Священнослужителі УПЦ помолилися за Україну із військовослужбовцями на передовій, виконали для них Різдвяні піснеспіви і колядки та передали харчі й подарунки.
Синодальний відділ УПЦ по взаємодії зі Збройними Силами та іншими формуваннями України на чолі з головою відділу митрополитом Білоцерківським та Богуславським Августином відвідав позиції українських військових на Донбасі із духовно-гуманітарною місією. Про це повідомляє пресслужба військового відділу УПЦ.
Священники проїхали маршрутом від Дніпра до Дружківки, відвідали Покровськ, Краматорськ, Лиман, Куп’янськ, а закінчили подячним молебнем у Харкові.
«Молимося, щоб наші захисники повернулися живими та неушкодженими до своїх будинків, – розповів заступник голови Синодального відділу протоієрей В’ячеслав Яковенко. – І щоб ми могли разом будувати нашу рідну державу – нашу Україну. Нашим бійцям дуже потрібна увага, духовна, моральна, всебічна підтримка. І, як завжди, УПЦ була та є зі своїм народом».
Молитву разом з воїнами звершував митрополит Августин у співслужінні військового духовенства та усіх волонтерів у священному сані.
Протоієрей Олександр Клименко, який під час поїздки очолив колектив колядників, побажав українським військовим відчути якнайбільше радості Христа Народженого: «Хотілося б побажати вам і вашим близьким, щоб ви разом всередині себе продукували цю радість… Ту Вифлеємську радість, яка мала б заполонити такий недосконалий наш світ».
Як зазначив один із керівників бригади, яку відвідала делегація УПЦ, його підрозділ із перших днів війни виконує бойові завдання у зоні бойових дій. Він подякував духовенству за підтримку солдатів і запросив до своєї бригади капеланів УПЦ: «Ви приїхали майже одні з перших до нашої бригади. Дякуємо вам за це дуже сильно. У бригаді у нас лише один капелан, тож є ще чотири вільні місця. Якщо ви маєте таку можливість, приєднуйтесь, ми будемо раді».
У Володимир-Волинському духовному училищі Української Православної Церкви розпочався прийом документів на 2025/2026 навчальний рік. Про це повідомляє єпархія. Володимир-Волинське духовне училище здійснює підготовку кандидатів для пастирського служіння, місіонерів і регентів-псаломщиків церковного хору. Навчання здійснюється згідно з Церковним освітнім стандартом середньої духовної освіти. Вступників запрошують наступні підрозділи училища: Богословський факультет. Підрозділ готує фахівців у галузі православного… Подробней…
Одеська духовна семінарія Української Православної Церкви розпочала прийом документів на денне і заочне навчання у прийдешньому навчальному році. Навчальний заклад готує священнослужителів, регентів, іконописців і майстрів церковного шиття. Тривалість навчання становить чотири роки. Випускники ОДС одержують диплом бакалавра богослов’я з можливістю служити або продовжити навчання. Семінарія розташована біля Успенського чоловічого монастиря, на березі Чорного моря…. Подробней…
Полтавська місіонерська духовна семінарія запрошує на навчання на 2025–2026 навчальний рік. Про це повідомляє пресслужба ПМДС. Полтавська місіонерська духовна семінарія є вищим духовним навчальним закладом Української Православної Церкви, який здійснює підготовку кандидатів для пастирського служіння, іконописців і регентів-псаломщиків церковного хору згідно з Церковним освітнім стандартом базової вищої духовної освіти. Вступників запрошують наступні підрозділи ПМДС: Богословсько-місіонерський… Подробней…
У зв’язку з посиленням обстрілів прикордонних територій Сумської області, зокрема населених пунктів Краснопільської та Юнаківської громад, де зафіксовано значні руйнування цивільної інфраструктури, голова Центру реабілітації воїнів та мирних громадян Сумської єпархії УПЦ протоієрей Олександр Петренко організовує безкоштовну евакуацію жителів із цих небезпечних зон. Всіх, хто потребує допомоги в евакуації, просимо звертатися за телефоном: 095 511… Подробней…
18 березня, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія, Київська духовна академія і семінарія проведе ХIV щорічну студентську конференцію «Студентська наука в духовній школі». Про це повідомляє сайт КДАіС. У 2025 р. Київським духовним школам виповнюється 410 років. Самобутня київська богословська освітня традиція бере початок від 1615 р., коли у Києві на Подолі… Подробней…