Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ЛУЦЬК. Єпископ Нафанаїл підтримав віруючих УПЦ в селі Раків Ліс, котрі не мають доступу до свого храму


22 лютого керуючий Волинською єпархією УПЦ єпископ Волинський і Луцький Нафанаїл разом з духовенством єпархії відвідав парафію у селі Раків Ліс Камінь-Каширського благочиння, де через конфліктну ситуацію з «переходом у ПЦУ» залишається заблокованим храм громади УПЦ.

Владика звершив молебень на порозі Свято-Благовіщенського храму разом з прихожанами, котрі залишаються вірними Церкві, незважаючи на спроби розколоти громаду.

На жаль, одним з тих, хто виступив разом з ініціативною групою, був вже колишній настоятель храму протоієрей Миколай Смолярчук. 17 лютого у селі відбулись збори територіальної громади, на котрих, втім, не вдалося адекватно порахувати кількість прихильників «переходу» та тих, хто лишається в УПЦ. Незважаючи на відсутність достовірних даних, у ПЦУ вже видали указ, згідно з яким протоієрея Миколая Смолярчука «призначили» на цей приход у якості настоятеля від нової церковної структури.

Значна кількість віруючих відмовилась йти у розкол разом з ним, як і другий клірик цього приходу протоієрей Ростислав Сіжук. Хоча на зборах священиків Камінь-Каширського району, що відбулись 21 лютого, протоієрей Миколай покаявся у своїх намірах, наступного дня він зателефонував правлячому архієрею та повідомив, що передумав каятись і залишається у ПЦУ.

22 лютого після молебню на церковному порозі був зачитаний указ про призначення настоятелем громади УПЦ протоієрея Ростислава, колишній настоятель за порушення присяги священика заборонений у служінні. Храм залишається закритим.