Хроника служения Предстоятеля УПЦ, май-июнь
17.05.2005. ХМЕЛЬНИЦКИЙ. Блаженнейший Митрополит Владимир освятил часовню в честь святого равноапостольного князя Владимира
Предстоятель Украинской Православной Церкви Блаженнейший Митрополит Владимир в сослужении архиепископа Хмельницкого и Шепетовского Антония и наместника Киево-Печерской Лавры архиепископа Вышгородского Павла совершил освящение часовни в честь святого равноапостольного князя Владимира. Новопостроенная часовня находится возле учебного корпуса Хмельницкого института МАУП им. Блаженнейшего Митрополита Владимира. На освящении присутствовали глава города Николай Приступа, руководители предприятий, учебных заведений, преподаватели института.
Митрополит Киевский и всея Украины Владимир наградил орденом Св. князя Владимира II степени директора Хмельницкого института МАУП Леонида Билого, а заместителя по научной работе Светлану Маркову — орденом Св. князя Владимира III степени. Лучшие педагоги учебного заведения были отмечены архиерейскими грамотами. Блаженнейший Митрополит Владимир преподнес в дар освященной часовне икону святого равноапостольного князя Владимира. В этот же день Блаженнейший Владыка встретился с руководителями города и области.
20.05.2005. КИЇВ. У День банкіра Блаженніший Митрополит Володимир вручив ордени Української Православної Церкви керівництву Національного банку України
Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Володимир у своїй резиденції в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі нагородив орденом Святого рівноапостольного князя Володимира І ступеня голову Національного банку України Володимира Стельмаха. Заступник голови Нацбанку Анатолій Шаповалов та радник голови Нацбанку Михайло Гойхман удостоєні орденів Прп. Нестора Літописця. На згадку про зустріч Володимир Стельмах подарував Блаженнішому Владиці пам’ятну срібну монету з зображенням Свято-Успенського собору Києво-Печерської Лаври.
23.05.2005. КИЇВ. Митрополит Київський і всієї України Володимир звершив освячення церкви на честь священномученика Власія
У селі Коржі Баришівського району Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Володимир освятив храм в ім’я священомученика Власія Севастійського. Блаженніший Владика подарував храму ікону святого великомученика Пантелеймона, написану в Свято-Пантелеймонівському монастирі на Святій Горі Афон. Меценатам та благодійникам храмової споруди Блаженніший Митрополит Володимир вручив ордени Української Православної Церкви. Головним ініціатором будівництва дерев’яного храму, спорудженого на території господарства «Трубіж», став генеральний директор корпорації «Термінал» (до якого входить і це господарство) Павло Кудюкін.
Об’єднання «Термінал» є одним із найбільших у районі, до сфери його діяльності входять тваринництво та виробництво корму. Тому і храм, зведений на території підприємства для його працівників, названо в ім’я сповідника віри IV століття святого Власія, який мав благодать від Бога зцілювати тварин. У майбутньому директор корпорації «Термінал» планує будівництво церкви і в самих Коржах.
Інформація диякона Олександра Драбинка
23.05.2005. НЕМИРІВ. Блаженніший Митрополит Володимир освятив відбудований Свято-Микільський храм
Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Володимир з одноденним архіпастирським візитом відвідав Тульчинську єпархію. Блаженнішого Владику зустрічали керуючий Тульчинською єпархією єпископ Тульчинський і Брацлавський Іполит, заступник голови Вінницької обладміністрації Іван Гамрецький, народний депутат України Григорій Калетнік, голова Немирівської райдержадміністрації Валерій Каричинський, голова райради Олександр Гнатенко.
Головною метою візиту було освячення відновленого храму в ім’я святителя і чудотворця Миколая Мірлікійського в селі Кірово, що поблизу Немирова. Колись тут стояв дерев’яний Микільський храм. У часи богоборчого атеїзму він був знищений. Новий храм вирішили зводити з каменю. Ініціатором будівництва, його головним натхненником та меценатом став уродженець Кірова нинішній президент акціонерного товариства „Укрреставрація” Микола Орленко. Завдяки його турботам не тільки відродився красень-храм, але й була благоустроєна навколишня територія, придбане все начиння, необхідне для повноцінного літургічного життя парафії.
Чин освячення храму звершив Митрополит Київський і всієї України Володимир у співслужінні єпископа Тульчинського і Брацлавського Іполита та духовенства єпархії. Після освячення Блаженніший Владика подарував молодій громаді образ їх небесного покровителя — святителя Миколая. А кожен із присутніх отримав від Предстоятеля Церкви в благословення іконку Воскресіння Христового.
Інформація Олександра Драбинка
26.05.2005. СЛАВУТИЧ. Блаженніший Митрополит Володимир освятив новозбудований храм у наймолодшому місті України
Православна громада у місті атомників Славутичі виникла відразу після його заселення на початку 1990-х. Проте будівництво справжнього типового храму, присвяченого святому архістратигу Божому Михаїлу, вдалося завершити лише недавно. Храм постав на околиці міста прямо серед лісу. Особливої привабливості надає та обставина, що і сам храм з сосни.
Освятити нову храмову споруду прибув Предстоятель УПЦ Блаженніший Митрополит Володимир. Владика освятив престол, заклавши у нього частку мощей, помазав миром усі стіни храму та окропив їх святою водою. Після чину освячення в храмі відбулася Божественна літургія.
По завершенні богослужіння Блаженніший владика удостоїв церковних орденів мера Славутича Володимира Удовиченка і всіх тих, хто взяв безпосередню участь у будівництві.
Наступним етапом буде зведення поруч із нинішнім храмом величного собору на честь пророка Божого Іллі. Отже, кожен житель Славутича має змогу прилучитися до високої і благородної справи храмобудівництва.
30.05.2005. МОСКВА. Президент Международного Фонда единства православных народов В. Алексеев поздравил Блаженнейшего Митрополита Владимира с годовщиной вступления на Киевскую кафедру
В поздравительном послании говорится: «Сердечно поздравляю Вас с тринадцатилетней годовщиной Вашего служения в Блаженнейшем достоинстве Митрополита Киевского и всея Украины. Пользуюсь случаем, чтобы высказать Вам слова признательности и благодарности. За годы Вашего нелёгкого архипастырского служения и подвижнической деятельности во имя христианской любви, спасения и умиротворения человеческих душ Вы снискали огромный авторитет во всём православном мире. Вас, глубокочтимый Владыка, ценят и почитают как замечательного архипастыря, талантливого руководителя и организатора. Вы зарекомендовали себя как величайший поборник мира и защитник канонического Православия в Украине. Несмотря на многие опасности, искушения и расколы, сотрясающие Церковь на этой земле, Вы неукоснительно служите православному единству, миру и любви, которая, по словам Апостола, „не бесчинствует, не ищет своего, не раздражается, не мыслит зла, не радуется неправде, а сорадуется истине, всё покрывает, всему верит, всего надеется, все переносит.» (1 Кор, 5, 7) Именно с высоким и жертвенным служением Истине и связана вся Ваша жизнь. Позвольте пожелать Вам, глубокочтимый Владыка, доброго здоровья, духовной крепости и многих сил, продолжать и далее своё благословенное архипастырское служение. Всеблагой Господь да пребудет с Вами и укрепит Вас во всех Ваших начинаниях! Многая и благая лета!»
30.05.2005. ЄРУСАЛИМ. Розпочався паломницький візит Предстоятеля Української Православної Церкви до Святої Землі
Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир, намісник Києво-Печерської Лаври архієпископ Вишгородський Павло та міністр внутрішніх справ України Юрій Луценко, який перебуває у Державі Ізраїль з робочим візитом, відвідали храм Воскресіння і вклонилися Каменю помазання, Голгофі та Гробу Господньому.
У ніч з понеділка на вівторок Блаженніший Митрополит Володимир звершив на Гробі Господньому Божественну літургію, за котрою співробітники міністерства прийняли Святі Дари.
Інформацію надав диякон Олександр Драбинко
06.06.2005. КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир привітав журналістів з їх професійним святом
У День журналіста Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Володимир звернувся із словами привітання до працівників засобів масової інформації.
В тексті поздоровлення Блаженніший Владика відзначив: «Засоби масової інформації у нашому сучасному світі відіграють все більшу роль. Саме журналісти своєчасною інформацією про події в усьому світі, орієнтують людей у нинішній складній реальності. Як зазначає Соціальна Концепція УПЦ, всім працівникам ЗМІ слід пам’ятати, що інформування глядача, слухача і читача має ґрунтуватися не тільки на твердому дотриманні правди, а й на піклуванні про моральний стан особи й суспільства, що включає в себе розкриття позитивних ідеалів, а також боротьбу з поширенням зла, гріха та розпусти. Всі журналісти та керівники ЗМІ повинні чітко пам’ятати про цю відповідальність.
Хочу сердечно привітати також і працівників церковних ЗМІ. Сьогодні саме на вас покладене складне завдання — проводити освітню, навчальну та суспільно-миротворчу місію Православної Церкви серед різних верств суспільства. А тому для всіх вас головними повинні бути слова, сказані святим апостолом Петром: «Завжди будьте готові всім, хто домагається від вас звіту про ваше уповання, дати відповідь з лагідністю і благоговінням»
(1 Пет. 3,15). Нині дуже важливо, щоб не тільки робітники церковних ЗМІ стояли в авангарді соціальної місії Церкви, а й кожний священик і мирянин був провідником і носієм християнських моральних ідеалів.
Нехай Господь благословить вашу нелегку, але вкрай важливу працю для Церкви і умножить мудрість та майбутні творчі звершення»
13.06.2005. КИЇВ — НИЖНІЙ НОВГОРОД. Блаженніший Митрополит Володимир відвідав місце подвигу преподобного Серафима Саровського
Під час відвідин Нижегородської єпархії Предстоятеля Української Православної Церкви супроводжував намісник Києво-Печерської Лаври архієпископ Вишгородський Павел, настоятельниця Свято-Успенського Зимненського жіночого монастиря ігуменя Стефана, священики Київської єпархії. У аеропорту Блаженнішого Владику зустрічав єпископ Нижегородський і Арзамаський Георгій і головний федеральний інспектор області Валерій Лимаренко. У неділю, 12 червня, Блаженніший Митрополит Володимир у співслужінні архієпископа Павла та єпископа Георгія звершив святкову Божественну літургію у Свято-Троїцькому соборі Серафимо-Дівєєвського монастиря і вклонився святиням, які пов’язані з життям і діяльністю преподобного Серафима Саровського.
Інформація надав диякон Олександр Драбинко
13.06.2005. КИЇВ. Предстоятель Української Православної Церкви зустрівся з послом Сирії в Україні
Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир у своїй резиденції в Києво-Печерській Лаврі мав зустріч з уповноваженим міністром, тимчасово повіреним у справах Сирійської Арабської Республіки в Україні Сулейманом Абудіябом.
Під час зустрічі пан посол розповів про історію своєї країни, яка тісно пов’язана з християнством. Саме на території сучасної Сирії знаходиться Арамея, жителі якої розмовляють арамейською мовою — мовою Спасителя. У столиці Сирії — Дамаску — був навернений до віри апостол Павел. До наших часів тут зберігся храм, збудований у печері, в якій він переховувався.
Сирійське місто Антіохія було одним з найбільших християнських центрів. Саме тут послідовники Іісуса Христа вперше були названі християнами. Священномученик Ігнатій Богоносець, який прийняв мученицьку кончину в Римі, був Антіохійським єпископом. З цієї Церкви вийшли видатні вчені і оратори, в горах і пустелях усамітнювались преподобні Іоанн Лествичник та Єфрем Сирін, які стали засновниками перших монастирів.
У сучасній Сирії найбільш розповсюджені дві релігії — православ’я і мусульманство, які мирно співіснують одна з одною. Існують випадки, коли рідні брати сповідують один — мусульманство, а інший — християнство. Часто трапляються випадки міжконфесійних шлюбів.
Пан Сулейман Абудіяб висловив зацікавленість у розвитку стосунків між Україною та Сирією, зокрема у налагодженні паломницьких подорожей православних українців до святинь Сирійської землі.
Інформація надав диякон Олександр Драбинко
01.07.2005. КІРОВОГРАД. Священнослужитель благословив військовослужбовців
30.06.2005. ЛУГАНСК. Митрополит Иоанникий поздравил жителей Ровеньков с 300-летним города