КИЇВ. У день Антипасхи Предстоятель звершив Божественну літургію у Києво-Печерській Лаврі
12 травня, у Неділю другу після Пасхи, Антипасху, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій очолив Божественну літургію у Свято-Успенській Києво-Печерські Лаврі.
Недільне богослужіння звершили у храмі в ім’я преподобного Агапіта Печерського.
Предстоятелю співслужили єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк та духовенство обителі.
На малому вході Блаженніший Митрополит Онуфрій відзначив духовенство монастиря богослужбовими нагородами.
Після читання святого Євангелія Блаженніший владика звернувся до пастви зі словом проповіді.
Апостол Фома не був серед інших учнів Христових, коли Господь вперше зʼявився їм, і не повірив у Воскресіння Христове, доки не побачив Його Воскреслим.
За словом Першосвятителя, є два види віри – розуму і серця.
«Для того, щоб зʼявилася віра серця, має бути спочатку віра розуму. Виноградна лоза спочатку цвіте, а потім на ній зʼявляється гроно. Але цей цвіт не перетвориться у гроно, якщо не буде сонячного тепла. Якщо цвіт не принесе плода, то він не буде мати користі. Так і віра. Віра розуму – це те світло, яке, допомагає цвіту вирости у плід. Людина спочатку розумом повірить, а потім починає виконувати Божественні закони і ввіряє себе Богові. Тоді вона починає отримувати благодать Святого Духа і її віра розуму перетворюється у віру серця. Коли Господь говорить: «Якщо ви будете мати віру з гірчичне зерно, і скажете горі: “Перейди звідси туди”, – вона перейде», – Він має на увазі віру серця», – пояснив він.
Як зауважив Блаженніший владика, від виконання Божественних законів зʼявляється знання Бога.
«Тобто як ми знаємо один одного і не сумніваємось ніколи, так і коли людина здобуває віру серця, вона починає бачити Бога очима душі», – зазначив Архіпастир.
Його Блаженство пояснив, що віра є тією основою, на якій базується все духовне.
«У нашому земному житті все починається з віри, потім по вірі ми поступаємо і досягаємо цілі, – сказав він. – …Нехай Господь допомагає нам, молитвами святого апостола Фоми, щоб ми намагалися жити згідно з Божественними законами і зрощували в собі віру серця».
На сугубій єктенії піднесли до Господа особливі прохання про мир на українській землі і позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. У молитві після єктенії Предстоятель попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.
Після відпусту Блаженніший архіпастир привітав вірян зі святом.
КИЇВСЬКА ОБЛАСТЬ. Гнана парафія відзначила ювілей свого настоятеля