Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

САРНИ. Грабіжники безкарно продовжують оскверняти храми Сарненської єпархії

В ніч на 25 травня 2016 року було здійснено пограбування та осквернення двох храмів Сарненської єпархії Української Православної Церкви. Про це повідомляє Інформаційно-просвітницький відділ УПЦ з посиланням на офіційний сайт Сарненської єпархії.

Настоятель Свято-Михайлівської парафії села Велике Вербче Сарненського району протоієрей Олександр Кокора повідомив, що злочинці осквернили храм. Вони виламали вхідні двері, проникнули всередину церкви, викрали пожертви для поранених учасників АТО та дітей-інвалідів. Настоятель Свято-Воскресенської парафії села Мале Вербче Сарненського району протоієрей Василій Чиж також поінформував про пограбування храму. Вандали виламавши бокові двері, проникли у церкву, викрали церковний сейф та пограбували парафіяльну касу. Своїми діями грабіжники осквернили храм та внесли безлад.

Слідча оперативна група Сарненського відділу поліції, що прибула на місце злочину, внесла відповідні відомості про кримінальні правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Духовенство, парафіяни храмів, жителі Полісся обурені насиллям та злочинами щодо парафій УПЦ. Тільки за минулий рік було здійснено біля двадцяти актів вандалізму, підпалів та пограбувань храмів на території Рівненської області. Органи Національної поліції не знаходять злочинців, тому дії зловмисників по відношенню до парафій УПЦ активізуються та набирають нових обертів.

Митрополит Сарненський і Поліський Анатолій

Коментуючи ситуацію, митрополит Сарненський і Поліський Анатолій відзначив: «Тільки милість Божа може захистити від подальшої руйнації мирного життя вірних Української Православної Церкви. Прошу у Бога терпіння і сили поліщукам перебороти духовний біль, який вони несуть в силу скоєних злочинів щодо храмів Сарненської єпархії УПЦ. Маю надію, що органи Національної поліції розкриють дані правопорушення та притягнуть злочинців до кримінальної відповідальності».

Раніше митрополит Анатолій звертався до громадськості з заявою про чергове пограбування храму 15 квітня цього року. Нагадаємо, цими днями невiдомі вчинили наругу над храмом на честь Преображення Господнього Оболонського благочиння столиці.