2 июня в Фастове общине Покровского храма удалось отстоять свою святыню от рейдеров ПЦУ.
Как сообщил секретарь Макаровского викариатства Киевской епархии архиманлдрит Филарет (Егоров), «около 8 часов утра священнослужители Макаровского викариатства Киевской епархии УПЦ начали совершать недалеко от храма молебен. В то же время вход в церковь заблокировали представители ПЦУ, которые выкрикивали в сторону верующих оскорбления и брань. Началась толчея. Несмотря на то, что полицейские пытались снизить градус противостояния, настоятелю отцу Анатолию нанесли удар в грудь ногой, от которого он упал на землю».
На видео, которое опубликовали в УПЦ видно, что удар ногой настоятелю нанес один из «священников» ПЦУ. О. Анатолий упал, ему вызвали скорую помощь.
Пока священнику оказывали помощь, сторонники ПЦУ болгаркой срезали замок с двери в притворную часть храма. Однако внутренние, почти 300-летние двери со старинным замком они взломать не смогли.
Священнослужители УПЦ вызвали Нацполицию. Если сначала правоохранители предпочитали не вмешиваться в захват, то когда на территорию церкви прибыл дополнительный наряд полиции, ситуация изменилась.
«Правоохранители, пообщавшись с церковнослужителями УПЦ, выяснили, что у общины есть все юридические основания, чтобы молиться в Покровском храме, что происходит, по сути, препятствования отправлению богослужений, а собрание, которое состоялось здесь, не является собранием религиозной общины. Они позволили прихожанам УПЦ зайти внутрь церкви и совершить там богослужение. Священнослужители отслужили благодарственный молебен Господу Богу за то, что имеют возможность в такой большой праздник, когда было посягательство на их храм, молиться в храме, а также выразили благодарность тем работникам Нацполиции, которые, разобравшись в ситуации, подтвердили законное конституционное право религиозной общины молиться в храме, прихожанами которого они являются», – отметил отец Филарет.
У Володимир-Волинському духовному училищі Української Православної Церкви розпочався прийом документів на 2025/2026 навчальний рік. Про це повідомляє єпархія. Володимир-Волинське духовне училище здійснює підготовку кандидатів для пастирського служіння, місіонерів і регентів-псаломщиків церковного хору. Навчання здійснюється згідно з Церковним освітнім стандартом середньої духовної освіти. Вступників запрошують наступні підрозділи училища: Богословський факультет. Підрозділ готує фахівців у галузі православного… Подробней…
Одеська духовна семінарія Української Православної Церкви розпочала прийом документів на денне і заочне навчання у прийдешньому навчальному році. Навчальний заклад готує священнослужителів, регентів, іконописців і майстрів церковного шиття. Тривалість навчання становить чотири роки. Випускники ОДС одержують диплом бакалавра богослов’я з можливістю служити або продовжити навчання. Семінарія розташована біля Успенського чоловічого монастиря, на березі Чорного моря…. Подробней…
Полтавська місіонерська духовна семінарія запрошує на навчання на 2025–2026 навчальний рік. Про це повідомляє пресслужба ПМДС. Полтавська місіонерська духовна семінарія є вищим духовним навчальним закладом Української Православної Церкви, який здійснює підготовку кандидатів для пастирського служіння, іконописців і регентів-псаломщиків церковного хору згідно з Церковним освітнім стандартом базової вищої духовної освіти. Вступників запрошують наступні підрозділи ПМДС: Богословсько-місіонерський… Подробней…
У зв’язку з посиленням обстрілів прикордонних територій Сумської області, зокрема населених пунктів Краснопільської та Юнаківської громад, де зафіксовано значні руйнування цивільної інфраструктури, голова Центру реабілітації воїнів та мирних громадян Сумської єпархії УПЦ протоієрей Олександр Петренко організовує безкоштовну евакуацію жителів із цих небезпечних зон. Всіх, хто потребує допомоги в евакуації, просимо звертатися за телефоном: 095 511… Подробней…
18 березня, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, Київська духовна академія і семінарія проведе ХIV щорічну студентську конференцію «Студентська наука в духовній школі». Про це повідомляє сайт КДАіС. У 2025 р. Київським духовним школам виповнюється 410 років. Самобутня київська богословська освітня традиція бере початок від 1615 р., коли у Києві на Подолі… Подробней…