Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

Православні українці у всіх регіонах України продовжують висловлювати підтримку своєму Предстоятелю

Буковина, Волинь, Вінниця, Рівненщина, Закарпаття, Одещина — попри всебічний тиск, духовенство та віруючі Української Православної Церкви лишаються в лоні своєї Церкви разом зі своїм Предстоятелем Блаженнішим Митрополитом Онуфрієм. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на прес-служби єпархій.

У Чернівецько-Буковинській єпархії відразу в декількох храмах єпархії пройшли парафіяльні збори, на яких релігійні громади УПЦ прийняли рішення залишитися в лоні канонічної Церкви на чолі з Блаженнішим Митрополитом Онуфрієм.

10 лютого 2019 року релігійні громади 10 храмів Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ проголосували за те, щоб не змінювати юрисдикцію і залишитися в лоні канонічної Церкви. Парафіяни храмів УПЦ в селах Товтри і Михальча приєдналися до молитовного стояння і цілодобовому чергуванню у своїх храмах, а релігійні громади сіл П’ядиківці і Червона Діброва заявили про тиск, який чиниться на них і готуються рейдерські захоплення. Про це повідомила прес-служба єпархії на своїй офіційній сторінці в Фейсбук.

Так, в селі Товтри Заставнівського району Чернівецької області парафіяльні збори відбулися відразу після Божественної літургії. Абсолютна більшість прихожан Свято-Успенського храму – 208 віруючих – висловили свою підтримку Українській Православній Церкві. Одночасно з цим жителі села, які не є членами релігійної громади, провели свої збори поза стінами храму. Метою зборів, учасники якого вели себе досить агресивно і викрикували образи на адресу УПЦ та її вірних, було незаконно заволодіти храмом під виглядом «переходу» в ПЦУ. В результаті парафіяни вирішили приєднатися до молитовного стояння у вірі і цілодобово чергувати біля своєї церкви, як це роблять парафіяни Свято-Успенського храму в селі Васловівці.

У селі Михальча Сторожинецького району Чернівецької області релігійна громада УПЦ також після Літургії провела парафіяльні збори в місцевому Свято-Успенському храмі. 283 людини висловилися за те, щоб храм залишився в лоні канонічної Церкви на чолі з Блаженнішим Митрополитом Онуфрієм. В цей же день в приміщенні сільради невідомі ініціювали збори територіальної громади, учасники якого вирішили незаконно заволодіти храмом, що належить громаді УПЦ. Під проводом неканонічних «священиків» близько 10 активістів вирушили до храму, вимагаючи, щоб їм віддали ключі від церкви. Однак віруючі зуміли захистити свій храм і вирішили цілодобово чергувати біля своєї церкви.

У селі Тарашани Глибоцького району члени релігійної громади після Божественної літургії в місцевому Свято-Успенському храмі одноголосно висловили підтримку своєму священику і залишилися вірними УПЦ.

У селі Тисовець Сторожинецького району парафіяни храму на честь святого Димитрія Солунського на своєму парафіяльному зібранні також висловилися за те, щоб залишитися в юрисдикції канонічної Церкви. «За» проголосували 530 чоловік.

У селі П’ядиківці Кіцманського району за особистою ініціативою скарбника храму УПЦ на честь святого Євангеліста Іоанна було організовано збори територіальної громади, на якому розглядалося питання про перехід в ПЦУ. Релігійна громада в цей час перебувала на богослужінні в храмі. На сьогоднішній день «за» збереження приходу в лоні УПЦ зібрано 94 підписів, але окремі представники територіальної громади села не полишають своїх планів заволодіти храмом. Юридичний відділ єпархії стежить за розвитком подій в селі.

У селі Червона Діброва Глибоцького району священик не проводив парафіяльні збори, проте, за інформацією Чернівецько-Буковинської єпархії, активісти провели в селі збори з приводу переводу місцевого Свято-Димитріївського храму в ПЦУ. Юридичний відділ відстежує ситуацію і з’ясовує можливу причетність посадових та інших осіб до проведення незаконних зборів.

У селі Кам’янка Глибоцького району парафіяни Свято-Спиридонівського храму після Божественної літургії одноголосно засвідчили вірність Української Православної Церкви на чолі з її Предстоятелем Блаженнішим Митрополитом Онуфрієм.

У селі Кам’яна (хутір Мальованка) Сторожинецького району 60 прихожан храму на честь святого Серафима Саровського на парафіяльних зборах, що відбулися після Божественної літургії, одноголосно підтримали свого настоятеля і залишилися вірними канонічній Церкві.

У селі Чудей Сторожинецького району після Божественної літургії в місцевому Свято-Миколаївському храмі відбулося парафіяльні збори, на яких члени релігійної громади в кількості 65 чоловік одноголосно вирішили залишитися в лоні УПЦ.

У селі Кадубівці Заставнівського району парафіяни Свято-Михайлівського храму також одноголосно вирішили зберегти вірність канонічній Церкві на чолі з Блаженнішим Онуфрієм.

У селі Спаська Сторожинецького району в храмі на честь святого великомученика Іоанна Сочавського після Божественної літургії також відбулося парафіяльне зібрання, на якому всі члени релігійної громади одноголосно проголосували за збереження храму в юрисдикції канонічної Церкви.

11 лютого відбулися збори Кіцманського благочиння Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ. Під час зустрічі мова йшла про ситуацію з релігійною свободою в Україні.

Священнослужителі благочиння одноголосно засвідчили свою вірність канонічній Українській Православній Церкві на чолі з Блаженнішим Митрополитом Онуфрієм.