Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ЛУЦЬК. Депутати закликають відзначити 100-річчя Жовтневого перевороту захопленням храмів і боротьбою зі священиками

Як приклад кричущого невігластва, розповсюдженого в сучасному українському політикумі, прозвучав заклик депутата Луцької міської ради Павла Данильчука («Народний контроль») «вийти і забрати» кафедральний собор Всіх Святих Землі Волинської у Луцьку. Про це він заявив 25 жовтня 2017 року під час пленарного засідання Луцької міської ради, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на volynnews.com.

Зі слів депутата, для захоплення «треба вийти на мітинг», і до цього «готовий він та представники ВО «Свобода», котрі у такий спосіб «боротимуться за українську церкву».

Варто зазначити, що величний Кафедральний собор Волинської єпархії УПЦ на стадії будівництва, декілька днів тому було встановлено другий купол.

Подібне печерне мислення людей, які потрапили до органів влади, красномовно віддзеркалює духовні причини Жовтневого перевороту і породженої ним хвилі антирелігійного терору. Фарсу цій ситуації додає той факт, що до активного застосування радянських методів боротьби з Церквою найголосніше закликають самі завзяті агітатори за декомунізацію.

Голова Прес-служби Волинської єпархії протоієрей Олег Точинський, коментуючи для ЗМІ протизаконну пропозицію депутата, наголосив, що оцінювати цю заяву повинні правоохоронці, адже вони більш точно визначать, як реагувати на факти порушення прав людини та розпалювання міжконфесійної ворожнечі.

«Наша позиція з цього приводу дуже проста. Незрозуміло, якою статтею Конституції України керується депутат Луцької міської ради, висловлюючи подібні твердження. Якщо ми живемо у правовій державі і діємо винятково у правовому полі, тоді на подібну заяву чиновника повинні реагувати відповідні органи, – зазначив священнослужитель. – Особисто я зі складністю уявляю, щоб у будь-якій з відомих нам європейських держав депутат певної політичної орієнтації міг говорити подібні речі. Сподіваємось, що комісія Луцької міської ради з питань дотримання прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією, депутатської діяльності, етики та регламенту дасть належну оцінку заяві пана Данильчука, аби попередити подібні ситуації заздалегідь».