Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

БОРИСПІЛЬ. Противники Хресного ходу не знайшли підтримки серед населення


Протягом тижня петиція вороже налаштованих до УПЦ активістів не набрала і 200 голосів, в той час як близько 3,8 тис. мешканців міста та району підписалися під зверненням до мера не забороняти мирну молитовну ходу

Православні мешканці Борисполя виборюють право на проведення через місто Всеукраїнського Хресного ходу миру, любові та молитви за Україну, повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ.
19 липня на сайті міськради з’явилася електронна петиція, у якій віруючі звертаються до влади міста не забороняти мирну молитовну ходу. «Ми живемо у правовій і демократичній державі і згідно Конституції України віруючи люди мають право на свободу віросповідання та проведенні Хресної ходи у м. Бориспіль, – йдеться у тексті петиції. – Ми бажаємо, щоб Господь через Святі ікони, що несуть Хресною ходою Благословив місто Бориспіль і весь наш край – Бориспільщину».

Одночасно, як повідомляє благочинний Першого Бориспільського благочиння протоієрей Георгій Носач, мешканці міста та району протягом двох днів зібрали близько 3800 підписів за проведення Хресної ходи.

Такі дії православних віруючих стали реакцією на провокативні заяви деяких депутатів міськради та громадських діячів Борисполя, котрі вимагали у міської влади заборонити проведення ходи на території міста. Зокрема, 13 липня 2016 року, під час наради в Бориспільській міській раді, вороже налаштовані до УПЦ активісти, серед яких був депутат Я. Годунок, вдавалися до відвертих наклепів і наполягали не пустити в Бориспіль Всеукраїнський Хресний хід. В результаті, противники ходи розмістили петицію на сайті міськради, в якій висловили свою вимогу до мера Борисполя А. Федорчука.

Примітно, що протягом тижня після публікації звернення активістів не знайшло навіть мінімальної підтримки у 250 необхідних голосів для його розгляду міською владою. В свою чергу, петиція за проведення ходу за два дні набрала близько 290 голосів.

Того ж дня, 19 липня, протоієрей Георгій особисто вручив міському голові Борисполя відповідну заяву з тисячами голосів вірян УПЦ за проведення Всеукраїнського Хресного ходу в місті та роз’яснив мерові, що хода є мирним аполітичним заходом.