Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

18.11.2010. УМАНЬ. Владика Пантелеімон провів засідання єпархіальної ради

17 листопада відбулося засідання єпархіальної ради Уманської єпархії. На порядку денному стояло одне питання: стосовно ситуації у Монастирищенському благочинні.
10 жовтня на ім’я керуючого єпархією єпископа Уманського і Звенигородського Пантелеімона надійшов колективний лист духовенства Монастирищенського благочинного округу, в якому владику прохали втрутитися у ситуацію в Монастирищенському районі, де в останні роки склалася нездорова обстановка. Деякі із мирян почали захоплюватися псевдоправославними вченнями про «викупний подвиг» царя страстотерпця Миколая ІІ, неприйнятність для віруючих використання ідентифікаційних номерів та номерів ЄДРПОУ для православних парафій, надмірними есхатологічними очікуваннями.
На засідання єпархіальної ради прибули автори листа: прот. Дмитро Любківський, ієр. Володимир Должіков, ієр. Миколай Богуславський. Також були запрошені лідери і організатори груп так званих «ревнителів православ’я». В ході розмови, що відбулася на засіданні ради, було з’ясовано, що прибулі на засідання парафіяни не тільки самі притримуються неправославних вчень щодо значення страдницької смерті імператора Миколая ІІ та інших питань, але й активно розповсюджують ці вчення серед парафіян православних храмів Монастирищенського району. При цьому було доведено, що разом із цими вченнями піддавалися необґрунтованій критиці священноначалля та духовенство Православної Церкви.
Члени єпархіальної ради роз’яснили присутнім мирянам сутність їхніх помилок у вірі з точки зору православного богослов’я. Однак жодна із присутніх жінок не дослухалася до голосу пастирів і навіть спробували повчати єпископа та священиків.
Зважаючи на відсутність у жінок здатності сприймати будь-яку іншу, крім їхньої власної, точку зору, було вирішено просити єпископа Пантелеімона відлучити згаданих парафіянок від Святого Причастя терміном на один рік до повного каяття.
Також владика звернувся із архіпастирським посланням до духовенства, чернецтва та мирян єпархії.