ВІННИЦЯ. Митрополит Симеон взяв участь у засіданні Ради Церков області
4 лютого у Вінницькій обласній державній адміністрації відбулося засідання Ради Церков Вінницької області. У засіданні окрім членів Ради взяли участь голова обласної державної адміністрації Анатолій Олійник, представники обласної влади, податкової адміністрації та військового комісаріату.
У засіданні Ради Церков Вінницької області взяла участь представник Бюро демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ Олександра Зуб.
Засідання відкрив головуючий у Раді Церков митрополит Вінницький і Барський Симеон. Архієрей підвів підсумки діяльності Ради Церков у минулому році і відзначив, що відновлення її роботи у першій половині 2014 року позитивно позначилося на стані міжконфесійних стосунків на Вінниччині, сприяло пошуку компромісів у окремих конфліктних ситуаціях, які виникали. Владика Симеон відзначив, що саме діяльність Ради Церков є одним із стабілізуючих факторів, який дозволяє зберігати у Вінницькій області міжконфесійний мир і порозуміння у цей непростий час. «Ми виконуємо те, що задекларували, підписавши у травні минулого року спільне звернення щодо «збереження миру, недопущення проявів агресії та нетерпимості на релігійному та міжнаціональному ґрунті» – зазначив митрополит Симеон, – і є у цьому прикладом як для інших регіонів, так і для всього українського суспільства.
Разом із тим, говорячи про діяльність Ради Церков, головуючий відзначив, що питання, яке піднімала Рада у своїх зверненнях щодо введення у навчальних закладах області предметів духовно-морального спрямування, поки що не вирішено остаточно, хоча і влада, і представники усіх конфесій та громадськості зробили у цьому напрямку чимало роботи.
Коментуючи ці слова митрополита Симеона, голова обласної державної адміністрації Анатолій Олійник зауважив, що це питання вже підготовлено для розгляду на сесії обласної ради, пройшовши усі попередні інстанції. Разом із тим керівник області звернув увагу на необхідність докладання спільних зусиль щодо інформування широких кіл громадськості про предмети духовно-морального спрямування, зокрема про те, що програми цих предметів затверджені Міністерством освіти і науки України і не є конфесійно заангажованими. Саме на це Анатолій Олійник попросив звернути увагу керівників усіх конфесій.
У своєму слові голова облдержадміністрації подякував за ту необхідну допомогу, яку у важкий для країни час надають переселенцям, військовим та мирним жителям Донбасу релігійні громади Вінниччини.
Також в ході зібрання до присутніх звернувся заступник військового комісару, начальник відділу по роботі з особовим складом і громадськістю Вінницького обласного військового комісаріату підполковник Олег Маляренко. Він поінформував керівників конфесій області про забезпечення віруючим конституційних прав на свободу совісті під час мобілізації, зокрема надання можливості виконувати їм свій обов’язок перед державою шляхом проходження альтернативної служби.
Перший заступник начальника Головного управління Державної фіскальної служби у Вінницькій області Руслан Осмоловський ознайомив присутніх на засіданні Ради Церков та релігійних організацій про новації Податкового Кодексу, зокрема про оподаткування об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, що перебувають у власності релігійних організацій, статути (положення) яких зареєстровані у встановленому законом порядку та використовуються для забезпечення діяльності, передбаченої такими статутами (положеннями), як це передбачено Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» від 28.12.2014 року №71-VIII, який набрав чинності з 01.01.2015 року.
За його словами, зважаючи, що релігійні громади є неприбутковими організаціями, то вони мають право не сплачувати цей податок. Для цього тій чи іншій релігійній громаді потрібно звернутися у міську, селищну чи сільську раду з заявою про звільнення від даного оподаткування. Адже пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об’єктів житлової та нежитлової нерухомості встановлюють саме місцеві ради.
Митрополит Симеон зачитав звернення від обласної Ради Церков до місцевих рад усіх рівнів щодо звільнення від оподаткування на нерухомість релігійних громад усіх конфесій. Це звернення буде подано разом із зверненнями окремих релігійних громад у ради тих населених пунктів, де питання звільнення від оподаткування релігійних громад ще не розглядали, щоби внести його до порядку денного на наступній сесії.
Наприкінці засідання відбулася процедура переобрання головуючого у Раді церков та релігійних організацій при голові обласної державної адміністрації. Ним удруге став керуючий Вінницькою єпархією Української Православної Церкви – Митрополит Симеон.
На наступне засідання Ради Церков і релігійних організацій Вінниччини готуються звернення до народних депутатів України, які були обрані від Вінницької області, щодо внесення змін у Законодавство України щодо оподаткування релігійних громад і прийняття Закону про капеланську службу у Збройних Силах України.
Прес-служба Вінницької єпархії
НОВАЯ КАХОВКА. В епархии почтили память жертв безбожной власти