Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

13.09.2011. ВОЛОДИМИР-ВОЛИНСЬКИЙ. Освячено пам’ятник на могилі невідомих жертв політичних репресій

У селі Воля-Любитівська Ковельського району встановили пам’ятник на могилі невідомих жертв політичних репресій, котрі загинули у вересні 1939 року.
Урочисте відкриття пам’ятника відбулось 2 вересня, за участю місцевої влади, духовенства та мешканців села. На відкриття прибув і голова Волинської облдержадміністрації Борис Клімчук, який виріс у цьому селі.
Як розповіли під час відкриття місцеві мешканці, у вересні 1939 року селом прокотилась звістка, що неподалік у лісі лежать розстріляні люди.
«Вони були страшно худі, втомлені, замордовані … І були вони у тюремному одязі», – пригадує розповіді очевидців мешканка Волі-Любитівської Раїса Новосад.
Тоді місцеві власними силами їх поховали і доглядали братську могилу. А навесні 2010 року мешканці Волі-Любитівської поставили питання до очільника області Бориса Клімчука про увічнення пам’яті 23 невідомих людей, розстріляних тут у 1939 році.
«Людська пам’ять не має початку, і не має кінця, вона не вмирає. Скупо дуже нам пояснювали батьки той період. Бо КГБ було скрізь», – зауважив під час відкриття Клімчук.
За свідченням очевидців, усі 23 розстріляних були українцями, в’язнями польської тюрми, котрих розстріляли поляки. Проте будь-якої інформації, щодо цієї події, в архівних установах не збереглося. Таких «білих плям» в історії подій початку Другої світової війни на Волині вистачає. Дослідити їх — справа істориків. Пам’ятати про безневинні жертви — оов’язок кожного.
«Тут спочивають 23 українці, які загинули у вересні 1939 року. Вічна їм пам’ять!», – такий напис викарбуваний на пам’ятнику.
Благочинний Ковельського міського округу УПЦ, протоієрей Володимир Ровінський та настоятель місцевого храму на честь свт. Петра Могили, протоієрей Микола Ростун відслужили панахиду за жертвами репресій та освятили пам’ятник.
Після завершення панахиди, Клімчук подарував місцевій церкві два підсвічники, датованих кінцем 19 століття, а журналістам показав свою батьківську хату у Волі-Любитівській.
Прес-служба Ковельського благочиння