Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

КИЇВ. Національна поліція приховує справжню статистику щодо злочинів на ґрунті релігійної нетерпимості

Дійсна кількість правопорушень лише щодо Української Православної Церкви перевищує подані правоохоронцями дані, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.

На початку лютого Головне слідче управління Нацполіції України оприлюднило підсумки діяльності правоохоронців за минулий рік. Серед іншого представники поліції відзвітували, що у 2016 році було порушено 76 кримінальних справ щодо вчинення злочинів на ґрунті нетерпимості. Зокрема, було відкрито:

За даними www.npu.gov.ua

– 50 кримінальних проваджень за ст. 161 Кримінального кодексу України (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками);

– 12 – за ст. 179 Кримінального кодексу України (незаконне утримування, осквернення або знищення релігійних святинь);

– 8 – за ст. 180 (перешкоджання здійсненню релігійного обряду);

– 4 – за ст. 178 (пошкодження релігійних споруд чи культових будинків).

Однак, з відкритих джерел відомо, принаймні, про 17 фактів осквернення храмів Української Православної Церкви, які супроводжувалися їх пограбуванням. Гостро ця проблема постала на Поліссі, де з квітня по серпень 2016 року злочинцями пограбовано 5 сільських храмів. З цього приводу митрополит Сарненський і Поліський Анатолій у жовтні 2016 року звернувся до Президента України з проханням захистити храми від вандалізму.

Храм у місті Миколаїв Львівської області після підпалу

Проблема навмисного підпалення храмів УПЦ знайшла своє відображення у виступі Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія під час Єпархіальних зборів Київської єпархії. Адже лише у столиці з січня по травень 2016 року вандалами вчинено три спроби храмових підпалів. До того ж, щонайменше дві спроби знищити вогнем храми УПЦ в минулому році трапилося і в регіонах – у місті Миколаєві Львівської області та у Павлограді Дніпропетровської області.

Представники Нацполіції несподівано випустили з уваги і низку актів вандалізму по відношенню до місць, духовно значимих для християн різних конфесій. Зокрема у вересні та жовтні невідомими було облито фарбою пам’ятник святому князю Володимиру Великому у Києві. Широкого резонансу набули і факти спилювання поклінних хрестів у ДніпріУманіта на Вінничині.

Фото rbc.ua

Не менше недовіри викликають і дані Нацполіції про 8 фактів порушень за ст. 180 (перешкоджання здійсненню релігійного обряду) та тлі масштабних спроб праворадикальних активістів та представників «Київського патріархату» перешкодити Хресній Ході миру, любові та молитви за Україну, яка відбулася влітку минулого року. Адже сама поліція повідомляла громадскість про чисельні випадки погроз і закладання вибухових пристроїв на шляху православних вірян до Києва, що мало наслідком застосування безпрецедентних заходів безпеки 27 липня у всій столиці. Не можна обійти увагою сумнозвісних подій у селі Кути на Тернопільщині, де прихильники «УПЦ КП» спочатку тривалий час зривали недільні богослужіння, а потім вчинили рейдерське захоплення храму, відомості про що містяться в реєстрі правопорушень МВС.

З огляду на цей далеко не повний перелік резонансних злочинів на ґрунті релігійної нетерпимості, викликає занепокоєння спроба представників Національної поліції України приховати реальний стан дотримання в нашій державі конституційного права на свободу совісті та релігійні переконання.