Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ЛУЦЬК. Для дітей-сиріт під час благодійного концерту зібрано 250 тисяч гривень

Різдвяний благодійний концерт Волинської єпархії Української православної церкви є надзвичайним явищем. Не тільки тому, що він відбувся вже у 22 раз, і щороку – нова цікава програма, яка додає духовного і душевного піднесення присутнім на концерті. На доброті і милосерді тримається цей світ, і кожна віруюча людина знає слова зі Святого Письма про любов до ближнього і те, що ти зробив для ближнього, те ти зробив для Господа і спасіння власної душі. За понад два десятиліття, що відбувається це благодійне свято, парафіяни Волинської єпархії УПЦ пожертвували для дітей-сиріт та дітей, які потрапили у складні життєві обставини вже майже 3 мільйони гривень.

Бо починали на першому концерті з двох тисяч гривень, і на той час це були солідні кошти. А в останні роки суми пожертв становлять уже сотні тисяч гривень. Цього року, як і в минулі, Різдвяний благодійний концерт відбувався у двох луцьких залах: у Палаці культури «Просвіта» та у Волинському обласному академічному драматичному театрі імені Тараса Шевченка, концерт транслювали у прямому ефірі телекомпанії «Аверс» і Волинське телебачення. Завдячуючи цьому моменту, концерт могли побачити у прямому ефірі, або зголом у запису і ті віруючі волинські люди, котрі приносили свою лепту для сироти у свої парафіяльні храми. Адже кошти для сиріт жертвують не тільки під час самого концерту, і цього року у двох залах було зібрано 120 тисяч гривень, а й на парафіях, де пожертвували ще 130 тисяч гривень.

Вітаючи учасників благодійного вечора голова єпархіального інформаційно-просвітницького відділу протоієрей Валентин Марчук говорив про те, що важливі і пожертви віруючих людей, бо утримання сиріт в інтернатах потребує великих коштів, бо втрата тата на полі бою за земну батьківщину під час неоголошеної війни на сході України – це не тільки велика душевна рана для родини воїна. Це і матеріальні проблеми для вдови, яка має піднімати дітей без допомоги чоловіка… І цього року благодійний концерт Волинської єпархії УПЦ збирав пожертви і для дітей-сиріт, які отримали цей статус у мирному житті, через різні життєві обставини, і для дітей, які втратили батьків у зоні так званого АТО.

Голова Волинської облдержадміністрації Володимир Гунчик, вітаючи учасників 22 Різдвяного благодійного концерту, говорив про те, що волинянам треба дякувати Богу за митрополита Ніфонта, бо цей концерт – то його ідея і проводиться він з його подальшого благословення. «В особі владики Ніфонта маємо прекрасний приклад священика, який служить своїй пастві, який ствоив у єпархії цілу систему допомоги нужденним, тим, хто потребує підтримки ближніх. У цей непростий час для України ми маємо молитися Богу, аби укріпив він нашу віру і надію на краще майбутнє для нашої земної батьківщини, бо Господь об єднує нас,  говорив Володимир Гунчик. – Я дякую волинянам за їхню щедрість, доброту і милосердя. Дякуючи вашій підтримці. Стає менше людей з відчуттям самотності». Протоієрей Валентин Марчук від імені митрополита Волинського і Луцького Ніфонта подякував голові облдержадміністрації за підтримку соціальних, волонетрських, молодіжних проектів Волинської єпархії, за зусилля зберегти на Волині міжконфесійний мир і спокій. Велика православна родина Волині, парафіяни Волинської єпархії УПЦ, пожертвували для укоаїнських військових понад мільйог гривень: це одяг і продукти, амуніція, власне і грошові кошти, а священики єпархії несуть послух військових капеланів у підрозділах української армії, допомагають як волонтери і духовні пастирі, визволяли з полону бійців з Волині.

Секретар Волинської єпархії УПЦ протоієрей Миколай Бондарук побажав учасникам благодійного вечора милості Божої і милосердя від ближніх за їхню доброту і підтримку нужденних та стражденних.

Програма Різдвяного благодійного вечора, який готував великий колектив на чолі з архімандритом Аліпієм (Сапігою) і цього разу була ексклюзивною та душевною. Диву даєшся, скільки колядок, різдвяних співів знають наші щиро віруючі люди. Виступив архієрейський хор під керівництвом Надії Романік. Хор «Волинські дзвони» під керівництвом Марії Вислоцької, молодіжний хор «Умілєніє»  Свято-Пантелеймонівського храму Луцька під керівництвом Юлії Масленнікової, хор «Покров» недільної школи при  кафедральному Свято-Покровському храмі Луцька (керівник Ірина Гайдучик), хор студентів Волинської духовної семінарії (керівник протоієрей Петро Муляр). Це було справжнє свято душі, бо коли отець Петро закликав зал поколядувати і почав «Добрий вечір тобі, пане=господарю», то встав і співав увесь зал. Так само піднявся зал і на колядку чоловічого хору «Святвечір» Трьохсвятительського храму Луцька (керівник протоієрей Сергій Дембовський).

Кожен наступний номер просто перевершував попередній. Родзинкою вечора став виступ хору під керівництвом протоієрея Дмитрія Григорука, який виконав колядки Грузинської православної церкви. І звичайно, вінцем свята став виступ Волинського народного хору. Виявилося, що він має велику і цікаву програму колядок, щедрівок, різдвяних співів. А монастирі Волинської єпархії УПЦ представив хор зі Свято-Стрітенського жіночого монастиря з Михнівки. Співали монашечки не голосно, але ж так душевно. Учні недільної школи при Свято-Покровському храмі показали і виставу «Дивний гість», а студенти Волинської духовної семінарії зіграли сценку про князя Володимира, котрий і Русь хрестив. Потішили виступом дочки священослужителів, колядували радісно і просто підняли в черговий раз зал.

І кожен присутній у ньому помолився Богу, аби, як сказав протоієрей Миколай Бондарук, Господь дав дожити до наступного такого концерту, до цього «вечора любові і милосердя». Голова єпархіального інформаційно-просвітницького відділу протоієрей Валентин Марчук подякував організаторам благодійного вечора, зібрані кошти (а пожертви ще надходитимуть і після концерту) будуть публічно передані і волинським сиротинцям, і окремим родинам, які того потребують. І дав би Бог, казав отець Валентин, аби настав час і на Волині не залишилося жодного сиротинця, а кожна дитина, позбавлена рідних батьків, здобула прийомну родину. Бо любити весь світ і всіх сиріт – значно легше, ніж прихистити у своєму домі і своєму серці одну чи дві сироти. Вранці перед концертом отець Валентин з благословення владики Ніфонта побував в одному з інтернатів, отож повідомив, що з милості Божої один зі священиків єпархії зі своєю матушкою незабаром віьмуть у свою родину двох сиріт.

Щиро дякувала за підтримку Волинської єпархії УПЦ голова правління волинського відділення Дитячого фонду України Олена Грінченко. Певна сума пожертв, зібраних на благодійному Різдвяному цонцерті, завжди передається Дитячому фонду, який опікується сиротами. Єпархія опікується і нечуючими дітками, і тими, що не бачать, і аутистами, і даунятами – чимало біди, як кажуть, на світі, і додалося її з часу початку АТО на сході України.

            Та Церква завжди з тими, кому важко. А тим, хто з Богом, тим у житті завжди легше.

Текст – Наталія МАЛІМОН
Фото – Юрій Срібний