Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

КИЇВ. Верховний Суд України дозволив отримувати паспорти у формі книжечки

Верховний Суд захистив право особи на невтручання в особисте життя у зв’язку з обробкою персональних даних та зняв заборону на оформлення паспорта старого зразка.

Судді задовольнили позов мешканки Житомирської області, якій раніше не дозволили з релігійних переконань відмовитись від оформлення ID-картки. Велика Палата Верховного Суду дозволила громадянам України отримувати паспорти старого зразка. Про це йдеться в постанові від 19 вересня 2018 року, опублікованому на офіційному сайті ВСУ, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

«Впровадження новітніх технологій не повинно бути безальтернативним і примусовим. Ті, хто відмовляються приймати ці технології, повинні мати альтернативу – використання традиційних методів ідентифікації особистості», – йдеться у постанові.

Рішення було прийнято в ході розгляду позову жительки Житомирської області, яка відмовилася отримувати електронний носій, що містить її персональні дані. Українка мотивувала свою відмову релігійними переконаннями.

У Суді розглянули апеляційні скарги мешканки Житомирської області на зразкове рішення Касаційного адміністративного суду Верховного Суду, згідно з яким релігійні переконання не є підставою для відмови від отримання ID-картки.

Судді частково задовольнили скаргу і зобов’язали Коростенський районний відділ Управління Державної міграційної служби України в Житомирській області оформити та видати українці паспорт у вигляді книжки.

Нагадаємо, наприкінці березня цього року Блаженніший Митрополит Онуфрій надіслав звернення щодо можливості отримання паспорта громадянина України у формі книжечки на адресу Президента України. У відповідь на яке у Міністерстві Внутрішніх справ України зазначили, що «у територіальних підрозділах ДМС (Державно міграційної служби) припинено оформлення і видачу паспорта громадянина України у вигляді паспортної книжечки». Поправка до Закону про заборону  оформляти паспорти громадянам України з використанням бланка у формі книжки вступила в дію 21 березня 2018 року. Замість паспортів старого зразка повинні видаватися документи у формі картки, що містить безконтактний електронний носій, було повідомлено Предстоятеля УПЦ.