Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ЖИТОМИР. Зустріч духовенства Бердичівського благочиння з керівництвом Райгородоцької ОТГ


9 квітня в актовій залі Бердичівської райдержадміністрації відбулася зустріч представників духовенства Бердичівського благочиння з керівництвом Райгородоцької громади. Під час спілкування йшлося про підготовку до поминальних днів і прибирання на сільських кладовищах.

Зустріч провів голова Райгородоцької ОТГ Максим Самчик за участю першого заступника Райгородоцького сільського голови Олега Коріненка і секретаря сільської ради та виконавчого комітету Світлани Барановської, благочинного Бердичівського округу архімандрита Варфоломія (Бойкова) та настоятелів міських і сільських храмів.

Щороку перед світлим святом Воскресіння Христового та поминальними днями люди приходять і приїжджають здалеку на кладовища, щоб прибрати могили рідних та близьких. Шануючи пам’ять спочилих, несуть квіти до місць поховання…. Хтось, на жаль, обирає штучні, оскільки вони дешеві й найбільш доступні, довго зберігаються та не потребують догляду. Керівництво Райгородоцької громади звернуло увагу на те, що пластикові квіти і вінки шкодять навколишньому середовищу, та звернулося до духовенства з проханням: під час звершення богослужінь наголосити на цьому парафіянам та закликати піклуватися про екологію.
Адже страждає довкілля, страждає здоров’я великої кількості людей. Бажаючи вшанувати пам’ять предків, ті, хто віддає перевагу квітам із синтетичних матеріалів, несвідомо завдають шкоди благополуччю своїх рідних та живій природі, створеній Господом. Утилізація штучних вінків теж проходить із великими втратами для навколишнього середовища. В землі пластик розкладається більше століття, отруюючи при цьому ґрунти навколо звалища. А коли вінки спалюють, відбувається забруднення повітря у величезних масштабах. Як кажуть медики, токсичні речовини, пов’язані з виробництвом і утилізацією штучних квітів, провокують розвиток онкологічних захворювань…

Благочинний Бердичівського округу архімандрит Варфоломій (Бойков) настійно просить віруючих не прикрашати могили пластиковими квітами, а замінити їх на живі: «Якщо у православних хочуть принести на кладовище квіти, то нехай це будуть живі створіння Господа. Штучні прикраси мертві. А свято Воскресіння Христа – це символ життя, тому краще взяти декілька садових або польових квітів… Тільки жертовність і молитва є істинним благом для душі померлих…»

Спільно зі священнослужителями очільники Райгородоцької ОТГ вирішили й у подальшому проводити такі зустрічі для обговорення важливих питань життєдіяльності сільської громади. Керівники громади зауважили, що готові до відкритого діалогу та взаємодії.

Прес-служба Бердичівського благочиння