Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

КИЇВ. У день Святої Трійці Предстоятель звершив богослужіння у Києво-Печерській Лаврі

4 червня, у день Святої Трійці, свято П’ятидесятниці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію та урочисту вечірню у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.

Святкове богослужіння відбулось у храмі на честь преподобного Агапіта Печерського.

Предстоятелю співслужили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, єпископ Бородянський Марк, духовенство Лаври та гості у священному сані.

Після читання Святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до пастви зі словом проповіді. Подробней…

Вітання Предстоятеля керуючому, духовенству, чернецтву та вірянам Харківської єпархії з 30-річчям прославлення в лику святих Собору новомучеників та сповідників землі Слобожанської


ЙОГО ВИСОКОПРЕОСВЯЩЕНСТВУ,
ВИСОКОПРЕОСВЯЩЕННІШОМУ ОНУФРІЮ,
МИТРОПОЛИТУ ХАРКІВСЬКОМУ І БОГОДУХІВСЬКОМУ
ДУХОВЕНСТВУ, ЧЕРНЕЦТВУ І ВІРЯНАМ ХАРКІВСЬКОЇ ЄПАРХІЇ

Ваше Високопреосвященство, Владико Онуфрій!
Дорогі отці, брати і сестри!

Сьогодні Українська Православна Церква молитовно вшановує пам’ять новомучеників Слобідського краю, які своїм життям сповідницьки засвідчили палку віру та відданість істині вчення Господа нашого Іісуса Христа в часи гонінь атеїстичної влади.

Минуле ХХ століття було для нашої Церкви часом великих випробувань. Можна без перебільшення сказати, що стояння у вірі Новомучеників і Сповідників можна порівняти з подвигом мучеників Древньої Церкви. Подробней…

Блаженнійший Митрополит Онуфрій: Люди грішать з двох причин: зі слабкості або ж через неправильне розуміння Бога

28 травня, у Неділю 7-му після Пасхи, святих отців І Вселенського Собору, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.

Недільне богослужіння відбулось у храмі на честь преподобного Агапіта Печерського.
Предстоятелю співслужили ректор Київських духовних шкіл архієпископ Білогородський Сильвестр, єпископ Бородянський Марк, єпископ Івано-Франківський і Коломийський Никита, духовенство обителі та гості у священному сані.

Після читання святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до вірян зі словом проповіді.

У своїй проповіді в неділю святих отців І Вселенського Собору Блаженніший Митрополит Онуфрій розповів про те, чому важливо зберігати правильне розуміння Бога і чистоту Православної віри. Подробней…

КИЇВ. Предстоятель УПЦ очолив урочисте богослужіння з нагоди річниці Собору УПЦ у Феофанії

27 травня у Свято-Пантелеймонівському жіночому монастирі у Феофанії відбулося урочисте богослужіння з нагоди тридцять першої річниці Харківського Архієрейського Собору та першої річниці Собору Української Православної Церкви у місті Києві.
Божественну літургію у храмі на честь святого великомученика Пантелеймона очолив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Предстоятелю співслужили митрополит Васильківський Іоасаф, архієпископ Яготинський Серафим, архієпископ Білогородський Сильвестр, єпископ Переяслав-Хмельницький Діонісій, єпископ Вишневський Спиридон, єпископ Бородянський Марк, єпископ Бишівський Кирил, єпископ Івано-Франківський і Коломийський Никита, єпископ Дрогобицький Іаков, єпископ Гостомельський Аркадій, духовенство монастиря та гості у священному сані. За богослужінням молились ігумені чернечих обителей Української Православної Церкви. Подробней…

Ректор КДАіС архієпископ Сильвестр у річницю Собору у Феофанії про процеси, які відбувалися в Церкві і суспільстві після його рішень

Рік тому, 27 травня 2022 року, в Київському монастирі у Феофанії відбувся Собор Української Православної Церкви за участю єпископів, духовенства, ченців та мирян. У роботі Собору (особисто чи онлайн-форматі) взяли участь представники всіх єпархій УПЦ, у тому числі ті, що опинилися на тимчасово окупованих територіях.

У річницю Собору у Феофанії ректор Київської духовної академії і семінарії архієпископ Білогородський Сильвестр проаналізував його рішення та ті процеси, які протікали в нашій Церкві та українському суспільстві за останній рік.

Шлях до Собору Подробней…

КИЇВ. У день Вознесіння Господнього Предстоятель очолив святкове богослужіння у Флорівському монастирі


25 травня, у день свята Вознесіння Господнього, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у Свято-Вознесенському соборі Флорівського жіночого монастиря.
Предстоятелю співслужили вікарій Київської Митрополії єпископ Бородянський Марк, духовенство монастиря та гості у священному сані. За святковою Літургією молилась настоятелька Флорівської обителі ігуменя Євлампія, насельниці та прочани монастиря.

Після читання Святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до пастви зі словом проповіді.

За Літургією помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. Предстоятель попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому. Подробней…

КИЇВ. Підсумки Священного Синоду УПЦ від 23 травня 2023 року


23 травня під головуванням Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія у Свято-Пантелеймонівському монастирі у Феофанії міста Києва відбулось засідання Священного Синоду Української Православної Церкви.
Священний Синод мав міркування про відзначення 27 травня 2023 року тридцять першої річниці Харківського Архієрейського Собору та першої річниці Собору Української Православної Церкви, що відбувся у місті Києві. У зв’язку з цим, 27 травня у кафедральних соборах усіх єпархій Української Православної Церкви відбудуться подячні молебні. Відповідні молитовні тексти найближчим часом будуть надіслані в усі управління єпархій Української Православної Церкви та опубліковані на наших офіційних інформаційних ресурсах.

Також Синод оприлюднив Звернення з нагоди вказаних річниць, яке 28 травня, у неділю, буде виголошено під час Божественної літургії в усіх храмах та монастирях Української Православної Церкви.

У відповідь на рапорти Преосвященних архієреїв Синод утворив чоловічий монастир на честь пророка Божого Іллі у м. Вінниця, а також затвердив намісника Свято-Володимирівського чоловічого монастиря Чернівецько-Буковинської єпархії та настоятельку жіночого монастиря на честь Барської ікони Божої Матері у Вінницькій єпархії. Подробней…

Блаженніший Митрополит Онуфрій: Святитель Миколай допомагає навіть невіруючим людям

Блаженніший Митрополит Онуфрій у своїй проповіді в день пам’яті святителя Миколая Чудотворця розповів про сучасні чудеса угодника Божого.

«Праведні не вмирають, вони продовжують робити свої праведні та добрі справи, які вони звершували у своєму земному житті й сьогодні. І дуже великим і дивним прикладом цього є святитель Миколай, який названий чудотворцем, тому що він творив і творить багато дивних чудес», — сказав Предстоятель.

Блаженніший владика розповів про чудо, яке святитель звершив в радянські часи, допомігши невіруючим людям, які згодом стали православними християнами.

Була сім’я, чоловік і дружина, які жили в радянські часи та були комуністами, невіруючими людьми. Подробней…

БЕЛГРАД. Архієрейський Собор Сербської Православної Церкви закликав міжнародні інституції звернути увагу на порушення прав віруючих УПЦ


Священний Архієрейський Собор Сербської Православної Церкви, який проходив у Белграді з 14 по 20 травня 2023 року під головуванням Святішого Патріарха Порфирія, приділив увагу духовним та геополітичним наслідкам військового конфлікту в Україні. Про це йдеться в офіційному повідомленні на сайті Сербської Патріархії.

«Особливу увагу приділено темі страждань Української Православної Церкви, спричинених діями української влади у Києві, вилучення майна Церкви, її храмів та монастирів, вигнання ченців, переслідування окремих архієреїв та порушення фундаментальних прав і свобод віруючих, гарантованих міжнародними конвенціями», — йдеться у повідомленні за підсумками роботи Собору. Подробней…

Митрополит Феодосий: Вины не признаю!


Управляющий Черкасской епархией УПЦ митрополит Феодосий помещен под круглосуточный домашний арест, на него надели электронный браслет. СБУ ему инкриминирует В 7 ТОМАХ (!) разжигание межконфессиональной розни (ч.1, ст.161 УК Украины) и оправдание российской агрессии (ч.2 и ч.3 ст.436-2 УК Украины). Поводом к обвинению послужили проповеди архиерея и «создание в 2020 году сайта епархии по шаблонам РПЦ с использованием российского программного обеспечения». Вот они якобы разжигают и оправдывают. Дело передано в суд и в связи с этим владыка Феодосий записал обращение из заточения.

«Ознакомили с материалы дела – это семь томов! В которых изложены те интервью, которые я давал на протяжении последних 10 лет. В отношении жизни Украинской Православной Церкви, событий, которые происходили в жизни верующих людей Украины. Естественно, там много критики УПЦ КП, а впоследствии ПЦУ, много критики событий и явлений, который привели в итоге к тому, что мы имеем сейчас – к гонениям на Церковь.
Дело было возбуждено по доносам ряда людей, как сказано «потерпевших и свидетелей». Подробней…

КИЇВ. У Неділю про самаряниню Предстоятель УПЦ очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі

14 травня, у Неділю 5-ту після Пасхи, про самаряниню, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.

Богослужіння відбулось у храмі на честь преподобного Агапіта Печерського.
Предстоятелю співслужили архієпископ Білогородський Сильвестр, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, духовенство Лаври та гості у священному сані.

Після читання святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до пастви зі словом проповіді.

Першосвятитель розтлумачив Євангельське зачало дня, про те, що «Господь готовий дати кожній людині благодать живої води».

«Але лише та людина, яка живе згідно з Божественними законами, яка вклоняється Богу в дусі та істині, здатна вмістити в собі цю благодать, — сказав Блаженніший владика. — І ця благодать зробить нас щасливими». Подробней…

КИЇВ. Керуючий справами УПЦ зустрівся з делегацією Всесвітньої ради церков


11 травня з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія Керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Бориспільський і Броварський Антоній зустрівся з делегацією Всесвітньої ради церков. Про це повідомляє сторінка митрополита Антонія у фейсбуці.

До складу делегації ВРЦ увійшли: Генеральний секретар ВРЦ пастор Джеррі Піллей, голова Центрального комітету ВРЦ лютеранський єпископ Гайнріх Бедфорд-Штром, віце-голова Центрального комітету ВРЦ вірменський архієпископ Вікен Айказян, директор Комісії церков ВРЦ з міжнародних справ Пітер Прув, та керівник програми ВРЦ «Екуменічні відносини, віра і конституція» професор Василе-Октавіан Міхок.

У зустрічі також взяли участь Голова Юридичного відділу УПЦ протоієрей Олександр Бахов, заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ протоієрей Миколай Данилевич, співробітники ВЗЦЗ УПЦ протоієрей Василій Пріц та професор С. М. Бортник. Делегацію гостей супроводжує клірик Чернівецько-Буковинської єпархії протоієрей Миколай Попеску. Подробней…

ПОЧАЇВ. У Свято-Успенській Лаврі відбувся хресний хід з перенесенням мощів преподобного Амфілохія (відео)

Напередодні свята на честь преподобного Амфілохія, 10 травня, братія Почаївської Лаври та жителі Почаєва урочисто перенесли мощі святого в соборний храм обителі.

В урочистому хресному ході, який відбувся після вечірнього богослужіння в Успенському соборі обителі, участь взяли тисячі вірян.

Після перенесення мощей преподобного Амфілохія до Преображенського собору було звершено акафіст Воскресінню Христовому.

11 травня, в Почаївській Лаврі буде звершене святкове Всенічне бдіння з читанням акафісту преподобному Амфілохію.
12 травня, у день пам’яті святого, після пізньої Літургії у Преображенському соборі мощі преподобного будуть перенесені до Печерного храму, де вони перебувають завжди. Подробней…

КИЕВ. На стояние под Лаврой пришли представители Всемирного совета церквей


11 мая на молитвенное стояние УПЦ под Лаврой, которое возглавил митрополит Варсонофий, пришли представители делегации Всемирного совета церквей из Швейцарии, прибывшие в этот день в Киев.

К Нижней лавре пришли действующий глава ВСЦ и представитель пресвитерианской церкви ЮАР Джерри Пиллэй, лютеранский епископ Генрих Бедфорд-Штром и другие члены делегации.

Ранее Генрих Бедфорд-Штром заявлял, что делегация Всемирного совета церквей посетит Украину, чтобы «вести диалог с церквями, которые находятся в сложной ситуации, отмеченной внутренней напряженностью». Затем глава ВСЦ намерен посетить РФ.

СПЖ

КИЇВ. В єпархіях УПЦ молитовно вшанували пам’ять воїнів Другої світової війни, та загиблих Захисників України нашого часу


8-9 травня   у всіх регіонах України духовенство та віряни Української Православної Церкви помолилися за упокоєння душ полеглих воїнів, які в роки Другої світової війни захищали нашу землю від нацизму, а також тих військовослужбовців, які у наш час віддали свої життя, обороняючи Україну від російської агресії.

Митрополит Сумський і Охтирський Євлогій відвідав у м. Сумах центральне міське кладовище та пам’ятник Вічної Слави.

Архіпастир поклав квіти до меморіальних монументів та молитовно вшанував пам’ять Захисників та невинно убитих мирних жителів, які загинули у роки Другої світової війни та під час сучасної війни, яку Росія розпочала проти України.

З благословення митрополита Євлогія молитовне поминання воїнів та жертв воєнних дій відбулося у всіх благочиннях Сумської єпархії.

Так, у м. Білопілля благочинний Білопільського округу протоієрей Олександр Кривохижа відслужив панахиду та поклав квіти біля пам’ятника Захисникам.

8 травня архієпископ Хмельницький і Старокостянтинівський Віктор у співслужінні духовенства м. Хмельницького звершив заупокійну літію на міському військовому кладовищі за загиблими воїнами, які полягли на полі бою, захищаючи українську землю від ворогів у загарбницьких війнах минулого століття і сьогодення. Подробней…

КИЇВ. Предстоятель помолився разом із вірянами на молитовному стоянні у Києво-Печерській Лаврі

КИЇВ. Митрополит Климент про заяви Мінкульту щодо Лаври — ніяких прийомів-передач не було, ніхто нічого не підписував


У коментарі для ЗМІ голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ митрополит Ніжинський та Прилуцький Климент прокоментував роботу представників Міністерства культури на території Києво-Печерської Лаври. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

«Усі розмови в пресі навколо роботи так званої міністерської комісії, як і заяви самого Міністра культури, є вигадками та спекуляціями. Вже кілька тижнів по Лаврі ходять люди, які на камеру називають себе міністерською комісією. Вони оглядають будівлі, щось фотографують на власні мобільні телефони. Але жодних дій, які можна було б розглядати як процес прийому-передачі майна з балансу однієї організації на баланс іншої, ніхто не здійснював і не планує цього робити. Жодних документів представники монастиря, як і нацзаповідника, між собою не підписували. Жодних претензій, зауважень з боку Мінкульту висловлено не було, навпаки Подробней…

КИЇВ. Блаженнійший Митрополит Онуфрій розповів, у чому полягає вірність Богові (відео)


У своїй недільній проповіді Блаженніший Митрополит Онуфрій зазначив, що Бог від людини не чекає жодних декларацій, справжня вірність Богові полягає у виконанні Його заповідей.

«Вірність Богові у чому полягає? Не в декларації, коли я буду говорити багато, складно і заплутано, а в тому, щоб виконувати священні Божественні заповіти, які Бог подарував нам ради нашого спасіння, ради нашої користі», — підкреслив Предстоятель.

Він наголосив, що «Богові не треба нашого посту, нашої молитви, нашого колінопреклоніння, інших діл, а це потрібно нам». Подробней…

КИЇВ. У Неділю про розслабленого Предстоятель УПЦ очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі (відео)


7 травня, у Неділю 4-ту після Пасхи, про розслабленого, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.

Богослужіння відбулось у храмі на честь преподобного Агапіта Печерського.

Предстоятелю співслужили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, духовенство Лаври та гості у священному сані.

Після читання святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до пастви зі словом проповіді.

На сугубій єктенії піднесли до Господа особливі прохання про мир на українській землі і позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. У молитві після єктенії Предстоятель попросив у Бога Подробней…

Митрополит Антоній розповів про своє затримання, і чому його врешті решт відпустили (відео)


6 травня на одному із блокпостів при виїзді із Києва відбулося незаконне затримання Керуючого справами УПЦ митрополита Бориспільського і Броварського Антонія. Про подробиці цього інциденту митрополит Антоній розповів після Літургії у храмі в ім’я преподобного Агапіта Києво-Печерської Лаври.

За словами Керуючого справами УПЦ, сьогодні він повинен був звершити святкове богослужіння у Георгіївському ставропігійному монастирі смт Городниці Житомирської області. Близько 5:30, ієрарх виїхав з Києва.

«Я встиг доїхати тільки до першого КПП, там зупинили автомобіль, почали перевіряти документи водія, диякона Михаїла, потім перейшли до мене […] Подробней…

КИЕВ. Народный депутат Украины Артем Дмитрук: «Придет время, и УПЦ будет выигрывать все суды»

Пресс-служба УПЦ представляет интервью с народным депутатом Артемом Дмитруком.

– Совсем недавно Предстоятель УПЦ в комментарии для СПЖ обратился к верующим Церкви с призывом защищать святыни, в том числе и Киево-Печерскую лавру. В то же время среди верующих есть люди, которые считают, что Церковь недостаточно активна в отстаивании своих прав, что нужно проводить крестные ходы и чуть ли не акции протеста. Как это прокомментируете?

– Сейчас в стране война. Мы защищаем свою территорию, на нас напала Российская Федерация, у нас есть внешний враг. Мы не должны раскачивать, раскручивать внутренние проблемы. Блаженнейший Митрополит Онуфрий поступает очень мудро, он не хочет лишний раз будоражить общество, прихожан. Он очень аккуратно всегда высказывается, потому что понимает, насколько сейчас сложная ситуация. Мы все знаем, что УПЦ – это самая большая Церковь в Украине, с самым большим количеством прихожан. И сейчас «призови людей»… У нас последний крестный ход на сколько тысяч людей был?

– Сотни тысяч.

– Сотни тысяч людей. И все эти люди могут выйти на крестный ход, если Блаженнейший Онуфрий позовет. Он делает все правильно. Я больше скажу, именно правоохранители Подробней…

Блаженнійший Митрополит Онуфрій: «Нехай Господь, Який переміг смерть, допоможе і нам перемогти зло, щоб на нашій землі запанував мир»

1 травня Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій помолився разом з вірянами, які вже більше як місяць щодня збираються у Києво-Печерській Лаврі на молитовне стояння та звернувся до присутніх з Первосвятительським словом.
Після читання Акафіста Воскресінню Христовому Його Блаженство привітав усіх зі святом Христового Воскресіння.

«Це Празник життя, перемоги добра над злом. Нехай Господь, Який воскрес із мертвих, воскрешає наші душі для вічного життя, нехай наповнює їх Своїм дивним світлом, яке засяяло із живоносного гробу», — зазначив Блаженніший владика.

Архіпастир також поздоровив присутніх жінок з Днем Жінок-мироносиць: «Ваші чоловіки, ваші брати, ваші рідні хлопці зараз захищають нашу землю, наш народ, а ми тут молимося також за мир, за здоров’я, за владу, за військо, за народ, за нашу українську землю і разом куємо ту бажану перемогу. Нехай Господь, Який переміг смерть, допоможе і нам перемогти зло, щоб запанував на нашій землі мир». Подробней…

КИЇВ. У Неділю жон-мироносиць Предстоятель звершив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі


30 квітня, у Неділю третю після Пасхи, святих жон-мироносиць, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.
Святкове богослужіння відбулось у храмі на честь преподобного Агапіта Печерського.
Предстоятелю співслужили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, духовенство обителі та гості у священному сані.

Після читання святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до вірян зі словом проповіді.

На сугубій єктенії піднесли до Господа особливі прохання про мир на українській землі і позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. У молитві після єктенії Предстоятель попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив ієрейську і дияконську хіротонію. Священником став ієродиякон Парфеній (Маринич), студент II курсу магістратури Київської духовної академії. У диякона висвячений іподиякон Сергій Бервено, клірик собору на честь преподобних Антонія і Феодосія Печерських у Василькові.

Після відпусту Блаженніший владика привітав паству зі святом. Подробней…

Блаженнійший Митрополит Онуфрій висловив співчуття з приводу обстрілу російськими військами житлових будинків в Умані, Дніпрі та на Київщині


Українська Православна Церква висловлює щирі співчуття у зв’язку із цією страшною трагедією. Нехай Всемилостивий Господь упокоїть душі невинно вбитих в оселях праведних.

428-й день страшної, жорстокої війни проти України. Сьогодні вранці під час масованого російського повітряного удару ворог знову підступно влучив у житлові будинки в Умані, Дніпрі та на Київщині.

На превеликий жаль, є жертви. На даний час відомо про п’ятнадцятьох загиблих в Умані та двох у Дніпрі, серед яких і маленькі діти. Велика кількість постраждалих перебуває у лікарнях.

Українська Православна Церква висловлює щирі співчуття у зв’язку із цією страшною трагедією. Ця катастрофа забрала життя невинних людей і нанесла велику шкоду містам та громадам.

Співчуваємо рідним та близьким тих, хто загинув унаслідок цієї трагедії, та висловлюємо щирі слова підтримки всім, хто постраждав від цієї страшної події.

Нехай Всемилостивий Господь упокоїть душі невинно вбитих в оселях праведних. Підносимо свої сугубі молитви за одужання поранених та тих, хто залишився без домівки.

КИЇВ. Предстоятель УПЦ звершив освячення нових антимінсів


 26 квітня, у середу другої седмиці після Пасхи, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив чин освячення антимінсів у Свято-Пантелеймонівському жіночому монастирі у Феофанії, де знаходиться резиденція Предстоятеляє
Предстоятель прочитав особливі молитви, окропив підготовлені плати святою водою, помазав їх святим Миром та вклав часточки мощей святих.

Антимінс (грец. «замість престолу») – чотирикутний плат з шовкової або лляної матерії з зашитими часточками мощей, на якому звершується Таїнство Євхаристії. Освячення антимінсів звершує лише єпископ. Подробней…

КИЇВ. В єпархіях Української Православної Церкви помолились за жертв трагедії на ЧАЕС у 37-мі роковини

26 квітня увесь світ відзначив День пам’яті загиблих у радіаційних аваріях і катастрофах. З моменту Чорнобильської катастрофи – найбільшої за всю історію ядерної енергетики у світі – минув 37 рік. В Українській Православній Церкві вшанували героїв-чорнобильців молитвою.

Заупокійна літія за загиблими внаслідок аварії з благословення ректора Київської духовної академії і семінарії архієпископа Білогородського Сильвестра була відслужена в Київських духовних школах. За богослужінням помолилися за всіх, хто помер внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС у 1986 році.

“Заупокійне богослужіння нагадало про важливість пам’яті та поваги до тих, хто віддав своє життя за нашу безпеку та майбутнє. Ми повинні завжди пам’ятати про подвиг ліквідаторів та жертв Чорнобиля та шанувати їхню пам’ять”, – йдеться у повідомленні. Подробней…

БАЛАМАНД. Синод Антіохійської Церкви звернувся до світових лідерів у зв’язку з дискримінацією віруючих Української Православної Церкви

25 квітня Священний Синод Антіохійської Православної Церкви під головуванням Патріарха Іоанна Х провів свою 16-ту позачергову сесію в Баламанді, на яких члени Синоду висловили свою «солідарність із братами в Українській Православній Церкві, які потерпають від лихоліття війни та несправедливості релігійних переслідувань». Про це було повідомлено на офіційній сторінці у фейсбук Антіохійського Патріархату.

Зазначається, що члени Синоду «піднесли свої молитви за весь Православний світ, благаючи Воскреслого Господа захистити Свою Церкву від розколів й висловили свою солідарність із братами в Українській Православній Церкві, які потерпають від лихоліття війни та несправедливості релігійних переслідувань». Подробней…

КИЇВ. Митрополит Климент прокоментував заяву міністра Ткаченка про наміри перетворити монастир на центр народних промислів


Голова Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент прокоментували для ЗМІ заяву міністра культури України Олександра Ткаченка, що в Нижній Лаврі замість монастиря може розміститися центр народних промислів.

«Все, що відбувається сьогодні, навколо Лаври не має нічого спільного ні з законодавством України, ні з фундаментальними для будь-якого цивілізованого суспільства принципами прав людини. Однак міністр Ткаченко своїми щоденними заявами стрімко намагається довести, що дії міністерства також нічого спільного не мають і зі здоровим глуздом. Мені здається, суспільству сьогодні стає цілком Подробней…

Митрополит Онуфрій звернувся до вірян Української Православної Церкви

КИЕВ. Блаженнейший Митрополит Онуфрий пришел на молитвенное стояние к Лавре


Митрополит Онуфрий вместе с верующими помолился на акафисте преподобным Киево-Печерским.

24 апреля Блаженнейший Митрополит Онуфрий пришел на молитвенное стояние под Киево-Печерскую лавру.

Предстоятель УПЦ вместе с верующими помолился на акафисте всем преподобным отцам Киево-Печерским. На кадрах видно, что Митрополит Онуфрий сначала стоит в одном подряснике. Затем, когда он сам читает акафист, Предстоятель надел епитрахиль.

Блаженнійший Митрополит Онуфрій: Вірити у Бога — це вручити себе в Його Святі руки та творить Божу волю


Блаженніший Митрополит Онуфрій у своїй проповіді в неділю Антипасхи розповів, що потрібно пізнавати Бога не лише розумом, а й довірити Йому все своє життя та виконувати Його Святу волю.

Архіпастир на прикладі увірування апостола Фоми розповів, до якої віри закликав Іісус Христос.

«Господь усіх нас назвав блаженними, тому, що ми не бачили Його своїми тілесними очима, не осязали Його рани, але ми увірували й намагаємося жити по Його святих законах. Віра полягає не лише у визнанні розуму, що Бог існує. Визнання Бога Подробней…

КИЕВ. Верующие Лавры причащались сегодня через решетку


Полиция, прибывшая после начала литургии, закрыла ворота, ведущие на территорию храма в честь иконы Божией Матери «Живоносный Источник».

21 апреля верующие УПЦ в Киево-Печерской лавре причащались Святых Христовых Таин через решетку.

Сегодня в храме в честь иконы Божией Матери «Живоносный Источник» в Киево-Печерской лавре престольный праздник. По этой причине на молитву в храм пришло большое количество верующих.

По словам послушника храма, после начала богослужения пришли правоохранители. Им не понравилось, что на литургию собралось много людей, и поэтому они приказали закрыть калитку, ведущую на его территорию.

Прихожане, которые не успели к началу богослужения, были вынуждены молиться за оградой храма. В конце литургии к ним вышли священники, чтобы поисповедовать и причастить всех желающих. Подробней…

КИЕВ. Студента семинарии, который вел прямой эфир из Лавры, задержала полиция


Михаила, без объяснения причин задержания, полицейские посадили в автомобиль и увезли в неизвестном направлении.

21 апреля студента Киевских духовных школ, который вел прямой эфир с территории Киево-Печерской лавры, задержала полиция.

Во время прямого эфира к Михаилу подошли сотрудники полиции и потребовали вывернуть карманы, чтобы проверить их содержимое.

Не найдя в его карманах ничего запрещенного, полицейские потребовали от Михаила сесть в их машину. Законное требование студента семинарии объяснить ему причину задержания было проигнорировано. Подробней…

БАНЧЕНЫ. Митрополит Лонгин призвал освободить правозащитницу Кохановскую


Наместник Банченского монастыря призвал немедленно освободить Викторию Кохановскую, которую похитили полицейские.

Архиерей УПЦ, митрополит Лонгин (Жар), наместник Вознесенского Банченского монастыря, призвал осовбодить правозащитницу Викторию Кохановскую. Об этом сообщают на странице Банченского монастыря в Instagram.

Напомним, Викторию похитили из Киево-Печерской лавры прямо во время прямого эфира о защите обители, который она вела на своей странице в Facebook. Подробней…

КИЇВ. Правозахисницю Вікторію Кохановську викрали під час прямого ефіру

КИЇВ. У Світлий Вівторок Предстоятель УПЦ очолив пасхальне богослужіння у Покровському жіночому монастирі


18 квітня, у вівторок Світлої седмиці, Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у Миколаївському соборі Свято-Покровського жіночого монастиря міста.

Перед богослужінням паства зустрічала Блаженнішого владику біля храму. Архіпастир привітав вірян з Пасхою Христовою та роздав подарунки.

За Літургією Предстоятелю співслужили вікарії Київської єпархії єпископ Ірпінський Лавр і єпископ Бородянський Марк, духовенство монастиря та гості у священному сані. За богослужінням молилась настоятелька обителі ігуменя Калісфенія (Шамайло). Богослужбові піснеспіви виконував хор сестер Покровського монастиря.

На малому вході Блаженніший Митрополит Онуфрій відзначив духовенство монастиря богослужбовими і церковними нагородами. Подробней…

Пасхальне послання


Предстоятеля Української Православної Церкви

Блаженнішoго Митрополита Київського і всієї України Онуфрія

Архіпастирям, пастирям, чернецтву

та всім вірним чадам

Української Православної Церкви

Христос Воскрес!

Цими святими, вічно живими словами сердечно поздоровляю всіх Вас, боголюбиві архіпастирі й пастирі, благочестиві іноки та інокині, дорогі брати й сестри, з найбільшим нашим християнським Празником — Пресвітлим і Преславним Воскресінням Господа Бога і Спасителя нашого Іісуса Христа.

«Воскресіння Христове побачивши, поклонімся Святому Господу Іісусу, Єдиному безгрішному» (стихира Св. Пасхи), — такими словами з любов’ю звертається до нас Свята Церква, поважно закликаючи до нинішнього Пасхального торжества, торжества великої перемоги Божественної Любові над людською злобою.

Любов — це життя, а злоба — це смерть, тому Празник Пресвітлого Христового Воскресіння — це великий день торжества перемоги життя над смертю. Нині, як говорить святитель Григорій Нісський, життям нищиться смерть.

Нинішній Празник Святої Пасхи, як і минулий, ми святкуємо під звуки пострілів гармат, під звуки плачу матерів над своїми вбитими синами, дружин над загиблими чоловіками, дітей-сиріт над своїми мертвими батьками. На превеликий жаль, Росія продовжує війну проти України. Подробней…

ЧЕРНОВЦЫ. Совершено разбойное нападение на епископа Ивано-Франковского и Коломыйского Никиту и несовершеннолетнего сына воина ВСУ


10 апреля, в 22:00, неизвестный злоумышленник напал на епископа Ивано-Франковского и Коломыйского Никиту и несовершеннолетнего сына воина ВСУ, брат и отец которого сейчас находятся на передовой. Об этом сообщает пресс-служба Черновицкой епархии.

Преступление было совершено на улице Сагайдачной, возле входа в Николаевский храм УПЦ.

В Черновицкой епархии рассказали, что во время, когда епископ Никита возвращался в епархиальное управление, недалеко от него остановилась красная «Мазда» 2013 года (номера зафиксированы). Из автомобиля вышел мужчина спортивного телосложения, который нанес сперва удар по лицу епископа Никиты, а затем ударил иподиакона, брат и отец которого в рядах ВСУ сейчас защищают Украину на передовой. Подробней…

Блаженніший Митрополит Онуфрій звернувся зі словами підтримки до віруючих УПЦ у Хмельницькій області

10 квітня Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звернувся до духовенства та пастви Хмельницької єпархії Української Православної Церкви. Про це повідомляє пресслужба Хмельницької єпархії.

«Господь теж терпів неправду. Ми повинні за все дякувати Богові. Це не означає, що ми повинні опустити руки і бути пасивними. Ми повинні захищати свої святині. Ми повинні законними засобами відстоювати свої храми і монастирі. Але не повинні при цьому мати злоби проти людей. До тих хто нападає на нас, хто ображає.

Ми повинні молитися за всіх: щоб Господь добрих укріпив у добрі, а злих – дав їм дух покаяння. Щоб вони зрозуміли, коли ображає іншого – людина робить гріх, сама себе ображає», – сказав Предстоятель УПЦ. Подробней…

КИЇВ. У Вербну неділю Предстоятель УПЦ очолив святкове богослужіння на площі у Києво-Печерській Лаврі


9 квітня, у Вербну неділю, свято Входу Господнього до Єрусалима, тисячі вірян Української Православної Церкви молились за Божественною літургією, яку очолив Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.

Предстоятелю співслужили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, єпископ Бородянський Марк, духовенство обителі і гості у священному сані.

Після читання святого Євангелія Блаженніший архіпастир звернувся до вірян зі словом проповіді.

На сугубій єктенії піднесли до Господа особливі прохання про мир на українській землі і позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. У молитві після єктенії Блаженніший архіпастир попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому. Подробней…

КИЇВ. У Києво-Печерській Лаврі оприлюднили заяву щодо кримінального переслідування митрополита Павла


В оприлюдненій заяві наголошується на тому, що кримінальне провадження відносно митрополита Павла є сфабрикованим та спрямованим на його усунення від керівництва Лаврою. Про це повідомляє пресслужба Києво-Печерської Лаври.

Заява щодо кримінального переслідування Намісника Лаври митрополита Павла

У зв’язку з тим, що Служба безпеки України оприлюднила повідомлення про досудове розслідування у кримінальному провадженні відносно Намісника Києво-Печерської Лаври митрополита Вишгородського і Чорнобильського Павла, для спростування неправдивої інформації щодо цього та упередження відповідних спекуляцій слід пояснити наступне. Подробней…

КИЇВ. Священний Синод призначив керуючого Хмельницькою єпархією


3 квітня під головуванням Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія в дистанційному режимі відбулось засідання Священного Синоду Української Православної Церкви.
У відповідь на рапорт Священний Синод звільнив Преосвященного митрополита Хмельницького і Старокостянтинівського Антонія від керування Хмельницькою єпархією та почислив його на спокій. Новим керуючим Хмельницькою єпархією призначено Преосвященного архієпископа Баришівського Віктора, який до цього був вікарієм Київської Митрополії.

Предстоятель Православної Церкви Чеських земель і Словаччини висловив підтримку Українській Православній Церкві


Предстоятель Православної Церкви Чеських земель і Словаччини Блаженніший Митрополит Ростислав висловив підтримку Українській Православній Церкві.

Звернення Предстоятеля Православної Церкви Чеських земель і Словаччини у зв’язку із гонінням на Українську Православну Церкву

У дні п’ятої седмиці цьогорічного Великого посту, коли досягається кульмінація духовної потуги православних християн, кульмінація несправедливих і невибачених утисків Української Православної Церкви з боку української державної влади. Це переслідування, яке триває вже кілька десятиліть і має на меті замінити канонічну Церкву розкольницькими структурами, значно посилилося після початку військового конфлікту між Україною та Росією, а останніми днями набуло характеру спроби ліквідувати. Подробней…

КИЇВ. Митрополит Онуфрій підтримав віруючих у Київо-Печерській Лаврі (відео)


2 квітня Блаженніший Митрополит Онуфрій звернувся до віруючих, які цими днями приходять в обитель, щоб молитовно підтримати братію та студентів Духовних шкіл, яких незаконно намагаються виселити зі великої Православної Святині усього світу.

«Сьогодні ми маємо випробування — над Лаврою нависла небезпека — хочуть, щоб монахи вийшли з Лаври, щоб залишили Святу обитель, свій дім», — сказав Архіпастир.

За словом Першосвятителя, «це велике випробування, яке потребує від нас покаяння. Якщо ми будемо каятися, будемо молити Бога, то Бог перемінить думки тих людей, від кого це залежить, які хочуть нас видворити з цього місця. Ми повинні терпіти, молитися і прощати». Подробней…

БЕЛГРАД. Патріарх Сербський Порфирій виступив із заявою на підтримку Української Православної Церкви


28 березня на офіційному сайті Сербської Православної Церкви була опублікована заява Предстоятеля Сербської Православної Церкви у зв’язку з останніми подіями навколо Української Православної Церкви загалом і Києво-Печерської Лаври зокрема. Про це повідомляє сайт ВЗЦЗ.

Патріарх Порфирій від імені Архієрейського Синоду Сербської Православної Церкви заявив, що «Українська Православна Церква є, як відомо, єдиною канонічною і законною Православною Церквою в Україні і водночас найбільшою релігійною організацією в цій країні». Сербський Предстоятель підкреслив відмінність УПЦ від ПЦУ, яка «не має навіть найелементарніших атрибутів церковності, визнається лише чотирма Православними Церквами, які за кількістю своїх віруючих становлять дуже малий відсоток у православному всесвіті». Проте, кількість вірян не є суттєвою, оскільки на думку Патріарха Порфирія, Церква або є Церквою, або ні, адже «розчерком пера» не може «нелегальна парасинагога стати Церквою». Подробней…

ІВАНО-ФРАНКІВСЬК. Сльозогінний газ та бійка. Рейдери в балаклавах штурмом захопили храм УПЦ на честь Різдва Христового (відео, оновлено)


28 березня агресивно налаштовані радикали захопили кафедральний собор Івано-Франківської єпархії УПЦ. Молодики у балаклавах викурювали газом священників і вірян з храму Різдва Христового.

На Facebook-сторінці Івано-Франківської єпархії велася пряма трансляція з місця подій. На відео видно, що єпископ Івано-Франківський і Коломийський Никита, духовенство і віруючі знаходяться на території собору. Водночас тут зібрався натовп радикалів у кількості приблизно 200 осіб. Віруючі УПЦ молилися, тоді як радикали, серед яких було видно людей в облаченні, виголошували погрози на адресу віруючих і кричали: «Геть московського попа!» Подробней…

КИЇВ. Блаженнійший Митрополит Онуфрій закликав усіх вірних молитися за Києво-Печерську Лавру (відео)

Блаженніший Митрополит Онуфрій у своїй проповіді 26 березня в Києво-Печерській Лаврі підкреслив, що світ живе молитвами, а не багатослів’ям. Предстоятель закликав усіх до молитов разом з братією обителі.

Першосвятитель подякував усім вірним за спільну молитву та закликав молитися разом з братією Києво-Печерської Лаври й надалі.

«Дякую вам за те, що ви прийшли сьогодні помолитися разом з нами, і закликаю до молитви — хто як може і де може й надалі. Хто може прийти до братії сюди в обитель — помоліться тут з братією. Хто цього не може зробити, нехай молиться в іншому місці. Молитва не знає простору, і якщо ми будемо на всякому місці просити Бога, то Бог нас почує», — сказав Блаженніший владика.

Він нагадав, що чиновники хочуть 29-го березня припинити договір на користування спорудами між Лаврою та державним заповідником: «Я прошу ваших святих молитов, щоб ми випросили Бога, щоб Господь дозволив нам і надалі перебувати у цій Святій обителі, щоб братія, яка підняла Лавру з руїн і зробила її такою красивою, як ми сьогодні бачимо, могла тут знаходитися і молитися Богові». Подробней…

КИЇВ. У четверту неділю Великого посту Предстоятель УПЦ очолив Божественну літургію на площі у Києво-Печерській Лаврі (+відео)


26 березня, у Неділю четверту Великого посту, преподобного Іоанна Ліствичника, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив урочисте богослужіння на площі біля Хрестовоздвиженського храму Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Блаженнішому владиці співслужили намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, архієпископ Баришівський Віктор, єпископ Вишневський Спиридон, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, єпископ Скадовський Веніамін та духовенство Лаври. Зі своїм архіпастирем молились тисячі вірян Української Православної Церкви. Подробней…

Звернення Священного Синоду УПЦ до Президента України Володимира Зеленського


Вельмишановний Володимире Олександровичу!

Звертаємось до Вас як глави Української держави, громадянами якої ми є, з надією, що наш голос буде почутий.

Українська Православна Церква, до якої належить багато мільйонів наших співгромадян, завжди виховувала і виховує паству любити свою Батьківщину, бути достойними громадянами своєї держави та гідно виконувати свої громадянські обов’язки. З початком вторгнення Російської Федерації на територію України наша Церква першою серед інших релігійних організацій рішуче засудила цю військову агресію і закликала своїх вірян стати на захист рідної землі. Велика кількість парафіян Української Православної Церкви нині перебуває у лавах Збройних Сил України та інших військових формувань. Силами парафій і монастирів надається матеріальна допомога військовослужбовцям, вимушеним переселенцям та іншим категоріям населення, які опинились у важких обставинах. Не припиняються поїздки наших священнослужителів із гуманітарними вантажами в міста і села, що особливо постраждали від війни. Позиція Української Православної Церкви є незмінною: ми відстоюємо територіальну цілісність і суверенітет нашої Держави та рішуче засуджуємо російську військову агресію проти України. Подробней…

КИЕВ. Собравшиеся под Офисом президента иерархи УПЦ рассказали, что просят личной встречи с Владимиром Зеленским


«Члены Синода написали обращение к президенту Владимиру Зеленскому и хотят ему лично объяснить сложившуюся ситуацию, какой она есть на самом деле. Данное обращение является очень важным для священного Синода УПЦ и дальнейшие действия Синода зависят от того насколько адекватно руководство государства отреагирует на позицию миллиона верующих УПЦ»,- заявил руководитель Синодального информационно-просветительского отдела владыка Климент.

Отметим, что на данный момент представители церкви во главе с ее предстоятелем митрополитом Онуфрием стоят на улице под Офисом президента. Примут их или нет — неизвестно.

Политика Страны

КИЇВ. Предстоятель УПЦ та члени Священного Синоду прибули до Офісу Президента України (пряма трансляція)


Члени Священного Синоду Української Православної Церкви на чолі з Блаженнішим Митрополитом Онуфрієм прибули до Офісу Президента України з метою донести до керівництва держави позицію Української Православної Церкви. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

Пряма трансляція з місця подій також доступна на офіційній сторінці УПЦ у фейсбуці за посиланням:  https://fb.watch/jnZp4yvC8M/

КИЇВ. Розпочалось засідання Священного Синоду Української Православної Церкви


20 березня у резиденції Предстоятеля УПЦ на території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври розпочалося засідання Священного Синоду Української Православної Церкви.

Засідання очолює Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Під час роботи Священного Синоду архієреї розглянуть поточні питання з життя Церкви.

Про підсумки засідання Священного Синоду читайте незабаром на нашому сайті.

Блаженнійший Митрополит Онуфрій: Силою Чесного і Животворящого Хреста нехай Господь зруйнує всю силу, яка повстає проти правди Божої (відео)


Звертаючись до вірян під час Літургії у Неділю третю Великого посту, Хрестопоклонну, Блаженніший Митрополит Онуфрій закликав молитися, щоб Господь дарував братії Києво-Печерської Лаври Свою милість залишитися у святій обителі і продовжувати у ній подвиг молитви.

Предстоятель наголосив, що саме наша Церква будувала Києво-Печерську Лавру, а також відбудовувала її після закриття обителі у ХХ столітті.

Людям, які хочуть відібрати Лавру, за словами Блаженнішого владики, слід було б збудувати щось своє.

“Я прошу вас, дорогі брати і сестри, щоб ми стали на молитву, щоб ми підняли руки і піднесли свої молитви за нашу Україну, нашу батьківщину, за владу, за воїнство і за весь наш народ, щоб Господь благословив усіх нас миром. Особливо помоліться за братію святої обителі, за владику намісника, щоб Господь подарував їм милість залишитися на цьому місці і продовжувати тут той подвиг, який люди не бачать, але який приносить всім користь — подвиг молитви за свою землю, за свою батьківщину, за свій народ”, – звернувся до пастви Першосвятитель. Подробней…

Митрополит Антоній: Ми захищаємо не будівлі, а свою віру

КИЕВ. Иерерахи УПЦ провели пресс-конференцию в связи с предписанием властей покинуть Лавру до 29 марта

Наместник Киево-Печерской Лавры митрополит Павел, управляющий делами УПЦ митрополит Антоний и руководитель Синодального информационно-просветительского отдела УПЦ владыка Климент провели пресс-конференцию, в ходе которой заявили, что 20 марта УЦП проведет Синод на котором решат как Церковь будет действовать в ответ на предписание властей покинуть территорию Киево-Печерской Лавры до 29 марта.

«Мы не знаем, что произойдет в Лавре 29 марта, но мы знаем настроения наших верующих, которые будут защищать свои святыни. Нам говорят, что сюда могут прийти люди, которые настроены враждебно против нас, люди которые воюют Подробней…

КИЇВ. Намісник Лаври з братією записали відеозвернення до народу та влади України

10 березня стало відомо про лист керівництва Національного заповідника «Києво-Печерська лавра» на адресу Києво-Печерської обителі з вимогою про виселення ченців зі стін православної святині.

У зв’язку з обставинами, що склалися навколо Києво-Печерського монастиря, Намісник Києво-Печерської Лаври з братією звернулися до українського народу і влади зі зверненням, де нагадали про відродження древньої обителі з 1988 року після закриття обителі, яке відбулося рівно 62 роки тому в часи безбожної влади.

«Дякуємо Господу за Його велику милість, що Він сподобив нас жити у Святій Успенській Києво-Печерській Лаврі, — відзначив владика Павел. — За тих людей, які допомагали та допомагають нам зберегти святиню для сучасників та нащадків. Ми прийшли сюди, щоб присвятити своє життя служінню Богу в молитві та служінні людям. У найважчі часи випробування для нашої держави ми молимося, щоб Господь зберіг Україну для нас. Подробней…

КИЇВ. Митрополит Павел: Ми виселятись з Лаври не будемо!


Звернення митрополитів УПЦ Павла, Варсонофія та Володимира щодо «комісії» із державного Заповідника, яку сьогодні без жодних документів і попереджень вони зустріли на території Ближніх печер.

Намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел сказав, що влада змушує «молитись так, щоб Господь явив чудо». Ніяких законних підстав для виселення монахів з Лаври немає. Це Святиня світового значення. І закликав усіх християн молитись, «бо цього потурання не можна вже терпіти. Всю Україну віруючу не зможуть позбавити громадянства». Протизаконних дій священики УПЦ терпіти не будуть!

«Українці не дозволять, щоб міністр Ткаченко просто так, своїм Указом, виселив монахів з обителі, за 10 днів! Потрібно піднімати світову спільноту», — додав вінницький митрополит Варсонофій.

Митрополит Володимир згадав юні роки, коли у радянські часи вперше побавив печерський монастир. У тому стані – те плюндрування, зруйнування. І зусиллями братії та намісника Павла обитель знову стала духовною перлиною – серцем нашого народу. А те що коїться зараз – біль крізь сльози.

Одна з парафіянок також згадала участь своєї родини у відновленні святині та висловила обурення. «Це святиня народу, як можна її забирати в народа України, сказати «це наше – ми описуємо це і забираємо»? Подробней…

Митрополит Антоній: У нас є захист — це Господь Бог!

Блаженніший Митрополит Онуфрій: Молімось, щоб Бог змінив думки людей, які хочуть, щоб братія покинула свою обитель


«Сьогодні, дорогі брати і сестри, згустилися хмари над святою обителлю», — сказав Блаженніший Митрополит Онуфрій у своїй проповіді в день Собору преподобних отців Києво-Печерських. Предстоятель попросив молитов у пастви, «щоб Господь поміняв думки тих людей, які хочуть, щоб братія покинула святу обитель, щоб тут далі горіла лампада молитви».

«Ми одержали листа від Заповідника про те, що вони відмовляються далі з нами підписувати договір про оренду приміщень. Це означає, що ми повинні покинути Лавру, звільнити її», — розповів Першосвятитель.

Блаженніший владика зазначив, «що далі буде, ми не знаємо, але ми знаємо одне — ця Лавра була побудована вірними нашої Церкви, нашою Церквою. Іншої тоді не було. Потім вона прийшла в занепад в період радянської влади, коли був войовничий атеїзм і ми отримали груду розвалин у 88-му році. І знову наша Церква відбудувала цю святу обитель. І ми вважаємо, що це несправедливо не давати нам дозвіл служити в цьому святому місці».

Архіпастир попросив у пастви молитов. Подробней…

КИЇВ. Тисячі вірян на чолі з Предстоятелем відзначили пам‘ять усіх святих Києво-Печерської Лаври (відео)


12 березня, у Неділю другу Великого посту, свято Собору всіх преподобних Києво-Печерських, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив урочисте богослужіння у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.

Божественну літургію планували звершити на площі біля Ближніх печер Лаври, оскільки жоден з доступних храмів монастиря не зміг би вмістити усіх парафіян та паломників. Однак через негоду довелось звершити богослужіння у Хрестовоздвиженській церкві. Попри холод тисячі вірян Української Православної Церкви молились на площі перед Хрестовоздвиженським храмом, де Предстоятель звершував Літургію.

Блаженнішому владиці співслужили намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Білоцерківський і Богуславський Августин, митрополит Могилів-Подільський і Шаргородський Агапіт, митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, митрополит Володимиро-Волинський і Ковельський Володимир, митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон, митрополит Львівський і Галицький Філарет, митрополит Черкаський і Канівський Феодосій, митрополит Конотопський і Глухівський Роман, митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, Подробней…

Митрополит Павел о выселении монахов из Киево-Печерской Лавры

ЧЕРКАССЫ. Митрополиту Феодосию инкриминируют еще одну уголовную статью


Митрополит Феодосий заявил, что ему могут инкриминировать еще одну статью, так как следствие по существующему подозрению рассыпается.

В ближайшее время следствие может вручить подозрение митрополиту Черкасскому и Каневскому Феодосию по ст. 436, ч. 2 УК Украины. Об этом иерарх заявил во время проповеди, опубликованной пресс-службой епархии в YouTube.

«Статью о политической неблагонадежности они подтверждают следующим фактом. На сайте Черкасской епархии они где-то нашли внизу привязку к сайту Московской Патриархии. И хотя невозможно зайти через эту ссылку на сайт патриархии, потому что все сайты, которые находятся в РФ, они заблокированы. Но ведь факт такой был, а значит митрополит Феодосий коллаборант, сепаратист и подходит под статью 436, часть 2, – иронически говорит архиерей. – Поскольку 161 рассыпается у них в руках. Вот мне говорят, что в ближайшее время мне могут вручить подозрение уже по этой статье, а она грозит подозреваемому до 8 лет лишения свободы с конфискацией имущества». Подробней…

КИЇВ. У Неділю Торжества Православ‘я Предстоятель очолив святкове богослужіння у Києво-Печерській Лаврі (+відео)


5 березня, у Неділю першу Великого посту, Торжество Православ’я, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив урочисте богослужіння у храмі на честь преподобного Агапіта Печерського у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.

Перед Божественною літургією Блаженніший владика очолив особливий молебень, який звершується лише у першу неділю Великого посту.

Неділя Торжества Православ’я пов’язана з VII Вселенським Собором 787 року, який встановив у Православній Церкві шанування ікон після тривалого періоду іконоборства. Саме ж свято виникло у 843 році і було присвячене остаточній перемозі над єрессю іконоборства. Тим самим в Церкві закінчився період формулювання православного вчення про Христа, а ікона проголошена наочним свідченням реальності Боговтілення. З тих пір відзначати Торжество Православ’я стали в першу неділю Великого посту, так як найперше його святкування у 843 році припало саме на цей день. Особливе богослужіння цієї неділі - чин Торжества Православ’я, основа якого була закладена у ІХ столітті, потім доповнювалось та змінювалось аж до ХХ століття. Постійними складовим чину, які зберігаються і зараз, є проголошення Православної віри, вічної пам’яті її проповідникам і захисникам та многоліття усім членам Церкви. Подробней…

КИЇВ. Предстоятель УПЦ звершив читання покаянного канону у чотирьох монастирях Києва (відео)


У перші дні Великого посту Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій прочитав Великий покаянний канон у чотирьох монастирях Києва. Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ підготував відеоогляд з Києво-Печерської Лаври, Покровського, Флорівського та Пантелеймонівського жіночих монастирів.

Згідно з церковним уставом, Великий канон преподобного Андрія Критського читається під час повечір’я у понеділок, вівторок, середу та четвер першого тижня Великого посту. Святий Андрій є автором початкового тексту канону, але до його створення доклали зусиль ще декілька християнських письменників. Великим канон названий і за незвичайну для цього жанру об’ємність (близько 250 тропарів), і за поетичну досконалість, богословську висоту і зворушливість зображених почуттів.

27 лютого, у понеділок першої седмиці Великого посту, Предстоятель очолив Велике повечір’я з читанням Покаянного канону у храмі на честь преподобного Агапіта Печерського у Києво-Печерській Лаврі. За богослужінням співали змішаний митрополичий хор та хор Київської духовної академії і семінарії під керівництвом архімандрита Романа (Подлубняка).

Завершивши читання канону, Блаженніший владика розповів пастві про те, як і для чого піст був встановлений Богом ще в Раю. Архіпастир нагадав, що приклад посту показав нам Господь наш Іісус Христос, коли молився в пустелі 40 днів і ночей, а потім здолав три спокуси диявола. Предстоятель звернув увагу слухачів на те, що Господь відбивав ці спокуси, цитуючи Святе Письмо. Подробней…

КИЇВ. Благословення Блаженнішого Митрополита Онуфрія на Великий піст

Возлюблені во Христі брати і сестри!

Божою милістю, в цей важкий для всіх нас рік ми наблизились до початку святого Великого посту. Великий піст, який за кількістю днів називають Чотиридесятницею, призначений для нашого виправлення та вдосконалення. Це час молитовної зосередженості та кропіткої праці над своїм духовним життям, час, коли затихає все зовнішнє, даючи розкритися внутрішньому. «Піст зводить людину на небеса, ставить перед Христом і вводить у спілкування зі святими», — повчає святитель Іоанн Златоуст.

В цьому році, починаючись в складних умовах війни, піст має не пригнічувати нас, а навпаки — підбадьорювати на шляху до радості Світлого Воскресіння Христового. Вступаючи у дні святої Чотиридесятниці, пам’ятатимемо, що піст — не мета, Подробней…

КИЇВ. Предстоятель УПЦ очолив вечірню та чин прощення у Києво-Печерській Лаврі

26 лютого, у Неділю сиропусну, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив вечірню та чин прощення у храмі на честь преподобного Агапіта Печерського Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.
Вечірнє богослужіння розпочалось з урочистої зустрічі Предстоятеля.

Разом з Блаженнішим владикою молились намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, вікарні архієреї Київської єпархії та духовенство Лаври.

Блаженніший Митрополит Онуфрій прочитав особливі молитви з проханням до Господа про благословення на Великий піст.

Потім Предстоятель звернувся до пастви зі словом проповіді. Архіпастир дав настанови вірянам щодо необхідності прощення та посту.

Блаженніший владика побажав кожному добре потрудитись під час посту в утриманні тілесному і духовному, насамперед – від поганих думок, почуттів, бажань – щоб у радості і сповненими благодаті Святого Духа зустріти Христове Воскресіння. Подробней…

ЖИТОМИР. У Прощену неділю Предстоятель УПЦ звершив святкове богослужіння у Преображенському соборі


26 лютого, у Неділю сиропусну, спомин Адамового вигнання з Раю, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у Спасо-Преображенському кафедральному соборі Житомира.

Предстоятелю співслужили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, митрополит Вінницький і Барський Варсонофій, архієпископ Бучанський Пантелеімон, архієпископ Городницький Олександр, архієпископ Баришівський Віктор, архієпископ Білогородський Сильвестр, архієпископ Рівненський і Острозький Пимен, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, єпископ Бишівський Кирил, духовенство собору, Житомирської єпархії та гості у священному сані. Подробней…

КИЇВ. Предстоятель УПЦ освятив приділ у столичному храмі Світлописаного образу Пресвятої Богородиці

23 лютого, у четвер сирної седмиці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій освятив новий приділ у храмі Світлописаного образу Пресвятої Богородиці у Дарницькому районі міста Києва.

Новий престол освятили на честь мученика Віктора Коринфського.

Приділ – це «храм у храмі», частина храму з власним вівтарем та престолом. Традиція освячувати приділи склалася для особливого вшанування святих або дванадесятих свят та з практичною метою – другий престол дозволяє за необхідності звершити у храмі ще одну Літургію. Подробней…

ЧЕРКАСИ. Митрополит Черкаський і Канівський Феодосій розповів про дії правоохоронних органів щодо нього (відео)


20 лютого відбувся допит митрополита Черкаського і Канівського Феодосія у Черкаській окружній прокуратурі, після якого Соснівський районний суд обрав владиці міру запобіжного заходу у вигляді особистого зобов’язання. Підтримати керуючого єпархією прийшли православні черкащани, спілкуючись з якими владика заявив, що не погоджується з висунутими обвинуваченнями та подякував віруючим за підтримку. Про це повідомляє YouTube-канал єпархії.

Митрополит Феодосій, зазначив що ті, хто прийшов цього дня його підтримати, зробили це згідно з покликом серця й з власної ініціативи та подякував за те, що вони «не мене прийшли захистити сюди, а Православ’я на Черкащині». Подробней…

КИЇВ. У Києво-Печерській Лаврі відбулися чергові збори представників єпархіальних юридичних відділів УПЦ


21 лютого з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі відбулося зібрання представників єпархіальних юридичних відділів Української Православної Церкви.

Участь у зібранні взяв Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній.

Під час свого звернення він підкреслив, що сьогоднішні збори представників юридичних відділів проходять у надскладний час для нашої Церкви і нашої Української держави. Подробней…

ЧЕРКАССЫ. Суд избрал меру пресечения митрополиту Феодосию


Суд в Черкассах принял решение отпустить иерарха УПЦ под личное обязательство.

20 февраля 2023 года Сосновский районный суд избрал меру пресечения митрополиту Черкасскому Феодосию в виде личного обязательства. Об этом «Суспільному» сообщила спикер Черкасской областной прокуратуры Богдана Кулик.

Таким образом суд удовлетворил ходатайство прокурора, который просил для митрополита Феодосия наиболее мягкую меру пресечения в виде личного обязательства. Подробней…

ЧЕРКАСИ. СБУ оголосила підозру митрополиту Феодосію

У СБУ зазначили, що зібрано «беззастережні докази» вини ієрарха УПЦ у розпалюванні міжконфесійної ворожнечі.

СБУ повідомила про підозру митрополиту Черкаському і Канівському Феодосію. Про це повідомила пресслужба СБУ на своєму офіційному сайті.

Підозру архієрею УПЦ оголосили за ст. 161 КК України (порушення рівноправності громадян залежно від їхньої расової, національної, релігійної приналежності, релігійних переконань, інвалідності та інших ознак).

У СБУ зазначили, що під час обшуку в приміщенні єпархії та за місцем проживання митрополита було виявлено телефони, комп’ютерну техніку, друковані матеріали та інші докази, які «підтверджують злочині дії архієрея». Подробней…

КИЇВ. У Неділю про Страшний суд Предстоятель очолив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі


19 лютого, у Неділю м’ясопусну, про Страшний суд, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у храмі на честь преподобного Агапіта Печерського у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.
Предстоятелю співслужили намісник Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Золотоніський Іоанн, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк та духовенство обителі.

Після читання святкового зачала Євангелія Предстоятель звернувся до пастви зі словом проповіді.

За Літургією помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; Подробней…

Митрополит Феодосій: Я не жалкую ні про одне слово, яке сказав на телебаченні чи у підтримку гнаного духовенства

19 лютого, в Неділю про Страшний суд, митрополит Черкаський і Канівській у своїй проповіді в Архангело-Михайлівському кафедральному соборі м. Черкаси розповів, що проти нього відкрито кримінальне провадження та 20 лютого викликають на допит. Про це повідомляє пресслужба Черкаської єпархії.

Митрополит Феодосій, відповідаючи на запитання віруючих “Що відбувається?”, зазначив: «Ви знаєте, що ми послідовно підтримували всіх священнослужителів та архієреїв УПЦ, на яких був тиск, на яких відкривали кримінальні справи, яким підкидували так звані речові докази. Далеко ходити не треба, ми всі знаємо як прапор “новоросії” підкинули у Красногірський Золотоніський монастир при обшуку, додумалися!» Подробней…

Блаженнійший Онуфрій: Коли людина втратить здібність прощати, світ знищить сам себе (відео)


Церква нагадує нам перед постом про Страшний суд, тому що постом і молитвою людина робить себе здатною до жертовного служіння, яке Господь вимагає від кожного з нас. Про це Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій сказав у своїй проповіді в Неділю м’ясопусну.

Предстоятель зазначив, що на Страшному суді Бог не запитає у людини, чи вона постилася, молилася і чи била вона поклони. Тому, на перший погляд, нагадування Церкви перед Великим постом про Страшний суд є нелогічним.

Втім Архіпастир пояснив, що Церква нагадує нам сьогодні про Страшний суд зовсім не випадково. Подробней…

Митрополит Павел: «Тільки любов Божа береже і спасає людину»


Напередодні великого свята Стрітення Господа Бога і Спаса нашого Іісуса Христа митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел очолив всенічне бдіння у храмі в ім’я прп. Агапіта Печерського. Перед богослужінням Намісник Києво-Печерської Лаври удостоїв послушників обителі права носіння підрясників.

У сам святковий день перед початком Божественної Літургії митрополит Павел звершив Чин освячення свічок, після чого вони були окроплені святою водою.

Після євангельського читання Намісник Лаври звернувся до численних віруючих зі словом проповіді, в якому розповів про подію Стрітення Господнього і яке значення вона має для кожного з нас. Подробней…

Звернення Предстоятеля до учасників щорічних Зборів військового духовенства Української Православної Церкви


Ваше Високопреосвященство! Возлюблені у Господі отці й браття!

Вітаю вас з початком роботи зборів військового духовенства Української Православної Церкви!

Насамперед хочу подякувати тим пастирям, які у нинішній час всенародної біди, спричиненої військовою агресією Російської Федерації, звершують духовно-пастирську опіку наших вірних у Збройних Силах та інших військових формуваннях України. Сьогодні наша Свята Церква переживає надзвичайно важкі випробування, проте священнослужителі продовжують нести слово Христове туди, де проливається кров, де сльози та відчай переповнюють серця, де українські воїни мужньо і самовіддано звершують своє жертовне служіння — в зону бойових дій. Наші пастирі молитвою і хлібом насущним допомагають обездоленим жителям зруйнованих населених пунктів Донбасу, Харківщини та півдня України, втілюючи в життя Євангельський приклад милосердного самарянина. Священнослужителі нашої Подробней…

Слово Блаженнішого Митрополита Онуфрія до учасників Першого Зібрання західноєвропейського духовенства Української Православної Церкви


Ваше Преосвященство, дорогий владика Веніамін!
Ваші Високопреподобія і Преподобія, дорогі отці!

Сердечно вітаю вас з Першим Зібранням західноєвропейського духовенства Української Православної Церкви, на якому ви будете обговорювати пастирські питання щодо опікування нашими вірянами, які проживають закордоном.

Війна Російської Федерації проти України і пов’язана з цим масова еміграція закордон українців, серед яких є значна кількість наших вірних, поставили перед нашою Церквою нові пастирські виклики. В нових умовах, що склалися, ми соборно прийняли низку рішень, які мають ціллю створити можливості для більш ефективного служіння нашої Церкви Богу і людям на цьому історичному етапі. Серед цих Подробней…

КИЇВ. Звернення братії Києво-Печерської Лаври всім монастирям Помісних Православних Церков


Ваші Високопреосвященства, Преосвященства,
всечесні отці, матушки ігумені, брати та сестри!

Ми, священноначаліє та братія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, у цю страшну годину військового лиха та важких випробувань для українського народу змушені звернутися до вас з проханням молитов за мир у нашій державі, а також про захист від переслідувань, гонінь та дискримінації православних християн Української Православної Церкви, котрі зараз звершуються в Україні.

Українська Православна Церква з 1990 року має самостійність і незалежність у своєму управлінні й устрої та є найбільшою релігійною конфесією в Україні за кількістю громад та віруючих. Сьогодні з великим болем доводиться констатувати ті факти, що за закликами керівництва нової альтернативної «Православної Церкви України» в державних органах відмовляють у реєстрації статутів та змін до статутів Подробней…

КИЇВ. Українська Православна Церква направила звернення в ООН щодо дискримінації прав громадян України за релігійною ознакою


Митрополит Київський і всієї України Онуфрій направив звернення до керівництва Організації Об’єднаних Націй: Генеральному секретарю пану Антоніу Гутеррешу та його заступниці пані Аміні Дж. Мохаммед, радниці ООН з питань запобігання геноциду Пані Еліс Вайріму Ндеріту.

«З лютого 2022 року Україна живе в умовах повномасштабної війни. В цю страшну годину воєнного лиха та надзвичайно важких випробувань хочемо просити вас звернути увагу на грубе порушення права на свободу совісті та віросповідання в Україні, яке полягає в порушенні прав та дискримінації православних християн Української Православної Церкви (УПЦ)», — йдеться у зверненні.

У документі звернули увагу на незалежний статус УПЦ, на те, що найбільша конфесія України, яка з перших днів засудила збройну агресію Росії проти українського народу та «разом з мільйонами українців інших конфесій стала на захист цілісності та суверенітету України, надає масштабну допомогу усім постраждалим від війни, багато вірян УПЦ зі зброєю в руках захищають свою Батьківщину». Подробней…

КИЇВ. У Неділю про Закхея Предстоятель звершив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі


29 січня, у Неділю 33-ту після П’ятидесятниці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у храмі на честь преподобного Агапіта Печерського у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.

Предстоятелю співслужили намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Баришівський Віктор, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, гості у священному сані та духовенство монастиря.

Після читання святкового зачала Євангелія Предстоятель звернувся до пастви зі словом проповіді.

За Літургією помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. У молитві після сугубої єктенії Предстоятель попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому. Подробней…

КИЇВ. Братія Лаври звернулась до всіх вірних Ураїнської Православної Церкви

Ми, священноначаліє та братія Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври, у цю страшну годину військового лиха та надзвичайно важких випробувань для України звертаємося до всіх вірних чад УПЦ.

З великим болем доводиться констатувати ті факти, що не зважаючи на те, що за українським законодавством «усі релігії, віросповідання та релігійні організації є рівними перед законом; встановлення будь-яких переваг або обмежень однієї релігії, віросповідання чи релігійної організації щодо інших не допускається», ми зазнаємо утисків в своїй діяльності та релігійному житті. Зокрема: проводяться обшуки, порушуються кримінальні справи, вводяться санкції, блокуються банківські рахунки, створюються всілякі перешкоди звершенню богослужінь, незаконно та насильно захоплюються храми, в інформаційному просторі лунають погрози та поливання брудом.

У найбільших храмах Києво-Печерської Лаври ми тепер не маємо права звершувати богослужіння, а саме: у повністю відреставрованому нами Трапезному храмі та буквально піднятому нами з руїн Успенському соборі — найбільшій міжнародній Православній святині. Подробней…

БОРИСПІЛЬ. У Неділю після Богоявлення Предстоятель очолив святкове богослужіння у Покровському соборі міста


22 січня, у Неділю 32-гу після П’ятдесятниці, після Богоявлення, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у Покровському кафедральному соборі Борисполя.

Предстоятелю співслужили намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Білоцерківський і Богуславський Августин, митрополит Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, митрополит Черкаський і Канівський Феодосій, митрополит Ніжинський і Прилуцький Климент, архієпископ Баришівський Віктор, архієпископ Білогородський Сильвестр, єпископ Переяслав-Хмельницький Діонісій, єпископ Згурівський Амвросій, єпископ Вишневського Спиридон, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, єпископ Корсунь-Шевченківський Антоній, гості у священному сані, духовенство собору та єпархії. Подробней…

КИЇВ. У день Богоявлення Предстоятель звершив Літургію у Києво-Печерській Лаврі та освятив води Дніпра (відео)


19 січня, у день Святого Богоявлення, Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Іісуса Христа, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у храмі на честь преподобного Агапіта Печерського Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.

Предстоятелю співслужили намісник обителі митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Баришівський Віктор, архієпископ Білогородський Сильвестр, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, гості у священному сані та духовенство монастиря.

На малому вході Блаженніший архіпастир нагородив насельника Лаври архімандрита Аврамія (Лотиша) правом носіння другого наперсного хреста. Подробней…

Предстоятель УПЦ звернувся до керівництва РФ: Заради Христа припиніть вбивати наших людей (відео)


15 січня Блаженніший Митрополит Онуфрій висловив співчуття усім постраждалим внаслідок бомбардувань Дніпра 14 січня та звернувся до керівництва Російської Федерації з закликом припинити вбивати українців.
«Звертаюся до керівництва Російської Федерації та прошу: Заради Христа перестаньте стріляти в наших людей. Бог нам подарував життя, не треба забирати його у нас, бо тому, хто забирає чуже життя, такою ж мірою буде відміряно від Бога — він втратить своє життя. Навіть за одну краплю крові доведеться відповідати перед Богом. Тому, заради Христа, перестаньте стріляти в наших людей, вбивати їх! Господь створив нас не для того, щоб вбивати один одного, а для того, щоб ми мирно жили один з одним. Ми діти одного Отця і Бог хоче, щоб ми терпіли один Подробней…

ЧЕРНІВЦІ. У Неділю перед Богоявленням Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив Літургію в кафедральному соборі


15 січня, у Недiлю 31-шу після П’ятидесятниці, перед Богоявленням, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну лiтургiю у Свято-Духівському кафедральному соборі Чернівців.

Предстоятелю співслужили голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ митрополит Чернівецький і Буковинський Мелетій, архієреї, духовенство єпархії та гості у священному сані.

Після читання святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до буковинської пастви зі словом проповіді.

За Літургією помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. У молитві після сугубої єктенії Предстоятель попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому. Подробней…

ПОЧАЇВ. Блаженніший Митрополит Онуфрій звершив святкове богослужіння у Почаївській Лаврі


12 січня, у післясвято Різдва Христового, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у Свято-Успенській Почаївській Лаврі.

Святкове богослужіння відбулось в Успенському соборі обителі.

Предстоятелю співслужили голова Церковного суду УПЦ митрополит Кам’янець-Подільський і Городоцький Феодор, голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ митрополит Чернівецький і Буковинський Мелетій, митрополит Тернопільський і Кременецький Сергій, намісник Лаври митрополит Почаївський Володимир, ректор Почаївської духовної семінарії архієпископ Шумський Іов, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, єпископ Івано-Франківський і Коломийський Никита, духовенство обителі і гості у священному сані.

За Літургією помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; Подробней…

ВОЛОДИМИР-ВОЛИНСЬКИЙ. Предстоятель УПЦ звершив святкове богослужіння у Зимненському монастирі


11 січня, у день пам’яті мучеників 14 тисяч немовлят від Ірода у Віфлеємі убитих, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію в Успенському Соборі Святогірського Зимненського ставропігійного жіночого монастиря.

Предстоятелю співслужили митрополит Володимир-Волинський і Ковельський Володимир, вікарії Київської єпархії єпископ Ірпінський Лавр та єпископ Бородянський Марк, гості обителі у священному сані та духовенство монастиря. За богослужінням молилась настоятелька обителі ігуменя Стефана (Бандура) зі сестрами обителі.

У молитві після сугубої єктенії Предстоятель попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених та дарував мир Україні. Подробней…

Архієпископ Сільвестр: Українське церковне питання може бути вирішене лише на всеправославному рівні

Інтерв’ю ректора Київських духовних академії та семінарії архієпископа Білогородського Сильвестра для dialogtut.org.


— Владико, зараз багато говорять про те, що УПЦ перебуває в розколі, незаконно відокремившись від московського патріархату. Як можна прокоментувати таке твердження?

— Давайте відразу визначимося з вихідними даними. Зрозуміло, що негативний досвід часто породжує упередження до обговорюваної теми. А поняття, якими ми оперуємо, тлумачаться тенденційно.

Взяти, до прикладу, поняття «розкол». Здавалося б, усі ми розуміємо, про що йдеться. Однак багатовікова історія Церкви знає таку кількість різної форми церковних розмежувань, що відразу розібратися в них не так-то й просто. Не всяке церковне розмежування є розколом. Подробней…

КИЇВ. Блаженніший Митрополит Онуфрій очолив святкове богослужіння у Голосіївському монастирі (відео)

9 січня, у день пам’яті апостола первомученика і архідиякона Стефана, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив святкове богослужіння у Покровському Голосіївському чоловічому монастирі.

За Божественною літургією у головному храмі монастиря Предстоятелю співслужили архієпископ Фастівський Даміан, архієпископ Іванківський Кассіан, намісник обителі єпископ Ворзельський Ісаакій, єпископ Згурівський Амвросій, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, духовенство монастиря та гості у священному сані.

На малому вході Блаженніший владика возвів у сан архідиякона насельника обителі ієродиякона Миколая. Подробней…

Різдвяне послання Предстоятеля Української Православної Церкви


Різдвяне послання Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія архіпастирям, пастирям, чернецтву і всім вірним чадам Української Православної Церкви

Сердечно поздоровляю всіх Вас, боголюбиві архіпастирі й пастирі, благочестиві іноки та інокині, дорогі брати й сестри, з великим празником Різдва по плоті Господа Бога і Спасителя нашого Іісуса Христа.

Різдво Христове — це велике Свято, наповнене тихою радістю, яку принесла на землю велика Божественна любов. «Бог є любов» (1 Ін. 4, 8), яка наповнена миром, радістю і блаженством. Однією із властивостей Божественної любові є те, що любов не може замикатись сама в собі, любов завжди відкрита, вона хоче, щоб інші були причасниками її блаженства. Саме заради цього Божественна любов створила людину: Бог, наш Творець і Создатель, восхотів, щоб ми, люди, стали причасниками того блаженства, радості й миру, якими наповнена Божественна природа. Подробней…

КИЇВ. Блаженнійший Митрополит Онуфрій очолив архіерейську хіротонію єпископа Аркадія (Демченко)


4 січня, у день пам’яті святої великомучениці Анастасії Узорішительниці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у храмі на честь преподобного Агапіта Печерського у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі.
За Літургією сонм архієреїв на чолі з Предстоятелем звершили хіротонію архімандрита Аркадія (Демченка) у єпископа Гостомельського, вікарія Київської митрополії. Священний Синод обрав нового єпископа на останньому засіданні 20 грудня 2022 року.
Предстоятелю співслужили намісник Києво-Печерської Лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел, керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополити, архієпископи та єпископи УПЦ, духовенство обителі та гості у священному сані. Подробней…

КИЇВ. Предстоятель УПЦ очолив хіротонію єпископа Веніаміна (Волощука) для парафій УПЦ за кордоном (відео)


3 січня , у день пам’яті святителя Петра, митрополита Київського і всієї Русі, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій у співслужінні архієреїв УПЦ звершив Божественну літургію та єпископську хіротонію у храмі на честь преподобного Агапіта Печерського Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.
Новим єпископом Української Православної Церкви став клірик Чернівецько-Буковинської єпархії архімандрит Веніамін (Волощук). Він рукопокладений у єпископа Боярського, вікарія Київської митрополії. Владика Веніамін нестиме послух керуючого парафіями Української Православної Церкви за кордоном. Наречення нового єпископа відбулось напередодні у Феофанії.

Перед початком Божественної літургії, за якою відбулась архієрейська хіротонія, звершили особливий чин. Кандидат у єпископський ступінь священства виголосив сповідання віри та дав обітниці берегти Передання Церкви. Потім диякон виголосив многоліття Предстоятелю, архієреям, церковному народу та ставленику. Подробней…

КИЕВ. Последняя служба в Верхней Лавре

КИЇВ. Звіт Керуючого справами Української Православної Церкви за 2022 рік

ЗВІТ
КЕРУЮЧОГО СПРАВАМИ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ
ЗА 2022 РІК

2022 рік став одним із найскладніших в новітній історії Української Православної Церкви. Усі ми, українці, проходимо тяжкі випробовування через військову агресію Росії проти України. Попри це, у поточному році Українська Православна Церква продовжувала свідчити істину віри Христової в сучасному світі.

І. Визначні події

У році, що минає, найбільш знаковими подіями в житті Української Православної Церкви стали: Собор Української Православної Церкви, Собор єпископів Української Православної Церкви, 1034-та річниця Хрещення Русі, а також 30-ліття відродження Київської духовної академії.

Собор Української Православної Церкви Подробней…

Відкрите звернення Священного Синоду УПЦ до Президента України Володимира Зеленського


Відкрите звернення
Священного Синоду Української Православної Церкви
до Президента України Володимира Зеленського
від 20 грудня 2022 року

Вельмишановний Володимире Олександровичу!

Українська Православна Церква має понад тисячолітню історію. З часів хрещення рівноапостольного князя Володимира, саме наша Церква стояла біля витоків української державності. Злети творчої думки, науки та високого мистецтва були пов’язані з її благотворним освітнім та виховним впливом. У найбільш критичні періоди буття нашого народу Свята Церква була тією силою, яка зберігала його ідентичність та давала наснагу підійматися з колін і рухатися далі. Численні приклади цього ми бачимо зі сторінок історії за часів монгольської навали, литовсько-польської доби, козаччини, радянського періоду і до сьогодні. Подробней…

КИЇВ. ПІДСУМКИ Священного Синоду Української Православної Церкви від 20 грудня 2022 року

20 грудня в дистанційному режимі під головуванням Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія відбулось підсумкове засідання Священного Синоду Української Православної Церкви. 

На засіданні Синоду були підбиті підсумки діяльності Української Православної Церкви у 2022 році.

Було зазначено, що 2022 рік став одним із найскладніших в новітній історії Української Православної Церкви. 24 лютого 2022 року розпочалась збройна агресія Російської Федерації проти України, що принесла на українську землю смерть та руйнування. На превеликий жаль, за час збройного протистояння є загиблі серед священнослужителів та чернецтва нашої Церкви, зруйновано багато храмів та монастирів Української Православної Церкви. Подробней…

Блаженнійший Митрополит Оніфрій: У неправди немає сили (відео)


«Ми не повинні поступатися неправді, навіть якщо її будуть сповідувати багато людей». Про це сказав Блаженніший Митрополит Онуфрій у своїй проповіді в день пам’яті прп. Іоанна Дамаскіна.

Розповівши про житіє святого подвижника, Архіпастир зазначив, що він сьогодні «для нас приклад того, як людина повинна мужньо хранити істину та не поступатися неправді, навіть якщо її будуть сповідувати багато людей».

Першосвятитель підкреслив: «у неправди немає сили, у неправди є смерть».

Натомість, за словом Архіпастиря, «в істині є життя. Ми повинні любити життя і триматися його. Хранити чистоту Святої Православної віри». Подробней…

КИЇВ. Блаженнійший Митрополит Онуфрій очолив престольне свято Миколаївського храму Покровського монастиря


19 грудня, у день пам’яті святителя Миколая чудотворця, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну лiтургiю у Миколаївському соборі Покровського жіночого монастиря Києва.

Предстоятелю співслужили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, архієпископ Фастівський Даміан, єпископ Вишневський Спиридон, єпископ Бородянський Марк, духовенство монастиря і гості у священному сані.

За богослужінням молилась настоятелька Свято-Покровського монастиря ігуменя Калісфенія та сестри обителі. Подробней…

КИЇВ. Повідомлення Керуючого Київською єпархією Блаженнішого Митрополита Онуфрія на річних зборах


Вітаю вас, дорогі владики, шановні отці, матушки ігумені, брати і сестри на щорічних зборах духовенства, чернецтва і мирян Київської єпархії. Милістю Божою, ми сьогодні зібрались разом у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі. Під час зібрання спробуємо обговорити актуальні питання сьогодення, проаналізувати нашу роботу та почути думки один одного.

Минулі два роки, через карантинні обмеження, наші зібрання проходили в обмеженому складі, за участю лише вікарних архієреїв, благочинних і настоятелів храмів. Радий тому, що цьогоріч є можливість запросити на єпархіальні збори кліриків храмів та мирян нашої єпархії.

Сьогодні на Єпархіальних зборах присутні 472 особи.

Зважаючи на кількість учасників зборів, можна констатувати, що для ухвалення рішень Єпархіальних зборів кворум є. Подробней…

05 Июня 2023

01 Июня 2023

Предыдущие новости...

Последние поступления

КИЕВ. Митрополит Антоний (Паканич) о псалме, помогающем искренне покаяться

Митрополит Антоний (Паканич) о псалме, помогающем искренне покаяться.

1-й псалом необыкновенен. Он наполнен множеством смыслов разных уровней, вмещает в себя мудрость человеческую и надмирную, относится к конкретным историческим событиям, периодам и выходит за их временные рамки, излагает общее и касается каждого. Помимо пророчества о Христе, которое Давид положил этим псалмом и продолжил в последующих, мы можем найти здесь и откровение о Предтече и Крестителе Господнем Иоанне, о пути спасения, о добре и зле:

«Блажен муж, который не ходит на совет нечестивых и не стоит на пути грешных и не сидит в собрании развратителей»

Миссия пророка Иоанна – приготовление пути Господу (Мал. 3:1), что подразумевает нравственное приготовление народа к пришествию Мессии. Подробней…

КИЕВ. Митр. Антоний (Паканич): Нельзя говорить о Боге без благоговения

Об иконописи и богословии без Бога.


Время от времени нам на глаза попадаются довольно странные «творения» художников, которые считают себя иконописцами. Их всех, при разности изображений, объединяет одно – гипертрофированное стремление к самовыражению. Но то, что может быть похвально в светском искусстве, в иконописи часто дает довольно противоречивые результаты. Ведь икона – это образ Божий, писать который следует с огромным благоговением и самоотречением.

Чем больше в иконописце смирения и чем меньше самости, тем лучше. Потому все художественные эксперименты в области иконописи должны иметь известные рамки, быть художественно обоснованными. А вот самовыражение и иконопись не очень совместимы. Ведь либо мы изображаем образ Божий, либо самовыражаемся, т. е. буквально – выражаем сами себя. И это большой соблазн – выдать за икону свои фантазии, свое искаженное греховным несовершенным сознанием ложное представление о Всевышнем. Подробней…

(ВИДЕО) КИЕВ. Депутат Новинский: СБУ докладывало Порошенко, сколько храмов перешло в ПЦУ

«Законы, принятые при Порошенко, поставили в дискриминационное положение Украинскую Православную Церковь… Массовости захватов храмов уже нет: нет запроса власти на это. Порошенко считал это своим важным заданием и вся ветвь власти от Киева до села должна была выполнять. Были специальные кураторы в АПУ, СБУ, МВД, правительстве. Они курировали вопрос и докладывали Порошенко, сколько храмов сегодня захвачено, сколько типа перешло в новую «церковь» ПЦУ», – рассказал внефракционный депутат Вадим Новинский. Подробней…

КИЕВ. Митр. Антоний (Паканич): Как бороться с одной из самых опасных страстей?

Одна из самых опасных страстей – уныние. Уныние парализует волю, разум, отрезает все желания, а главное – лишает сердце радости, без которой душа задыхается.

Есть много причин, почему уныние одолевает человека. Одна из основных – чувство жалости к себе. Важно отслеживать саможаление и убивать его на корню. «Еще младенцами должно разбивать и сокрушать их о камень» (Пс. 136:9), – сказано в Псалтири о злых помыслах. Потому что, распространившись, они захватывают человека в плен, из которого освобождения может и не быть.

«Грех, живущий в нас, – корень и источник всех грехов, – есть самость или самолюбие», – поучал свт. Феофан Затворник. «Первородные дщери его саможаление и самоугодие». Подробней…

МОСКВА. Патриарх Кирилл дал совет как воцерковлять неформальную молодежь

Нельзя на новоначального возлагать устав афонского монастыря, считает Предстоятель.

Нужно очень бережно относиться к молодым людям, впервые переступающим церковный порог, считает Святейший Патриарх Московский и всея Руси Кирилл. Об этом Предстоятель Русской Православной Церкви сказал в ходе онлайн-беседы с участниками IX Международного фестиваля «Вера и слово», отвечая на вопрос иерея Павла Островского из Одинцовской епархии. Подробней…

КИЕВ. Митр. Антоний (Паканич): Почему уединение от людей опасно?

Как правило, люди уходят от общества – социально изолируются – по одной причине. Из-за гордыни.

Конечно, речь не идет о тех, кто почувствовал призыв Божий посвятить свою жизнь исполнению монашеских обетов.

Безусловно, человек сам никогда не признает внутренней гордости, он будет называть множество разных причин и поводов: это и непонимание со стороны близких, и разочарование в людях, и отсутствие справедливости в мире и прочее.

Гордецы бросают работу, семью, забывают о своих прямых обязанностях, закрываются в домах и перестают взаимодействовать с миром. Некоторые еще и дают отсылки к святым отшельникам, мол, они, как и святые, не поняты этим миром.

Но святые – это избранные Богом светочи, они никогда не допускали мысли о своей святости. Уединение было продиктовано совершенно иными мотивами. Подробней…

КИЕВ. Архиеп. Иона (Черепанов): «Я думаю, что у Церкви хорошее будущее. Наша задача – помочь молодым людям прийти в Церковь»


Мирная беседа в уютном Ионинском монастыре проходила в небольшой чайной, выйдя из которой ты попадаешь в удивительным мир, созданный, в том числе, и стараниями Владыки Ионы. Гость «Православной жизни» – архиепископ Обуховский, глава синодального отдела УПЦ по делам молодежи, настоятель Ионинского монастыря Иона Черепанов. 

– Некоторые епископы и митрополиты считают, что им не нужно находиться в социальных сетях и вообще предпочитают изолироваться от жизни в Интернете. Вы же невероятно активны в Фейсбуке. Почему? Для чего это нужно?

– Честно говоря, ответить на этот вопрос сложно. Я думаю, что каждый выбирает участвовать или не участвовать в соцсетях по своему усмотрению. Всё-таки большинство архиереев у нас уже достаточно пожилого возраста, и период их взросления пришелся на то время, когда ещё ни о каких соцсетях речь не шла. Подробней…

Архимандрит Мелетий (Шаповалов). Между страхом и верой


Война, политические распри, нападки на Церковь, пандемия коронавируса… Не жизнь, а поле боя. Как выстоять, когда кажется, что никакого просвета?

Увы, но подобные мысли в нынешних реалиях посещают каждого. И чем больше испытаний, тем тяжелее искать в себе силы им противостоять. «Но я же верующий, а легче не становится», — досадует человек на исповеди. Самое сложное — объяснить человеку, что вера — это не аптечная таблетка, которая избавит от всех бед, желательно, через 15 минут после приема. Еще важнее — человека не обидеть, иначе терзания и сомнения закончатся духовной бурей, после которой люди часто сбиваются с намеченного Господом пути. Подробней…

«Паломница-4»: в чью честь бывают салюты в монастырях

Дмитрий СКВОРЦОВ Ещё месяц назад, на презентации своего киноцикла Оксана Марченко призналась, что иде-4я паломничества по монастырям – не её собственная. На это было ей наставление ангела. Я подозревал, что она имеет в виду, какого-то ангельски чистого человека. Два имени позже я ей назвал, но не угадал. Теперь подозреваю ещё одного очень хорошего человечка. При встрече попытаюсь ещё раз.

Наверное, поэтому и назвала Оксана себя в 4-й серии «Паломницы» маловерной, что сама не готова была ещё поверить в чудеса, с которыми столкнулась по сюжету. Подробней…

КИЕВ. Митрополит Антоний: Нужно избегать тех, кто отделился от Церкви, кто поднял руку на Церковь

В сложные времена для Церкви важным и укрепляющим является пример тех христиан, которые несли свой мученический подвиг во времена гонений. Особенно близкими для многих стали новомученики и исповедники, пострадавшие во времена советских гонений.

Сегодняшние притеснения верующих и священнослужителей перекликаются с методами советских времен. Горький опыт ничему не учит. Люди не перестают сражаться с Богом по глупости и гордыне.

Одним из ярких примеров истинного служения Богу является святитель Лука Крымский, дух которого не сломили ни ссылки, ни угрозы, ни слежка, ни клевета.

Выпавшие ему испытания только укрепили его веру, а запугивания не заставили отказаться от обетов, данных Богу, отречься от Истины и Церкви. Подробней…

Предыдущие поступления...