Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ВІННИЦЯ. Митрополит Симеон у Польщі взяв участь в урочистостях на честь іконі Божої Матері «Турковицька»

Під час відвідання Люблінської єпархії 14 липня, напередодні свята ікони Божої Матері «Турковицька», митрополит Вінницький і Барський Симеон очолив святкове Всенічне бдіння у Свято-Покровському жіночому монастирі у с. Турковичі Грубешовського повіту.

Митрополиту Симеону співслужили господар урочистостей архієпископ Люблінський і Холмський Авель, єпископ Горлицький Паїсій, єпископ Львівський і Галицький Філарет. На святкування прибули численні паломники з Польщі та України.

Під час Всенощної співав хор черниць Турковицької обителі, а також чоловічий хор скита Почаївської Лаври. Літію очолив єпископ Львівський і Галицький Філарет.

Після Всенощної священиками з Польщі та України був прочитаний акафіст перед чудотворним образом Божої Матері «Турковицька».

Довідка:
У Турковичах існував монастир, початок якого, за переказом, пов’язаний з чудом. Під час перевозу образа Божої Матері з Белза до Ченстохова (Ченстоховської ікони) близько 1378 року подібний образ з’явився й у Турковичах.

Побудований на цьому місці монастир був зруйнований 1749 року. Від нього залишилася лише невелика дерев’яна церква на честь Покрови Божої Матері зі згаданим чудотворним образом. 1901 року монастир відновлено як православний жіночий з учительською семінарією для дівчат, притулком для 200 сиріт, лікарнею, рільничою школою та інше; з цих закладів вийшло чимало місцевої інтелігенції. 1918 року польський уряд закрив монастир, велику соборну церкву було розвалено, а інші перероблено на склад і костьол та засипано шановану в народі криницю.

На частково збереженому цвинтарі заходами єпархіальної влади 1928 року збудовано дерев’яну церкву, що стала місцем щорічних прощ з Холмщини й Волині. 1938 року польська влада розвалила і цю церкву, а священників і черниць вивезла.

У березні 1944 року українське населення постраждало від нападу польського партизанського загону Армії Крайової. Унаслідок цього нападу 80 осіб були жорстоко вбиті, а 150 будинків були зруйновані.

У 2008 році діяльність православного жіночого монастиря в Турковичах була відновлена.

Прес-служба Вінницької єпархії