Україна Православна

...

Официальный сайт Украинской Православной Церкви

КИЇВ. У Лаврі відкрилися XIV Міжнародні Успенські читання

21 вересня в актовій залі  Святої Успенської Києво-Печерської Лаври (45-й корпус) відкрилися  XIV Міжнародні Успенські читання на тему «Спілкування-communio-koinonia: витоки, шляхи осмислення і втілення».

Відкриваючи цьогорічні Успенські читання, організатор форуму, директор видавництва «Дух і літера» Костянтин Сігов підкреслив  велику роль спочилого Блаженнішого Митрополита Володимира у створенні та розвитку  конференції.

У вступній частині Читань єпископ Ірпінський Климент оголосив присутнім вітальне слово Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Онуфрія.

Також прозвучали вітання Керуючого справами УПЦ, ректора Київської духовної академії і семінарії митрополита Бориспільського і Броварського Антонія, митрополита Переяслав-Хмельницького і Вишневського Олександра, а також доповіді єпископа Львівського і Галицького Філарета та архієпископа Петра Мальчука (Києво-Житомирська дієцезія РКЦ).

На конференції, яка триватиме до 24 вересня, виступлять відомі богослови, філософи, вчені, культурологи – як вітчизняні, так і зарубіжні. Зокрема, впродовж чотирьох днів роботи форуму прозвучать доповіді: архімандрита Кирила (Говоруна) (Єльський університет, США), Анн-Марі Пельтьє (Париж), Сергія Хоружого (Москва), свящ. Франческо Браскі (Мілан), диякона Василя (Карла Християна) Фельмі (Німеччина), брата Адальберто Майнарді (монастир Бозе, Італія), ігумена Арсенія (Соколова) (Бейрут), брата Рішара (спільнота Тезе, Франція), Марека Кіта (Краків), свящ. Володимира Зелінського (Італія), свящ. Фйоренцо Еміліо Реаті (Італія), Адріано делл ‘Аста (Мілан), Єлени Глазової (США), Олександра Філоненка (Харків) та ін.

У рамках Читань відбудеться презентація книг, що нещодавно вийшли у видавництві «Дух і літера» – праці видатного богослова-біблеїста Анн-Марі Пельтьє «Біблійні читання: біля витоків європейської культури» та збірника минулих Успенських читань «Передання і переклад».