Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

КИЇВ. Про екстремістські заклики мера Франківська щодо віруючих УПЦ дізнаються в Європарламенті

27 червня мер Івано-Франківська Руслан Марцінків у прямому ефірі на своїй офіційній сторінці у Фейсбуці закликав жителів міста допомогти громаді собору Різдва Христового “фізично перейти в ПЦУ”.

Про таке нівелювання всі чинних норм Конституції, нормативно-правових актів України та міжнародно-правових норм у сфері реалізації права на вільне віросповідання вже повідомили правоохоронців, повідомляє пресслужба Івано-Франківської єпархії. Окрім того, правозахисниця Вікторія Кохановська зазначила, що про цю та подібні ситуації буде повідомлено Європарламент, передає Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

“Вже не вперше він відкрито афішує свою причетність до так званого “переходу” громади в ПЦУ, – пояснили у єпархіальній пресслужбі. – Але вперше закликав до застосування фізичної сили проти громади Різдва Христового”.

В єпархії підкреслюють, що такі заклики Руслана Марцінківа та тих, хто розповсюджує зазначену інформацію, є не припустимими та небезпечними, такими, що призводять до дестабілізації та розколу суспільства, тим більше в умовах воєнного стану.

“Навіть пропонується грошова винагорода тому, хто отримає списки вірян УПЦ, котрі проголосували 26 червня за збереження конфесійної приналежності”, – описують загрозливу ситуацію в регіоні.

Коментуючи заяви Р. Марцінківа, який на переконання В. Кохановської, “закликав бити жінок, дітей та священнослужителів, при тому обзиваючи, принижуючи та з проявами дискримінації, що неприпустимо відповідно Конституції України та Європейської Конвенції”, правозахисниця нагадала, що таке екстремізм:

“Екстремізм – це прихильність крайнім поглядам і, особливо, методам, діям, заходам у політиці. Серед таких методів можна відзначити провокацію заворушень, громадянську непокору, терористичні акції, методи партизанської війни. Найбільш радикально налаштовані екстремісти часто заперечують (свою причетність до екстремізму – ред.) та в принципі для них не існують, будь-які закони, які затверджені на державному рівні”.

Юрист повідомила, що на одній з онлайн-конференцій було озвучене питання щодо таких беззаконь і протокол засідання буде направлений до Європарламенту.