Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

10.11.2011. ЛУЦЬК. Презентація факсимільної копії Луцького євангелія невдовзі побачать у Європі та Америці

Факсимільне видання Волинської єпархії УПЦ невдовзі побачать у Європі та Америці.
Мова йде про Луцьке Євангеліє XIV століття, перевидане Волинською єпархією УПЦ.
«На початку дев’яностих років в архівних документах ми натрапили на відомості про те, що у передмісті Луцька, на території Спаського Красносельського монастиря, було написане добре відоме історичній науці Євангеліє, — розповідає керуючий Волинською єпархією УПЦ митрополит Ніфонт. — Я зацікавився цим питанням, і з’ясувалось, що книга нині зберігається у Російській державній бібліотеці в Москві. У лютому 2010 року ми зустрілись з генеральним директором бібліотеки Олександром Віслим і домовились про те, щоб відтворити святиню Волині у вигляді видання факсимільного типу».
За словами відповідального за випуск голови видавничого відділу єпархії архімандрита Онуфрія (Куца), перевидання такого старовинного рукопису в Україні відбулося вперше. У факсимільній копії майже стовідсотково збережено натуральний розмір текстів і прикрас. Сторінки відтворені в оригінальному вигляді, кольорі та об’ємі без чистки і ретушування. Тиснення на оправі відновлене за збереженими залишками. Видання заплановане в двох частинах. До першої входить сама факсимільна копія Євангелія з описом книги у додатку, у другій — розміщені дослідження науковців.
Видати книгу допомогли благодійники. Зокрема, один з них передав сто тисяч гривень, навіть не назвавши свого імені. Наклад видання –одна тисяча примірників. Стільки ж само становить вартість книги. Гроші, виручені від продажу Луцького Євангелія, використають на будівництво собору всіх Святих землі Волинської.
Під час презентації видання у Києві владика Ніфонт отримав відзнаку з рук самого Блаженнійшого Володимира, митрополита Київського всієї України. За запрошенням губернатора Волині Бориса Клімчука книгу презентували в облдержадміністрації. Перші особи Луцька та області отримали Євангеліє у подарунок.
«Це унікальна книга, унікальне видання, — сказав Борис Клімчук. – Робота, зроблена митрополитом Ніфонтом і його паствою, надзвичайно потрібна для наступних поколінь».
Борис Клімчук пообіцяв владиці Ніфонту допомогти представити видання Волинської єпархії в Європі та Америці. За його словами, це буде місія українства, донесення українців до світу як нації.