Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

КИЇВ. Предстоятель УПЦ освятив каплицю та очолив святкове богослужіння у Покровському храмі на Пріорці


15 жовтня, у Неділю 19-ту після Пʼятидесятниці, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій звершив Божественну літургію у Покровському храмі на Пріорці у Києві.

Перед Літургією Предстоятель звершив освячення каплиці на місці престолу давнього храму на честь святих великомучеників Георгія Побідоносця та Димитрія Солунського, історія якого сягає ще козацької доби.

Блаженнішому владиці співслужили керуючий справами УПЦ митрополит Бориспільський і Броварський Антоній, митрополит Вознесенський і Первомайський Олексій, митрополит Кіровоградський і Новомиргородський Миколай, архієпископ Хмельницький і Старокостянтинівський Віктор, архієпископ Білогородський Сильвестр, архієпископ Переяслав-Хмельницький Діонісій, єпископ Згурівський Амвросій, єпископ Ірпінський Лавр, єпископ Бородянський Марк, єпископ Бишівський Кирил, духовенство храму та гості у священному сані.

Після читання святого Євангелія Предстоятель звернувся до пастви зі словом проповіді.

За Літургією помолились про мир на українській землі; про позбавлення від ворога; щоб Господь зглянувся на наш народ і зберіг тих, хто у відчаї і втратив домівки; про благословіння Боже людям доброї волі, які допомагають нужденним. Предстоятель попросив у Бога милості українському народу, щоб Господь умудрив владу, зміцнив мужністю воїнів, звільнив полонених, зцілив хворих та дав прихисток тим, хто позбавлений дому.

Після богослужіння Блаженніший Митрополит Онуфрій привітав парафіян зі святом. Предстоятель відзначив церковними нагородами благодійників храму. Архієпископ Переяслав-Хмельницький Діонісій виголосив подячне слово.