Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

СОЦИАЛЬНОЕ СЛУЖЕНИЕ

05.11.2008. ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ. Духовенство та віруючі єпархії відвідали дітей-інвалідів
За благословенням митрополита Хмельницького і Старокостянтинівського Антонія священик Андрій Стасишин з групою ініціативних мирян відвідав у День працівника соціальної сфери будинок групового проживання для молодих інвалідів з інтелектуальною недостатністю «Родинний затишок», що у м. Хмельницькому.
Провівши тривалий час у спілкуванні з мешканцями будинку, отець Андрій подарував їм ікону Преображення Господнього, зазначивши, що молитва і милосердя завжди преображають людські душі.
Директор будинку А. Корчинська подякувала гостям за щире спілкування і духовне окормлення дітей-інвалідів, що допомагає їм відчувати себе потрібними і щасливими, з терпінням нести тяготи життя.
Прес-служба Хмельницької єпархії

06.11.2008. ОДЕССА. Митрополит Агафангел встретился с детьми из Южной Осетии
В рамках общегородской гуманитарной акции «Чужих детей не бывает» группа детей и взрослых из Южной Осетии посетила Свято-Успенский мужской монастырь. Их сопровождали руководитель оргкомитета акции Валерий Кауров, представители Одесского духовенства: настоятель Свято-Алексеевского храма протоиерей Павел Полищук настоятель храма Сретения Господня в Черноморке протоиерей Илия Тетерько, а также члены осетинской диаспоры и активисты организации «Единое Отечество». Гости посетили храм-музей святого апостола Андрея Первозванного, расположенный в здании Одесской духовной семинарии. Здесь их приветствовал ректор ОДС архимандрит Серафим.
С большим интересом экскурсанты осмотрели необычную экспозицию, состоящую из старинных икон и уникальных экспонатов. После этого для них провели экскурсию по монастырю. Группа посетила Свято-Никольский храм. Все приложились к иконе и попросили заступничества этого угодника Божия.
В полдень состоялась встреча с митрополитом Одесским и Измаильским Агафангелом. Владыка сердечно приветствовал пострадавших от грузинской агрессии, выразил им свою поддержку и уверил в своей молитвенной помощи. Также митрополит Агафангел рассказал о том, что по его благословению в Одесской епархии совершались особые молебны о здравии защитников Южной Осетии и литии об упокоении погибших.

11.11.2008. ХМЕЛЬНИЦЬК. Владика Антоній привітав з ювілеєм перинатальний центр
За благословенням митрополита Хмельницького і Старокостянтинівського Антонія священик Свято-Георгіївського храму міста Хмельницького ієрей Олександр Давидюк привітав головного лікаря А.Г. Ропотана та колектив Хмельницького пологового будинку з 70-річним ювілеєм Хмельницького перинатального центру. Урочисте зібрання з нагоди святкової події відбулося у приміщенні обласної філармонії. Священик передав сердечні вітання владики Антонія і від його імені подарував колективу пологового будинку ікону Пресвятої Богородиці. Ієрей Олександр Давидюк підкреслив, що чесна і самовіддана робота лікаря-акушера мусить обов’язково мати тверду підтримку у молитві до Богородиці, він нагадав, що саме допомога Божої Матері є дуже необхідною як для жінок, які народжують дітей, так і для акушерів-гінекологів, які приймають пологи.

11.11.2008. ДНЕПРОПЕТРОВСК. Священник больничного благочиния освятил детское отделение тубдиспансера
После капитального ремонта открылось детское отделение областного тубдиспансера. Обновление клиники стало возможно благодаря усилиям руководства области и благотворительного фонда Рината Ахметова «Развитие Украины». Стоит отметить, что капитальный ремонт в детском отделении, которому уже более 30 лет, был сделан впервые.
На торжественном открытии отделения присутствовали руководители облздрава, представители благотворительного фонда и персонал тубдиспансера. Обновленный корпус освятил клирик больничного благочиния настоятель храма преподобной Ксении Римляныни при Межобластном клиническом психоневрологическом центре протоиерей Роман Романенко. Затем главврач областного тубдиспансера Дмитрий Крыжановский провел для почетных гостей экскурсию по отделению. В частности, он продемонстрировал подарки, которые к открытию отделения сделал благотворительный фонд: два ультразвуковых ингалятора, велотренажер, плазменный телевизор, DVD и музыкальный центр. Кроме того, отделению были подарены книжки и игрушки – все для того, чтобы маленькие пациенты во время пребывания в больничном заведении чувствовали себя максимально комфортно. Сейчас в детском отделении областного противотуберкулезного диспансера, рассчитанном на 50 коек, лечится 36 ребят.
Диакон Георгий Скубак

15.11.2008. ЛУЦЬК. Відбулося престольне свято в обласному геріатричному диспансері
У день пам’яті святих безсрібників і чудотворців Косми і Даміана мешканці Волинського обласного геріатричного диспансеру святкували престольне свято свого домового храму. Урочистості розпочались водосвятним молебнем, Божественну літургію очолив настоятель протоієрей Володимир Літвенчук, йому співслужили два священики. Тішили стареньких співом вихованці Волинської духовної семінарії.
Пройшло більше п’яти років з тих пір, як регулярні візити священиків до обласного геріатричного диспансеру переросли в постійне духовне окормлення його перестарілих мешканців. За благословенням митрополита Луцького і Волинського Ніфонта при закладі була облаштована кімната для звершення молебнів. Адміністрація диспансеру пішла назустріч ініціативі владики, і два роки тому для тут був відкритий домовий храм на честь святих безсрібників і чудотворців Косми і Даміана.
Прес-служба Волинської єпархії

24.11.2008. ЛУЦЬК. У Волинській духовній семінарії провели урок Закону Божого для грузинських дітей
Для грузинських дітей, які нині перебувають в Луцьку з метою психологічної реабілітації після пережитих потрясінь під час військового конфлікту в Південній Осетії і Абхазії, був проведений урок Закону Божого. Залишаючись осторонь політичних суджень і оцінок, православні волиняни не змогли бути байдужими до дитячого болю. Адже страждання дитини не можна виправдати, якими б не були їх причини, – чи то політичні інтриги, чи то економічні кризи, чи то стратегічні інтереси.
За благословенням митрополита Луцького і Волинського Ніфонта викладачі недільних шкіл і студенти ВДС розробили спеціальний урок для ознайомлення грузинських дітей з українською православною культурою, сьогоденням православної молоді. Зміст уроку гості слухали з допомогою перекладача. Урок вийшов настільки живий і веселий, що перетворився на святкове дійство. Ознайомлення з українським православ’ям викликало живий інтерес у дітей; було вирішено звершити паломництво до Свято-Успенської Почаївської лаври. На знак подяки маленькі грузини пообіцяли підготувати концерт і ознайомити своїх українських друзів з грузинською культурою. Георгій Гогія з міста Сухумі після уроку поділився враженнями: «Наша група складається з дітей, що донедавна проживали в Південній Осетії і Абхазії. Зараз їх батьки зайняті облаштуванням нового житла у Грузії, а ми прибули до України для того, щоб забути пережиті страхіття війни. Нам говорили, що українці дуже гостинний народ, але ми все одно були вражені тим, наскільки теплим виявився прийом. До нас ставляться, як до рідних. Ми дуже раді бути сьогодні у стінах православної семінарії,
оскільки молодь у Грузії віруюча і майже всі ходять до храму. Ми вдячні українцям за чуйність і доброту. Нехай Бог оберігає їх від усіх бід, і особливо від війни».
Керівник групи, психолог, професор Кутаїського державного університету Ягар Баланчивадзе, прощаючись, сказав: «В Україні нас дуже тепло зустріли. Діти почуваються вільно, а це дуже важливо для психологічної реабілітації, яку вони проходять. Усі, з ким ми тут стикаємось, роблять усе можливе для наших дітей, і цей вечір – кульмінація усіх днів, які ми провели у вашій країні.
У заходах, подібних сьогоднішньому, вони забувають страхіття війни, усе негативне стирається, і через місяць вони будуть уже іншими дітьми. Подібна духовна підтримка надзвичайно важлива. Ми дуже вдячні».
Прес-служба Волинської єпархії УПЦ

28.11.2008. ВІННИЦЯ. Відкрився перший у районі лікарняний храм
За благословенням архієпископа Вінницького і Могилів-Подільського Симеона у селищі Вороновиця Вінницького району на території місцевої лікарні була відкрита домова лікарняна церква на честь святих безсрібників і чудотворців Косми і Даміана. Водосвятний молебень з акафістом звершив благочинний Вінницького району протоієрей Володимир Тютенко. Йому співслужили настоятель селищного Свято-Різдва Богородиці храму протоієрей Олександр Онищенко, духівник Вінницького району ігумен Дорофей (Маркевич) та протоієрей Анатолій Кузнєцов.
По завершенні богослужіння благочинний привітав головного лікаря Людмилу Гунько, колектив лікарні та віруючих з відкриттям першого у районі храму при лікарні та побажав Божої допомоги у добрій справі. Парафіяни отримали у благословення від благочинного ікону святого великомученика Пантелеімона та ікону Божої Матері, привезені з Єрусалима від Гроба Господнього. Головний лікар та колектив лікарні подякували священнослужителям за молитви , за добрі й чуйні слова, за змістовну проповідь.
Протоієрей Олександр Онищенко

28.12.2008. ДНЕПРОПЕТРОВСК. Клирик епархии открыл детский дом семейного типа
Согласно указу Президента Украины, 30 сентября в Украине объявлено Днем усыновления. В 2008 году в Днепропетровской области было усыновлено 303 ребенка, из которых 179 детей усыновили граждане Украины, 124 — иностранцы. В прошлом году количество иностранных усыновлений превышало количество усыновлений гражданами Украины. Это было обнародовано начальником службы по делам детей Днепропетровской облгосадминистрации Ниной Тутовой, на пресс-конференции «Новый порядок оформления усыновления детей», состоявшейся 25 ноября в ИА «Новый Мост».
«Днепропетровская область занимает второе место в Украине по количеству детей-сирот и детей, лишенных родительской опеки, уступая по этому показателю только Донецкой области. Очень часто наши сироты находят родителей в западных областях Украины. Сегодня в Днепропетровской области 11 тыс. детей-сирот и детей, лишенных родительской опеки. 7 тыс. из них находится под опекой. 466 детей воспитывается в детских домах семейного типа и приемных семьях. На содержание каждого из этих детей государство ежемесячно выплачивает 2 прожиточных минимума, а также 350 грн. как зарплату родителям-воспитателям. Для семьи это серьезные деньги, однако для государства содержание детей в приемных семьях и детских домах семейного типа обходится дешевле, чем содержание детей в интернатных учреждениях. К сожалению, случаются и факты разусыновления. В 2008 году мы имели 4 таких случая: 2 отказа от детей и иностранных усыновителей и 2 — граждан Украины», — сказала Нина Тутова.
Отрадно, что среди семей, взваливших на плечи подвиг родительского крестоношения в воспитании приемных детей, есть и клирик Днепропетровской епархии УПЦ. Священник Андрей Пинчук и его супруга Ольга, по благословению митрополита Днепропетровского и Павлоградского Иринея, на базе семьи открыли детский дом семейного типа и сейчас воспитывают двух кровных и восемь приемных детей. И на этом количестве благочестивая чета не собирается останавливаться.
Пресс-служба Днепропетровской епархии

28.11.2008. ВІННИЦЯ. Священик взяв участь у обговоренні проблеми підліткової злочинності
Темі зростання підліткової злочинності та її запобіганню був присвячений круглий стіл, проведений 27 листопада Вінницьким міським відділом УМВС. До обговорення проблеми організатори запросили представників місцевої влади, медиків, юристів, працівників соціальних та молодіжних служб, членів громадських та релігійних організацій. Вінницьку єпархію представляв клірик Спасо-Преображенського кафедрального собору протоієрей Віталій Голоскевич.
Під час круглого столу прозвучали жахливі цифри й факти кримінальної статистики. Зокрема, за даними правоохоронців, за останній рік у Вінниці на 55%, зріс рівень підліткової злочинності. Серед злочинів, скоєних дітьми, переважають крадіжки, грабежі, прояви насильства по відношенню до однолітків. Сьогодні в підлітковому середовищі вже нікого не здивуєш записаним на мобільний телефон відеороликом зі сценами бійки чи знущання у виконанні дітей віком від 12-ти до 15-ти років. До злочинів, на жаль, все частіше залучаються юні представниці слабкої статі.
Серед причин зростання злочинності у підлітків усі учасники круглого столу називали недостатній рівень сімейного виховання, відсутність піклування про дітей та молодь з боку держави, фінансові негаразди тощо.
У своєму виступі протоієрей Віталій Голоскевич звернув увагу усіх на основну причину того, що відбувається сьогодні не тільки у підлітковому середовищі, яку представник Церкви бачить насамперед у сучасній філософії суспільства, яка полягає у пропаганді культу грошей і сили як основних факторів виживання. Подібні ідеї та цінності активно пропагуються ЗМІ. І, хоча усі про це говорять, ЗМІ продовжують свою справу.
Проблеми, на думку священика, існують і в сучасній школі, яка з місця виховання культури й моралі поступово перетворюється на «фабрику зірок». Причому «зірками» стають не самі розумні і працьовиті, а наглі й грошовиті, у кого за спиною є впливові батьки, гроші, високий соціальний статус і т.п. Усі виступаючі висловили своє щире хвилювання з приводу обговорюваної проблеми та запропонували певні шляхи й методи її вирішення. Так, було запропоновано створити спеціальні школи-інтернати для тих, хто вперше схибив з вірного шляху і бажає виправитися, щоб не ламати юні долі у колоніях, з яких випадковий злочинець може вийти потенційним рецидивістом. Були пропозиції про створення опікунських рад при громадських чи релігійних організаціях, спеціальних профілактичних навчальних програм і т.п. Звичайно, усі присутні розуміли, що для впровадження таких ініціатив потрібна серйозна робота, зокрема на законодавчому рівні, тому у якості першого кроку на цьому шляху вирішили створити координаційну раду, до якої увійдуть усі зацікавлені у вирішенні цієї проблеми, в тому числі й представники Української Православної Церкви.
Протодиякон Владислав Демченко

01.12.2008. ЧЕРНИГОВ. Кафедральный собор посетила группа из Прилуцкой воспитательной колонии
Свято-Троицкий кафедральный собор посетила группа из 10 дисциплинированных и трудолюбивых несовершеннолетних осужденных из Прилуцкой воспитательной колонии. В этой колонии находится около 140 несовершеннолетних осужденных.
Подростки увидели исторические достопримечательности – Троицкий собор, Елецкий женский монастырь. Ознакомились также с жизнью учеников духовного училища, отведали монастырский обед. Ребята понесли и послушание – сбили лед на территории около собора.
Пресс-служба епархии

01.12.2008. ВІННИЦЯ. Діти з малозабезпечених сімей отримають допомогу від православних громад єпархії
У Вінницькій єпархії розпочалась благодійна акція «Бог багатий милосердям», яка триватиме протягом Різдвяного посту. В усіх храмах єпархії встановлені спеціальні скриньки для пожертв для дітей-сиріт та дітей з малозабезпечених сімей. Одночасно в усіх благочиннях керівники районних відділів з благодійності та соціального служіння складають списки тих, кому буде надана допомога з коштів, зібраних під час акції. Списки складаються за допомогою районних адміністрацій та безпосередньо священиками, які знають своїх парафіян, знають сім’ї, котрі потребують допомоги.
Як повідомив керівник єпархіального відділу з благодійності та соціального служіння протоієрей Адріан Рішко, головна мета акції полягає в тому, щоб не лише матеріально допомогти багатодітним сім’ям чи сім’ям, в яких діти й дорослі потерпають від скрути, але й принести їм тепло своєї душі і поділитися своєю радістю святкування Різдва Христового. «Ми хочемо, щоб це була не проста адресна допомога, яку передали, за яку подякували і забули після закінчення свята. Ми хочемо подарувати людям нашу любов, яка йде від серця до серця, яку ми вкладаємо до церковних скарбничок разом із коштами, щоб долучитися до спільної справи», – підкреслив священик. Щодо того, чи буде надаватися допомога лише православним віруючим, священик зауважив, що милосердя не знає меж чи кордонів, національних чи інших ознак. Допомога прийде туди, де її найбільше потребують.
Рішення про проведення благодійної акції «Бог багатий милосердям» було запропоноване архієпископом Симеоном та ухвалене на загальних зборах духовенства Вінницької єпархії.
Прес-служба Вінницької єпархії

02.12.2008. ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ. Митрополит Антоній та начальник МНС А.В. Манільчук звернулись до громадян
«Державний пожежний нагляд занепокоєний станом, який склався з виникненням пожеж та загибеллю в них людей. В Україні протягом 2007 року сталося понад 46 тис. пожеж. На пожежах виявлено 3981 загиблих осіб. Економічні втрати склали понад 102 млн. гривень. На території Хмельницької області в минулому році виникло 827 пожеж, виявлено 80 загиблих осіб, з них 3 дітей. Прямі матеріальні збитки склали понад 2 млн. 799 тис. гривень. Вже в поточному році в області виникло 687 пожеж, економічні втрати від яких склали понад 3 млн. 570 тис. грн. На пожежах виявлено загиблими 66 осіб, з них 3 дитини.
Особливе занепокоєння викликають пожежі в житловому секторі, де з початку 2008 року сталось 588 пожеж, що становить 85 % від загальної кількості пожеж в області. Всі загиблі особи на пожежах в поточному році виявлені в приватних домоволодіннях.
Масштабного характеру набувають пожежі в церковних спорудах, лише за останні три роки в державі їх виникло 38, в результаті яких 15 храмів згоріло повністю. Так, 7 січня 2007 року в будівлі дерев’яного храму Святого Миколая (УПЦ) у селі Волошки Ковельського району Волинської області виникла пожежа, в результаті якої вогонь знищив споруду XIX століття. У селі Ошихліби Кіцманського району Чернівецької області 22 липня 2008 року виникла пожежа в церкві. Вогнем частково знищено церковне майно та пошкоджено стіну. Дерев’яна церква Святих Костянтина і Єлени збудована в 1779 році і є пам’яткою архітектури. У селі Залужжя Яворівського району Львівської області 22 січня 2008 року виникла пожежа в греко-католицькій церкві Святої Параскеви. Вогнем знищено дах, стіни та церковний інвентар. Збитки становлять 71,8 тис. гри., причина пожежі – необережне поводження церковнослужителя з вогнем (залишена незагашена свічка).
Державний пожежний нагляд сподівається на свідомість кожного громадянина та попереджає про недопущення халатного відношення до пожежної безпеки. Пам’ятайте, що Ваша безпека у Ваших руках і лише суворе дотримання правил пожежної безпеки допоможе Вам уникнути лиха. Будьте обережними, бережіть своє життя і майно від вогню, особливо в Новорічні та Різдвяні свята.
Антоній,
митрополит Хмельницький та Старокостянтинівський
А.В. Манільчук,
начальник ГУ МНС України в Хмельницькій області
2 грудня 2008»

03.12.2008. КИРОВОГРАД. На территории исправительной колонии освящен храм
Архиепископ Львовский и Галицкий Августин и епископ Кировоградский и Новомиргородский Пантелеимон посетили Кировоградскую исправительную колонию №6 и освятили расположенный на ее территории храм в честь святого исповедника Романа. После освящения в храме была отслужена первая Божественная литургия.
Владыка Августин поздравил всех молящихся со знаменательным событием и поблагодарил за усердные труды во славу Божию. Владыка Пантелеимон поблагодарил архиепископа Августина за совместную службу, за его труд, пожелал всем здоровья и твердого стояния в святой православной вере. Также епископ Пантелеимон поблагодарил начальника исправительной колонии Тадеуша Шилюка за участие в возрождении святыни на территории колонии. Всем присутствующим было преподано архиерейское благословение.
Пресс-служба Кировоградской епархии

04.12.2008. СИМФЕРОПОЛЬ. Свято-Троицкий монастырь оказал помощь психиатрической больнице
Православное общество «Милосердие», работающее по благословению митрополита Симферопольского и Крымского Лазаря и возглавляемое игуменьей Симферопольского Свято-Троицкого женского монастыря Евсевией, не оставляет своими заботами больницы, детские приюты, места отбывания наказания. В эти учреждения за последнее время переданы многие сотни православных молитвословов, книги о святителе Крымском и исповеднике Луке (профессоре медицины В.Ф. Войно-Ясенецком), оказывается материальная помощь.
Особое внимание матушка Евсевия и сестры обители уделяют Республиканской психиатрической больнице в селе Александровка Белогорского района. Психически нездоровые, к тому же еще и больные туберкулезом, пациенты влачат там жалкое существование, нуждаясь буквально в хлебе насущном. Поддержка продуктами питания, которую оказывает этим людям Свято-Троицкий монастырь, им жизненно необходима. Для нуждающихся в усиленном питании туберкулезных больных вот уже шестой год в монастыре ежедневно готовят и отправляют питание.
Остро нуждались больные и в полноценных постельных принадлежностях. На средства монастыря игуменья Евсевия закупила для больницы полный комплект всего первоочередно необходимого – 80 новых матрацев с медицинской клеенкой, столько же одеял, 160 подушек. Все это было отправлено в Александровку. Поддержать дела милосердия прибыли митрополит Лазарь и замминистра здравоохранении АРК О.И. Стеблий.
Митрополит Лазарь через средства массовой информации призвал всех крымчан в преддверии великого праздника Рождества Христова вспомнить о нуждающихся, больных, голодных и присоединиться к делам милосердия, которые неустанно творит Православная Церковь.
Заместитель министра здравоохранения АРК О.И. Стеблий сердечно поблагодарил православный монастырь за помощь. Он рассказал о том, что наши больничные учреждения финансируются сегодня лишь на 60 процентов, поэтому такая помощь спасительна.
Пресс-служба Симферопольской епархии

04.12.2008. ДОНЕЦК. В епархии состоялся семейный праздник «Будьте, как дети»
В видеозале ДК металлургов состоялся праздник для всей семьи «Будьте, как дети», организованный православным семейным центром «Отрада».
В зале работали игровые станции: «В гостях у сказки», «Изба-читальня», «Малыш», «Город мастеров», «Поиграй-ка». Дети лепили и рисовали, инсценировали сказки, писали пожелания родителям, рассказывали стихи и пели песни.
Прекрасная организация праздника – заслуга волонтеров СЦ «Отрада». В конце веселого дня детства к собравшимся с назидательной проповедью обратился протоиерей Никита Панасюк.
Донбасс Православный