Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

Митрополит Антоній розповів про своє затримання, і чому його врешті решт відпустили (відео)


6 травня на одному із блокпостів при виїзді із Києва відбулося незаконне затримання Керуючого справами УПЦ митрополита Бориспільського і Броварського Антонія. Про подробиці цього інциденту митрополит Антоній розповів після Літургії у храмі в ім’я преподобного Агапіта Києво-Печерської Лаври.

За словами Керуючого справами УПЦ, сьогодні він повинен був звершити святкове богослужіння у Георгіївському ставропігійному монастирі смт Городниці Житомирської області. Близько 5:30, ієрарх виїхав з Києва.

«Я встиг доїхати тільки до першого КПП, там зупинили автомобіль, почали перевіряти документи водія, диякона Михаїла, потім перейшли до мене […] Коли співробітник Митної служби побачив мій паспорт, перевірив його через свій комп’ютер, я одразу побачив лукаву посмішку», — повідомив владика.

Коли стало зрозуміло, що фактично відбулося затримання, митрополит Антоній запитав: «Я арештований чи затриманий?». На що цей співробітник відповів: «Поки що ні, але потребується уточнення».

«Ми так виїжджали, щоб приїхати прямо на богослужіння о 9:00, на Літургію. Бачу, пів години минуло, я ще раз йому говорю, що якщо я не затриманий, то чи можу я їхати. Він сказав: “ні”. Тоді я сказав, що викликаю поліцейський патруль, тому що ви мене незаконно затримали і не даєте ніякої відповіді чому», — розповів архієрей.

Після цього підійшла група поліцейських, яка була на блокпості, та повторно перевірила документи, автомобіль та особисті речі архієрея.

«Під час бесіди поліцейські сказали: “У Вас є проблеми – Ви знаходитесь у базі “Миротворця””. Але я у цій базі вже 8-10 років. За Президента Порошенка, коли створювали “ПЦУ”, мене туди внесли як активного супротивника втручання держави у справи Церкви. І я говорю: “Невже «Миротворець”, його база, має для держави якесь значення?”» – сказав владика.

Також поліцейські повідомили Керуючого справами УПЦ, що зараз повинна приїхати людина зі “спеціальної служби”, щоб провести з ним розмову. Втім цього не відбулося.

Митрополит Антоній зателефонував на 102.

Поліцейський патруль, який прибув на місце, прийняв від митрополита Антонія заяву про незаконне затримання, яке тривало близько 1,5 години і стало причиною того, що він не зміг прибути на богослужіння у Городницький монастир.

Слід зазначити, що перед цим, за словами владики, йому натякали на те, що заяву писати не слід.

Інцидент закінчився тим, що архієрею повернули паспорт і він поїхав на богослужіння до Києво-Печерської Лаври.

«Як створюються спочатку невинно, абстрактно вороги, які ворогами нікому не є – ні своїй державі, ні своєму народові! Я їхав у храм помолитися за свій народ, за перемогу, за своїх батьків, за всіх, хто живе на нашій землі і навіть за тих людей, які мене вважають своїм ворогом. […] Я розумію, що відбулося незаконне затримання, там щось дуже довго говорили і основна причина, як сказали, що я у базі “Миротворця”, тобто зовсім недержавницька якась система, яку по своєму розуму і своєму баченню хтось створював […] може бути основою для того, щоб тебе затримали», – прокоментував цю подію Його Високопреосвященство.