Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

КІРОВОГРАД. Керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній звершив освячення новозбудованого храму в с. Бандурово


2 травня, за благословенням Предстоятеля Української Православної Церкви Блаженнішого Митрополита Онуфрія, керуючий справами УПЦ, ректор Київської духовної академії і семінарії митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, у співслужінні архієпископа Кіровоградського і Новомиргородського Іоасафа, звершив освячення новозбудованого Свято-Покровського храму в селі Бандурово, Гайворонського району, Кіровоградської області та очолив в ньому перше богослужіння. Архіпастирям співслужили клірики Кіровоградської єпархії. На освяченні були присутні також священнослужителі сусідніх єпархій УПЦ.
Свято було надзвичайно радісним та неповторно особливим. Дійство зібрало велику кількість людей не тільки села Бандурово, а й інших сіл прилеглих районів та навіть сусідньої області. Очі людей сяяли радістю, а серця були переповнені вдячності Господу за можливість участі в освяченні ще одного нового «дому Божого». Не обходили прихожани увагою та подякою й тих, хто зробив їм такий надзвичайний та величний подарунок, – меценатів будівництва, своїх земляків Колєсніченка Володимира Миколайовича та Опаленка Анатолія Яковича. Раділи та вітали головних будівничих і їхні друзі, які приїхали майже зі всіх куточків країни – адже така виняткова подія об’єднала всіх.
На Літургії після читання Євангелія митрополит Антоній звернувся до присутніх з архіпастирським словом. Він зазначив: «Кожна віруюча людина, яка приходить у храм, обов’язково зустрічається з Воскреслим Христом. Апостол Павло говорить: «Якщо Христос не воскрес, то й проповідь наша марна, марна і віра ваша» (1Кор. 15, 14). І тому кожного воскреслого дня за богослужінням ми співаємо «Воскресение Христово видевше…». Християнська віра – це не теорія, а досвід. Досвід не одного покоління. Якщо людина в своєму житті зустріла Христа Спасителя, то вже ніколи не зрадить своїй вірі. Коли ми говоримо про Воскресіння Христове і про нашу радість, то це не якась ейфорія, яка просто приходить, тому що ми створюємо таку атмосферу, це не гра артистична, – а це справжня віра у Воскресіння Христа… Але щоб відчувати цю радість треба не просто про це думати, а необхідно робити все, що залежить від людини, щоб достойно жити в цій вірі. І сьогодні Господь нам заповідає про це: «Любіть один одного» (Ін. 13, 34). Саме це відчуття, цей стан любові і показує, наскільки людина є віруючою. Кожен з нас знає, як важко любити тих людей, які створюють нам якісь негаразди і яких ми вважаємо своїми ворогами. Легко любити тих хто любить нас. А як любити ворогів? Де знайти силу хоча б не відповідати злом за зло, хоча б просто промовчати? В цьому і має проявлятися наша любов. Не можна по справжньому любити іншу людину, якщо не любиш Бога і, навпаки, не можна любити Бога, коли ми ненавидимо ближнього. Для християнина любов – це відзнака його як християнина, це і свідчення світові, що ми несемо особливу місію у цьому світі. Коли ми приймаємо Хрещення, то ми відділяємося від гріха, ми відділяємося від злоби і порочності, які знищують цей світ. Обмеженість людського життя дає людині внутрішню силу боротися із самим собою, з порочними страстями, які нам навіює і світ, і наша пошкоджена природа, і ворог людського спасіння. І така боротьба тільки збагачує нас, тому що людина може по іншому дивитися на світ і все, що в ньому відбувається. Адже Своїм Воскресінням Іісус Христос приніс у світ мир і надію на вічне життя…».
По завершенні богослужіння керуючий Кіровоградською єпархією архієпископ Іоасаф висловив подяку митрополиту Антонію за участь у звершенні освячення храму та в знак подяки подарував йому ікону святителя Миколая Чудотворця, побажавши здоров’я, допомоги Божої в несенні покладених обов’язків на славу Церкви Христової, мирних днів життя і многая літа.
Звертаючись до головних будівничих храму Колєсніченка Володимира Миколайовича та Опаленка Анатолія Яковича, Владика Іоасаф відмітив: «Храм займає особливе місце в житті людини. Храми у більшості величні та красиві, деякі особливо древні та багаті історією, відомі участю в їх створенні знаменитих архітекторів, художників. Але найголовніше значення храму полягає в тому, що в ньому присутня благодать Божа. Саме тут людина може отримати відчуття Божественної присутності, яка сильніше будь-яких аргументів переконує нас в існуванні Бога, пробуджує і зміцнює віру, дарує надію та спонукає до любові. Чому в часи атеїстичних гонінь знищували храми? Щоб не було місця, де людина переживає досвід спілкування з Богом. Храми знищувались, щоб людина не відчувала живого свідчення про Бога, знаючи, що поки вони стоять і, тим більше, поки люди приходять до них, Божественна благодать торкається їх сердець і укріпляє віру…
Сьогодні храми не знищують, а навпаки – будують. Завдяки старанням і трудам благодійників та всіх небайдужих людей, у селі Бандурово побудовано прекрасний храм, який міг би прикрасити не лише село, а й будь-яке місто, він достойний прикрасити навіть столицю. Віднині і до віку цей храм своєю величчю та красою нестиме проповідь про Христа всім людям. І дуже важливо, щоб храм був завжди наповнений боголюбивими людьми, щоб тут горів незгасно вогонь Православної віри…».
З благословення Блаженнішого Митрополита Онуфрія, Владика Антоній удостоїв найвищих церковних нагород головних будівничих храму. Орден святого апостола Андрія Первозванного було вручено Колєсніченку Володимиру Миколайовичу, а Опаленко Анатолій Якович отримав орден святого апостола Іоанна Богослова. Також Владика Іоасаф нагородив Архієрейськими грамотами тих людей, які внесли особливий вклад у будівництво храму.
На завершення митрополит Антоній, в знак благословення, роздав прихожанам іконки Пресвятої Богородиці та подарував присутнім діткам солодощі, вітаючи їх зі святом.