Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ЛУЦЬК. У селі Озеряни рейдери захопили та спаплюжили храм УПЦ


10 лютого відбулися територіальні збори у селі Озеряни Луцького району, про «перехід» з УПЦ в новостворену ПЦУ. Ініціатори захоплення храму влаштували це зібрання, незважаючи на те, що збори релігійної громади були проведені напередодні і ними було прийнято одноголосно рішення, що громада залишається під юрисдикцією Блаженнішого Митрополита Онуфрія. Про рішення громади УПЦ був складений протокол.
Релігійна громада участі у територіальних зборах не брала. Всі були у храмі на молитві. Для молитовної підтримки громади села Озерян прибули і інші православні віруючі.

Священнослужитель громади неодноразово наголошував, що держава відділена від церкви, тому церковні питання вирішуються тільки у церкві, а територіальні – можна і в клубі. Так, як на зборах не вистачало усіх голосів, щоб було потрібних за новим прийнятим законом 2/3, до участі у «голосуванні» залучались і неповнолітні (17 років), а також були скликані та привезені усі ті, що не проживають у селищі, а тільки приписані.

Ті, хто хотів попасти у клуб на збори без реєстрації, були не допущені, а хто зареєструвався, то й були використані їхні підписи за «перехід».

13 лютого о 14 годині біля храму знову зустрілися дві конфліктні групи: одні прихожани храму, інші – прибічники ПЦУ з підтримкою голови місцевої сільської ради Руслани Пастерук. Відбулися словесні перепалки. Прибічники ПЦУ трясли щойно підписаними паперами від пана Михаїла Зінкевича і вимагали ключі від церкви. Не розв’язавши конфлікт, всі покинули зібрання.

15 лютого на свято Стрітення, після п’ятої години вечора, прихильники новоствореної церкви з прапором знову прийшли до храму, де зібралися зрізати замки. На всі вмовляння священика не робити цього та різні доведення, що ця церква і є українською, а не московською, лунали крики особливо тих людей, які дуже рідко відвідували богослужіння. На зібранні була присутня поліція, та на дії рейдерів ніяк не реагувала.

Головна активістка Ірина Оксенюк проголосила, що вони склали акт про те, що священик не дає їм ключі і підписалися під ним, тому «мають право» зрізати замки. Зірвавши замок (болгарку використав Андрій Хома), увійшли до храму. Не зупинило їх навіть і свято. Увійшовши до храму, активісти зробили «ревізію» та разом з тим осквернили храм – ходили у вівтарі.