Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ЛУЦЬК. В місті звершили Чин похорону митрополита Ніфонта

24 березня , з благословення Блаженнішого митрополита Київського і всієї України Онуфрія, опісля літургії Передосвячених Дарів, на подвір’ї Свято-Покровського храму Луцька було звершено Чин похорону новоспочилого митрополита Ніфонта. Богослужіння очолив намісник Свято-Успенської Києво-Печерської лаври митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел (Лебідь). Окрім нього, на похороні були присутні наступні архієреї: митрополит Білоцерківський і Богуславський Августин, митрополит Сарненський і Поліський Анатолій, митрополит Вінницький і Барський Симеон, митрополит Чернівецький і Буковинський Мелетій, митрополит Почаївський Володимир, архієпископ Житомирський і Новоград-Волинський Никодим, архієпископ Володимир-Волинський і Ковельський Володимир, архієпископ Бучанський Пантелеіймон, архієпископ Городницький Олександр, єпископ Георгіївський і Прасковейський Гедеон та керуючий Волинською єпархією єпископ Волинський і Луцький Нафанаїл. Разом з владиками, розділити заупокійну молитву за померлого митрополита Ніфонта прибули сотні священнослужителів, намісники та ігумені монастирів, обласне керівництво, представники різноманітних організацій та тисячі людей з України, Білорусі, Польщі і Росії.

Прощання зі спочилим владикою Ніфонтом востаннє зібрало на подвір’ї древньої Покровської церкви його волинську паству та всіх, кому був він небайдужий. О 10-й годині ранку, під сумні піснеспіви і молитви, труну з тілом митрополита винесли з приміщення кафедрального храму, у котрому дві останні доби молились за упокій його душі та прощались з архіпастирем.

«Якби всі наші громадяни любили Україну так, як любив її митрополит Ніфонт, наша держава була б квітучим раєм на землі», – звернувся до присутніх владика Павел. Намісник Києво-Печерської лаври нагадав про велику працю та відданість Православній вірі, завдяки котрим волинський митрополит у найскладніші часи допоміг Церкві вистояти, укріпитись та відбудуватись.

Насамкінець до присутніх звернувся керуючий Волинською єпархією єпископ Нафанаїл, який подякував всім, хто прийшов віддати останню шану новоспочилому митрополиту Ніфонту. Після прощання з владикою у Луцьку тіло видатного волинського архіпастиря, як він і заповів, мають поховали у його рідному селі Галина Воля, що у Старовижівському районі.