Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

ЛУЦЬК. У Музеї волинської ікони відбулися “Різдвяні зустрічі”

У Музеї волинської ікони відбулися “Різдвяні зустрічі”. Виступили чоловічий хор “Святвечір” при храмі Трьох Святителів та ансамбль народної музики “Волиняни” музичної школи №3.

Різдвяні дні завжди приносять у наші душі мир, спокій і віру у краще, навіть у чудеса.  Кажучи про це, завідувач Музею волинської ікони Тетяна Єлісєєва з радістю запропонувала присутнім зануритися в доброзичливу атмосферу свята. Чоловічих хор “Святвечір” виступав у музеї торік, і так захопив, зачарував, що його запросили і цього року. “Різдвяні зустрічі” відбуваються у Музеї волинської ікони ще з 2008 року. Виступали на них такі талановиті колективи Волині як академічна хорова капела “Колорит” Камінь-Каширського районного будинку культури, народний камерний хор “Дзвони” Горохівського районного дому “Просвіта”, хор храму Всіх святих землі Волинської “Волинські дзвони” під керівництвом Марії Вислоцької, камерний оркестр “Ренесанс” Волинського училища культури і мистецтв та інші.

Хор “Святвечір” був створений при луцькому храмі Трьох Святителів  як громада колядників. Керівник цього неповторного колективу – настоятель храму протоієрей Сергій Дембовський. Співають у хорі і парафіяни храму, і випускники училища культури, школярі, священики із Несвіча, Підгаєць, Кульчина, Вересневого. Крім колядок виконує хор і старовинні духовні канти, псалми, богослужбові твори, народні пісні. Голова єпархіального інформаційно-просвітницького відділу протоієрей Валентин Марчук, передаючи учасникам зустрічі благословення від митрополита Волинського і Луцького Ніфонта, розповів, що хор “Святвечір” нещодавно виступав на фестивалі колядок Луцького міського благочиння, і це був один з найкращих виступів серед 17 колективів. І цього разу “Святвечір” представив різноманітну програму. Від знайомих усім колядок і щедрівок, які виконали у властивій їм неповторній манері, – до колядки початку XVII століття, створеної студентами Києво-Могилянської академії. Господь дав такі голоси хористам, що вони, здається, володіють ними краще, ніж просто мовою, а їхній регент отець Сергій просто живе духовною піснею і музикою, прославляючи своїм талантом Господа. Ансамбль “Волиняни” співає, звісно, по-іншому, ніж чоловічий хор “Святвечір”, але ці два колективи так доповнили один одного. На фестивалі колядок “Волиняни” “виспівали” Гран-прі, зворушливою була їхня програма на “Різдвяних зустрічах”, а голоси ж які у дітей наших!..

Отець Валентин Марчук відзначив давню співпрацю Волинської єпархії Української православної церкви з волинськими музеями. Ця співпраця особлива з Музеєм волинської ікони. Як зазначила Тетяна Єлісєєва, владика Ніфонт підтримував музей ще на початку його становлення, зокрема і фінансово, а також передав в його експозицію чимало унікальних ікон, сприяв, аби такі древні образи, яким місце вже у музеї, передавали сюди і храми єпархії.

Дивовижно зворушлива, доброзичлива, святкова атмосфера панувала на цих “Різдвяних зустрічах”. Іншими словами – вона була справді різдвяною, піднесеною, коли і душею, і словом, і музикою прославляли Господа нашого Ісуса Христа. І раділи тому, що Волинь ще живе під мирним небом, бажали, аби, як сказав отець Валентин, таке ж мирне небо було й над всією нашою ненькою Україною.

Наталія МАЛІМОН