та з днем пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира!

Саме через доленосний вибір Православної віри, що його зробив святий Володимир, постає можливість вічного спасіння для нашого народу.
У дніпровських хрещенських водах зародилася і наша Православна Церква, яка протягом вже більш ніж тисячоліття розділяє зі своїм народом все, що Господь нам посилає. У нашій земній історії були різні сторінки: і радісні, і сумні, і перемоги, і випробування та спокуси. Але завжди наші пращури відповідали на них гідно, відповідно до свого християнського покликання. Подробней…

КИЇВ. Духовенство і віряни трьох єпархій Української Православної Церкви звернулися до влади у зв’язку з ув’язненням намісника Києво-Печерської Лаври


25 липня митрополит Сумський і Охтирський Євлогій надіслав клопотання Президенту України Зеленському В.О. щодо зміни запобіжного заходу митрополиту Вишгородському і Чорнобильському Павлу, який з 14 липня перебуває у СІЗО. Цього ж дня звернення до Президента, Верховної Ради та Кабінету міністрів України із закликом припинити переслідування намісника Києво-Печерської Лаври опублікувала Кременчуцька єпархія. Раніше звернення до влади у зв’язку з ув’язненням митрополита Павла направили духовенство та чернецтво Рівненської єпархії. Про це повідомляє пресслужба УПЦ з посиланням на єпархіальні пресслужби.

У своєму зверненні митрополит Сумський і Охтирський Євлогій просить Главу Української Держави взяти до уваги незадовільний стан здоров’я і вік митрополита Павла та замінити тримання під вартою в умовах камери слідчого ізолятора на інший вид запобіжного заходу, який би дозволяв надавати медичну допомогу. Подробней…

КИЇВ. Блаженніший Митрополит Онуфрій зустрівся з Головою ДЕСС В. Єленським

25 липня у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій зустрівся із Головою Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Віктором Єленським.

В ході зустрічі було обговорено низку питань, пов’язаних з державно-церковною політикою в Україні.

Під час розмови Блаженніший Митрополит Онуфрій наголосив на тому, що Українська Православна Церква відповідно до свого устрою наділена всіма правами, які дають змогу їй виключно самостійно звершувати місію в українському суспільстві, та спростував закиди щодо впливу на неї релігійних центрів, які перебувають за межами Української держави. Подробней…

ЧЕРКАСИ. Митрополиту Феодосію продовжили цілодобовий домашній арешт (+ВІДЕО)

24 липня на засіданні Соснівського районного суду міста відбувся черговий розгляд справи про визначення запобіжного заходу для керуючого Черкаською єпархією митрополита Черкаського і Канівського Феодосія. За рішенням суду архієрею було продовжено цілодобовий домашній арешт строком на два місяці, до 21 вересня 2023 року. Подробней…

КИЇВ. Рівноапостольна княгиня Ольга навчила нас ставити Бога понад усе — Блаженніший Митрополит Онуфрій (відео)


У своїй проповіді в день пам’яті рівноапостольної княгині Ольги Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів, що свята зробила дуже багато для того, щоб утвердилося благочестя і віра Христова на нашій благословенній землі.

Архіпастир зазначив, що рівноапостольна княгиня любила давати милостиню, допомагати старим, бідним, сиротам.

Після хрещення свята Ольга принесла великі плоди віри, вона почала будувати християнські храми, багато людей послідували її прикладу.

За словом Першосвятителя, «вона зробила дуже багато для того, щоб утвердилося благочестя, щоб утвердилася віра Христова на нашій благословенній Русі». Подробней…

КИЇВ. Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив престольне свято Ольгинського собору


24 липня, у день пам’яті святої рівноапостольної княгині Ольги, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у Свято-Ольгинському соборі м. Києва.
Предстоятелю співслужили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, голова Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, архієреї, духовенство собору та гості у священному сані.

Після читання святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до парафіян Ольгинського храму зі словом проповіді. Архіпастир розповів про життєвий шлях святої княгині Ольги та закликав вірян наслідувати взірцеві її християнського життя.

На сугубій єктенії піднесли прохання про мир на українській землі і позбавлення від ворога, щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. Предстоятель попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому. Подробней…

БАНЧЕНИ. Митрополит Лонгін перебуває в лікарні після перенесення важкого інсульту


Намісник чоловічого Вознесенського Банченського монастиря Чернівецько-Буковинської єпархії митрополит Банченський Лонгін переніс важкий інсульт і вже декілька днів знаходиться у лікарні.

Владика був госпіталізований 21 липня 2023 року, на сьогодні його стан залишається важким. Як стало відомо, обидві руки ієрарха УПЦ, які були паралізовані, вже почали працювати, все ще слабо функціонує нога.

Напередодні у своєму телеграм-каналі «Миряни» розповіли, що свого батька відвідують його діти та опублікували фото з лікарні. Подробней…

ОДЕСА. Звернення Митрополита Одеського і Ізмаїльського Агафангела до вірних єпархії


Ваші Високопреосвященства, владикі вікарії, всечесні отці,
ченці й інокині, дорогі брати й сестри!
Сьогодні вночі сталася найстрашніша подія в новітній історії – російська ракета за вказівкою командування Російської федерації влучила в духовне серце миролюбного міста Одеси – Спасо-Преображенський кафедральний собор. Велич і діамантова прикраса Південної Пальміри стоїть в руїнах. Уламки ракети поранили серце кожного одесита, хто своїм трудом та молитвою відбудував цю святиню, зруйновану в далекому 1936 році.
З 24 лютого 2022 року розпочалося широкомасштабна війскова агресія рф на нашій рідній Україні, гинуть люди, ллється людська кров, руйнуються міста й села, церкви й монастирі. Якою б не була мета так званої ганебної «спеціальної військової Подробней…

Блаженніший Митрополит Онуфрій висловив співчуття духовенству, вірянам й усім жителям Одеси (відео)

ЙОГО ВИСОКОПРЕОСВЯЩЕНСТВУ,
ВИСОКОПРЕОСВЯЩЕННІШОМУ АГАФАНГЕЛУ,
МИТРОПОЛИТУ ОДЕСЬКОМУ І ІЗМАЇЛЬСЬКОМУ,
ПОСТІЙНОМУ ЧЛЕНУ СВЯЩЕННОГО СИНОДУ

ДУХОВЕНСТВУ, ЧЕРНЕЦТВУ ТА ВІРЯНАМ ОДЕСЬКОЇ ЄПАРХІЇ
ЖИТЕЛЯМ М. ОДЕСИ

Ваше Високопреосвященство!
Дорогі отці, брати і сестри! Подробней…

КИЇВ. Предстоятель очолив святкове богослужіння з нагоди дня пам’яті преподобного Антонія Печерського


23 липня, у день пам’яті преподобного Антонія Печерського, начальника чернецтва на Русі, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив святкове богослужіння у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.

Предстоятель у співслужінні сонму архієреїв, духовенства обителі та гостей у священному сані звершив Божественну літургію на площі біля Ближніх печер Києво-Печерського монастиря. За богослужінням співав студентський хор Київської духовної академії і семінарії.

Після читання святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до пастви зі словом проповіді. Архіпастир розповів вірянам про життя і подвиги преподобного Антонія Печерського. Подробней…

КИЕВ. Адвокат Никита Чекман рассказал о роли СБУ в кампании против Лавры


Адвокат Лавры заявил, что на митрополита Павла СБУ оказывает давление.

20 июля адвокат Лавры и митрополита Павла протоиерей Никита Чекман в своем телеграм-канале прокомментировал ситуацию вокруг судебного заседания по делу о «выселении монахов» и заявил о давлении силовиков на наместника монастыря митрополита Павла.

По словам юриста, следователь по делу митрополита Павла Савенко назначил его допрос на тот же день и время, когда должно было состояться заседание Хозяйственного суда по иску Заповедника к монастырю о «выселении монахов».

Адвокат сказал, что заседание перенесли, потому что следователь заказал «доставку» митрополита на допрос, и на нем должен был присутствовать о. Никита в качестве адвоката иерарха. Тем не менее, он не успел доехать до своего подзащитного, архиерея увезли на допрос, на котором митрополит отказался давать показания без адвоката. Подробней…

КИЕВ. Прокурор подал апелляцию на решение суда по митрополиту Павлу


Прокуратура обжалует меру пресечения митрополиту Павлу, которого заключили в СИЗО с возможностью внесения залога.

19 июля прокурор Евгений Завистовский подал апелляционную жалобу на решение Соломенского суда Киева, которым наместника Киево-Печерской лавры митрополита Павла заключили в СИЗО с возможностью внесения залога в размере 33 миллиона 330 тысяч гривен. Об этом в своем Telegram-канале написал адвокат архиерея протоиерей Никита Чекман. Подробней…

Митрополит Павел: «Я не ощущаю богооставленности»

Митрополит Павел в интервью СПЖ рассказал о предложениях СБУ, отношении к Варфоломею и Епифанию, а также зачем государство забирает Лавру.

Наш разговор с наместником Лавры митрополитом Павлом состоялся еще до того, как прошел последний суд и его бросили за решетку в СИЗО. Предлагаем вашему вниманию свидетельство архиерея о давлении властей, попытках склонить его к переходу в ПЦУ, отношении к Варфоломею и Епифанию, а также то, с каким чувством он наблюдает за попытками власти отобрать Киево-Печерскую лавру.
«Не будет признания ПЦУ? Значит, будет уголовное дело»

– Вы рассказывали о предложениях власти по признанию ПЦУ в обмен на свободу. Как конкретно это выглядело?

– Я не знаю людей, которые со мной об этом говорили, я не запоминаю их имена. Могу только сказать, что это очень неприятные лица. Меня позвал директор музея, сказал, что со мной хотят поговорить. Их первые слова звучали так: «Вы неправильно или нехорошо говорите о патриархе Варфоломее».

Ну а патриарх Варфоломей разве какой-то особенный? Он ничем же не отличается от патриарха Кирилла, патриарха Феофила и других. Только Варфоломей – неверующий. Подробней…

КИЇВ. Братія Києво-Печерської Лаври, яку Заповідник хоче виставити на вулицю, нарешті впустили у приміщення суду (оновлюється)


Братію Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, яку Заповідник намагається виселити на вулицю, всупереч законодавству не пускали до Суду, де мали розглядати справу щодо виселення. Через годину після запланованого початку засідання, ченців почали запускати у приміщення Суду.

Сьогодні у Господарському суді м. Києва розглядається справа за позовом Заповідника про виселення Монастиря (початок о 10:30).

Як підкреслює адвокат протоієрей Микита Чекман, не пускають ченців на засідання, пропри подані ними заяви про залучення до справи.

Водночас, як інформують віруючі з-під стін Суду, у приміщення зайшли усі представники преси, окрім представників лаврських ЗМІ. Не допускають в залу Суду також братію та вірян, які прийшли підтримати монахів. Подробней…

КИЕВ. Послание от братии Киево-Печерской Лавры Наместнику в заточении


Ваше Высокопреосвященство, дорогой Владыко и отец!

Благословите в эти скорбные дни выразить Вам слова искренней поддержки и глубокой сыновней признательности. Вот уже почти тридцать лет Вы управляете Святой Киево-Печерской обителью, и каждый инок, от старшей братии до простого послушника, может засвидетельствовать перед Господом простую истину – Наместник Святой Киевской Лавры истинный Пастырь и ревностный служитель Церкви. Опыт личного общения с Вами оставил неизгладимый след в сердце каждого из нас. Простота в общении и искренняя забота, милосердие и снисходительность, необходимая мера отцовской строгости вкупе с умением прощать – это то, что все мы нашли в Вашем лице. Мы признательны Вам за духовное окормление и молитву, которая всегда была принимаема Господом, в чем не раз убеждались иноки Лавры и множество Ваших духовных чад. Для того, чтобы понять, какой Вы рачительный и заботливый хозяин, не обязательно даже знать Вас лично – достаточно просто приехать в Святую Киево-Печерскую Лавру и увидеть все своими глазами. Дело Ваших рук в каждой частице нашего монастыря, который ВЫ с такой любовью и жертвенностью возрождали и благоустраивали. Подробней…

КИЇВ. У Юридичному відділі УПЦ пояснили, як можна долучитися до внесення застави за митрополита Павла


19 липня Юридичний відділ УПЦ надав пояснення щодо процедури внесення застави за намісника Києво-Печерської Лаври митрополита Павла.

У відділі підкреслюють, що застава може бути внесена фізичною особою – заставодавцем, який вносить кошти від свого імені.

Не може бути внесена юридичними особами державної або комунальної власності або такими, що фінансуються з місцевого, державного бюджету, бюджету Автономної Республіки Крим, або у статутному капіталі яких є частка державної, комунальної власності або яка належить суб’єкту господарювання, що є у державній або комунальній власності.

Застава вноситься в національній грошовій одиниці. Подробней…

КИЕВ. Митрополит Павел обратился к братии Лавры из Лукьяновской тюрьмы


Владыка Павел написал, что он человек Святой Церкви, верующий, и с Божией помощью выдержит все.

17 июля наместник Киево-Печерской лавры митрополит Вышгородский Павел обратился к братии обители из своего места заключения, сообщает сайт монастыря.

«Мир вам, возлюбленные отцы и братия! Пишу вам из Лукьяновского СИЗО г. Киева, где в 1920–30-х гг. были заключены братия нашей Святой Лавры», – написал владыка.

Он отметил, что от него требовали, чтобы монахи вышли из Лавры, «чтобы сдать вас и ваших родных, в будущем для шантажа и проверок Службой безопасности Украины, чего я не сделал».

«Все обвинения – это полнейшая ложь. Лукавые свидетели, в том числе из братии, не могут мне поставить что-либо в обвинение», – заявил владыка и продолжил, что его адвокатов никто не слушает, а в корпусе, где он находится, «все политические заключенные». Подробней…

КИЇВ. Суддя відмовляється оголошувати повний текст ухвали щодо утримання в СІЗО митрополита Павла


Суддя Соломʼянського райсуду міста Києва Жовноватюк В.С. відмовляється оголошувати та надавати стороні захисту повний текст ухвали, якою було застосовано тримання під вартою відносно намісника Києво-Печерської Лаври митрополита Павла. Про це 18 липня 2023 року повідомив адвокат владики протоієрей Микита Чекман.

Протоієрей Микита зазначив, що оголошення повного тексту мало відбутись сьогодні о 16:00.

За інформацією від присутнього адвоката Поваляєва О.Б., він прибув у приміщення суду о 15:45, але вже декілька годин змушений чекати під кабінетом судді Жовноватюк В.С. Наразі вона зачинилась у своєму кабінеті.

«Адвокат очікує під дверима. Сподіваємось дочекатися оголошення повного тексту», — написав юрист.

ЗВЕРНЕННЯ ДУХОВЕНСТВА, ЧЕРНЕЦТВА, РІВНЕНСЬКОЇ ЄПАРХІЇ ДО КЕРІВНИЦТВА УКРАЇНИ, НАРОДУ


Нас, духовенство, чернецтво Рівненської єпархії, стурбували та обурили події, які розгорнулися у Солом‘янському суді Києва 14 липня 2023 року, де відбулося судилище над ієрахом Української Православної Церкви митрополитом Павлом.

Ми переконані, що рішення суду є повним беззаконням під прикриттям правосуддя. Без будь-яких підстав, через надумані причини, адже матеріали кримінального провадження вигадані та базуються виключно на телефонних розмовах митрополита Павла, які були записані без необхідного на те дозволу – ордера, православного ієрарха ув‘язнюють і визначають нереальних розмірів заставу у 33 мільйони гривень. Навіть вбивцям, корупціонерам та чорним трансплантологам в Україні призначають застави у значно менших розмірах. Подробней…

КИЇВ. Адвокат намісника Києво-Печерської Лаври відвідав митрополита Павла в СІЗО та розповів про стан його здоров’я


17 липня адвокат намісника Києво-Печерської Лаври протоієрей Микита Чекман відвідав митрополита Вишгородського і Чорнобильського Павла в СІЗО та розповів про стан його здоров’я та умови утримання. Про це повідомляє сторінка в телеграм адвоката.

Юрист зазначив, що митрополит Павел перебуває в корпусі, де утримують підозрюваних за статтями, які розслідує СБУ. Стан його здоров’я та умови утримання задовільні.

«Йому передають передачі для того, щоб надати все необхідне для перебування в СІЗО. Умови з утриманням абсолютно цивілізовані», — повідомив він.

Отець Микита подякував від імені владики усім за підтримку. Подробней…

КИЕВ. Адвокат рассказал подробности вручения митрополиту Павлу подозрения от СБУ


Юрист считает, что публикации СБУ «содержат сведения досудебного расследования, которые не являются доказанными фактами».

Адвокат Киево-Печерской лавры протоиерей Никита Чекман рассказал подробности вручения сотрудниками СБУ второго подозрения митрополиту Павлу.

По словам адвоката, 13 июля 2023 в 9:30 митрополит Вышгородский и Чернобыльский Павел прибыл в ГСУ СБУ, где состоялся его допрос в качестве свидетеля в другом уголовном производстве.

После завершения следственного действия в помещение прибыл другой следователь, расследующий дело по подозрению митрополита, и вручил сообщение о новом подозрении, а также ходатайство об изменении меры пресечения на содержание под стражей. Подробней…

КИЇВ. У свято апостолів Петра і Павла Предстоятель УПЦ звершив Божественну літургію у Вознесенському храмі на Деміївці (+відео)


12 липня, у день пам’яті святих первоверховних апостолів Петра і Павла, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у Свято-Вознесенському храмі на Деміївці у Києві.
Предстоятелю співслужили архієпископ Кіровоградський і Новомиргородський Миколай, архієпископ Білогородський Сильвестр, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, духовенство храму та гості у священному сані.

На малому вході Блаженніший владика нагородив настоятеля храму протоієрея Павла Кирилова орденом преподобних Антонія і Феодосія Печерських І ступеня. Отець Павло цьогоріч відзначає своє 60-річчя.

Після читання святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до пастви зі словом проповіді. Подробней…

Предстоятель УПЦ: ЗМІ воліють не помічати масштабів внеску УПЦ у справу захисту країни


Чиновники всіх рівнів перешкоджають служінню Української Православної Церкви, ЗМІ воліють не помічати величезного внеску УПЦ у справу захисту країни та масштабів допомоги, яку Церква надає постраждалим від війни. Про це сказав у інтерв’ю СПЖ Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Архіпастир зазначив, що серед супротивників Церкви існує «нерозуміння духовних процесів», пов’язаних із війною.

«Її (УПЦ – ред.) молитви вдень і вночі звучать у всіх обителях України, вдень і вночі підноситься до Престолу Божого молитва мільйонів православних України про мир, про припинення війни, – сказав Предстоятель. – І що ж відбувається паралельно із цим? Храми відбираються, закриваються, повсюдно розриваються договори про користування земельними ділянками, де відроджені та створені сотні православних Подробней…

КИЇВ. Предстоятель УПЦ звершив заупокійне богослужіння у роковини смерті Блаженнішого Митрополита Володимира (Сабодана)


5 липня, у дев’яті роковини з дня кончини Блаженнішого Митрополита Володимира (Сабодана, +2014), Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у Свято-Пантелеймонівському жіночому монастирі у Феофанії.

Богослужіння відбулось у головному храмі обителі – Пантелеймонівському соборі. Предстоятелю співслужили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, архієпископ Хмельницький і Старокостянтинівський Віктор, єпископ Переяслав-Хмельницький Діонісій, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, духовенство монастиря.

Подробней…

КИЇВ. Протоієрей Микита Чекман: Намагання опечатати корпуси Лаври Заповідником — самоправство


Правозахисник закликав правоохоронні органи не сприяти протиправним діям Заповідника та не ставати співучасниками злочину.

4 липня, Національний заповідник «Києво-Печерська лавра» намагався здійснити спробу опечатати деякі корпуси на території Нижньої Лаври. Про це повідомив адвокат обителі протоієрей Микита Чекман та назвав такі дії представників Заповідника незаконними, оскільки ще немає жодного рішення Суду.
«Наголошуємо, що Монастир як юридична особа ніколи не перешкоджав та не обмежував доступ представникам Заповідника, які відповідно до умов Договору здійснюють контроль за використанням майна. Однак вважаємо, що опечатування та обмеження доступу до корпусів є незаконним», — написав юрист та пояснив причини.
По-перше, зазначив він, Монастир не визнає одностороннього розірвання Договору, Подробней…

КИЇВ. Комісія Мінкульту протизаконно намагається опечатувати корпуси Лаври


Сьогодні в Києво-Печерську обитель Мінкульт направив комісію, щоб в антизаконний спосіб (оскільки суди ще тривають) продовжувати опечатувати корпуси монастиря.
Віруючі зібралися на молитовне стояння біля 69 корпусу. Сюди прийшли представники комісії та традиційно зібралося багато ЗМІ.

Пряму трансляцію з Лаври ведуть віруючі: https://instagram.com/pramykha/live/17848813188008331?igshid=OGIzYTJhMTRmYQ==

КИЇВ. У Неділю 4-ту після Пʼятидесятниці Предстоятель звершив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі (+відео)


2 липня, у Неділю четверту після Пʼятидесятниці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.

Богослужіння відбулось у храмі на честь преподобного Агапіта Печерського.
Предстоятелю співслужили єпископ Ірпінський Лавр , єпископ Бородянський Марк, духовенство обителі та гості у священному сані.

Після читання святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до пастви зі словом проповіді.

За словами Предстоятеля, є два види віри: віра розуму і віра серця. Подробней…

КИЇВ. У день пам’яті преподобного Онуфрія Великого Предстоятель УПЦ очолив святкове богослужіння у Феофанії (+відео)

25 червня, у Неділю третю після Пʼятидесятниці, день памʼяті преподобного Онуфрія Великого, у Свято-Пантелеймонівському жіночому монастирі у Феофанії відбулось урочисте богослужіння з нагоди тезоіменитства Предстоятеля Української Православної Церкви.

Божественну літургію у головному соборі обителі очолив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Предстоятелю співслужив сонм архієреїв Української Православної Церкви, духовенство монастиря і Києва та гості з єпархій УПЦ у священному сані.

За богослужінням молились ігумені та насельниці чернечих обителей УПЦ, сестри милосердя, духовенство з різних єпархій, паломники та парафіяни монастиря.

За Літургією помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. Предстоятель попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Блаженніший Митрополит Онуфрій висвятив у диякона випускника Київської духовної академії Макарія Капітанюка. Подробней…

КИЇВ. Предстоятелі та ієрархи Помісних Православних Церков вітають Блаженнішого Митрополита Онуфрія з Днем Ангела


25 червня, в день пам’яті преподобного Онуфрія Великого, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій святкує День свого Небесного Покровителя. Традиційно у зв’язку з цією святковою датою Предстоятелі Помісних Православних Церков та ієрархи з-за кордону надсилають Блаженнішому Митрополиту Онуфрію свої вітання. Відділ зовнішніх церковних зв’язків УПЦ опублікував фрагменти привітань від ієрархів Помісних Православних Церков.

Святіший Католікос-Патріарх всієї Грузії Ілія: “Св. Онуфрій нехай опікується за Вас перед Богом, щоб Господь і надалі щедро дарував Вам силу молитви, терпіння, смирення, любов, доброту, мудрість… Ви і так нагороджені всіма цими благодатями, але ті виклики, перед якими опинилися Україна, Ви і Ваша Церква вимагають особливих зусиль. Нехай Господь допоможе Вам у несенні цього тягаря і благословить миром!”

Святіший Патріарх Сербський Порфірій: “Від мого імені особисто, та від імені повноти Сербської Православної Церкви, надсилаємо Вам сердечні привітання та молитовні побажання з нагоди святкування пам’яті Вашого захисника перед Господом, Преподобного Онуфрія Великого. Впиваючись росою благодаті, яку Всеблагий Бог щедро виливає на вибраних Своїх, у дусі братерської любові та єдності в єдиній Чаші Тіла і Крові Господніх, підносимо ревні молитви до Його Подробней…

КИЇВ. У день Святої Трійці Предстоятель звершив богослужіння у Києво-Печерській Лаврі

4 червня, у день Святої Трійці, свято П’ятидесятниці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію та урочисту вечірню у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.

Святкове богослужіння відбулось у храмі на честь преподобного Агапіта Печерського.

Предстоятелю співслужили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, єпископ Бородянський Марк, духовенство Лаври та гості у священному сані.

Після читання Святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до пастви зі словом проповіді. Подробней…

Вітання Предстоятеля керуючому, духовенству, чернецтву та вірянам Харківської єпархії з 30-річчям прославлення в лику святих Собору новомучеників та сповідників землі Слобожанської


ЙОГО ВИСОКОПРЕОСВЯЩЕНСТВУ,
ВИСОКОПРЕОСВЯЩЕННІШОМУ ОНУФРІЮ,
МИТРОПОЛИТУ ХАРКІВСЬКОМУ І БОГОДУХІВСЬКОМУ
ДУХОВЕНСТВУ, ЧЕРНЕЦТВУ І ВІРЯНАМ ХАРКІВСЬКОЇ ЄПАРХІЇ

Ваше Високопреосвященство, Владико Онуфрій!
Дорогі отці, брати і сестри!

Сьогодні Українська Православна Церква молитовно вшановує пам’ять новомучеників Слобідського краю, які своїм життям сповідницьки засвідчили палку віру та відданість істині вчення Господа нашого Іісуса Христа в часи гонінь атеїстичної влади.

Минуле ХХ століття було для нашої Церкви часом великих випробувань. Можна без перебільшення сказати, що стояння у вірі Новомучеників і Сповідників можна порівняти з подвигом мучеників Древньої Церкви. Подробней…

Блаженнійший Митрополит Онуфрій: Люди грішать з двох причин: зі слабкості або ж через неправильне розуміння Бога

28 травня, у Неділю 7-му після Пасхи, святих отців І Вселенського Собору, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.

Недільне богослужіння відбулось у храмі на честь преподобного Агапіта Печерського.
Предстоятелю співслужили ректор Київських духовних шкіл архієпископ Білогородський Сильвестр, єпископ Бородянський Марк, єпископ Івано-Франківський і Коломийський Никита, духовенство обителі та гості у священному сані.

Після читання святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до вірян зі словом проповіді.

У своїй проповіді в неділю святих отців І Вселенського Собору Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів про те, чому важливо зберігати правильне розуміння Бога і чистоту Православної віри. Подробней…

КИЇВ. Предстоятель УПЦ очолив урочисте богослужіння з нагоди річниці Собору УПЦ у Феофанії

27 травня у Свято-Пантелеймонівському жіночому монастирі у Феофанії відбулося урочисте богослужіння з нагоди тридцять першої річниці Харківського Архієрейського Собору та першої річниці Собору Української Православної Церкви у місті Києві.
Божественну літургію у храмі на честь святого великомученика Пантелеймона очолив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Предстоятелю співслужили митрополит Васильківський Іоасаф, архієпископ Яготинський Серафим, архієпископ Білогородський Сильвестр, єпископ Переяслав-Хмельницький Діонісій, єпископ Вишневський Спиридон, єпископ Бородянський Марк, єпископ Бишівський Кирил, єпископ Івано-Франківський і Коломийський Никита, єпископ Дрогобицький Іаков, єпископ Гостомельський Аркадій, духовенство монастиря та гості у священному сані. За богослужінням молились ігумені чернечих обителей Української Православної Церкви. Подробней…

Ректор КДАіС архієпископ Сильвестр у річницю Собору у Феофанії про процеси, які відбувалися в Церкві і суспільстві після його рішень

Рік тому, 27 травня 2022 року, в Київському монастирі у Феофанії відбувся Собор Української Православної Церкви за участю єпископів, духовенства, ченців та мирян. У роботі Собору (особисто чи онлайн-форматі) взяли участь представники всіх єпархій УПЦ, у тому числі ті, що опинилися на тимчасово окупованих територіях.

У річницю Собору у Феофанії ректор Київської духовної академії і семінарії архієпископ Білогородський Сильвестр проаналізував його рішення та ті процеси, які протікали в нашій Церкві та українському суспільстві за останній рік.

Шлях до Собору Подробней…

КИЇВ. У день Вознесіння Господнього Предстоятель очолив святкове богослужіння у Флорівському монастирі


25 травня, у день свята Вознесіння Господнього, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у Свято-Вознесенському соборі Флорівського жіночого монастиря.
Предстоятелю співслужили вікарій Київської Митрополії єпископ Бородянський Марк, духовенство монастиря та гості у священному сані. За святковою Літургією молилась настоятелька Флорівської обителі ігуменя Євлампія, насельниці та прочани монастиря.

Після читання Святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до пастви зі словом проповіді.

За Літургією помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. Предстоятель попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому. Подробней…

КИЇВ. Підсумки Священного Синоду УПЦ від 23 травня 2023 року


23 травня під головуванням Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія у Свято-Пантелеймонівському монастирі у Феофанії міста Києва відбулось засідання Священного Синоду Української Православної Церкви.
Священний Синод мав міркування про відзначення 27 травня 2023 року тридцять першої річниці Харківського Архієрейського Собору та першої річниці Собору Української Православної Церкви, що відбувся у місті Києві. У зв’язку з цим, 27 травня у кафедральних соборах усіх єпархій Української Православної Церкви відбудуться подячні молебні. Відповідні молитовні тексти найближчим часом будуть надіслані в усі управління єпархій Української Православної Церкви та опубліковані на наших офіційних інформаційних ресурсах.

Також Синод оприлюднив Звернення з нагоди вказаних річниць, яке 28 травня, у неділю, буде виголошено під час Божественної літургії в усіх храмах та монастирях Української Православної Церкви.

У відповідь на рапорти Преосвященних архієреїв Синод утворив чоловічий монастир на честь пророка Божого Іллі у м. Вінниця, а також затвердив намісника Свято-Володимирівського чоловічого монастиря Чернівецько-Буковинської єпархії та настоятельку жіночого монастиря на честь Барської ікони Божої Матері у Вінницькій єпархії. Подробней…

Блаженніший Митрополит Онуфрій: Святитель Миколай допомагає навіть невіруючим людям

Блаженніший Митрополит Онуфрій у своїй проповіді в день пам’яті святителя Миколая Чудотворця розповів про сучасні чудеса угодника Божого.

«Праведні не вмирають, вони продовжують робити свої праведні та добрі справи, які вони звершували у своєму земному житті й сьогодні. І дуже великим і дивним прикладом цього є святитель Миколай, який названий чудотворцем, тому що він творив і творить багато дивних чудес», — сказав Предстоятель.

Блаженніший владика розповів про чудо, яке святитель звершив в радянські часи, допомігши невіруючим людям, які згодом стали православними християнами.

Була сім’я, чоловік і дружина, які жили в радянські часи та були комуністами, невіруючими людьми. Подробней…

БЕЛГРАД. Архієрейський Собор Сербської Православної Церкви закликав міжнародні інституції звернути увагу на порушення прав віруючих УПЦ


Священний Архієрейський Собор Сербської Православної Церкви, який проходив у Белграді з 14 по 20 травня 2023 року під головуванням Святішого Патріарха Порфирія, приділив увагу духовним та геополітичним наслідкам військового конфлікту в Україні. Про це йдеться в офіційному повідомленні на сайті Сербської Патріархії.

«Особливу увагу приділено темі страждань Української Православної Церкви, спричинених діями української влади у Києві, вилучення майна Церкви, її храмів та монастирів, вигнання ченців, переслідування окремих архієреїв та порушення фундаментальних прав і свобод віруючих, гарантованих міжнародними конвенціями», — йдеться у повідомленні за підсумками роботи Собору. Подробней…

Митрополит Феодосий: Вины не признаю!


Управляющий Черкасской епархией УПЦ митрополит Феодосий помещен под круглосуточный домашний арест, на него надели электронный браслет. СБУ ему инкриминирует В 7 ТОМАХ (!) разжигание межконфессиональной розни (ч.1, ст.161 УК Украины) и оправдание российской агрессии (ч.2 и ч.3 ст.436-2 УК Украины). Поводом к обвинению послужили проповеди архиерея и «создание в 2020 году сайта епархии по шаблонам РПЦ с использованием российского программного обеспечения». Вот они якобы разжигают и оправдывают. Дело передано в суд и в связи с этим владыка Феодосий записал обращение из заточения.

«Ознакомили с материалы дела – это семь томов! В которых изложены те интервью, которые я давал на протяжении последних 10 лет. В отношении жизни Украинской Православной Церкви, событий, которые происходили в жизни верующих людей Украины. Естественно, там много критики УПЦ КП, а впоследствии ПЦУ, много критики событий и явлений, который привели в итоге к тому, что мы имеем сейчас – к гонениям на Церковь.
Дело было возбуждено по доносам ряда людей, как сказано «потерпевших и свидетелей». Подробней…

КИЇВ. У Неділю про самаряниню Предстоятель УПЦ очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі

14 травня, у Неділю 5-ту після Пасхи, про самаряниню, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.

Богослужіння відбулось у храмі на честь преподобного Агапіта Печерського.
Предстоятелю співслужили архієпископ Білогородський Сильвестр, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, духовенство Лаври та гості у священному сані.

Після читання святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до пастви зі словом проповіді.

Першосвятитель розтлумачив Євангельське зачало дня, про те, що «Господь готовий дати кожній людині благодать живої води».

«Але лише та людина, яка живе згідно з Божественними законами, яка вклоняється Богу в дусі та істині, здатна вмістити в собі цю благодать, — сказав Блаженніший владика. — І ця благодать зробить нас щасливими». Подробней…

КИЇВ. Керуючий справами УПЦ зустрівся з делегацією Всесвітньої ради церков


11 травня з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія Керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Бориспільський і Броварський Антоній зустрівся з делегацією Всесвітньої ради церков. Про це повідомляє сторінка митрополита Антонія у фейсбуці.

До складу делегації ВРЦ увійшли: Генеральний секретар ВРЦ пастор Джеррі Піллей, голова Центрального комітету ВРЦ лютеранський єпископ Гайнріх Бедфорд-Штром, віце-голова Центрального комітету ВРЦ вірменський архієпископ Вікен Айказян, директор Комісії церков ВРЦ з міжнародних справ Пітер Прув, та керівник програми ВРЦ «Екуменічні відносини, віра і конституція» професор Василе-Октавіан Міхок.

У зустрічі також взяли участь Голова Юридичного відділу УПЦ протоієрей Олександр Бахов, заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ протоієрей Миколай Данилевич, співробітники ВЗЦЗ УПЦ протоієрей Василій Пріц та професор С. М. Бортник. Делегацію гостей супроводжує клірик Чернівецько-Буковинської єпархії протоієрей Миколай Попеску. Подробней…

ПОЧАЇВ. У Свято-Успенській Лаврі відбувся хресний хід з перенесенням мощів преподобного Амфілохія (відео)

Напередодні свята на честь преподобного Амфілохія, 10 травня, братія Почаївської Лаври та жителі Почаєва урочисто перенесли мощі святого в соборний храм обителі.

В урочистому хресному ході, який відбувся після вечірнього богослужіння в Успенському соборі обителі, участь взяли тисячі вірян.

Після перенесення мощей преподобного Амфілохія до Преображенського собору було звершено акафіст Воскресінню Христовому.

11 травня, в Почаївській Лаврі буде звершене святкове Всенічне бдіння з читанням акафісту преподобному Амфілохію.
12 травня, у день пам’яті святого, після пізньої Літургії у Преображенському соборі мощі преподобного будуть перенесені до Печерного храму, де вони перебувають завжди. Подробней…

КИЕВ. На стояние под Лаврой пришли представители Всемирного совета церквей


11 мая на молитвенное стояние УПЦ под Лаврой, которое возглавил митрополит Варсонофий, пришли представители делегации Всемирного совета церквей из Швейцарии, прибывшие в этот день в Киев.

К Нижней лавре пришли действующий глава ВСЦ и представитель пресвитерианской церкви ЮАР Джерри Пиллэй, лютеранский епископ Генрих Бедфорд-Штром и другие члены делегации.

Ранее Генрих Бедфорд-Штром заявлял, что делегация Всемирного совета церквей посетит Украину, чтобы «вести диалог с церквями, которые находятся в сложной ситуации, отмеченной внутренней напряженностью». Затем глава ВСЦ намерен посетить РФ.

СПЖ

КИЇВ. В єпархіях УПЦ молитовно вшанували пам’ять воїнів Другої світової війни, та загиблих Захисників України нашого часу


8-9 травня   у всіх регіонах України духовенство та віряни Української Православної Церкви помолилися за упокоєння душ полеглих воїнів, які в роки Другої світової війни захищали нашу землю від нацизму, а також тих військовослужбовців, які у наш час віддали свої життя, обороняючи Україну від російської агресії.

Митрополит Сумський і Охтирський Євлогій відвідав у м. Сумах центральне міське кладовище та пам’ятник Вічної Слави.

Архіпастир поклав квіти до меморіальних монументів та молитовно вшанував пам’ять Захисників та невинно убитих мирних жителів, які загинули у роки Другої світової війни та під час сучасної війни, яку Росія розпочала проти України.

З благословення митрополита Євлогія молитовне поминання воїнів та жертв воєнних дій відбулося у всіх благочиннях Сумської єпархії.

Так, у м. Білопілля благочинний Білопільського округу протоієрей Олександр Кривохижа відслужив панахиду та поклав квіти біля пам’ятника Захисникам.

8 травня архієпископ Хмельницький і Старокостянтинівський Віктор у співслужінні духовенства м. Хмельницького звершив заупокійну літію на міському військовому кладовищі за загиблими воїнами, які полягли на полі бою, захищаючи українську землю від ворогів у загарбницьких війнах минулого століття і сьогодення. Подробней…

КИЇВ. Предстоятель помолився разом із вірянами на молитовному стоянні у Києво-Печерській Лаврі

КИЇВ. Митрополит Климент про заяви Мінкульту щодо Лаври — ніяких прийомів-передач не було, ніхто нічого не підписував


У коментарі для ЗМІ голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ митрополит Ніжинський та Прилуцький Климент прокоментував роботу представників Міністерства культури на території Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

«Усі розмови в пресі навколо роботи так званої міністерської комісії, як і заяви самого Міністра культури, є вигадками та спекуляціями. Вже кілька тижнів по Лаврі ходять люди, які на камеру називають себе міністерською комісією. Вони оглядають будівлі, щось фотографують на власні мобільні телефони. Але жодних дій, які можна було б розглядати як процес прийому-передачі майна з балансу однієї організації на баланс іншої, ніхто не здійснював і не планує цього робити. Жодних документів представники монастиря, як і нацзаповідника, між собою не підписували. Жодних претензій, зауважень з боку Мінкульту висловлено не було, навпаки Подробней…

КИЇВ. Блаженнійший Митрополит Онуфрій розповів, у чому полягає вірність Богові (відео)


У своїй недільній проповіді Блаженніший Митрополит Онуфрій зазначив, що Бог від людини не чекає жодних декларацій, справжня вірність Богові полягає у виконанні Його заповідей.

«Вірність Богові у чому полягає? Не в декларації, коли я буду говорити багато, складно і заплутано, а в тому, щоб виконувати священні Божественні заповіти, які Бог подарував нам ради нашого спасіння, ради нашої користі», — підкреслив Предстоятель.

Він наголосив, що «Богові не треба нашого посту, нашої молитви, нашого колінопреклоніння, інших діл, а це потрібно нам». Подробней…

КИЇВ. У Неділю про розслабленого Предстоятель УПЦ очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі (відео)


7 травня, у Неділю 4-ту після Пасхи, про розслабленого, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.

Богослужіння відбулось у храмі на честь преподобного Агапіта Печерського.

Предстоятелю співслужили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, духовенство Лаври та гості у священному сані.

Після читання святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до пастви зі словом проповіді.

На сугубій єктенії піднесли до Господа особливі прохання про мир на українській землі і позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. У молитві після єктенії Предстоятель попросив у Бога Подробней…

Митрополит Антоній розповів про своє затримання, і чому його врешті решт відпустили (відео)


6 травня на одному із блокпостів при виїзді із Києва відбулося незаконне затримання Керуючого справами УПЦ митрополита Бориспільського і Броварського Антонія. Про подробиці цього інциденту митрополит Антоній розповів після Літургії у храмі в ім’я преподобного Агапіта Києво-Печерської Лаври.

За словами Керуючого справами УПЦ, сьогодні він повинен був звершити святкове богослужіння у Георгіївському ставропігійному монастирі смт Городниці Житомирської області. Близько 5:30, ієрарх виїхав з Києва.

«Я встиг доїхати тільки до першого КПП, там зупинили автомобіль, почали перевіряти документи водія, диякона Михаїла, потім перейшли до мене […] Подробней…

КИЕВ. Народный депутат Украины Артем Дмитрук: «Придет время, и УПЦ будет выигрывать все суды»

Пресс-служба УПЦ представляет интервью с народным депутатом Артемом Дмитруком.

– Совсем недавно Предстоятель УПЦ в комментарии для СПЖ обратился к верующим Церкви с призывом защищать святыни, в том числе и Киево-Печерскую лавру. В то же время среди верующих есть люди, которые считают, что Церковь недостаточно активна в отстаивании своих прав, что нужно проводить крестные ходы и чуть ли не акции протеста. Как это прокомментируете?

– Сейчас в стране война. Мы защищаем свою территорию, на нас напала Российская Федерация, у нас есть внешний враг. Мы не должны раскачивать, раскручивать внутренние проблемы. Блаженнейший Митрополит Онуфрий поступает очень мудро, он не хочет лишний раз будоражить общество, прихожан. Он очень аккуратно всегда высказывается, потому что понимает, насколько сейчас сложная ситуация. Мы все знаем, что УПЦ – это самая большая Церковь в Украине, с самым большим количеством прихожан. И сейчас «призови людей»… У нас последний крестный ход на сколько тысяч людей был?

– Сотни тысяч.

– Сотни тысяч людей. И все эти люди могут выйти на крестный ход, если Блаженнейший Онуфрий позовет. Он делает все правильно. Я больше скажу, именно правоохранители Подробней…

Блаженнійший Митрополит Онуфрій: «Нехай Господь, Який переміг смерть, допоможе і нам перемогти зло, щоб на нашій землі запанував мир»

1 травня Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій помолився разом з вірянами, які вже більше як місяць щодня збираються у Києво-Печерській Лаврі на молитовне стояння та звернувся до присутніх з Первосвятительським словом.
Після читання Акафіста Воскресінню Христовому Його Блаженство привітав усіх зі святом Христового Воскресіння.

«Це Празник життя, перемоги добра над злом. Нехай Господь, Який воскрес із мертвих, воскрешає наші душі для вічного життя, нехай наповнює їх Своїм дивним світлом, яке засяяло із живоносного гробу», — зазначив Блаженніший владика.

Архіпастир також поздоровив присутніх жінок з Днем Жінок-мироносиць: «Ваші чоловіки, ваші брати, ваші рідні хлопці зараз захищають нашу землю, наш народ, а ми тут молимося також за мир, за здоров’я, за владу, за військо, за народ, за нашу українську землю і разом куємо ту бажану перемогу. Нехай Господь, Який переміг смерть, допоможе і нам перемогти зло, щоб запанував на нашій землі мир». Подробней…

КИЇВ. У Неділю жон-мироносиць Предстоятель звершив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі


30 квітня, у Неділю третю після Пасхи, святих жон-мироносиць, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.
Святкове богослужіння відбулось у храмі на честь преподобного Агапіта Печерського.
Предстоятелю співслужили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, духовенство обителі та гості у священному сані.

Після читання святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до вірян зі словом проповіді.

На сугубій єктенії піднесли до Господа особливі прохання про мир на українській землі і позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. У молитві після єктенії Предстоятель попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив ієрейську і дияконську хіротонію. Священником став ієродиякон Парфеній (Маринич), студент II курсу магістратури Київської духовної академії. У диякона висвячений іподиякон Сергій Бервено, клірик собору на честь преподобних Антонія і Феодосія Печерських у Василькові.

Після відпусту Блаженніший владика привітав паству зі святом. Подробней…

Блаженнійший Митрополит Онуфрій висловив співчуття з приводу обстрілу російськими військами житлових будинків в Умані, Дніпрі та на Київщині


Українська Православна Церква висловлює щирі співчуття у зв’язку із цією страшною трагедією. Нехай Всемилостивий Господь упокоїть душі невинно вбитих в оселях праведних.

428-й день страшної, жорстокої війни проти України. Сьогодні вранці під час масованого російського повітряного удару ворог знову підступно влучив у житлові будинки в Умані, Дніпрі та на Київщині.

На превеликий жаль, є жертви. На даний час відомо про п’ятнадцятьох загиблих в Умані та двох у Дніпрі, серед яких і маленькі діти. Велика кількість постраждалих перебуває у лікарнях.

Українська Православна Церква висловлює щирі співчуття у зв’язку із цією страшною трагедією. Ця катастрофа забрала життя невинних людей і нанесла велику шкоду містам та громадам.

Співчуваємо рідним та близьким тих, хто загинув унаслідок цієї трагедії, та висловлюємо щирі слова підтримки всім, хто постраждав від цієї страшної події.

Нехай Всемилостивий Господь упокоїть душі невинно вбитих в оселях праведних. Підносимо свої сугубі молитви за одужання поранених та тих, хто залишився без домівки.

КИЇВ. Предстоятель УПЦ звершив освячення нових антимінсів


 26 квітня, у середу другої седмиці після Пасхи, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив чин освячення антимінсів у Свято-Пантелеймонівському жіночому монастирі у Феофанії, де знаходиться резиденція Предстоятеляє
Предстоятель прочитав особливі молитви, окропив підготовлені плати святою водою, помазав їх святим Миром та вклав часточки мощей святих.

Антимінс (грец. «замість престолу») – чотирикутний плат з шовкової або лляної матерії з зашитими часточками мощей, на якому звершується Таїнство Євхаристії. Освячення антимінсів звершує лише єпископ. Подробней…

КИЇВ. В єпархіях Української Православної Церкви помолились за жертв трагедії на ЧАЕС у 37-мі роковини

26 квітня увесь світ відзначив День пам’яті загиблих у радіаційних аваріях і катастрофах. З моменту Чорнобильської катастрофи – найбільшої за всю історію ядерної енергетики у світі – минув 37 рік. В Українській Православній Церкві вшанували героїв-чорнобильців молитвою.

Заупокійна літія за загиблими внаслідок аварії з благословення ректора Київської духовної академії і семінарії архієпископа Білогородського Сильвестра була відслужена в Київських духовних школах. За богослужінням помолилися за всіх, хто помер внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС у 1986 році.

“Заупокійне богослужіння нагадало про важливість пам’яті та поваги до тих, хто віддав своє життя за нашу безпеку та майбутнє. Ми повинні завжди пам’ятати про подвиг ліквідаторів та жертв Чорнобиля та шанувати їхню пам’ять”, – йдеться у повідомленні. Подробней…

БАЛАМАНД. Синод Антіохійської Церкви звернувся до світових лідерів у зв’язку з дискримінацією віруючих Української Православної Церкви

25 квітня Священний Синод Антіохійської Православної Церкви під головуванням Патріарха Іоанна Х провів свою 16-ту позачергову сесію в Баламанді, на яких члени Синоду висловили свою «солідарність із братами в Українській Православній Церкві, які потерпають від лихоліття війни та несправедливості релігійних переслідувань». Про це було повідомлено на офіційній сторінці у фейсбук Антіохійського Патріархату.

Зазначається, що члени Синоду «піднесли свої молитви за весь Православний світ, благаючи Воскреслого Господа захистити Свою Церкву від розколів й висловили свою солідарність із братами в Українській Православній Церкві, які потерпають від лихоліття війни та несправедливості релігійних переслідувань». Подробней…

КИЇВ. Митрополит Климент прокоментував заяву міністра Ткаченка про наміри перетворити монастир на центр народних промислів


Голова Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент прокоментували для ЗМІ заяву міністра культури України Олександра Ткаченка, що в Нижній Лаврі замість монастиря може розміститися центр народних промислів.

«Все, що відбувається сьогодні, навколо Лаври не має нічого спільного ні з законодавством України, ні з фундаментальними для будь-якого цивілізованого суспільства принципами прав людини. Однак міністр Ткаченко своїми щоденними заявами стрімко намагається довести, що дії міністерства також нічого спільного не мають і зі здоровим глуздом. Мені здається, суспільству сьогодні стає цілком Подробней…

КИЕВ. Блаженнейший Митрополит Онуфрий пришел на молитвенное стояние к Лавре


Митрополит Онуфрий вместе с верующими помолился на акафисте преподобным Киево-Печерским.

24 апреля Блаженнейший Митрополит Онуфрий пришел на молитвенное стояние под Киево-Печерскую лавру.

Предстоятель УПЦ вместе с верующими помолился на акафисте всем преподобным отцам Киево-Печерским. На кадрах видно, что Митрополит Онуфрий сначала стоит в одном подряснике. Затем, когда он сам читает акафист, Предстоятель надел епитрахиль.

Блаженнійший Митрополит Онуфрій: Вірити у Бога — це вручити себе в Його Святі руки та творить Божу волю


Блаженніший Митрополит Онуфрій у своїй проповіді в неділю Антипасхи розповів, що потрібно пізнавати Бога не лише розумом, а й довірити Йому все своє життя та виконувати Його Святу волю.

Архіпастир на прикладі увірування апостола Фоми розповів, до якої віри закликав Іісус Христос.

«Господь усіх нас назвав блаженними, тому, що ми не бачили Його своїми тілесними очима, не осязали Його рани, але ми увірували й намагаємося жити по Його святих законах. Віра полягає не лише у визнанні розуму, що Бог існує. Визнання Бога Подробней…

КИЕВ. Верующие Лавры причащались сегодня через решетку


Полиция, прибывшая после начала литургии, закрыла ворота, ведущие на территорию храма в честь иконы Божией Матери «Живоносный Источник».

21 апреля верующие УПЦ в Киево-Печерской лавре причащались Святых Христовых Таин через решетку.

Сегодня в храме в честь иконы Божией Матери «Живоносный Источник» в Киево-Печерской лавре престольный праздник. По этой причине на молитву в храм пришло большое количество верующих.

По словам послушника храма, после начала богослужения пришли правоохранители. Им не понравилось, что на литургию собралось много людей, и поэтому они приказали закрыть калитку, ведущую на его территорию.

Прихожане, которые не успели к началу богослужения, были вынуждены молиться за оградой храма. В конце литургии к ним вышли священники, чтобы поисповедовать и причастить всех желающих. Подробней…

КИЕВ. Студента семинарии, который вел прямой эфир из Лавры, задержала полиция


Михаила, без объяснения причин задержания, полицейские посадили в автомобиль и увезли в неизвестном направлении.

21 апреля студента Киевских духовных школ, который вел прямой эфир с территории Киево-Печерской лавры, задержала полиция.

Во время прямого эфира к Михаилу подошли сотрудники полиции и потребовали вывернуть карманы, чтобы проверить их содержимое.

Не найдя в его карманах ничего запрещенного, полицейские потребовали от Михаила сесть в их машину. Законное требование студента семинарии объяснить ему причину задержания было проигнорировано. Подробней…

22 Сентября 2023

21 Сентября 2023

Предыдущие новости...

Последние поступления

КИЕВ. Митрополит Антоний (ПАКАНИЧ): Несколько слов о благоговении

 

В начале Петрова поста самое время поговорить о такой немодной нынче добродетели, как благоговение.

Благоговение – это почтение, глубокое уважение к святыне, в том числе и к священному сану. Но часто ли мы видим его в наши дни?

Преподобный Никон Оптинский говорит: «Надо всё делать с благоговением. Иноку надо иметь и голос тихий, и поступь скромную. Не только делать, но и говорить надо со страхом Божиим, обдумывая каждое слово, прежде чем его произнести».

Не правда ли, сейчас мы крайне редко видим такое умонастроение? Даже среди некоторых священников.

Какой «тихий голос», какая «скромная поступь»? Страсть к митингам захватила многих. Сейчас, напротив, важно быть громогласным и широко шагающим, постоянно участвовать в какой-то борьбе. И, что самое характерное, нужно постоянно обличать архиереев и своих собратьев-священников в том, что они не так «борются за правду», как хотелось бы некоторым ниспровергателям.

Чтобы узнать, насколько духовен тот или иной проповедник, нет нужды даже проводить тонкий богословский анализ. Стоит всего лишь взглянуть на его речь. Ведь не обязательно быть доктором богословия, чтобы понять: никогда сквернословие, гневливые грубые речи, площадные выражения не бывают признаком духовности. Это и есть неблагоговение.

Конечно, из церковной истории мы знаем пророков и юродивых Христа ради, которые в своем высоком дерзновении могли жечь глаголом косные сердца людей, погрязших в житейской суете. Но для такого дерзновения нужно иметь внутреннее бесстрастие, буквально быть святым. Видим ли мы это у поборников? Увы.

Но и среди простых православных христиан насаждается мысль, что быть человеком духовным, благоговейным, в послушании духовенству – стыдно, что сейчас важнее те или иные мирские цели. Однако преподобный Ефрем Сирин говорит: «Не стыдись хранить благоговение в смиренном сердце, потому что развращающие тебя не принесут тебе пользы в день нужды». И это святое слово подвижника адресовано всем нам. Ведь «день нужды» настал. Церковь как преследовали, так и преследуют, и никакие заявления и «правильные» речи, тем более никакие нападки на архиереев и духовенство Ей не помогают, а наоборот – являются неотъемлемой частью преследования, уничтожения Церкви.

Тот же преподобный Ефрем указывает: «Благоговение производит мирное состояние, а мирное состояние рождает бесстрастие». Это то, чего сейчас всем так не хватает: благоговение, мирное состояние и бесстрастие. Бесстрастие ведь не равнодушие. Это высокое состояние ума и души, когда никакие эмоции не могут владеть нами, когда чистые от страстей сердце и разум слышат тихий глас Божий и следуют за ним.

Именно это, а не революции или уступки миру нужны нам сейчас. Другой преподобный, более близкий нам по времени, святитель Игнатий (Брянчанинов) так выражает эту мысль: «В церкви Божией должно сохранять всевозможные благоговение и порядок, как для славы Божией, так для собственной душевной пользы».

Итак, пребудем же в благоговении, отставим хотя бы на время поста всю мирскую суету и направим свои мысли к единому на потребу – к спасению наших душ.

Записала Наталья Горошкова

КИЕВ. Митрополит Антоний (Паканич) о псалме, помогающем искренне покаяться

Митрополит Антоний (Паканич) о псалме, помогающем искренне покаяться.

1-й псалом необыкновенен. Он наполнен множеством смыслов разных уровней, вмещает в себя мудрость человеческую и надмирную, относится к конкретным историческим событиям, периодам и выходит за их временные рамки, излагает общее и касается каждого. Помимо пророчества о Христе, которое Давид положил этим псалмом и продолжил в последующих, мы можем найти здесь и откровение о Предтече и Крестителе Господнем Иоанне, о пути спасения, о добре и зле:

«Блажен муж, который не ходит на совет нечестивых и не стоит на пути грешных и не сидит в собрании развратителей»

Миссия пророка Иоанна – приготовление пути Господу (Мал. 3:1), что подразумевает нравственное приготовление народа к пришествию Мессии. Подробней…

КИЕВ. Митр. Антоний (Паканич): Нельзя говорить о Боге без благоговения

Об иконописи и богословии без Бога.


Время от времени нам на глаза попадаются довольно странные «творения» художников, которые считают себя иконописцами. Их всех, при разности изображений, объединяет одно – гипертрофированное стремление к самовыражению. Но то, что может быть похвально в светском искусстве, в иконописи часто дает довольно противоречивые результаты. Ведь икона – это образ Божий, писать который следует с огромным благоговением и самоотречением.

Чем больше в иконописце смирения и чем меньше самости, тем лучше. Потому все художественные эксперименты в области иконописи должны иметь известные рамки, быть художественно обоснованными. А вот самовыражение и иконопись не очень совместимы. Ведь либо мы изображаем образ Божий, либо самовыражаемся, т. е. буквально – выражаем сами себя. И это большой соблазн – выдать за икону свои фантазии, свое искаженное греховным несовершенным сознанием ложное представление о Всевышнем. Подробней…

КИЕВ. Митр. Антоний (Паканич): Как бороться с одной из самых опасных страстей?

Одна из самых опасных страстей – уныние. Уныние парализует волю, разум, отрезает все желания, а главное – лишает сердце радости, без которой душа задыхается.

Есть много причин, почему уныние одолевает человека. Одна из основных – чувство жалости к себе. Важно отслеживать саможаление и убивать его на корню. «Еще младенцами должно разбивать и сокрушать их о камень» (Пс. 136:9), – сказано в Псалтири о злых помыслах. Потому что, распространившись, они захватывают человека в плен, из которого освобождения может и не быть.

«Грех, живущий в нас, – корень и источник всех грехов, – есть самость или самолюбие», – поучал свт. Феофан Затворник. «Первородные дщери его саможаление и самоугодие». Подробней…

МОСКВА. Патриарх Кирилл дал совет как воцерковлять неформальную молодежь

Нельзя на новоначального возлагать устав афонского монастыря, считает Предстоятель.

Нужно очень бережно относиться к молодым людям, впервые переступающим церковный порог, считает Святейший Патриарх Московский и всея Руси Кирилл. Об этом Предстоятель Русской Православной Церкви сказал в ходе онлайн-беседы с участниками IX Международного фестиваля «Вера и слово», отвечая на вопрос иерея Павла Островского из Одинцовской епархии. Подробней…

КИЕВ. Митр. Антоний (Паканич): Почему уединение от людей опасно?

Как правило, люди уходят от общества – социально изолируются – по одной причине. Из-за гордыни.

Конечно, речь не идет о тех, кто почувствовал призыв Божий посвятить свою жизнь исполнению монашеских обетов.

Безусловно, человек сам никогда не признает внутренней гордости, он будет называть множество разных причин и поводов: это и непонимание со стороны близких, и разочарование в людях, и отсутствие справедливости в мире и прочее.

Гордецы бросают работу, семью, забывают о своих прямых обязанностях, закрываются в домах и перестают взаимодействовать с миром. Некоторые еще и дают отсылки к святым отшельникам, мол, они, как и святые, не поняты этим миром.

Но святые – это избранные Богом светочи, они никогда не допускали мысли о своей святости. Уединение было продиктовано совершенно иными мотивами. Подробней…

КИЕВ. Архиеп. Иона (Черепанов): «Я думаю, что у Церкви хорошее будущее. Наша задача – помочь молодым людям прийти в Церковь»


Мирная беседа в уютном Ионинском монастыре проходила в небольшой чайной, выйдя из которой ты попадаешь в удивительным мир, созданный, в том числе, и стараниями Владыки Ионы. Гость «Православной жизни» – архиепископ Обуховский, глава синодального отдела УПЦ по делам молодежи, настоятель Ионинского монастыря Иона Черепанов. 

– Некоторые епископы и митрополиты считают, что им не нужно находиться в социальных сетях и вообще предпочитают изолироваться от жизни в Интернете. Вы же невероятно активны в Фейсбуке. Почему? Для чего это нужно?

– Честно говоря, ответить на этот вопрос сложно. Я думаю, что каждый выбирает участвовать или не участвовать в соцсетях по своему усмотрению. Всё-таки большинство архиереев у нас уже достаточно пожилого возраста, и период их взросления пришелся на то время, когда ещё ни о каких соцсетях речь не шла. Подробней…

Архимандрит Мелетий (Шаповалов). Между страхом и верой


Война, политические распри, нападки на Церковь, пандемия коронавируса… Не жизнь, а поле боя. Как выстоять, когда кажется, что никакого просвета?

Увы, но подобные мысли в нынешних реалиях посещают каждого. И чем больше испытаний, тем тяжелее искать в себе силы им противостоять. «Но я же верующий, а легче не становится», — досадует человек на исповеди. Самое сложное — объяснить человеку, что вера — это не аптечная таблетка, которая избавит от всех бед, желательно, через 15 минут после приема. Еще важнее — человека не обидеть, иначе терзания и сомнения закончатся духовной бурей, после которой люди часто сбиваются с намеченного Господом пути. Подробней…

«Паломница-4»: в чью честь бывают салюты в монастырях

Дмитрий СКВОРЦОВ Ещё месяц назад, на презентации своего киноцикла Оксана Марченко призналась, что иде-4я паломничества по монастырям – не её собственная. На это было ей наставление ангела. Я подозревал, что она имеет в виду, какого-то ангельски чистого человека. Два имени позже я ей назвал, но не угадал. Теперь подозреваю ещё одного очень хорошего человечка. При встрече попытаюсь ещё раз.

Наверное, поэтому и назвала Оксана себя в 4-й серии «Паломницы» маловерной, что сама не готова была ещё поверить в чудеса, с которыми столкнулась по сюжету. Подробней…

КИЕВ. Митрополит Антоний: Нужно избегать тех, кто отделился от Церкви, кто поднял руку на Церковь

В сложные времена для Церкви важным и укрепляющим является пример тех христиан, которые несли свой мученический подвиг во времена гонений. Особенно близкими для многих стали новомученики и исповедники, пострадавшие во времена советских гонений.

Сегодняшние притеснения верующих и священнослужителей перекликаются с методами советских времен. Горький опыт ничему не учит. Люди не перестают сражаться с Богом по глупости и гордыне.

Одним из ярких примеров истинного служения Богу является святитель Лука Крымский, дух которого не сломили ни ссылки, ни угрозы, ни слежка, ни клевета.

Выпавшие ему испытания только укрепили его веру, а запугивания не заставили отказаться от обетов, данных Богу, отречься от Истины и Церкви. Подробней…

Предыдущие поступления...