Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ЧЕРКАСИ. Біля пам’ятника свт. Луки освятили халати медпрацівників


15 лютого, по завершенні Божественної Літургії у Михайлівському кафедральному соборі, архієпископ Феодосій очолив молебень біля пам’ятника святителю Луці (Войно-Ясенецькому) та урочисто освятив білі халати медпрацівників, які прийшли вшанувати пам’ять видатного вченого-хірурга та подвижника Православ’я. Ця подія пройшла з нагоди свята Стрітення Господнього та 100-річчя священицької хіротонії святителя Луки.
Як відомо, життєвий шлях цього святого тісно пов’язаний з Черкасами: його рідні батьки поховані на кладовищі, де нині побудований величний кафедральний собор. Біля нього встановлений і сам пам’ятник святителеві.
У своєму слові владика Феодосій підкреслив, що святитель Лука ніколи не розділяв у собі духовне і професійне покликання, він показав яскравий живий приклад, як православним християнам слід жити у постхристиянському світі.
Відомий черкаський меценат, кандидат медичних наук, головний лікар клініки «Брати Лепські» В’ячеслав Лепський щиро подякував владиці Феодосію за його увагу до медичних працівників і турботу про їх духовне життя.
Після освячення халатів усі присутні отримали з рук владики іконки святителя Луки.
Прес-служба Черкаської єпархії