Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

«Як собі зробите, так і буде» – депутати пояснили ДЕСС, як проводити експертизу статутів УПЦ (відео)


5 березня під час засідання Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики, на якому обговорювали законопроект №8371, представник ДЕСС відчайдушно намагався переконати чиновників, що при проведенні релігієзнавчої експертизи церковних статутів для законності її висновків потрібні хоч якісь визначені законом критерії та терміни. Натомість представники влади категорично відкинули необхідність встановлення будь-яких критеріїв. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на YouTube-канал Комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики.

«Я хочу якраз пояснити те, що неврегульоване питання дослідження», – вказав на вади законопроекту № 8371 представник ДЕСС.

За його словами, необхідно було б визначити порядок, терміни та інші критерії для проведення релігієзнавчого дослідження, про яке йдеться у вказаному законопроекті.

Проте в ході даної дискусії один з депутатів пояснив просто: «Як собі зробите, так і буде». Вочевидь, саме так пропонується визначати межі свободи совісті в Україні та долю тисяч українських релігійних організацій відповідно до законопроекту № 8371.