Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

РІВНЕ. Одразу два храми пограбовано цієї ночі у єпархії

Два храми Острозького благочиння Рівненської єпархії УПЦ було пограбовано в ніч із 21 на 22 жовтня. Постраждали церкви у двох сусідніх селах – Сіянці та Тесів.
– У зв’язку із напруженою ситуацією із пограбуванням храмів у єпархії, – розповідає благочинний Острозького району протоієрей Олександр Максим’юк, – і віряни, і священики стараються слідкувати за церквами і щоночі обходять прихрамову територію. Так і було виявлено цей злочин.
Як повідомив отець благочинний, староста Свято-Миколаївського храму с. Тесів помітив виламані двері у паламарку і зателефонував у поліцію. Працівники правоохоронних органів з’ясували, що із церковної каси зникла значна сума коштів. Також зловмисники спорожнили скриньку із пожертвами для онкохворих дітей. Аналогічну ситуацію було виявлено і в Свято-Георгіївському храмі с. Сіянці. Настоятелю місцевого храму зателефонував благочинний уже після того, коли стало відомо про злочин у Тесові. Священнослужитель прийшов до церкви і теж виявив сліди зламу.
В обох випадках у церквах крадії хоч і вчинили безлад та забрали всі гроші із кас та скриньок з пожертвами, втім, ані церковне начиння, ані старовинні ікони злочинців не цікавили. Вандали не зачепили Святих Дарів і престол. Зараз на місці подій працюють слідчо-оперативні групи правоохоронних органів.
Як розповіли місцеві жителі, цієї ж ночі було пограбовано і храм в ім’я святої рівноапостольної Марії Магдалини сусіднього села Бадівка, що також належить УПЦ, та ось уже два роки захоплений Київським Патріархатом.