11.11.2011. ВОЛОДИМИР-ВОЛИНСЬКИЙ. У Іваничах презентували книгу О. Цинкаловського
Про пристрасного збирача старожитностей Волині, етнографа та історика, дослідника проблем археології, музеєзнавства, історії церков, професора О.Цинкаловського Україна почала дізнаватись на початку 90-х років – уже через 10 років після його смерті, в той час як широкому загалу науковців він був відомий вже в 50-70-их роках. Це пов’язано з тим, що більша частина життєвого та творчого шляху вченого минула за межами України і упродовж тривалого часу науковий доробок дослідника був незатребуваний на Батьківщині.
На щастя, ми дочекалися такого часу, коли великі постаті повертаються із небуття. Свідченням цього єперевидання двотомника, який по праву можна назвати скарбом для любителів історії Волині та її пам’яток, «Стара Волинь і Волинське Полісся», здійснене з нагоди 1020-річчя Володимир-Волинської єпархії, котре відзначатиметься наступного року.
У книгах обсягом 1200 сторінок вміщено опис 1442 населених пунктів нашого краю і подано це в алфавітному порядку. Попри науковість та енциклопедичність видання, книга читається напрочуд легко. Тут можна знайти унікальні відомості як про відомі населені пункти, так і про ті, які вже зникли чи змінили назву. І хоча перше видання вийшло зовсім невеличким накладом – усього кілька десятків екземплярів, його було роздано в усі благочиння Володимир-Волинської єпархії, а звідси передали по одному примірнику у районні бібліотеки. Отож, благочинний Іваничівської округи, настоятель Казанського храму Іванич протоієрей Анатолій Сидько подарував це чудове видання районній книгозбірні і зініціював тут презентацію, на яку запросили людей різного віку.
Присутнім нагадали про життєвий і творчий шлях провідний бібліограф Н.В.Бойко, директор районного історичного музею Л.М.Куль, начальник відділу культури і туризму РДА Л.М.Войтович. Вони наголошували, що книга послужить дальшій популяризації нашої історії, створить умови для нових відкриттів. Адже наш Прибужанський край багатий саме на таких людей. Виступаючі щиро дякували отцю Анатолію за такий щедрий і вкрай потрібний подарунок.
– Попри щоденну суєту суєт у кожного з нас є потреба знати своє минуле, – сказав, виступаючи, протоієрей Анатолій Сидько. – Бо без його знання не буде майбутнього. А щоб популяризувати нашу історію, зацікавити, створити умови для нових досліджень, треба зробити доступними вже існуючі видання. Цю роботу й розпочала наша єпархія.
Віднині кожен бажаючий може скористатися двотомником Олександра Цинкаловського «Стара Волинь і Волинське Полісся», яка раніше була бібліографічною рідкістю, у читальному залі районної бібліотеки для дорослих, за що вдячні і отцю Анатолію, і Володимир-Волинській єпархії.
Прес-служба Іваничівського благочиння
11.11.2011. КРИВИЙ РІГ. Архієпископ Єфрем привітав з ювілеєм ліцей
11.11.2011. МОСКВА. Специалисты делают находки на полях Евангелия Достоевского