Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

05.11.2010. КИЇВ. Предстоятель Української Православної Церкви освятив храм в ім’я преподобного Миколи Святоші

4 листопада Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир звершив чин освячення храму в ім’я преподобного Миколи Святоші у Деснянському районі столиці (вул. Магнітогорська 5). Храм знаходиться на території військової частини Т-0710, неподалік від станції метро «Лісова».
Його Блаженству співслужили: архієпископ Львівський та Галицький Августин (голова Синодального відділу УПЦ по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України), єпископи Переяслав-Хмельницький Олександр (секретар Предстоятеля УПЦ) та Васильківський Пантелеімон.
Після богослужіння Архіпастир привітав присутніх із освяченням нового храму та відзначив церковними орденами та грамотами усіх тих, хто долучився до його будівництва.
Насамперед, Владика Володимир відзначив ініціатора будівництва та головного ктитора храму голову Адміністрації Державної спеціальної служби транспорту генерал-лейтенанта Миколу Малькова орденом святого рівноапостольного князя Володимира І-го ступеню. Начальник департаменту транспортного забезпечення Міністерства оборони республіки Білорусь генерал-майор Віталій Кірєєв був відзначений орденом святого великомученика Георгія Побідоносця. Окрім цього, Предстоятель нагородив й інших співробітників Державної спецслужби транспорту, що доклали зусиль для зведення храму.
Також Архіпастир привітав військовослужбовців із їхнім професійним святом — Днем залізничника, яке цього дня відзначається в Україні.
На освяченні був присутній голова Державного комітету у справах національностей та релігій Юрій Богуцький, який передав зібранню привітання Прем’єр-міністра України та вручив меценатам почесні грамоти.
Після богослужіння Митрополит Володимир відправив заупокійну літію за воїнами, загиблими в роки Великої Вітчизняної Війни та поклав квіти до пам’ятника солдатам, розташованого на території військової частини.
Наостанок Первосвятитель відвідав святковий концерт, присвячений Дню залізничника, що відбувся на плацу військової частини.