Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

БЕЛГРАД. Патріарх Сербський Порфирій виступив із заявою на підтримку Української Православної Церкви


28 березня на офіційному сайті Сербської Православної Церкви була опублікована заява Предстоятеля Сербської Православної Церкви у зв’язку з останніми подіями навколо Української Православної Церкви загалом і Києво-Печерської Лаври зокрема. Про це повідомляє сайт ВЗЦЗ.

Патріарх Порфирій від імені Архієрейського Синоду Сербської Православної Церкви заявив, що «Українська Православна Церква є, як відомо, єдиною канонічною і законною Православною Церквою в Україні і водночас найбільшою релігійною організацією в цій країні». Сербський Предстоятель підкреслив відмінність УПЦ від ПЦУ, яка «не має навіть найелементарніших атрибутів церковності, визнається лише чотирма Православними Церквами, які за кількістю своїх віруючих становлять дуже малий відсоток у православному всесвіті». Проте, кількість вірян не є суттєвою, оскільки на думку Патріарха Порфирія, Церква або є Церквою, або ні, адже «розчерком пера» не може «нелегальна парасинагога стати Церквою». Подробней…

ІВАНО-ФРАНКІВСЬК. Сльозогінний газ та бійка. Рейдери в балаклавах штурмом захопили храм УПЦ на честь Різдва Христового (відео, оновлено)


28 березня агресивно налаштовані радикали захопили кафедральний собор Івано-Франківської єпархії УПЦ. Молодики у балаклавах викурювали газом священників і вірян з храму Різдва Христового.

На Facebook-сторінці Івано-Франківської єпархії велася пряма трансляція з місця подій. На відео видно, що єпископ Івано-Франківський і Коломийський Никита, духовенство і віруючі знаходяться на території собору. Водночас тут зібрався натовп радикалів у кількості приблизно 200 осіб. Віруючі УПЦ молилися, тоді як радикали, серед яких було видно людей в облаченні, виголошували погрози на адресу віруючих і кричали: «Геть московського попа!» Подробней…

КИЇВ. Блаженнійший Митрополит Онуфрій закликав усіх вірних молитися за Києво-Печерську Лавру (відео)

Блаженніший Митрополит Онуфрій у своїй проповіді 26 березня в Києво-Печерській Лаврі підкреслив, що світ живе молитвами, а не багатослів’ям. Предстоятель закликав усіх до молитов разом з братією обителі.

Першосвятитель подякував усім вірним за спільну молитву та закликав молитися разом з братією Києво-Печерської Лаври й надалі.

«Дякую вам за те, що ви прийшли сьогодні помолитися разом з нами, і закликаю до молитви — хто як може і де може й надалі. Хто може прийти до братії сюди в обитель — помоліться тут з братією. Хто цього не може зробити, нехай молиться в іншому місці. Молитва не знає простору, і якщо ми будемо на всякому місці просити Бога, то Бог нас почує», — сказав Блаженніший владика.

Він нагадав, що чиновники хочуть 29-го березня припинити договір на користування спорудами між Лаврою та державним заповідником: «Я прошу ваших святих молитов, щоб ми випросили Бога, щоб Господь дозволив нам і надалі перебувати у цій Святій обителі, щоб братія, яка підняла Лавру з руїн і зробила її такою красивою, як ми сьогодні бачимо, могла тут знаходитися і молитися Богові». Подробней…

КИЇВ. У четверту неділю Великого посту Предстоятель УПЦ очолив Божественну літургію на площі у Києво-Печерській Лаврі (+відео)


26 березня, у Неділю четверту Великого посту, преподобного Іоанна Ліствичника, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив урочисте богослужіння на площі біля Хрестовоздвиженського храму Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Блаженнішому владиці співслужили намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, архієпископ Баришівський Віктор, єпископ Вишневський Спиридон, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, єпископ Скадовський Веніамін та духовенство Лаври. Зі своїм архіпастирем молились тисячі вірян Української Православної Церкви. Подробней…

Звернення Священного Синоду УПЦ до Президента України Володимира Зеленського


Вельмишановний Володимире Олександровичу!

Звертаємось до Вас як глави Української держави, громадянами якої ми є, з надією, що наш голос буде почутий.

Українська Православна Церква, до якої належить багато мільйонів наших співгромадян, завжди виховувала і виховує паству любити свою Батьківщину, бути достойними громадянами своєї держави та гідно виконувати свої громадянські обов’язки. З початком вторгнення Російської Федерації на територію України наша Церква першою серед інших релігійних організацій рішуче засудила цю військову агресію і закликала своїх вірян стати на захист рідної землі. Велика кількість парафіян Української Православної Церкви нині перебуває у лавах Збройних Сил України та інших військових формувань. Силами парафій і монастирів надається матеріальна допомога військовослужбовцям, вимушеним переселенцям та іншим категоріям населення, які опинились у важких обставинах. Не припиняються поїздки наших священнослужителів із гуманітарними вантажами в міста і села, що особливо постраждали від війни. Позиція Української Православної Церкви є незмінною: ми відстоюємо територіальну цілісність і суверенітет нашої Держави та рішуче засуджуємо російську військову агресію проти України. Подробней…

КИЕВ. Собравшиеся под Офисом президента иерархи УПЦ рассказали, что просят личной встречи с Владимиром Зеленским


«Члены Синода написали обращение к президенту Владимиру Зеленскому и хотят ему лично объяснить сложившуюся ситуацию, какой она есть на самом деле. Данное обращение является очень важным для священного Синода УПЦ и дальнейшие действия Синода зависят от того насколько адекватно руководство государства отреагирует на позицию миллиона верующих УПЦ»,- заявил руководитель Синодального информационно-просветительского отдела владыка Климент.

Отметим, что на данный момент представители церкви во главе с ее предстоятелем митрополитом Онуфрием стоят на улице под Офисом президента. Примут их или нет — неизвестно.

Политика Страны

КИЇВ. Предстоятель УПЦ та члени Священного Синоду прибули до Офісу Президента України (пряма трансляція)


Члени Священного Синоду Української Православної Церкви на чолі з Блаженнішим Митрополитом Онуфрієм прибули до Офісу Президента України з метою донести до керівництва держави позицію Української Православної Церкви. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Пряма трансляція з місця подій також доступна на офіційній сторінці УПЦ у фейсбуці за посиланням:  https://fb.watch/jnZp4yvC8M/

КИЇВ. Розпочалось засідання Священного Синоду Української Православної Церкви


20 березня у резиденції Предстоятеля УПЦ на території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври розпочалося засідання Священного Синоду Української Православної Церкви.

Засідання очолює Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Під час роботи Священного Синоду архієреї розглянуть поточні питання з життя Церкви.

Про підсумки засідання Священного Синоду читайте незабаром на нашому сайті.

Блаженнійший Митрополит Онуфрій: Силою Чесного і Животворящого Хреста нехай Господь зруйнує всю силу, яка повстає проти правди Божої (відео)


Звертаючись до вірян під час Літургії у Неділю третю Великого посту, Хрестопоклонну, Блаженніший Митрополит Онуфрій закликав молитися, щоб Господь дарував братії Києво-Печерської Лаври Свою милість залишитися у святій обителі і продовжувати у ній подвиг молитви.

Предстоятель наголосив, що саме наша Церква будувала Києво-Печерську Лавру, а також відбудовувала її після закриття обителі у ХХ столітті.

Людям, які хочуть відібрати Лавру, за словами Блаженнішого владики, слід було б збудувати щось своє.

“Я прошу вас, дорогі брати і сестри, щоб ми стали на молитву, щоб ми підняли руки і піднесли свої молитви за нашу Україну, нашу батьківщину, за владу, за воїнство і за весь наш народ, щоб Господь благословив усіх нас миром. Особливо помоліться за братію святої обителі, за владику намісника, щоб Господь подарував їм милість залишитися на цьому місці і продовжувати тут той подвиг, який люди не бачать, але який приносить всім користь — подвиг молитви за свою землю, за свою батьківщину, за свій народ”, – звернувся до пастви Першосвятитель. Подробней…

Митрополит Антоній: Ми захищаємо не будівлі, а свою віру

КИЕВ. Иерерахи УПЦ провели пресс-конференцию в связи с предписанием властей покинуть Лавру до 29 марта

Наместник Киево-Печерской Лавры митрополит Павел, управляющий делами УПЦ митрополит Антоний и руководитель Синодального информационно-просветительского отдела УПЦ владыка Климент провели пресс-конференцию, в ходе которой заявили, что 20 марта УЦП проведет Синод на котором решат как Церковь будет действовать в ответ на предписание властей покинуть территорию Киево-Печерской Лавры до 29 марта.

«Мы не знаем, что произойдет в Лавре 29 марта, но мы знаем настроения наших верующих, которые будут защищать свои святыни. Нам говорят, что сюда могут прийти люди, которые настроены враждебно против нас, люди которые воюют Подробней…

КИЇВ. Намісник Лаври з братією записали відеозвернення до народу та влади України

10 березня стало відомо про лист керівництва Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» на адресу Києво-Печерської обителі з вимогою про виселення ченців зі стін православної святині.

У зв’язку з обставинами, що склалися навколо Києво-Печерського монастиря, Намісник Києво-Печерської Лаври з братією звернулися до українського народу і влади зі зверненням, де нагадали про відродження древньої обителі з 1988 року після закриття обителі, яке відбулося рівно 62 роки тому в часи безбожної влади.

«Дякуємо Господу за Його велику милість, що Він сподобив нас жити у Святій Успенській Києво-Печерській Лаврі, — відзначив владика Павел. — За тих людей, які допомагали та допомагають нам зберегти святиню для сучасників та нащадків. Ми прийшли сюди, щоб присвятити своє життя служінню Богу в молитві та служінні людям. У найважчі часи випробування для нашої держави ми молимося, щоб Господь зберіг Україну для нас. Подробней…

КИЇВ. Митрополит Павел: Ми виселятись з Лаври не будемо!


Звернення митрополитів УПЦ Павла, Варсонофія та Володимира щодо «комісії» із державного Заповідника, яку сьогодні без жодних документів і попереджень вони зустріли на території Ближніх печер.

Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел сказав, що влада змушує «молитись так, щоб Господь явив чудо». Ніяких законних підстав для виселення монахів з Лаври немає. Це Святиня світового значення. І закликав усіх християн молитись, «бо цього потурання не можна вже терпіти. Всю Україну віруючу не зможуть позбавити громадянства». Протизаконних дій священики УПЦ терпіти не будуть!

«Українці не дозволять, щоб міністр Ткаченко просто так, своїм Указом, виселив монахів з обителі, за 10 днів! Потрібно піднімати світову спільноту», — додав вінницький митрополит Варсонофій.

Митрополит Володимир згадав юні роки, коли у радянські часи вперше побавив печерський монастир. У тому стані – те плюндрування, зруйнування. І зусиллями братії та намісника Павла обитель знову стала духовною перлиною – серцем нашого народу. А те що коїться зараз – біль крізь сльози.

Одна з парафіянок також згадала участь своєї родини у відновленні святині та висловила обурення. «Це святиня народу, як можна її забирати в народа України, сказати «це наше – ми описуємо це і забираємо»? Подробней…

Митрополит Антоній: У нас є захист — це Господь Бог!

Блаженніший Митрополит Онуфрій: Молімось, щоб Бог змінив думки людей, які хочуть, щоб братія покинула свою обитель


«Сьогодні, дорогі брати і сестри, згустилися хмари над святою обителлю», — сказав Блаженніший Митрополит Онуфрій у своїй проповіді в день Собору преподобних отців Києво-Печерських. Предстоятель попросив молитов у пастви, «щоб Господь поміняв думки тих людей, які хочуть, щоб братія покинула святу обитель, щоб тут далі горіла лампада молитви».

«Ми одержали листа від Заповідника про те, що вони відмовляються далі з нами підписувати договір про оренду приміщень. Це означає, що ми повинні покинути Лавру, звільнити її», — розповів Першосвятитель.

Блаженніший владика зазначив, «що далі буде, ми не знаємо, але ми знаємо одне — ця Лавра була побудована вірними нашої Церкви, нашою Церквою. Іншої тоді не було. Потім вона прийшла в занепад в період радянської влади, коли був войовничий атеїзм і ми отримали груду розвалин у 88-му році. І знову наша Церква відбудувала цю святу обитель. І ми вважаємо, що це несправедливо не давати нам дозвіл служити в цьому святому місці».

Архіпастир попросив у пастви молитов. Подробней…

КИЇВ. Тисячі вірян на чолі з Предстоятелем відзначили пам‘ять усіх святих Києво-Печерської Лаври (відео)


12 березня, у Неділю другу Великого посту, свято Собору всіх преподобних Києво-Печерських, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив урочисте богослужіння у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.

Божественну літургію планували звершити на площі біля Ближніх печер Лаври, оскільки жоден з доступних храмів монастиря не зміг би вмістити усіх парафіян та паломників. Однак через негоду довелось звершити богослужіння у Хрестовоздвиженській церкві. Попри холод тисячі вірян Української Православної Церкви молились на площі перед Хрестовоздвиженським храмом, де Предстоятель звершував Літургію.

Блаженнішому владиці співслужили намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Білоцерківський і Богуславський Августин, митрополит Могилів-Подільський і Шаргородський Агапіт, митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, митрополит Володимиро-Волинський і Ковельський Володимир, митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон, митрополит Львівський і Галицький Філарет, митрополит Черкаський і Канівський Феодосій, митрополит Конотопський і Глухівський Роман, митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, Подробней…

Митрополит Павел о выселении монахов из Киево-Печерской Лавры

ЧЕРКАССЫ. Митрополиту Феодосию инкриминируют еще одну уголовную статью


Митрополит Феодосий заявил, что ему могут инкриминировать еще одну статью, так как следствие по существующему подозрению рассыпается.

В ближайшее время следствие может вручить подозрение митрополиту Черкасскому и Каневскому Феодосию по ст. 436, ч. 2 УК Украины. Об этом иерарх заявил во время проповеди, опубликованной пресс-службой епархии в YouTube.

«Статью о политической неблагонадежности они подтверждают следующим фактом. На сайте Черкасской епархии они где-то нашли внизу привязку к сайту Московской Патриархии. И хотя невозможно зайти через эту ссылку на сайт патриархии, потому что все сайты, которые находятся в РФ, они заблокированы. Но ведь факт такой был, а значит митрополит Феодосий коллаборант, сепаратист и подходит под статью 436, часть 2, – иронически говорит архиерей. – Поскольку 161 рассыпается у них в руках. Вот мне говорят, что в ближайшее время мне могут вручить подозрение уже по этой статье, а она грозит подозреваемому до 8 лет лишения свободы с конфискацией имущества». Подробней…

КИЇВ. У Неділю Торжества Православ‘я Предстоятель очолив святкове богослужіння у Києво-Печерській Лаврі (+відео)


5 березня, у Неділю першу Великого посту, Торжество Православ’я, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив урочисте богослужіння у храмі на честь преподобного Агапіта Печерського у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.

Перед Божественною літургією Блаженніший владика очолив особливий молебень, який звершується лише у першу неділю Великого посту.

Неділя Торжества Православ’я пов’язана з VII Вселенським Собором 787 року, який встановив у Православній Церкві шанування ікон після тривалого періоду іконоборства. Саме ж свято виникло у 843 році і було присвячене остаточній перемозі над єрессю іконоборства. Тим самим в Церкві закінчився період формулювання православного вчення про Христа, а ікона проголошена наочним свідченням реальності Боговтілення. З тих пір відзначати Торжество Православ’я стали в першу неділю Великого посту, так як найперше його святкування у 843 році припало саме на цей день. Особливе богослужіння цієї неділі - чин Торжества Православ’я, основа якого була закладена у ІХ столітті, потім доповнювалось та змінювалось аж до ХХ століття. Постійними складовим чину, які зберігаються і зараз, є проголошення Православної віри, вічної пам’яті її проповідникам і захисникам та многоліття усім членам Церкви. Подробней…

КИЇВ. Предстоятель УПЦ звершив читання покаянного канону у чотирьох монастирях Києва (відео)


У перші дні Великого посту Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій прочитав Великий покаянний канон у чотирьох монастирях Києва. Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ підготував відеоогляд з Києво-Печерської Лаври, Покровського, Флорівського та Пантелеймонівського жіночих монастирів.

Згідно з церковним уставом, Великий канон преподобного Андрія Критського читається під час повечір’я у понеділок, вівторок, середу та четвер першого тижня Великого посту. Святий Андрій є автором початкового тексту канону, але до його створення доклали зусиль ще декілька християнських письменників. Великим канон названий і за незвичайну для цього жанру об’ємність (близько 250 тропарів), і за поетичну досконалість, богословську висоту і зворушливість зображених почуттів.

27 лютого, у понеділок першої седмиці Великого посту, Предстоятель очолив Велике повечір’я з читанням Покаянного канону у храмі на честь преподобного Агапіта Печерського у Києво-Печерській Лаврі. За богослужінням співали змішаний митрополичий хор та хор Київської духовної академії і семінарії під керівництвом архімандрита Романа (Подлубняка).

Завершивши читання канону, Блаженніший владика розповів пастві про те, як і для чого піст був встановлений Богом ще в Раю. Архіпастир нагадав, що приклад посту показав нам Господь наш Іісус Христос, коли молився в пустелі 40 днів і ночей, а потім здолав три спокуси диявола. Предстоятель звернув увагу слухачів на те, що Господь відбивав ці спокуси, цитуючи Святе Письмо. Подробней…

КИЇВ. Благословення Блаженнішого Митрополита Онуфрія на Великий піст

Возлюблені во Христі брати і сестри!

Божою милістю, в цей важкий для всіх нас рік ми наблизились до початку святого Великого посту. Великий піст, який за кількістю днів називають Чотиридесятницею, призначений для нашого виправлення та вдосконалення. Це час молитовної зосередженості та кропіткої праці над своїм духовним життям, час, коли затихає все зовнішнє, даючи розкритися внутрішньому. «Піст зводить людину на небеса, ставить перед Христом і вводить у спілкування зі святими», — повчає святитель Іоанн Златоуст.

В цьому році, починаючись в складних умовах війни, піст має не пригнічувати нас, а навпаки — підбадьорювати на шляху до радості Світлого Воскресіння Христового. Вступаючи у дні святої Чотиридесятниці, пам’ятатимемо, що піст — не мета, Подробней…

КИЇВ. Предстоятель УПЦ очолив вечірню та чин прощення у Києво-Печерській Лаврі

26 лютого, у Неділю сиропусну, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив вечірню та чин прощення у храмі на честь преподобного Агапіта Печерського Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.
Вечірнє богослужіння розпочалось з урочистої зустрічі Предстоятеля.

Разом з Блаженнішим владикою молились намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, вікарні архієреї Київської єпархії та духовенство Лаври.

Блаженніший Митрополит Онуфрій прочитав особливі молитви з проханням до Господа про благословення на Великий піст.

Потім Предстоятель звернувся до пастви зі словом проповіді. Архіпастир дав настанови вірянам щодо необхідності прощення та посту.

Блаженніший владика побажав кожному добре потрудитись під час посту в утриманні тілесному і духовному, насамперед – від поганих думок, почуттів, бажань – щоб у радості і сповненими благодаті Святого Духа зустріти Христове Воскресіння. Подробней…

ЖИТОМИР. У Прощену неділю Предстоятель УПЦ звершив святкове богослужіння у Преображенському соборі


26 лютого, у Неділю сиропусну, спомин Адамового вигнання з Раю, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у Спасо-Преображенському кафедральному соборі Житомира.

Предстоятелю співслужили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, архієпископ Бучанський Пантелеімон, архієпископ Городницький Олександр, архієпископ Баришівський Віктор, архієпископ Білогородський Сильвестр, архієпископ Рівненський і Острозький Пимен, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, єпископ Бишівський Кирил, духовенство собору, Житомирської єпархії та гості у священному сані. Подробней…

КИЇВ. Предстоятель УПЦ освятив приділ у столичному храмі Світлописаного образу Пресвятої Богородиці

23 лютого, у четвер сирної седмиці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій освятив новий приділ у храмі Світлописаного образу Пресвятої Богородиці у Дарницькому районі міста Києва.

Новий престол освятили на честь мученика Віктора Коринфського.

Приділ – це «храм у храмі», частина храму з власним вівтарем та престолом. Традиція освячувати приділи склалася для особливого вшанування святих або дванадесятих свят та з практичною метою – другий престол дозволяє за необхідності звершити у храмі ще одну Літургію. Подробней…

ЧЕРКАСИ. Митрополит Черкаський і Канівський Феодосій розповів про дії правоохоронних органів щодо нього (відео)


20 лютого відбувся допит митрополита Черкаського і Канівського Феодосія у Черкаській окружній прокуратурі, після якого Соснівський районний суд обрав владиці міру запобіжного заходу у вигляді особистого зобов’язання. Підтримати керуючого єпархією прийшли православні черкащани, спілкуючись з якими владика заявив, що не погоджується з висунутими обвинуваченнями та подякував віруючим за підтримку. Про це повідомляє YouTube-канал єпархії.

Митрополит Феодосій, зазначив що ті, хто прийшов цього дня його підтримати, зробили це згідно з покликом серця й з власної ініціативи та подякував за те, що вони «не мене прийшли захистити сюди, а Православ’я на Черкащині». Подробней…

КИЇВ. У Києво-Печерській Лаврі відбулися чергові збори представників єпархіальних юридичних відділів УПЦ


21 лютого з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі відбулося зібрання представників єпархіальних юридичних відділів Української Православної Церкви.

Участь у зібранні взяв Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній.

Під час свого звернення він підкреслив, що сьогоднішні збори представників юридичних відділів проходять у надскладний час для нашої Церкви і нашої Української держави. Подробней…

ЧЕРКАССЫ. Суд избрал меру пресечения митрополиту Феодосию


Суд в Черкассах принял решение отпустить иерарха УПЦ под личное обязательство.

20 февраля 2023 года Сосновский районный суд избрал меру пресечения митрополиту Черкасскому Феодосию в виде личного обязательства. Об этом «Суспільному» сообщила спикер Черкасской областной прокуратуры Богдана Кулик.

Таким образом суд удовлетворил ходатайство прокурора, который просил для митрополита Феодосия наиболее мягкую меру пресечения в виде личного обязательства. Подробней…

ЧЕРКАСИ. СБУ оголосила підозру митрополиту Феодосію

У СБУ зазначили, що зібрано «беззастережні докази» вини ієрарха УПЦ у розпалюванні міжконфесійної ворожнечі.

СБУ повідомила про підозру митрополиту Черкаському і Канівському Феодосію. Про це повідомила пресслужба СБУ на своєму офіційному сайті.

Підозру архієрею УПЦ оголосили за ст. 161 КК України (порушення рівноправності громадян залежно від їхньої расової, національної, релігійної приналежності, релігійних переконань, інвалідності та інших ознак).

У СБУ зазначили, що під час обшуку в приміщенні єпархії та за місцем проживання митрополита було виявлено телефони, комп’ютерну техніку, друковані матеріали та інші докази, які «підтверджують злочині дії архієрея». Подробней…

КИЇВ. У Неділю про Страшний суд Предстоятель очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі


19 лютого, у Неділю м’ясопусну, про Страшний суд, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у храмі на честь преподобного Агапіта Печерського у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.
Предстоятелю співслужили намісник Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Золотоніський Іоанн, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк та духовенство обителі.

Після читання святкового зачала Євангелія Предстоятель звернувся до пастви зі словом проповіді.

За Літургією помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; Подробней…

Митрополит Феодосій: Я не жалкую ні про одне слово, яке сказав на телебаченні чи у підтримку гнаного духовенства

19 лютого, в Неділю про Страшний суд, митрополит Черкаський і Канівській у своїй проповіді в Архангело-Михайлівському кафедральному соборі м. Черкаси розповів, що проти нього відкрито кримінальне провадження та 20 лютого викликають на допит. Про це повідомляє пресслужба Черкаської єпархії.

Митрополит Феодосій, відповідаючи на запитання віруючих “Що відбувається?”, зазначив: «Ви знаєте, що ми послідовно підтримували всіх священнослужителів та архієреїв УПЦ, на яких був тиск, на яких відкривали кримінальні справи, яким підкидували так звані речові докази. Далеко ходити не треба, ми всі знаємо як прапор “новоросії” підкинули у Красногірський Золотоніський монастир при обшуку, додумалися!» Подробней…

Блаженнійший Онуфрій: Коли людина втратить здібність прощати, світ знищить сам себе (відео)


Церква нагадує нам перед постом про Страшний суд, тому що постом і молитвою людина робить себе здатною до жертовного служіння, яке Господь вимагає від кожного з нас. Про це Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій сказав у своїй проповіді в Неділю м’ясопусну.

Предстоятель зазначив, що на Страшному суді Бог не запитає у людини, чи вона постилася, молилася і чи била вона поклони. Тому, на перший погляд, нагадування Церкви перед Великим постом про Страшний суд є нелогічним.

Втім Архіпастир пояснив, що Церква нагадує нам сьогодні про Страшний суд зовсім не випадково. Подробней…

Митрополит Павел: «Тільки любов Божа береже і спасає людину»


Напередодні великого свята Стрітення Господа Бога і Спаса нашого Іісуса Христа митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел очолив всенічне бдіння у храмі в ім’я прп. Агапіта Печерського. Перед богослужінням Намісник Києво-Печерської Лаври удостоїв послушників обителі права носіння підрясників.

У сам святковий день перед початком Божественної Літургії митрополит Павел звершив Чин освячення свічок, після чого вони були окроплені святою водою.

Після євангельського читання Намісник Лаври звернувся до численних віруючих зі словом проповіді, в якому розповів про подію Стрітення Господнього і яке значення вона має для кожного з нас. Подробней…

Звернення Предстоятеля до учасників щорічних Зборів військового духовенства Української Православної Церкви


Ваше Високопреосвященство! Возлюблені у Господі отці й браття!

Вітаю вас з початком роботи зборів військового духовенства Української Православної Церкви!

Насамперед хочу подякувати тим пастирям, які у нинішній час всенародної біди, спричиненої військовою агресією Російської Федерації, звершують духовно-пастирську опіку наших вірних у Збройних Силах та інших військових формуваннях України. Сьогодні наша Свята Церква переживає надзвичайно важкі випробування, проте священнослужителі продовжують нести слово Христове туди, де проливається кров, де сльози та відчай переповнюють серця, де українські воїни мужньо і самовіддано звершують своє жертовне служіння — в зону бойових дій. Наші пастирі молитвою і хлібом насущним допомагають обездоленим жителям зруйнованих населених пунктів Донбасу, Харківщини та півдня України, втілюючи в життя Євангельський приклад милосердного самарянина. Священнослужителі нашої Подробней…

Слово Блаженнішого Митрополита Онуфрія до учасників Першого Зібрання західноєвропейського духовенства Української Православної Церкви


Ваше Преосвященство, дорогий владика Веніамін!
Ваші Високопреподобія і Преподобія, дорогі отці!

Сердечно вітаю вас з Першим Зібранням західноєвропейського духовенства Української Православної Церкви, на якому ви будете обговорювати пастирські питання щодо опікування нашими вірянами, які проживають закордоном.

Війна Російської Федерації проти України і пов’язана з цим масова еміграція закордон українців, серед яких є значна кількість наших вірних, поставили перед нашою Церквою нові пастирські виклики. В нових умовах, що склалися, ми соборно прийняли низку рішень, які мають ціллю створити можливості для більш ефективного служіння нашої Церкви Богу і людям на цьому історичному етапі. Серед цих Подробней…

КИЇВ. Звернення братії Києво-Печерської Лаври всім монастирям Помісних Православних Церков


Ваші Високопреосвященства, Преосвященства,
всечесні отці, матушки ігумені, брати та сестри!

Ми, священноначаліє та братія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, у цю страшну годину військового лиха та важких випробувань для українського народу змушені звернутися до вас з проханням молитов за мир у нашій державі, а також про захист від переслідувань, гонінь та дискримінації православних християн Української Православної Церкви, котрі зараз звершуються в Україні.

Українська Православна Церква з 1990 року має самостійність і незалежність у своєму управлінні й устрої та є найбільшою релігійною конфесією в Україні за кількістю громад та віруючих. Сьогодні з великим болем доводиться констатувати ті факти, що за закликами керівництва нової альтернативної «Православної Церкви України» в державних органах відмовляють у реєстрації статутів та змін до статутів Подробней…

КИЇВ. Українська Православна Церква направила звернення в ООН щодо дискримінації прав громадян України за релігійною ознакою


Митрополит Київський і всієї України Онуфрій направив звернення до керівництва Організації Об’єднаних Націй: Генеральному секретарю пану Антоніу Гутеррешу та його заступниці пані Аміні Дж. Мохаммед, радниці ООН з питань запобігання геноциду Пані Еліс Вайріму Ндеріту.

«З лютого 2022 року Україна живе в умовах повномасштабної війни. В цю страшну годину воєнного лиха та надзвичайно важких випробувань хочемо просити вас звернути увагу на грубе порушення права на свободу совісті та віросповідання в Україні, яке полягає в порушенні прав та дискримінації православних християн Української Православної Церкви (УПЦ)», — йдеться у зверненні.

У документі звернули увагу на незалежний статус УПЦ, на те, що найбільша конфесія України, яка з перших днів засудила збройну агресію Росії проти українського народу та «разом з мільйонами українців інших конфесій стала на захист цілісності та суверенітету України, надає масштабну допомогу усім постраждалим від війни, багато вірян УПЦ зі зброєю в руках захищають свою Батьківщину». Подробней…

КИЇВ. У Неділю про Закхея Предстоятель звершив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі


29 січня, у Неділю 33-ту після П’ятидесятниці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у храмі на честь преподобного Агапіта Печерського у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.

Предстоятелю співслужили намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Баришівський Віктор, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, гості у священному сані та духовенство монастиря.

Після читання святкового зачала Євангелія Предстоятель звернувся до пастви зі словом проповіді.

За Літургією помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. У молитві після сугубої єктенії Предстоятель попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому. Подробней…

КИЇВ. Братія Лаври звернулась до всіх вірних Ураїнської Православної Церкви

Ми, священноначаліє та братія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, у цю страшну годину військового лиха та надзвичайно важких випробувань для України звертаємося до всіх вірних чад УПЦ.

З великим болем доводиться констатувати ті факти, що не зважаючи на те, що за українським законодавством «усі релігії, віросповідання та релігійні організації є рівними перед законом; встановлення будь-яких переваг або обмежень однієї релігії, віросповідання чи релігійної організації щодо інших не допускається», ми зазнаємо утисків в своїй діяльності та релігійному житті. Зокрема: проводяться обшуки, порушуються кримінальні справи, вводяться санкції, блокуються банківські рахунки, створюються всілякі перешкоди звершенню богослужінь, незаконно та насильно захоплюються храми, в інформаційному просторі лунають погрози та поливання брудом.

У найбільших храмах Києво-Печерської Лаври ми тепер не маємо права звершувати богослужіння, а саме: у повністю відреставрованому нами Трапезному храмі та буквально піднятому нами з руїн Успенському соборі — найбільшій міжнародній Православній святині. Подробней…

БОРИСПІЛЬ. У Неділю після Богоявлення Предстоятель очолив святкове богослужіння у Покровському соборі міста


22 січня, у Неділю 32-гу після П’ятдесятниці, після Богоявлення, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у Покровському кафедральному соборі Борисполя.

Предстоятелю співслужили намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Білоцерківський і Богуславський Августин, митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, митрополит Черкаський і Канівський Феодосій, митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, архієпископ Баришівський Віктор, архієпископ Білогородський Сильвестр, єпископ Переяслав-Хмельницький Діонісій, єпископ Згурівський Амвросій, єпископ Вишневського Спиридон, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній, гості у священному сані, духовенство собору та єпархії. Подробней…

КИЇВ. У день Богоявлення Предстоятель звершив Літургію у Києво-Печерській Лаврі та освятив води Дніпра (відео)


19 січня, у день Святого Богоявлення, Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Іісуса Христа, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у храмі на честь преподобного Агапіта Печерського Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Предстоятелю співслужили намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Баришівський Віктор, архієпископ Білогородський Сильвестр, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, гості у священному сані та духовенство монастиря.

На малому вході Блаженніший архіпастир нагородив насельника Лаври архімандрита Аврамія (Лотиша) правом носіння другого наперсного хреста. Подробней…

Предстоятель УПЦ звернувся до керівництва РФ: Заради Христа припиніть вбивати наших людей (відео)


15 січня Блаженніший Митрополит Онуфрій висловив співчуття усім постраждалим внаслідок бомбардувань Дніпра 14 січня та звернувся до керівництва Російської Федерації з закликом припинити вбивати українців.
«Звертаюся до керівництва Російської Федерації та прошу: Заради Христа перестаньте стріляти в наших людей. Бог нам подарував життя, не треба забирати його у нас, бо тому, хто забирає чуже життя, такою ж мірою буде відміряно від Бога — він втратить своє життя. Навіть за одну краплю крові доведеться відповідати перед Богом. Тому, заради Христа, перестаньте стріляти в наших людей, вбивати їх! Господь створив нас не для того, щоб вбивати один одного, а для того, щоб ми мирно жили один з одним. Ми діти одного Отця і Бог хоче, щоб ми терпіли один Подробней…

ЧЕРНІВЦІ. У Неділю перед Богоявленням Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив Літургію в кафедральному соборі


15 січня, у Недiлю 31-шу після П’ятидесятниці, перед Богоявленням, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну лiтургiю у Свято-Духівському кафедральному соборі Чернівців.

Предстоятелю співслужили голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ митрополит Чернівецький і Буковинський Мелетій, архієреї, духовенство єпархії та гості у священному сані.

Після читання святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до буковинської пастви зі словом проповіді.

За Літургією помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. У молитві після сугубої єктенії Предстоятель попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому. Подробней…

ПОЧАЇВ. Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив святкове богослужіння у Почаївській Лаврі


12 січня, у післясвято Різдва Христового, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у Свято-Успенській Почаївській Лаврі.

Святкове богослужіння відбулось в Успенському соборі обителі.

Предстоятелю співслужили голова Церковного суду УПЦ митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор, голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ митрополит Чернівецький і Буковинський Мелетій, митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій, намісник Лаври митрополит Почаївський Володимир, ректор Почаївської духовної семінарії архієпископ Шумський Іов, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, єпископ Івано-Франківський і Коломийський Никита, духовенство обителі і гості у священному сані.

За Літургією помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; Подробней…

ВОЛОДИМИР-ВОЛИНСЬКИЙ. Предстоятель УПЦ звершив святкове богослужіння у Зимненському монастирі


11 січня, у день пам’яті мучеників 14 тисяч немовлят від Ірода у Віфлеємі убитих, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію в Успенському Соборі Святогірського Зимненського ставропігійного жіночого монастиря.

Предстоятелю співслужили митрополит Володимир-Волинський і Ковельський Володимир, вікарії Київської єпархії єпископ Ірпінський Лавр та єпископ Бородянський Марк, гості обителі у священному сані та духовенство монастиря. За богослужінням молилась настоятелька обителі ігуменя Стефана (Бандура) зі сестрами обителі.

У молитві після сугубої єктенії Предстоятель попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених та дарував мир Україні. Подробней…

Архієпископ Сільвестр: Українське церковне питання може бути вирішене лише на всеправославному рівні

Інтерв’ю ректора Київських духовних академії та семінарії архієпископа Білогородського Сильвестра для dialogtut.org.


— Владико, зараз багато говорять про те, що УПЦ перебуває в розколі, незаконно відокремившись від московського патріархату. Як можна прокоментувати таке твердження?

— Давайте відразу визначимося з вихідними даними. Зрозуміло, що негативний досвід часто породжує упередження до обговорюваної теми. А поняття, якими ми оперуємо, тлумачаться тенденційно.

Взяти, до прикладу, поняття «розкол». Здавалося б, усі ми розуміємо, про що йдеться. Однак багатовікова історія Церкви знає таку кількість різної форми церковних розмежувань, що відразу розібратися в них не так-то й просто. Не всяке церковне розмежування є розколом. Подробней…

КИЇВ. Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив святкове богослужіння у Голосіївському монастирі (відео)

9 січня, у день пам’яті апостола первомученика і архідиякона Стефана, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив святкове богослужіння у Покровському Голосіївському чоловічому монастирі.

За Божественною літургією у головному храмі монастиря Предстоятелю співслужили архієпископ Фастівський Даміан, архієпископ Іванківський Кассіан, намісник обителі єпископ Ворзельський Ісаакій, єпископ Згурівський Амвросій, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, духовенство монастиря та гості у священному сані.

На малому вході Блаженніший владика возвів у сан архідиякона насельника обителі ієродиякона Миколая. Подробней…

Різдвяне послання Предстоятеля Української Православної Церкви


Різдвяне послання Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія архіпастирям, пастирям, чернецтву і всім вірним чадам Української Православної Церкви

Сердечно поздоровляю всіх Вас, боголюбиві архіпастирі й пастирі, благочестиві іноки та інокині, дорогі брати й сестри, з великим празником Різдва по плоті Господа Бога і Спасителя нашого Іісуса Христа.

Різдво Христове — це велике Свято, наповнене тихою радістю, яку принесла на землю велика Божественна любов. «Бог є любов» (1 Ін. 4, 8), яка наповнена миром, радістю і блаженством. Однією із властивостей Божественної любові є те, що любов не може замикатись сама в собі, любов завжди відкрита, вона хоче, щоб інші були причасниками її блаженства. Саме заради цього Божественна любов створила людину: Бог, наш Творець і Создатель, восхотів, щоб ми, люди, стали причасниками того блаженства, радості й миру, якими наповнена Божественна природа. Подробней…

КИЇВ. Блаженнійший Митрополит Онуфрій очолив архіерейську хіротонію єпископа Аркадія (Демченко)


4 січня, у день пам’яті святої великомучениці Анастасії Узорішительниці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у храмі на честь преподобного Агапіта Печерського у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.
За Літургією сонм архієреїв на чолі з Предстоятелем звершили хіротонію архімандрита Аркадія (Демченка) у єпископа Гостомельського, вікарія Київської митрополії. Священний Синод обрав нового єпископа на останньому засіданні 20 грудня 2022 року.
Предстоятелю співслужили намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополити, архієпископи та єпископи УПЦ, духовенство обителі та гості у священному сані. Подробней…

КИЇВ. Предстоятель УПЦ очолив хіротонію єпископа Веніаміна (Волощука) для парафій УПЦ за кордоном (відео)


3 січня , у день пам’яті святителя Петра, митрополита Київського і всієї Русі, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій у співслужінні архієреїв УПЦ звершив Божественну літургію та єпископську хіротонію у храмі на честь преподобного Агапіта Печерського Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.
Новим єпископом Української Православної Церкви став клірик Чернівецько-Буковинської єпархії архімандрит Веніамін (Волощук). Він рукопокладений у єпископа Боярського, вікарія Київської митрополії. Владика Веніамін нестиме послух керуючого парафіями Української Православної Церкви за кордоном. Наречення нового єпископа відбулось напередодні у Феофанії.

Перед початком Божественної літургії, за якою відбулась архієрейська хіротонія, звершили особливий чин. Кандидат у єпископський ступінь священства виголосив сповідання віри та дав обітниці берегти Передання Церкви. Потім диякон виголосив многоліття Предстоятелю, архієреям, церковному народу та ставленику. Подробней…

КИЕВ. Последняя служба в Верхней Лавре

КИЇВ. Звіт Керуючого справами Української Православної Церкви за 2022 рік

ЗВІТ
КЕРУЮЧОГО СПРАВАМИ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ
ЗА 2022 РІК

2022 рік став одним із найскладніших в новітній історії Української Православної Церкви. Усі ми, українці, проходимо тяжкі випробовування через військову агресію Росії проти України. Попри це, у поточному році Українська Православна Церква продовжувала свідчити істину віри Христової в сучасному світі.

І. Визначні події

У році, що минає, найбільш знаковими подіями в житті Української Православної Церкви стали: Собор Української Православної Церкви, Собор єпископів Української Православної Церкви, 1034-та річниця Хрещення Русі, а також 30-ліття відродження Київської духовної академії.

Собор Української Православної Церкви Подробней…

Відкрите звернення Священного Синоду УПЦ до Президента України Володимира Зеленського


Відкрите звернення
Священного Синоду Української Православної Церкви
до Президента України Володимира Зеленського
від 20 грудня 2022 року

Вельмишановний Володимире Олександровичу!

Українська Православна Церква має понад тисячолітню історію. З часів хрещення рівноапостольного князя Володимира, саме наша Церква стояла біля витоків української державності. Злети творчої думки, науки та високого мистецтва були пов’язані з її благотворним освітнім та виховним впливом. У найбільш критичні періоди буття нашого народу Свята Церква була тією силою, яка зберігала його ідентичність та давала наснагу підійматися з колін і рухатися далі. Численні приклади цього ми бачимо зі сторінок історії за часів монгольської навали, литовсько-польської доби, козаччини, радянського періоду і до сьогодні. Подробней…

КИЇВ. ПІДСУМКИ Священного Синоду Української Православної Церкви від 20 грудня 2022 року

20 грудня в дистанційному режимі під головуванням Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія відбулось підсумкове засідання Священного Синоду Української Православної Церкви. 

На засіданні Синоду були підбиті підсумки діяльності Української Православної Церкви у 2022 році.

Було зазначено, що 2022 рік став одним із найскладніших в новітній історії Української Православної Церкви. 24 лютого 2022 року розпочалась збройна агресія Російської Федерації проти України, що принесла на українську землю смерть та руйнування. На превеликий жаль, за час збройного протистояння є загиблі серед священнослужителів та чернецтва нашої Церкви, зруйновано багато храмів та монастирів Української Православної Церкви. Подробней…

Блаженнійший Митрополит Оніфрій: У неправди немає сили (відео)


«Ми не повинні поступатися неправді, навіть якщо її будуть сповідувати багато людей». Про це сказав Блаженніший Митрополит Онуфрій у своїй проповіді в день пам’яті прп. Іоанна Дамаскіна.

Розповівши про житіє святого подвижника, Архіпастир зазначив, що він сьогодні «для нас приклад того, як людина повинна мужньо хранити істину та не поступатися неправді, навіть якщо її будуть сповідувати багато людей».

Першосвятитель підкреслив: «у неправди немає сили, у неправди є смерть».

Натомість, за словом Архіпастиря, «в істині є життя. Ми повинні любити життя і триматися його. Хранити чистоту Святої Православної віри». Подробней…

КИЇВ. Блаженнійший Митрополит Онуфрій очолив престольне свято Миколаївського храму Покровського монастиря


19 грудня, у день пам’яті святителя Миколая чудотворця, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну лiтургiю у Миколаївському соборі Покровського жіночого монастиря Києва.

Предстоятелю співслужили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Фастівський Даміан, єпископ Вишневський Спиридон, єпископ Бородянський Марк, духовенство монастиря і гості у священному сані.

За богослужінням молилась настоятелька Свято-Покровського монастиря ігуменя Калісфенія та сестри обителі. Подробней…

КИЇВ. Повідомлення Керуючого Київською єпархією Блаженнішого Митрополита Онуфрія на річних зборах


Вітаю вас, дорогі владики, шановні отці, матушки ігумені, брати і сестри на щорічних зборах духовенства, чернецтва і мирян Київської єпархії. Милістю Божою, ми сьогодні зібрались разом у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі. Під час зібрання спробуємо обговорити актуальні питання сьогодення, проаналізувати нашу роботу та почути думки один одного.

Минулі два роки, через карантинні обмеження, наші зібрання проходили в обмеженому складі, за участю лише вікарних архієреїв, благочинних і настоятелів храмів. Радий тому, що цьогоріч є можливість запросити на єпархіальні збори кліриків храмів та мирян нашої єпархії.

Сьогодні на Єпархіальних зборах присутні 472 особи.

Зважаючи на кількість учасників зборів, можна констатувати, що для ухвалення рішень Єпархіальних зборів кворум є. Подробней…

КИЇВ. Предстоятель УПЦ очолив хіротонію архімандрита Іоанна (Терновецького) в єпископа Ізюмського (+фото, відео)


27 листопада, у Неділю 24-ту після П’ятидесятниці, день пам’яті святого апостола Филипа, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у храмі на честь преподобних Антонія і Феодосія Печерських у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.

За богослужінням ієрархи УПЦ на чолі з Предстоятелем звершили архієрейську хіротонію архімандрита Іоанна (Терновецького) у єпископа Ізюмського, керуючого Ізюмською єпархією. Нового архієрея обрав для цього служіння Священний Синод УПЦ на останньому засіданні 23 листопада. Подробней…

Митрополит Мелетий об обыске: «Нас просто пытаются загнать в ПЦУ»


Правящий архиерей Черновицкой епархии митрополит Мелетий рассказал о беспределе СБУ при обысках в епархии.

25 ноября в управлении Черновицко-Буковинской епархии и Николаевском соборе был проведен обыск силами СБУ Черновцов и Киева. Начался он в 7 утра, а закончился только в 7 вечера. Тем не менее еще в разгар обысков, около 14 часов, на ресурсах СБУ уже появилась информация с абсурдными обвинениями в адрес епархии, на основе которых митрополита Мелетия (он также занимает пост главы ОВЦС УПЦ) обвинили в госизмене. О сути обвинений СПЖ написал в тот же день. Подробней…

ЗАЯВА Священного Синоду Української Православної Церкви від 23 листопада 2022 року


Понад 270 днів триває повномасштабна війна Російської Федерації проти України. З першого дня вторгнення російських військ Українська Православна Церква засудила цю війну та послідовно виступає за збереження суверенітету, незалежності і територіальної цілісності України. Наші віряни, з Божою допомогою та молитвами своїх одновірців, мужньо захищають Батьківщину у лавах Збройних сил України та інших військових формуваннях. Ми радіємо перемогам наших військових, спостерігаючи, як відновлюється життя у звільнених містах і селах. Водночас з глибоким болем продовжуємо отримувати звістки про загибель наших захисників і цивільних громадян. Вічна пам’ять усім жертвам цієї страшної війни! Подробней…

КИЇВ. СБУ розпочала обшуки в Києво-Печерській лаврі


22 листопада співробітники СБУ розпочали обшуки в Києво-Печерській лаврі. Про це повідомляє Telegram-канал «Политика Страны».

Telegram-канал «Инсайдер UA» зазначає, що силовики шукають в обителі зброю та «дивляться, чи не ховаються на території Лаври ДРГ».

Нагадаємо, СБУ відкрила кримінальне провадження з приводу відео з виконанням пісні «Звон плывет над Россиею» в одному з храмів Лаври.

У Києво-Печерській лаврі заявили, що священника, який перебував у храмі під час виконання пісні, усунули від звершення Божественної літургії. Подробней…

ТІРАНА. В Албанській Церкві вчергове відмовилися визнати «ПЦУ» та закликали скликати Собор Предстоятелів


15 листопада Албанська Православна Церква вчергове висловила свою незгоду з процесом дарування автокефалії «ПЦУ» Константинопольським Патріархом та звернулась до глави Фанару з проханням скликати Собор предстоятелів Помісних Православних Церков з цього питання. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на грецький портал romfea.gr.

В Албанській Церкві наголосили, що надання української автокефалії не принесло ані миру, ані єдності, а наслідки цього рішення були «несприятливими для всього Православ’я». Подробней…

КИЇВ. У Неділю 22-гу після П’ятидесятниці Предстоятель очолив Божественну літургію в Києво-Печерській Лаврі (+відео)


13 листопада, у Неділю 22-гу після П’ятидесятниці, день пам’яті преподобних Спиридона і Никодима, просфорників Печерських, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію в Успенському соборі Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Предстоятелю співслужили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Бучанський Пантелеімон, архієпископ Баришівський Віктор, єпископ Костянтинівський Паїсій, єпископ Бородянський Марк, духовенство обителі та гості у священному сані.

На малому вході Блаженніший Митрополит Онуфрій возвів єпископа Костянтинівського Паїсія у сан архієпископа. Подробней…

КИЕВ. В УПЦ прокомментировали обвинения в адрес митрополита Ионафана


Митрополит Климент рассказал, почему митрополит Ионафан спокойно воспринял подозрение от СБУ.

Митрополит Нежинский и Прилукский Климент, председатель Информационно-просветительского отдела УПЦ, прокомментировал известие о вручении митрополиту Тульчинскому Иоанафану уведомления о подозрении по ч. 2 ст. 161 («нарушение равноправия граждан в зависимости от их религиозных убеждений»), сообщает LB.ua.

По его словам, митрополит Ионафан воспринял подозрение спокойно, он уверен в своей невиновности. «В случае полного и непредвзятого расследования его (митрополита Ионафана, – Ред.) невиновность будет доказана. Он неоднократно заявлял об этом. Следует отметить, что в последнее время такие производства несколько раз открывались по той же статье Уголовного кодекса, на основании публичных заявлений должностных лиц, политиков и даже представителей различных конфессий, в которых содержались неприкрытые оскорбления и дискриминация верующих УПЦ за их религиозные убеждения», – отметил иерарх УПЦ. Подробней…

СВЯТОГІРСЬК. “Тонни любові” від Почаєва, Рівного, Сум, Ніжина, Харькова, Дніпра — Святогірській Лаврі. В обитель продовжує надходити допомога


28 жовтня у Свято-Успенську Святогірську Лавру прибули грузи з Рівненщини, від Свято-Успенської Почаївської Лаври та Свято-Духівьского скита, з Сумської та Ніжинської єпархій, Дніпра та Харкова. “Тоннами любові” назвали доставлену допомогу в Святогірській обителі.
«Їхали двадцять годин та здолали 1300 км», – розповів секретар Рівненської єпархії протоієрей Віктор Земляний. Фура з причепом привезла понад 30 тонн гуманітарного вантажу.

Вантаж вдалося зібрати в рекордний термін — лише за 10 днів. Збір гуманітарної допомоги пройшов з благословення архієпископа Рівненського і Острозького Пимена та з ініціативи настоятеля Катеринівського храму у м. Здолбунів протоієрея Олександра Єгорова. Подробней…

АЛЕКСАНДРИЯ. СБУ сообщила об обысках в Александрийской и Кировоградской епархиях

В СБУ рассказали об очередных обысках в епархиях УПЦ.
Сотрудники СБУ провели обыски у иерархов и представителей Александрийской и Кировоградской епархий.

В СБУ сообщили о проведении обысков у руководства и представителей Кировоградской и Александрийской епархий. Сообщение об этом разместили на официальном сайте СБУ.

Обыски проходили в зданиях епархиальных управлений, а также «по местам проживания фигурантов».

«По данным спецслужбы, отдельные представители этой общины причастны к распространению идей, посягающих на территориальную целостность Украины и разжигание религиозной розни», – говорится в сообщении. Подробней…

КРОПИВНИЦКИЙ. СБУ провела обыск у митрополита Кировоградского и Новомиргородского Иоасафа

Представители СБУ устроили обыск в доме управляющего Кировоградской епархией.

26 октября 2022 года сотрудники СБУ провели обыск у митрополита Кировоградского и Новомиргородского Иоасафа (Губеня), сообщает gre4ka.info.

Информации о том, в рамках какого криминального производства проводились следственные действия, нет. На официальной Facebook-странице СБУ Кировоградской области данные об обыске также отсутствуют.

В пресс-службе Кировоградской епархии на просьбу прокомментировать событие сослались на тайну следствия. «Это тайна следствия, поэтому комментировать нельзя эти события», – заявил пресс-секретарь епархии протодиакон Иоанн. Подробней…

ТУЛЬЧИН. Собор єпархії висловив повну довіру правлячому архієрею — митрополитові Іонафану


20 жовтня у кафедральному соборі єпархії Різдва Христового відбулось зібрання духовенства Тульчинської єпархії Української Православної Церкви, яке заявило про повну довіру митрополитові Іонафану і закликало паству не вірити неправдивим байкам у змі про Церкву і її душпастрирів.

Парафіяльні священики і благочинні церковних округів, вислухавши повідомлення правлячого архієрея, висловили митрополиту Тульчинському і Брацлавському Іонафану подяку за сумлінне служіння Богові і Його Святій Церкві, та заявили про повну довіру йому, як керівнику Тульчинської єпархії.

Зібрання духовенства підтримало відоме спростування митрополита Іонафана дезінформації проти нього і закликало парафіян не вірити неправдивим байкам у ЗМІ про УПЦ і її душпастирів.

Сайт Тульчинскої єпархії УПЦ

ТЕРНОПОЛЬ. Нацполиция и СБУ провели проверку в Почаевской лавре


В Тернопольской области СБУ и Нацполиция проверили Почаевскую лавру УПЦ и некоторые населенные пункты на наличие диверсантов и коллаборантов.

23 октября начальник Тернопольского областного управления Нацполиции Александр Богомол сообщил о том, что полиция и СБУ проводили в течение недели проверку в Почаевской лавре, а также в ряде населенных пунктов области, сообщает kremenets.city.

Об этом сообщил начальник областного управления Нацполиции Александр Богомол. По его словам, в области прошла работа по обеспечению общественного порядка и выявлению коллаборантов. Мероприятия проводили совместно Нацполиция и СБУ. Подробней…

Блаженнійший Митрополит Онуфрій: Якби жертовна любов була між людьми, не було б воєн (відео)


Потрібно завжди ставити себе на місце інших і питати, наприклад: “Хотів би я, щоб мене хтось убив?” Блаженніший Митрополит Онуфрій у своїй проповіді пояснив суть найвищого прояву любові – жертовної.

Архіпастир підкреслив, що слово «любов» характеризує наше ставлення до інших людей, предметів, явищ.

«Божественна любов відрізняється від усіх інших видів любові жертовністю, — зазначив він. — Якщо я маю духовну любов, то я приношу себе в жертву заради користі ближнього».

Блаженніший владика навів приклад: «якщо ближній мене образив чи щось інше зробив, а я не мщуся йому, прощаю і люблю таким, яким він є — це суть духовної любові». Подробней…

Блаженніший Митрополит Онуфрій: Нехай Господь молитвами преподобних пошле нам мир і захистить від тих, хто стріляє в нас (відео)

Нехай Господь молитвами преподобних благословить нашу землю миром, — побажав у своїй проповіді 11 жовтня Блаженніший Митрополит Онуфрій.

Блаженніший владика сказав, що просить у Господа захистити від «тих знарядь, які стріляють у нас, вражають нашу землю та наш народ».

«Нехай Господь молитвами преподобних благословить нашу землю миром і нам допоможе жити так, щоб ми були гідні вічного спасіння на Небі у Христі Іісусі Господі нашому», – зазначив Архіпастир. Подробней…

ТУЛЬЧИН. Опровержение митрополита Тульчинского и Брацславского Ионафана публикаций в Сми, касающихся обысков по месту проживания


Настоящим, я, митрополит Ионафан (Елецких), управляющий Тульчинской епархией УПЦ, решительно опровергаю неправдивые сообщения в СМИ о результатах проведенных следственных действий (обысков 11.10.2022) по месту моего фактического проживания и в Тульчинском епархиальном управлении работниками Службы безопасности Украины, а также заявляю, что «улики», якобы найденные в данных помещениях никакого отношения ни ко мне, ни к Тульчинской епархии не имеют.

Полагаю, что вышеупомянутые действия имеют заказной характер и направлены против Украинской Православной Церкви в целом и против авторитета священноначалия Тульчинской епархии и внесения смуты в среду ее духовенства и верующих. А в дальнейшем, захвата ее Тульчинского Христо-Рождественского кафедрального собора в пользу «привелегированной» религиозной организаци. Подробней…

ТУЛЬЧИН. СБУ проводит обыск у митрополита Ионафана (Елецких)

В СБУ подтвердили информацию о факте обыска у митрополита Тульчинского и Брацлавского Ионафана.

СБУ проводит обыски у митрополита Тульчинского и Брацлавского Ионафана (Елецких). Об этом сообщают в Telegram-канале «Политика Страны».

В сообщении говорится, что в пресс-службе СБУ подтвердили факт обыска и заявили, что следственные действия проводятся в рамках уголовного производства, открытого по статье 161 Уголовного кодекса Украины. При этом в СБУ уточнили, что на данный момент подозрение митрополиту не предъявлялось. Его процессуальный статус – свидетель. Подробней…

КИЇВ. Блаженнійший Митрополит Онуфрій очолив святкування з нагоди Собору преподобних Ближніх печер


11 жовтня, у день Собору преподобних Києво-Печерських, які у Ближніх печерах спочивають, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив святкове богослужіння у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.
Божественну лiтургiю звершили у храмі на честь преподобного Агапіта Печерського.

Предстоятелю співслужили митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, архієпископ Фастівський Даміан, архієпископ Васильківський Миколай, архієпископ Баришівський Віктор, архієпископ Ладижинський Сергій, єпископ Петропавлівський Андрій, єпископ Вишневський Спиридон, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, духовенство Лаври та гості обителі у священному сані. Подробней…

Блаженнейший Митрополит Онуфрий: Любовь исключает войну и убийство


В своей воскресной проповеди Блаженнейший Митрополит Онуфрий подчеркнул, что любовь делает человека по-настоящему свободным и исключает притеснение друг друга.
Архипастырь отметил, что «любовь исключает войну, убийство и притеснение друг друга».

«Любовь всегда дает человеку истинную свободу, — сказал Его Блаженство, — свободу, которую Господь обещал человеку. Только любовь освобождает человека от греха и делает свободным в полном настоящем смысле этого слова».

Первосвятитель пожелал в первую очередь любить Бога.

«Любовь к Богу выражается не в возвышенных чувствах, а в исполнении Священных Божественных законов. Кто исполняет Священные законы, тот любит Бога. Тот, кто их не исполняет, может говорить что угодно, но он не имеет любви». Подробней…

РІВНЕНСЬКА ОБЛАСТЬ. Предстоятель УПЦ очолив прославлення у лику святих святителя Ієрофея (Лобачевського)


11 вересня, у Неділю 13-ту після П’ятидесятниці, день Усікновіння чесної глави святого славного пророка, Предтечі і Хрестителя Господнього Іоанна, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив святкову Божественну літургію у Дерманському Свято-Троїцькому жіночому монастирі Рівненської єпархії.

За богослужінням відбувся чин прославлення у лику святих святителя Ієрофея (Лобачевського). За традицією спочатку звершили останню заупокійну літію. Потім секретар Священного Синоду УПЦ митрополит Антоній зачитав рішення Синоду щодо встановлення шанування святого. Було зачитано житіє святителя Ієрофея, святому проспівали тропар, кондак і величання й вклонилися його мощам та іконі.

Священний Синод УПЦ на засіданні 17 серпня 2021 року благословив місцеве шанування святителя Ієрофея (Лобачевського) та встановив день його памяті 30 квітня. Подробней…

Звернення Керуючого Бориспільською єпархією УПЦ до Президента України з проханням захистити права віруючих громадян України


6 вересня пресслужба Бориспільської єпархії оприлюднила відкрите звернення Керуючого Бориспільською єпархією Української Православної Церкви митрополита Бориспільського і Броварського Антонія до Президента України Зеленського В.О. щодо деяких представників органів державної влади та місцевого самоврядування, які продовжують порушувати права віруючих на вільне сповідання своєї православної віри.

Вельмишановний Володимире Олександровичу!

Засвідчуючи Вам свою повагу і висловлюючи молитовну підтримку духовенства та вірян Бориспільської єпархії Української Православної Церкви за нашу Українську державу, її захисників, суверенітет та територіальну цілісність, вкотре звертаємося до Вас.

Бориспільська єпархія Української Православної Церкви в цей час складних випробувань для нашої держави, продовжує допомагати біженцям, лікарням, військовим і теробороні, нужденним, опікується людьми, які потрапили у скрутне становище внаслідок військових дій. Подробней…

КИЕВ. Блаженнейший Митрополит Онуфрий возглавил престольный праздник Флоровского монастыря и благословил детей на учение


31 августа, в день памяти святых мучеников Флора и Лавра, Блаженнейший Митрополит Киевский и всея Украины Онуфрий возглавил Божественную литургию в Свято-Вознесенском Флоровском женском монастыре Киева.

Предстоятелю сослужили управляющий делами УПЦ митрополит Бориспольский и Броварской Антоний, митрополит Николаевский и Очаковский Питирим, митрополит Кировоградский и Новомиргородский Иоасаф, митрополит Нежинский и Прилукский Климент, епископ Бородянский Марк, духовенство обители и гости в священном сане.

За богослужением также молились сестры монастыря с настоятельницей обители игуменьей Евлампией (Елисейкиной).

После чтения святого Евангелия Блаженнейший владыка обратился к пастве со словом проповеди. Подробней…

КИЇВ. Блаженніший Митрополит Онуфрій взяв участь у державних урочистостях із нагоди 31-ї річниці Дня незалежності


24 серпня, у 31-у річницю незалежності України, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій взяв участь в урочистому заході з нагоди Дня Незалежності «Молитва за Україну», що відбувся в Софійському соборі в Києві.

Урочистості на території Національного заповідника «Софія Київська» очолив Глава держави Володимир Олександрович Зеленський у супроводі його дружини Олени.

Блаженнішого Митрополита Онуфрія супроводжували Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній та єпископ Бородянський Марк.

Предстоятель звернувся до Президента України та глав і представників конфесій і релігійних організацій, вітаючи з 31-ю річницею незалежності України. Подробней…

КИЕВ. Блажннейший Митрополит Онуфрий встретился с пленными российскими солдатами в Киево-Печерской Лавре

Предстоятель УПЦ обратился ко всем, от кого это зависит, с призывом осуществить масштабный обмен пленными.

Блаженнейший Митрополит Онуфрий призвал всех, от кого это зависит, осуществить масштабный обмен пленными между Украиной и РФ. Об этом он заявил в видео, размещенном на ютуб-канале журналиста Владимира Золкина.

«Обращаюсь к тем, от кого это зависит – чтобы совершить обмен военнопленными, – заявил Предстоятель УПЦ. – Чтобы восстановились семьи: матери получили сыновей, жены – мужей, дети – отцов. Это нужно делать. Это как раз та миссия гуманизма, которая должна совершаться в это непростое время. Чтобы люди не гибли в застенках, а могли вернуться к нормальной жизни». Подробней…

КИЇВ. Українська Православна Церква молитовно відзначила восьму річницю інтронізації Блаженнійшого Митрополита Онуфрія


17 серпня, з нагоди восьмої річниці інтронізації Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, відбулася Божественна літургія на головній площі Успенської Києво-Печерської Лаври.

Предстоятелю співслужили члени Священного Синоду УПЦ: митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел, митрополит Хустський і Виноградівський Марк, голова Церковного суду УПЦ митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор, намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ митрополит Чернівецький і Буковинський Мелетій, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, митрополит Черкаський і Канівський Феодосій, митрополит Олександрійський і Світловодський Боголєп, сонм єпископів Української Православної Церкви, духовенство Лаври, Київської єпархії та гості у священному сані. Подробней…

ПОЧАЇВ. Блаженнійший Митрополит Оунфрій очолив святкування з нагоди 425-річчя перенесення Почаївської чудотворної ікони


5 серпня, у день свята на честь Почаївської ікони Божої Матері, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив урочисте богослужіння в Почаєві з нагоди 425-річчя перенесення чудотворного образу Богородиці у Почаївський монастир.
Святкування у Почаєві розпочались 4 серпня. Напередодні свята Блаженніший владика очолив малу вечірню з акафісним співом перед чудотворною іконою Богородиці та всенічне бдіння. Потім перед образом звершувались молебні з акафістом до глибокої ночі, доки численні віряни вклонялись святині.

За Божественною літургією у Преображенському соборі Почаївської лаври Предстоятелю співслужили: митрополити — Хустський і Виноградівський Марк, Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор, Вишгородський і Чорнобильський Павел, Тернопільський і Кременецький Сергій, Миколаївський і Очаківський Питирим, Білоцерківський і Богуславський Августин, Могилів-Подільський і Шаргородський Агапіт, Почаївський Володимир, Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, Уманський і Звенигородський Пантелеімон, Ніжинський і Прилуцький Климент; архієпископи — Шумський Іов, Городницький Олександр, Конотопський і Глухівський Роман, Золотоніський Іоанн, Волинський і Луцький Нафанаїл; Подробней…

КИЇВ. Українська Православна Церква урочисто відзначила 1034-річчя Хрещення Русі

28 липня, у день пам’яті рівноапостольного великого князя Володимира та з нагоди Дня Хрещення Русі, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив урочисте богослужіння у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.

Божественна літургію відбулась на площі перед Успенським собором обителі. Предстоятелю співслужили голова Церковного суду УПЦ митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор, намісник Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополити, архієпископи, єпископи та духовенство Української Православної Церкви.

Богослужбові піснеспіви виконували митрополичий хор під керівництвом архімандрита Геронтія (Борисевича) та хор Київських духовних шкіл під керівництвом архімандрита Романа (Подлубняка). Подробней…

КИЕВ. Предстоятель УПЦ встретился с учениками черкасской православной гимназии


В ходе паломнической поездки к святыням Киева ученики православной гимназии города Черкасс встретились с Блаженнейшим Митрополитом Онуфрием.

20 июля Блаженнейший Митрополит Киевский и всея Украины Онуфрий в Свято-Успенской Киево-Печерской Лавре принял воспитанников и преподавателей Черкасской православной гимназии имени преподобного Сергея Радонежского, совершающих паломническую поездку в Киев. Об этом сообщает пресс-служба Черкасской епархии.

Митрополит Черкасский и Каневский Феодосий представил юных гимназистов и педагогов гимназии Его Блаженству и рассказал Предстоятелю о деятельности учебного заведения, о принципах обучения и воспитания православных детей. Подробней…

КИЇВ. Блаженніший Митрополит Онуфрій зустрівся з Послом США в Україні


19 липня Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій зустрівся з Послом Сполучених Штатів Америки в Україні пані Бріджит Брінк на її прохання.

В зустрічі також взяв участь заступник Голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ протоієрей Миколай Данилевич та співробітники Посольства США.

Предстоятель привітав пані Посла з початком її дипломатичної місії в Україні. Під час зустрічі йшлося про життя та діяльність Церкви в Україні в умовах війни.

КИЇВСЬКА ОБЛАСТЬ. Предстоятель УПЦ звершив заупокійне богослужіння та Літургію у Бородянці


17 липня, у Неділю 5-ту після П’ятидесятниці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у храмі на честь Архістратига Михаїла у Бородянці.

Прибувши у селище, Блаженніший владика звершив літію на місцевому цвинтарі за мирними мешканцями, які загинули у Бородянці під час нападу російських військ та окупації.

Від благодійного фонду Предстоятеля “Мир вам” у Бородянку було доставлено гуманітарну допомогу: будматеріали для відновлення будинків, харчі та інші предмети першої необхідності.

За Літургією Предстоятелю співслужили архієпископ Бучанський Пантелеімон, єпископ Переяслав-Хмельницький Діонісій, єпископ Бородянський Марк, духовенство храму та гості у священному сані. Подробней…

ВИННИЦА. Митрополит Варсонофий выразил соболезнования семьям погибших

От ракетного удара по Виннице 14 июля 2022 года погибли 20 человек, в том числе трое детей.

В результате ракетного удара по центру Винницы погибли 20 человек, в том числе трое детей, пострадали и находятся в больницах в состоянии разной степени тяжести 55 человек, сообщает пресс-служба Винницкой епархии.

Митрополит Винницкий и Барский Варсонофий обратился со словами соболезнования к родным и близким погибших семей и призвал верующих молиться за раненых.

Блаженніший Митрополит Онуфрій: «Найбільше моє бажання – це припинення кровопролитної війни» (відео)


25 червня після урочистої Літургії з нагоди дня пам’яті небесного покровителя Блаженнішого Митрополита Онуфрія Його Блаженство звернувся до всіх присутніх зі словом подяки за молитви та розповів, що найбільше його бажання – це припинення кровопролитної війни.

«Гинуть мирні люди, які загалом ні в чому не винні – це найбільша скорбота, яка сьогодні гнітить не лише мене, а й усіх вас. Ми молимося, щоб Господь напоумив тих, хто нападає, щоб Господь напоумив їх, бо війна не є тим, що благословляє Бог», – зазначив архіпастир.

Предстоятель висловив надію, що за молитвами преподобного Онуфрія Великого та інших святих угодників Господь припинить це божевільне вбивство людей і на нашій землі буде мир та злагода. Подробней…

Митрополит Антоний проинформировал иерархов и Предстоятелей Поместных Церквей о текущей церковной ситуации в Бориспольской епархии


20-21 июня Управляющий делами Украинской Православной Церкви митрополит Бориспольский и Броварской Антоний и в целом по Украине.

В частности, письма были направлены Главам Антиохийской, Иерусалимской, Сербской, Румынской, Болгарской, Грузинской, Польской, Албанской, Чешско-Словацкой, Американской Православных Церквей, а также ряду иерархов упомянутых Церквей, включая иерархов из Кипрской Церкви.

Поздравив Предстоятелей и зарубежных православных иерархов с началом Петрового поста, митрополит Антоний констатировал, что «к величайшему сожалению, сложную ситуацию в стране не перестают использовать в своих целях различные антицерковные силы». Как правящий архиерей Бориспольской епархии, владыка Антоний рассказал о том, что в его епархии «решением 5 городских и сельских советов под давлением местного руководства и при игнорировании мнения действительных прихожан были приняты популистические и незаконные решения о запрете или прекращении деятельности УПЦ на территории этих общин ». В целом по Украине насчитывается 36 таких случаев. Подробней…

КИЕВ. Митрополит Антоний рассказал послам ЕС о попытках запретить УПЦ


Управделами УПЦ обратился к послам стран ЕС и международным организациям с письмом, в котором сообщил о попытках запретить или приостановить деятельность Церковь.

16 июня Управляющий делами УПЦ митрополит Бориспольский и Броварской Антоний обратился к послам стран Евросоюза, в ООН, ОБСЕ и другие международные организации с письмами, в которых рассказал о многочисленных случаях незаконных решений органов местного самоуправления Украины о запрете или приостановлении деятельности УПЦ, сообщает пресс-служба ОВЦС.

Одно из подобных решений принял Бориспольский горсовет 6 мая 2022 года и Броварской городской совет 13 июня 2022 года. Как Управляющий делами Украинской Православной Церкви владыка Антоний сообщил в письме, что по всей Украине в настоящее время насчитывается 36 таких случаев. Незаконные решения об ограничении или запрете деятельности УПЦ принимали в Винницкой, Волынской, Житомирской, Закарпатской, Ивано-Франковской, Киевской, Львовской, Ровенской, Сумской, Тернопольской, Хмельницкой и Черкасской областях. Подробней…

Митрополит Антоний обратился к Президенту В.А. Зеленскому из-за ситуации в Бориспольской епархии


Достопочтенный Владимир Александрович!

Выражая Вам уважение и уверяя в ежедневной молитве духовенства и верующих Бориспольской епархии Украинской Православной Церкви о защитниках суверенитета и территориальной целостности Украины, прекращении войны и установлении мира в нашей Родине, обращаемся по этому поводу.

Бориспольская епархия, как и все другие епархии Украинской Православной Церкви, осуждает войну Российской Федерации против Украины, полностью разделяет все скорби, выпавшие на долю нашего Отечества и нашего многострадального народа. Приходы и монастыри нашей епархии помогают беженцам, больницам, военным и терробороне, нуждающимся, опекают людей, попавших в затруднительное положение в результате боевых действий. Подробней…

Патриарх Антиохийский – Предстоятелю УПЦ: Плачем с Вами о гибели украинцев


Патриарх Антиохийский в открытом письме поддержал Предстоятеля УПЦ.

Патриарх Антиохийский и всего Востока Иоанн Х обратилсяя к Блаженнейшему Митрополиту Киевскому и Всея Украины Онуфрию со словами поддержки.

6 июня Патриарх Антиохийский и всего Востока Иоанн Х направил Митрополиту Киевскому и всея Украины Онуфрию письмо по поводу войны в Украине. Письмо опубликовано на странице Патриарха в Facebook.

«Мы плачем с Вашим Блаженством – как Ваше Блаженство плакали с нами – о трагической гибели вашей паствы и соотечественников Вашего Блаженства в результате войны. Нам слишком хорошо знакомо разрушение церквей, гибель священнослужителей, монахов и верующих, переселение мирных жителей в другие страны», – написал Патриарх Антиохийский. Он подчеркнул, что духовно поддерживает Предстоятеля и верующих УПЦ. Подробней…

КИЕВ. Постановление Собора Украинской Православной Церкви от 27 мая 2022 года

Собор Украинской Православной Церкви (далее – Собор), который состоялся 27 мая 2022 года в Киеве, рассмотрел вопросы церковной жизни, возникшие в результате военной агрессии Российской Федерации против Украины. По результатам работы, Собор принял следующее:

1. Собор осуждает войну как нарушение Божьей заповеди «Не убий!» (Исх.20:13) и выражает соболезнование всем, кто пострадал в войне.

2. Собор обращается к власти Украины и власти Российской Федерации с просьбой продолжать переговорный процесс и поиск сильного и разумного слова, которое смогло бы остановить кровопролитие.

3. Выражаем несогласие с позицией Патриарха Московского и всея Руси Кирилла по поводу войны в Украине.

4. Собор принял соответствующие дополнения и изменения в Устав об управлении Украинской Православной Церкви, свидетельствующие о полной самостоятельности и независимости Украинской Православной Церкви.

5. Собор утверждает постановления Соборов епископов Украинской Православной Церкви и решения Священных Синодов Украинской Православной Церкви, заседания которых состоялись после последнего Собора Украинской Православной Церкви (8 июля 2011). Собор одобряет деятельность Управления делами и Синодальных учреждений Украинской Православной Церкви.

6. Собор имел суждения о возобновлении мироварения  в Украинской Православной Церкви. Подробней…

КИЕВ. Слово Блаженнейшего Митрополита Киевского и всея Украины Онуфрия на открытии собрания епископов, священников, монахов и мирян Украинской Православной Церкви


Ваши Высокопреосвященства и Преосвященства!
Всечестные отцы наместники монастырей и матушки игуменьи!
Уважаемые отцы, братья и сестры!

27 мая 1992 года, ровно 30 лет назад, произошло историческое событие для Украинской Православной Церкви. В городе Харькове был созван Собор епископов Украинской Православной Церкви, вошедший в историю как Харьковский Архиерейский Собор. Принятые решения определили дальнейший исторический путь нашей Церкви. Прошедшие 30 лет церковной жизни показали правильность и целесообразность этих постановлений. В те непростые для Украины 90-е годы Собор смог не только сохранить единство нашей Церкви, но и защитить его от сил, которые пытались использовать институт Церкви в своих целях.

Сегодня Украина переживает тяжелейшие времена. Более трех месяцев идет война, которую начала Российская Федерация против Украины. Военные действия уже унесли тысячи жизней наших соотечественников, разрушены дома, осиротели семьи, страдают невинные люди. Все последствия еще продолжающейся войны невозможно описать, так же как и невозможно подобрать слова, чтобы передать всю боль миллионов украинцев. Не потерять человечность и образ Божий, когда зло заполонило сердца, не поколебаться в вере в Бога – эти сверхсложные задачи стоят перед каждым из нас. Подробней…

Епископ Виктор: Во время притеснений нужно проповедовать Христа своей жизнью


Епископ Барышевский Виктор заявил, что сегодня Церковь лишена возможности проповедовать вне церковного амвона.

Священное Писание, Церковные Таинства, молитвы, аскеза и традиции – все это направлено к одной главной цели – привести человека к единству с Богом. Об этом написал епископ Барышевский Виктор в своем Telegram-канале.

«Церковь свидетельствует о присутствии Бога в жизни человека, и не только о присутствии, а и об участии Его во всех аспектах нашего существования. Проповедь (или керигма) Церкви направлена на возвещение Царства Божия, Царства, которое начинается, по слову митрополита Антония Сурожского, с того места, на котором мы стоим в данный момент. Подробней…

КИЕВ. Народный депутат Украины Максим Бужанский об обливании священника зеленкой в Стрые — Это преступление должно получить однозначную оценку общества


«Если вся наша страна действительно поддерживает курс на ЕС так, как демонстрируют опросы, это преступление должно получить однозначную оценку общества», — написал у себя в телеграм-канале 23 мая народный депутат от партии «Слуга народа» Максим Бужанский, комментируя инцидент с обливанием зеленкой 22 мая 2022 года протоиерея Владимира Мандзюка в Стрые Львовской области.

Депутат выразил надежду, что по факту нападения полиция уже открыла уголовное дело.

«Я думаю, что с момента обливания священника зеленкой в Стрые некими “активистами” уже прошло достаточно времени для того, чтобы полиция установила их личности и возбудила уголовное дело. Надеюсь, что нашла и возбудила», — отметил он. Подробней…

КИЕВ. Святитель Николай не только чудотворец, но и ревнитель о чистоте Православной веры — Блаженнейший Митрополит Онуфрий (видео)

В своей проповеди 22 мая Блаженнейший Митрополит Онуфрий рассказал о святителе Николае, память которого Святая Церковь чтит в этот день, и отметил, что сегодня мы просим угодника Божия, чтобы он помог нам и творить добрые дела, и хранить чистоту Православной веры.

«Святитель Николай известен как чудотворец, который совершал очень много добрых дел во время земной жизни и еще больше он совершает после своего отшествия от земли. Будучи на Небе в лике святых, святитель Николай молится Богу за людей, которые к нему обращаются за помощью и своими молитвами помогает им. Но еще одна замечательная черта у святителя Николая, что он не только делал добрые дела, он ревновал о чистоте Православной веры», — отметил Предстоятель. Подробней…

КИЕВ. Епископ Виктор призвал усилить молитвы за УПЦ и Предстоятеля


Иерарх УПЦ напомнил, что во дни испытаний верующие должны усилить молитву за Церковь, народ Божий и своего Предстоятеля.

Викарий Киевской митрополии епископ Барышевский Виктор (Коцаба) напомнил, что Украинская Православная Церковь переживает нелегкие времена, и призвал к усилению молитв за Церковь и Блаженнейшего Митрополита Онуфрия. Об этом владыка написал в своем Telegram-канале.

По словам иерарха, верующие знают – что бы ни происходило, все будет так, как хочет Господь, Который желает только блага для нас и для Церкви. Ведь Христос сказал: «Я с вами во все дни до скончания века!» (Мф. 28, 20). Подробней…

КИЕВ. Блаженнейший Митрополит Онуфрий выразил соболезнование по поводу кончины Первоиерарха РПЦЗ Митрополита Илариона

СВЯЩЕННОМУ СИНОДУ РУССКОЙ ПРАВОСЛАВНОЙ ЦЕРКВИ ЗАГРАНИЦЕЙ

Ваши Высокопреосвященства и Преосвященства!
Дорогие отцы, братья и сёстры!

С великой скорбью воспринял весть о кончине нашего дорогого и возлюбленного собрата Высокопреосвященнейшего митрополита Илариона.

От полноты Украинской Православной Церкви и от себя лично выражаю сердечные соболезнования иерархам, духовенству, монашествующим и всем верным чадам Русской Зарубежной Церкви в связи с постигшей утратой. Подробней…

НЬЮ-ЙОРК. Отошел ко Господу глава РПЦЗ митрополит Иларион


Русская Православная Церковь Заграницей сообщила о кончине своего первоиерарха митрополита Восточно-Американского и Нью-Йоркского Илариона.

16 мая после продолжительной болезни отошел ко Господу Высокопреосвященнейший митрополит Восточно-Американский и Нью-Йоркский Иларион, Первоиерарх РПЦЗ. Об этом сообщает официальный сайт Русской Православной Церкви Заграницей.

«Глава РПЦЗ скончался в одной из больниц Нью-Йорка. Епископ Манхэттенский Николай, викарий Восточно-Американской епархии, совершил у одра почившего Первоиерарха «Канон по исходе души от тела». Его Преосвященству сослужили протоиерей Серафим Ган и иеродиакон Пантелеимон (Жигалин)»,– говорится в сообщении. Подробней…

КИЕВ. Блаженнейший Митрополит Онуфрий возглавил хиротонию архимандрита Феодосия (Минтенко) во епископа Городищенского


16 мая, в день памяти преподобного Феодосия, игумена Печерского, Блаженнейший Митрополит Киевский и всея Украины Онуфрий совершил Божественную литургию в Свято-Успенской Киево-Печерской Лавре.
Праздничное богослужение состоялось в храме в честь преподобного Агапита Печерского. Сонм епископов УПЦ во главе с Предстоятелем совершил архиерейскую хиротонию архимандрита Феодосия (Минтенко). Его избрали епископом Городищенским, викарием Шепетовской епархии, на последнем заседании Священного Синода УПЦ 12 мая 2022 года.

Традиционно перед хиротонией совершился особый чин. Архимандрит Феодосий произнес исповедание веры и дал обеты хранить в чистоте Священное Предание Церкви.

Предстоятелю сослужили наместник Киево-Печерской Лавры митрополит Вышгородский и Чернобыльский Павел, управляющий делами УПЦ митрополит Бориспольский и Броварской Антоний, митрополит Нежинский и Прилукский Климент, митрополит Винницкий и Барский Варсонофий, архиепископ Бучанский Виктор, архиепископ Фастовский Дамиан, архиепископ Шепетовский и Славутский Евсевий, епископ Быришевский Виктор, епископ Белогородский Сильвестр, епископ Вишневский Спиридон, епископ Ирпенский Лавр, епископ Бородянский Марк, епископ Бышевский Кирилл, епископ Городищенский Феодосий, духовенство обители и гости в священном сане. Подробней…

29 Марта 2023

27 Марта 2023

Предыдущие новости...

Последние поступления

КИЕВ. Митрополит Антоний (Паканич) о псалме, помогающем искренне покаяться

Митрополит Антоний (Паканич) о псалме, помогающем искренне покаяться.

1-й псалом необыкновенен. Он наполнен множеством смыслов разных уровней, вмещает в себя мудрость человеческую и надмирную, относится к конкретным историческим событиям, периодам и выходит за их временные рамки, излагает общее и касается каждого. Помимо пророчества о Христе, которое Давид положил этим псалмом и продолжил в последующих, мы можем найти здесь и откровение о Предтече и Крестителе Господнем Иоанне, о пути спасения, о добре и зле:

«Блажен муж, который не ходит на совет нечестивых и не стоит на пути грешных и не сидит в собрании развратителей»

Миссия пророка Иоанна – приготовление пути Господу (Мал. 3:1), что подразумевает нравственное приготовление народа к пришествию Мессии. Подробней…

КИЕВ. Митр. Антоний (Паканич): Нельзя говорить о Боге без благоговения

Об иконописи и богословии без Бога.


Время от времени нам на глаза попадаются довольно странные «творения» художников, которые считают себя иконописцами. Их всех, при разности изображений, объединяет одно – гипертрофированное стремление к самовыражению. Но то, что может быть похвально в светском искусстве, в иконописи часто дает довольно противоречивые результаты. Ведь икона – это образ Божий, писать который следует с огромным благоговением и самоотречением.

Чем больше в иконописце смирения и чем меньше самости, тем лучше. Потому все художественные эксперименты в области иконописи должны иметь известные рамки, быть художественно обоснованными. А вот самовыражение и иконопись не очень совместимы. Ведь либо мы изображаем образ Божий, либо самовыражаемся, т. е. буквально – выражаем сами себя. И это большой соблазн – выдать за икону свои фантазии, свое искаженное греховным несовершенным сознанием ложное представление о Всевышнем. Подробней…

(ВИДЕО) КИЕВ. Депутат Новинский: СБУ докладывало Порошенко, сколько храмов перешло в ПЦУ

«Законы, принятые при Порошенко, поставили в дискриминационное положение Украинскую Православную Церковь… Массовости захватов храмов уже нет: нет запроса власти на это. Порошенко считал это своим важным заданием и вся ветвь власти от Киева до села должна была выполнять. Были специальные кураторы в АПУ, СБУ, МВД, правительстве. Они курировали вопрос и докладывали Порошенко, сколько храмов сегодня захвачено, сколько типа перешло в новую «церковь» ПЦУ», – рассказал внефракционный депутат Вадим Новинский. Подробней…

КИЕВ. Митр. Антоний (Паканич): Как бороться с одной из самых опасных страстей?

Одна из самых опасных страстей – уныние. Уныние парализует волю, разум, отрезает все желания, а главное – лишает сердце радости, без которой душа задыхается.

Есть много причин, почему уныние одолевает человека. Одна из основных – чувство жалости к себе. Важно отслеживать саможаление и убивать его на корню. «Еще младенцами должно разбивать и сокрушать их о камень» (Пс. 136:9), – сказано в Псалтири о злых помыслах. Потому что, распространившись, они захватывают человека в плен, из которого освобождения может и не быть.

«Грех, живущий в нас, – корень и источник всех грехов, – есть самость или самолюбие», – поучал свт. Феофан Затворник. «Первородные дщери его саможаление и самоугодие». Подробней…

МОСКВА. Патриарх Кирилл дал совет как воцерковлять неформальную молодежь

Нельзя на новоначального возлагать устав афонского монастыря, считает Предстоятель.

Нужно очень бережно относиться к молодым людям, впервые переступающим церковный порог, считает Святейший Патриарх Московский и всея Руси Кирилл. Об этом Предстоятель Русской Православной Церкви сказал в ходе онлайн-беседы с участниками IX Международного фестиваля «Вера и слово», отвечая на вопрос иерея Павла Островского из Одинцовской епархии. Подробней…

КИЕВ. Митр. Антоний (Паканич): Почему уединение от людей опасно?

Как правило, люди уходят от общества – социально изолируются – по одной причине. Из-за гордыни.

Конечно, речь не идет о тех, кто почувствовал призыв Божий посвятить свою жизнь исполнению монашеских обетов.

Безусловно, человек сам никогда не признает внутренней гордости, он будет называть множество разных причин и поводов: это и непонимание со стороны близких, и разочарование в людях, и отсутствие справедливости в мире и прочее.

Гордецы бросают работу, семью, забывают о своих прямых обязанностях, закрываются в домах и перестают взаимодействовать с миром. Некоторые еще и дают отсылки к святым отшельникам, мол, они, как и святые, не поняты этим миром.

Но святые – это избранные Богом светочи, они никогда не допускали мысли о своей святости. Уединение было продиктовано совершенно иными мотивами. Подробней…

КИЕВ. Архиеп. Иона (Черепанов): «Я думаю, что у Церкви хорошее будущее. Наша задача – помочь молодым людям прийти в Церковь»


Мирная беседа в уютном Ионинском монастыре проходила в небольшой чайной, выйдя из которой ты попадаешь в удивительным мир, созданный, в том числе, и стараниями Владыки Ионы. Гость «Православной жизни» – архиепископ Обуховский, глава синодального отдела УПЦ по делам молодежи, настоятель Ионинского монастыря Иона Черепанов. 

– Некоторые епископы и митрополиты считают, что им не нужно находиться в социальных сетях и вообще предпочитают изолироваться от жизни в Интернете. Вы же невероятно активны в Фейсбуке. Почему? Для чего это нужно?

– Честно говоря, ответить на этот вопрос сложно. Я думаю, что каждый выбирает участвовать или не участвовать в соцсетях по своему усмотрению. Всё-таки большинство архиереев у нас уже достаточно пожилого возраста, и период их взросления пришелся на то время, когда ещё ни о каких соцсетях речь не шла. Подробней…

Архимандрит Мелетий (Шаповалов). Между страхом и верой


Война, политические распри, нападки на Церковь, пандемия коронавируса… Не жизнь, а поле боя. Как выстоять, когда кажется, что никакого просвета?

Увы, но подобные мысли в нынешних реалиях посещают каждого. И чем больше испытаний, тем тяжелее искать в себе силы им противостоять. «Но я же верующий, а легче не становится», — досадует человек на исповеди. Самое сложное — объяснить человеку, что вера — это не аптечная таблетка, которая избавит от всех бед, желательно, через 15 минут после приема. Еще важнее — человека не обидеть, иначе терзания и сомнения закончатся духовной бурей, после которой люди часто сбиваются с намеченного Господом пути. Подробней…

«Паломница-4»: в чью честь бывают салюты в монастырях

Дмитрий СКВОРЦОВ Ещё месяц назад, на презентации своего киноцикла Оксана Марченко призналась, что иде-4я паломничества по монастырям – не её собственная. На это было ей наставление ангела. Я подозревал, что она имеет в виду, какого-то ангельски чистого человека. Два имени позже я ей назвал, но не угадал. Теперь подозреваю ещё одного очень хорошего человечка. При встрече попытаюсь ещё раз.

Наверное, поэтому и назвала Оксана себя в 4-й серии «Паломницы» маловерной, что сама не готова была ещё поверить в чудеса, с которыми столкнулась по сюжету. Подробней…

КИЕВ. Митрополит Антоний: Нужно избегать тех, кто отделился от Церкви, кто поднял руку на Церковь

В сложные времена для Церкви важным и укрепляющим является пример тех христиан, которые несли свой мученический подвиг во времена гонений. Особенно близкими для многих стали новомученики и исповедники, пострадавшие во времена советских гонений.

Сегодняшние притеснения верующих и священнослужителей перекликаются с методами советских времен. Горький опыт ничему не учит. Люди не перестают сражаться с Богом по глупости и гордыне.

Одним из ярких примеров истинного служения Богу является святитель Лука Крымский, дух которого не сломили ни ссылки, ни угрозы, ни слежка, ни клевета.

Выпавшие ему испытания только укрепили его веру, а запугивания не заставили отказаться от обетов, данных Богу, отречься от Истины и Церкви. Подробней…

Предыдущие поступления...