Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

Предстоятель УПЦ: ЗМІ воліють не помічати масштабів внеску УПЦ у справу захисту країни


Чиновники всіх рівнів перешкоджають служінню Української Православної Церкви, ЗМІ воліють не помічати величезного внеску УПЦ у справу захисту країни та масштабів допомоги, яку Церква надає постраждалим від війни. Про це сказав у інтерв’ю СПЖ Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій.

Архіпастир зазначив, що серед супротивників Церкви існує «нерозуміння духовних процесів», пов’язаних із війною.

«Її (УПЦ – ред.) молитви вдень і вночі звучать у всіх обителях України, вдень і вночі підноситься до Престолу Божого молитва мільйонів православних України про мир, про припинення війни, – сказав Предстоятель. – І що ж відбувається паралельно із цим? Храми відбираються, закриваються, повсюдно розриваються договори про користування земельними ділянками, де відроджені та створені сотні православних обителей, духовні семінарії та академія, недільні школи, благодійні, місіонерські, просвітницькі центри. Все це з легкої руки чиновників різних рівнів забороняється, створюються важкі умови для їх існування, перешкоди в служінні Христу і народу Божому».

Блаженніший владика зазначив, що ЗМІ вважають за краще не помічати величезного внеску УПЦ у справу захисту країни та масштабів допомоги, яку Церква надає постраждалим від війни.

«Політична ситуація, війна, сколихнула серця мільйонів православних Української Православної Церкви, тисячі воїнів стали на захист Вітчизни. Церква невпинно у всіх єпархіях надає величезну допомогу людям, які постраждали від війни, а волонтерський рух у всіх єпархіях нашої Церкви, фінансові та технічні засоби, що передаються регулярно Збройним Силам України та мешканцям постраждалих міст та сіл, має характер всеукраїнського охоплення. На жаль, цей рух зовсім не висвітлюється у державних ЗМІ», – сказав Предстоятель.

Він висловив переконання в тому, що Церква вистоїть у нинішній тяжкий період, як це було вже не раз, коли її намагалися знищити.

«В Церкві ми дійсно знаходимося всередині чуда. За всіма людськими планами та розрахунками Церкви не повинно було бути. Багато разів переслідувачі віри Христової віщували, що Церква зникне з лиця землі. Вона, за їхніми розрахунками, мала зникнути, так і не народившись, після розп’яття Господа, мала бути задушена в зародку при гоніннях на Апостолів. Величезні випробування випали на Церкву Божу в минулому ХХ атеїстичному столітті, здавалося, вона повинна була загинути… Але вона жива нині, і житиме до кінця віку, і врата пекла, за словами Спасителя світу, не здолають її (Мф. 16,18)», – наголосив Блаженніший Митрополит Онуфрій.