20 березня митрополит Черкаський і Канівський Феодосій виступив під час 55 сесії Ради з прав людини ООН на нараді «Загальні дебати щодо ситуацій з правами людини, які потребують уваги РПЛ ООН». Про це повідомляє NGO Public Advocacy.
Митрополит Феодосій привернув увагу делегацій держав-учасниць ООН до факту визнання порушень прав віруючих УПЦ з боку міжнародного співтовариства та водночас незадовільної відповіді влади України Спеціальним доповідачам ООН.
«Три спеціальних доповідачі ООН вже направили в Україну повідомлення, що стосуються проблем нашої конфесії, але, на жаль, реакція українських представників була незадовільною.
В Україні у вірян УПЦ продовжують відбирати храми, а державні органи подають позови про позбавлення нас прав на храми та земельні ділянки. Наших вірян б’ють, проламують їм голови, а винні уникають юридичної відповідальності», – сказав владика.
Він звернув увагу, що особисто піддається кримінальному переслідуванню, а також кримінальні справи були порушені й проти інших митрополитів УПЦ, один з яких у віці 75 років був засуджений до 5 років позбавлення волі.
Він також розповів, що в одному з монастирів Черкаської єпархії священиків і мирян жорстоко побили, святиню відібрали, а звернення до поліції поки що не принесли жодних результатів.
«Я закликаю міжнародну спільноту енергійніше захищати справедливість і права людини в Україні», – підсумував архієрей.
У Володимир-Волинському духовному училищі Української Православної Церкви розпочався прийом документів на 2025/2026 навчальний рік. Про це повідомляє єпархія. Володимир-Волинське духовне училище здійснює підготовку кандидатів для пастирського служіння, місіонерів і регентів-псаломщиків церковного хору. Навчання здійснюється згідно з Церковним освітнім стандартом середньої духовної освіти. Вступників запрошують наступні підрозділи училища: Богословський факультет. Підрозділ готує фахівців у галузі православного… Подробней…
Одеська духовна семінарія Української Православної Церкви розпочала прийом документів на денне і заочне навчання у прийдешньому навчальному році. Навчальний заклад готує священнослужителів, регентів, іконописців і майстрів церковного шиття. Тривалість навчання становить чотири роки. Випускники ОДС одержують диплом бакалавра богослов’я з можливістю служити або продовжити навчання. Семінарія розташована біля Успенського чоловічого монастиря, на березі Чорного моря…. Подробней…
Полтавська місіонерська духовна семінарія запрошує на навчання на 2025–2026 навчальний рік. Про це повідомляє пресслужба ПМДС. Полтавська місіонерська духовна семінарія є вищим духовним навчальним закладом Української Православної Церкви, який здійснює підготовку кандидатів для пастирського служіння, іконописців і регентів-псаломщиків церковного хору згідно з Церковним освітнім стандартом базової вищої духовної освіти. Вступників запрошують наступні підрозділи ПМДС: Богословсько-місіонерський… Подробней…
У зв’язку з посиленням обстрілів прикордонних територій Сумської області, зокрема населених пунктів Краснопільської та Юнаківської громад, де зафіксовано значні руйнування цивільної інфраструктури, голова Центру реабілітації воїнів та мирних громадян Сумської єпархії УПЦ протоієрей Олександр Петренко організовує безкоштовну евакуацію жителів із цих небезпечних зон. Всіх, хто потребує допомоги в евакуації, просимо звертатися за телефоном: 095 511… Подробней…
18 березня, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, Київська духовна академія і семінарія проведе ХIV щорічну студентську конференцію «Студентська наука в духовній школі». Про це повідомляє сайт КДАіС. У 2025 р. Київським духовним школам виповнюється 410 років. Самобутня київська богословська освітня традиція бере початок від 1615 р., коли у Києві на Подолі… Подробней…