Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

10.12.2009. КИЇВ. Президент В.Ющенко запропонував органам влади провести загальний молебен

Президент України Віктор Ющенко доручив органам влади організувати відзначення у 2010 році Дня Соборності України. Заходи будуть присвячені 91-ій річниці проголошення Акта злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки. Про це йдеться в Указі Президента України №986/2009 від 01.12.2009 року, опублікованому на порталі Верховної Ради, – повідомляє Інститут релігійної свободи.
Президент пропонує релігійним організаціям провести вранці 22 січня 2010 року з нагоди Дня Соборності України молебні за Україну та Український народ.
Даним указом Кабінету Міністрів України доручено розробити та затвердити у двотижневий строк план заходів з відзначення у 2010 році Дня Соборності України. За задумом Віктора Ющенко 22 січня мають відбутися урочисті збори у місті Києві, обласних та районних центрах, інших населених пунктах за участю представників органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, міжнародних, громадських і релігійних організацій, політичних партій, діячів науки та культури, представників української діаспори, дипломатичного корпусу іноземних держав.
Документ також передбачає організацію і проведення тематичних науково-практичних конференцій, круглих столів та інших просвітницьких заходів, присвячених історії національно-визвольних змагань початку XX століття в Україні.
Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям також доручено затвердити плани заходів з підготовки та відзначення 91-ї річниці проголошення Акта злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки та забезпечити їх виконання.
Міністерству закордонних справ України доручено забезпечити проведення закордонними дипломатичними установами України заходів, пов’язаних із відзначенням у 2010 році Дня Соборності України, зокрема за участю представників української діаспори, а Державному комітету телебачення та радіомовлення – забезпечити широке висвітлення в засобах масової інформації заходів з відзначення Дня Соборності України.
РІСУ