ЛУЦЬК. Ківерцівські «молодіжки» подорожували партизанськими стежками
23.09.2015
news, Церковь и общество
12 учасників «молодіжки» із Ківерців та 7 – із Карпилівки пішки пройшлися стежками, якими у Другу світову у їхньому регіоні ходили партизани. Місцем, до якого ішли молоді православні люди, було урочище Лопатень, в якому базувався партизанський загін і ниніє хороший музей партизанської слави. Вирушали у дорогу з Ківерців, першої ночі ночували у Муравищах, де лісівники гостинно відпустили їм підлогу у приміщенні лісництва. Але і каремати здавалися юнакам та дівчатам м.якою постіллю.
Наступного дня дійшли до села Городище Ківерцівського району. Частину дороги речі їм підвезла підвода, яку вислали із Городища. У селі Городище у храмі Різдва Христового, вд часу освячення престолу тут минуло 20 років, помолилися на Літургії разом з головою єпархіального інформаційно-просвітницького відділу протоієреєм Валентином Марчуком. Отець Валентин передав учасникам пішого походу благословення від митрополита Волинського і Луцького Ніфонта. Церква завжди вітає людей, які ведуть здоровий спосіб життя. Бо витримати такий кількаденний похід, звісно, не всім під силу. Проте наразі у групі зібралися люди, фізично підготовлені, які з вірою у Божу підтримку не бояться вирушати в дорогу.
Отець Валентин також привітав настоятеля храму у Городищі протоієрея Віктора Михалевського та наставника ківерцівської «молодіжки» протоієрея Андрія Яковлюка з 15-річчям їхньої священицької хіротонії.
Отець Андрій розказує, що у Лопатені ночували у палатках. На зустріч до православної молоді приїхали учасники клубу «Азимут», який займається реконструкцією військових подій минулого. І музей партизанської слави, і розповідь учасників клубу «Азимут», і ночівся у лопатенському лісі були дуже цікавими. Подібні походи, вважає отець Андрій Яковлюк, потрібні не лише для фізичного загартування молодих людей, це є і одним із способів спілкування між собою православної молоді. Бо Церква – то є живий організм, то різні за віком люди, які мають і власні інтереси та захоплення (як ось цей похід), але всі разом вони є паствою, яка вірить у свого Господа і в усьому на Нього покладається.